Hamerlík predviedol parádny zákrok. Kúzelný trik, chválil komentátor

(Autor: Twitter)
SITA|23. mar 2017 o 10:05

Slovenský brankár prispel k víťazstvu Třinca nad Chomutovom po dvojnásobnom predĺžení a zachránil tím v sérii play-off.

TŘINEC. Slovenský brankár v třineckých službách Peter Hamerlík predviedol zázračný zákrok hokejkou v stredajšom piatom štvrťfinále play-off českej extraligy proti Chomutovu. Skúsený tridsaťpäťročný gólman sa vytiahol v siedmej minúte stretnutia za priaznivého stavu 1:0, keď hral jeho tím oslabený o dvoch hráčov.

Taký zákrok je jeden zo stovky, keď človek niečo skúsi. Nohou, hokejkou, korčuľou, čímkoľvek. Ja som tam hodil hokejku a on to trafil. To je o šťastí.

Peter Hamerlík, slovenský brankár

Hamerlík zmaril tutovku kanadskému obrancovi Brettovi Flemmingovi, ktorý neskóroval do odkrytej bránky.

"Tak to bol kúzelný trik domáceho gólmana," rozplýval sa komentátor zápasu.

"Vyzeralo to, že Brett Fleming už nemôže urobiť nič iné, len vyrovnať. Ale Peter Hamerlík predviedol jeden z najúžasnejších zákrokov tejto sezóny."

"Taký zákrok je jeden zo stovky, keď človek niečo skúsi. Nohou, hokejkou, korčuľou, čímkoľvek. Ja som tam hodil hokejku a on to trafil. To je o šťastí," hodnotil podľa portálu iSport.cz skúsený slovenský brankár.

"Samozrejme, poteší to a neurazí, však? Ako som povedal, je to o šťastí. Som rád, ale napokon to bol zákrok ako každý iný. Hlavné je, že to nebol gól."

Třinec napokon zdolal Chomutov 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a v sérii na štyri víťazstvá znížil na 2:3. "Hrajú fakt výborne, klobúk dolu pred nimi. Bude to tam ťažké," doplnil Hamerlík pred šiestym stretnutím.

Web iSport.cz, ktorý priniesol video aj Slovákovo vyjadrenie, podotkol, že za podobný kúsok ako Hamerlík dostal český brankár Petr Mrázek ocenenie za najlepší zákrok sezóny v NHL. Previedol ho v play-off 2015.

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Hamerlík predviedol parádny zákrok. Kúzelný trik, chválil komentátor