Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Skvelá noc. Góly dali štyria Slováci, Sekera bol prvou hviezdou zápasu

Chicago porazilo Dallas po samostatných nájazdoch.

Chicago napokon Dallas zdolalo po samostatných nájazdoch.Chicago napokon Dallas zdolalo po samostatných nájazdoch. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Po prehre po predĺžení s Vancouverom sa Chicago opäť vracia na víťaznú vlnu. V noci na piatok triumfovali nad Dallasom po samostatných nájazdoch 3:2 a opäť pritom zohrali dôležitú úlohu Slováci.

Richard Pánik najprv prihral na úvodný gól Patricka Kana, Marián Hossa neskôr v tretej tretine zvyšoval na 2:1.

Na jeho gól však odpovedal Aleš Hemský, ktorý vyrovnávajúcim presným zásahom poslal zápas do predĺženia.

V ňom gól nepadol a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Ako prvý premenil svoj pokus hosťujúci Tyler Seguin, avšak vzápätí vyrovnal Patrick Kane.

Keďže Dallas svoj ďalší pokus nedal a domáci Panarin áno, Chicago zvýšilo vedenie v Západnej divízii pred Minnesotou na osem bodov.

Marián Hossa bol treťou hviezdou zápasu. Tretí Slovák v drese Chicaga Tomáš Jurčo do zápasu nezasiahol.

Presadili sa aj Chára s Gáboríkom

Gólom sa presadil aj ďalší Slovák v profilige. Zdeno Chára prekonal svojho krajana Petra Budaja, avšak jeho gól na 2:1 domácemu tímu nestačil. Štyridsaťročný kapitán Bruins sa presadil v 28. min v oslabení, svojím ôsmym gólom v sezóne prinavrátil domácim vedenie.

Lightning však trikrát zmazali jednogólové manko a zvíťazili 6:3, o čo hetrikom pričinil ich najlepší strelec Nikita Kučerov.

"Chcel som vydať zo seba to najlepšie a čo najviac pomôcť mužstvu. Snažil som sa hrať jednoducho a posielať viac pukov na bránku," komentoval na webe nhl.com 23-ročný ruský krídelník, ktorý na tri góly spotreboval šesť striel.

Budaj predviedol 28 úspešných zákrokov. "Musíme nájsť chyby, rozobrať si ich, vrátiť sa do práce a odstrániť ich už v sobotu proti New Yorku Islanders," povedal obranca Bostonu Torey Krug.

Úspešným strelcom bol v noci na piatok aj ďalší Slovák Marián Gáborík. Jeho Los Angeles Kings doma porazil Winnipeg najmä vďaka skvelej tretej tretine, ktorú domáci vyhrali 3:0.

Tímy išli do tretej tretiny za nerozhodného stavu 2:2 a práve slovenský veterán dal víťazný gól v 43. minúte a zabezpečil tak víťazstvo domácim po dvoch prehrách.

Sekera ukončil suchoty

Andrej Sekera ukončil dvadsaťdva zápasov trvajúce gólové suchoty vo štvrtok na ľade Colorada a k víťazstvu Edmontonu 7:4 prispel okrem jedného presného zásahu aj dvoma asistenciami v poslednej tretine, ktorú hostia vyhrali 5:0.

Vďaka skvelému výkonmu sa stal aj prvou hviezdou zápasu.

Jeho spoluhráč a najproduktívnejší muž NHL Connor McDavid si štatistiky zlepšil o dve prihrávky, na konte má celkovo už 87 bodov a ťahá šesťzápasovú sériu s minimálne jedným.

NHL - piatok:

Chicago - Dallas 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 9. Kane (PÁNIK, Toews), 49. HOSSA (Schmaltz, T. van Riemsdyk), rozhodujúci nájazd Panarin - 33. Hemský (Klingberg, Benn), 55. Hemský (Benn, Lindell). Brankári: Crawford - Lehtonen, strely na bránku: 26:44, 21.798 divákov.

Boston - Tampa Bay 3:6 (0:0, 3:3, 0:3)

Góly: 22. Pastrňák (Bergeron, Spooner), 28. CHÁRA (Nash, D. Moore), 34. Nash (D. Moore, K. Miller) - 23. Point (Palát, Dotchin), 29. Kučerov (Drouin, Hedman), 35. Stralman (Palát, Point), 45. Drouin (Killorn, Dotchin), 51. Kučerov (Hedman, Drouin), 59. Kučerov (Palát). Brankári: Rask - BUDAJ, strely na bránku: 31:29, 17.565 divákov.

Washington - Columbus 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Orlov (Johansson, Williams), rozhodujúci nájazd Oshie - 41. Jones (Dubinsky, Jenner). Brankári: Holtby - Bobrovskij, strely na bránku: 45:30, 18.506 divákov.

Florida - Arizona 3:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 28. Thornton (Sceviour), 38. Marchessault (Barkov, Huberdeau), 39. Marchessault (Vanek, Bjugstad) - 4. Rieder. Brankári: Reimer - M. Smith, strely na bránku: 39:23, 11.338 divákov.

Montreal - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 7. Galchenyuk (Shaw, Lehkonen) - 17. Lindholm (Teräväinen, Aho), 40. Stempniak (Faulk, Hanifin), 46. Stempniak (Skinner, Ryan), 58. Skinner. Brankári: Price - Läck, strely na bránku: 22:23, 21.288 divákov.

Ottawa - Pittsburgh 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 50. Hoffman (Turris, Karlsson), rozhodujúci nájazd Ryan - 30. Bonino (Streit). Brankári: Condon - Murray, strely na bránku: 30:35, 18.102 divákov.

Toronto - New Jersey 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Leivo (Matthews, Nylander), 19. Nylander (Matthews, Zajcev), 23. J. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 60. Brown (Komarov, Kadri) - 3. J. Moore (Severson, Palmieri), 50. J. Moore (Zacha, Hall). Brankári: McElhinney - Kinkaid, strely na bránku: 30:32, 19.142 divákov.

Minnesota - Philadephia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Parise (Staal, Olofsson) - 18. Couturier (Schenn, Weise), 21. Read, 60. Voráček (Simmonds). Brankári: Dubnyk - Mason, strely na bránku: 25:27, 19.004 divákov.

Nashville - Calgary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Järnkrok (C. Smith, Wilson), 28. Sissons (Wilson, Ekholm), 52. Ellis - 31. D. Hamilton (Ferland, Gaudreau). Brankári: Rinne - Johnson, strely na bránku: 17:25, 17.324 divákov.

St. Louis - Vancouver 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 18. Pääjärvi (Barbašev, Jakupov), 38. Brodziak (Pietrangelo), 50. Pääjärvi (Berglund, Gunnarsson), 58. Pietrangelo (Schwartz, Tarasenko) - H. Sedin (Edler, Stecher). Brankári: Allen - Miller, strely na bránku: 34:28, 19.356 divákov.

Colorado - Edmonton 4:7 (2:1, 2:1, 0:5)

Góly: 4. Rantanen (MacKinnon), 10. Compher (Colborne), 25. Rantanen (MacKinnon, Andrighetto), 38. Bourque (Colborne) - 20. SEKERA (Letestu, Caggiula), 21. Lucic (Eberle, Russell), 43. Kassian (Pouliot, SEKERA), 45. Eberle (SEKERA, McDavid), 58. Caggiula (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 59. Eberle (McDavid), 60. Draisaitl (Nugent-Hopkins). Brankári: J. Smith - Talbot (41. Brossoit), strely na bránku: 21:30, 14.142 divákov.

LA Kings - Winnipeg 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 15. Kopitar (Doughty), 37. Muzzin (Toffoli, Carter), 43. GÁBORÍK (Martinez, Muzzin), 44. Doughty (Kopitar, Toffoli), 50. Pearson - 7. Perreault (Strait, Scheifele), 20. Laine (Byfuglien, Perreault). Brankári: Bishop - Hellebuyck, strely na bránku: 36.21, 18.230 divákov.