Skvelá noc. Góly dali štyria Slováci, Sekera bol prvou hviezdou zápasu

Chicago napokon Dallas zdolalo po samostatných nájazdoch.
Chicago napokon Dallas zdolalo po samostatných nájazdoch. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. mar 2017 o 05:49

Chicago porazilo Dallas po samostatných nájazdoch.

BRATISLAVA. Po prehre po predĺžení s Vancouverom sa Chicago opäť vracia na víťaznú vlnu. V noci na piatok triumfovali nad Dallasom po samostatných nájazdoch 3:2 a opäť pritom zohrali dôležitú úlohu Slováci.

Richard Pánik najprv prihral na úvodný gól Patricka Kana, Marián Hossa neskôr v tretej tretine zvyšoval na 2:1.

Na jeho gól však odpovedal Aleš Hemský, ktorý vyrovnávajúcim presným zásahom poslal zápas do predĺženia.

V ňom gól nepadol a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Ako prvý premenil svoj pokus hosťujúci Tyler Seguin, avšak vzápätí vyrovnal Patrick Kane.

Pozrite si, ako sa rodil triumf Chicaga: fotogaléria

24.3.2017

Keďže Dallas svoj ďalší pokus nedal a domáci Panarin áno, Chicago zvýšilo vedenie v Západnej divízii pred Minnesotou na osem bodov.

Marián Hossa bol treťou hviezdou zápasu. Tretí Slovák v drese Chicaga Tomáš Jurčo do zápasu nezasiahol.

Presadili sa aj Chára s Gáboríkom

Gólom sa presadil aj ďalší Slovák v profilige. Zdeno Chára prekonal svojho krajana Petra Budaja, avšak jeho gól na 2:1 domácemu tímu nestačil. Štyridsaťročný kapitán Bruins sa presadil v 28. min v oslabení, svojím ôsmym gólom v sezóne prinavrátil domácim vedenie.

Lightning však trikrát zmazali jednogólové manko a zvíťazili 6:3, o čo hetrikom pričinil ich najlepší strelec Nikita Kučerov.

"Chcel som vydať zo seba to najlepšie a čo najviac pomôcť mužstvu. Snažil som sa hrať jednoducho a posielať viac pukov na bránku," komentoval na webe nhl.com 23-ročný ruský krídelník, ktorý na tri góly spotreboval šesť striel.

Budaj predviedol 28 úspešných zákrokov. "Musíme nájsť chyby, rozobrať si ich, vrátiť sa do práce a odstrániť ich už v sobotu proti New Yorku Islanders," povedal obranca Bostonu Torey Krug.

Úspešným strelcom bol v noci na piatok aj ďalší Slovák Marián Gáborík. Jeho Los Angeles Kings doma porazil Winnipeg najmä vďaka skvelej tretej tretine, ktorú domáci vyhrali 3:0.

Tímy išli do tretej tretiny za nerozhodného stavu 2:2 a práve slovenský veterán dal víťazný gól v 43. minúte a zabezpečil tak víťazstvo domácim po dvoch prehrách.

Sekera ukončil suchoty

Andrej Sekera ukončil dvadsaťdva zápasov trvajúce gólové suchoty vo štvrtok na ľade Colorada a k víťazstvu Edmontonu 7:4 prispel okrem jedného presného zásahu aj dvoma asistenciami v poslednej tretine, ktorú hostia vyhrali 5:0.

Vďaka skvelému výkonmu sa stal aj prvou hviezdou zápasu.

Jeho spoluhráč a najproduktívnejší muž NHL Connor McDavid si štatistiky zlepšil o dve prihrávky, na konte má celkovo už 87 bodov a ťahá šesťzápasovú sériu s minimálne jedným.

NHL - piatok:

Chicago - Dallas 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 9. Kane (PÁNIK, Toews), 49. HOSSA (Schmaltz, T. van Riemsdyk), rozhodujúci nájazd Panarin - 33. Hemský (Klingberg, Benn), 55. Hemský (Benn, Lindell). Brankári: Crawford - Lehtonen, strely na bránku: 26:44, 21.798 divákov.

Boston - Tampa Bay 3:6 (0:0, 3:3, 0:3)

Góly: 22. Pastrňák (Bergeron, Spooner), 28. CHÁRA (Nash, D. Moore), 34. Nash (D. Moore, K. Miller) - 23. Point (Palát, Dotchin), 29. Kučerov (Drouin, Hedman), 35. Stralman (Palát, Point), 45. Drouin (Killorn, Dotchin), 51. Kučerov (Hedman, Drouin), 59. Kučerov (Palát). Brankári: Rask - BUDAJ, strely na bránku: 31:29, 17.565 divákov.

Washington - Columbus 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Orlov (Johansson, Williams), rozhodujúci nájazd Oshie - 41. Jones (Dubinsky, Jenner). Brankári: Holtby - Bobrovskij, strely na bránku: 45:30, 18.506 divákov.

Florida - Arizona 3:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 28. Thornton (Sceviour), 38. Marchessault (Barkov, Huberdeau), 39. Marchessault (Vanek, Bjugstad) - 4. Rieder. Brankári: Reimer - M. Smith, strely na bránku: 39:23, 11.338 divákov.

Montreal - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 7. Galchenyuk (Shaw, Lehkonen) - 17. Lindholm (Teräväinen, Aho), 40. Stempniak (Faulk, Hanifin), 46. Stempniak (Skinner, Ryan), 58. Skinner. Brankári: Price - Läck, strely na bránku: 22:23, 21.288 divákov.

Ottawa - Pittsburgh 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 50. Hoffman (Turris, Karlsson), rozhodujúci nájazd Ryan - 30. Bonino (Streit). Brankári: Condon - Murray, strely na bránku: 30:35, 18.102 divákov.

Toronto - New Jersey 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Leivo (Matthews, Nylander), 19. Nylander (Matthews, Zajcev), 23. J. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 60. Brown (Komarov, Kadri) - 3. J. Moore (Severson, Palmieri), 50. J. Moore (Zacha, Hall). Brankári: McElhinney - Kinkaid, strely na bránku: 30:32, 19.142 divákov.

Minnesota - Philadephia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Parise (Staal, Olofsson) - 18. Couturier (Schenn, Weise), 21. Read, 60. Voráček (Simmonds). Brankári: Dubnyk - Mason, strely na bránku: 25:27, 19.004 divákov.

Nashville - Calgary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Järnkrok (C. Smith, Wilson), 28. Sissons (Wilson, Ekholm), 52. Ellis - 31. D. Hamilton (Ferland, Gaudreau). Brankári: Rinne - Johnson, strely na bránku: 17:25, 17.324 divákov.

St. Louis - Vancouver 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 18. Pääjärvi (Barbašev, Jakupov), 38. Brodziak (Pietrangelo), 50. Pääjärvi (Berglund, Gunnarsson), 58. Pietrangelo (Schwartz, Tarasenko) - H. Sedin (Edler, Stecher). Brankári: Allen - Miller, strely na bránku: 34:28, 19.356 divákov.

Colorado - Edmonton 4:7 (2:1, 2:1, 0:5)

Góly: 4. Rantanen (MacKinnon), 10. Compher (Colborne), 25. Rantanen (MacKinnon, Andrighetto), 38. Bourque (Colborne) - 20. SEKERA (Letestu, Caggiula), 21. Lucic (Eberle, Russell), 43. Kassian (Pouliot, SEKERA), 45. Eberle (SEKERA, McDavid), 58. Caggiula (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 59. Eberle (McDavid), 60. Draisaitl (Nugent-Hopkins). Brankári: J. Smith - Talbot (41. Brossoit), strely na bránku: 21:30, 14.142 divákov.

LA Kings - Winnipeg 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 15. Kopitar (Doughty), 37. Muzzin (Toffoli, Carter), 43. GÁBORÍK (Martinez, Muzzin), 44. Doughty (Kopitar, Toffoli), 50. Pearson - 7. Perreault (Strait, Scheifele), 20. Laine (Byfuglien, Perreault). Brankári: Bishop - Hellebuyck, strely na bránku: 36.21, 18.230 divákov.

Domov»Hokej»NHL»Skvelá noc. Góly dali štyria Slováci, Sekera bol prvou hviezdou zápasu