Hráči Košíc sa radujú po jednom z gólov.
Hráči Košíc sa radujú po jednom z gólov. (Autor: SITA)
Sportnet|25. mar 2017 o 18:00

Bližšie k postupu ďalej majú hráči Martina a Žiliny.

KOŠICE, ŽILINA. Hokejisti HC Košice si v sobotu pred svojimi priaznivcami udržali nádej na celkový úspech proti hráčom MHC Martin vo štvrťfinále play-off Tipsport ligy. Zvíťazili tesne 2:1 a v sérii hranej na štyri úspechy tým znížili na 2:3.

Šiesty zápas bude v pondelok v Martine, prípadný rozhodujúci siedmy by sa konal v stredu na východe.

Potrebovali vyhrať. Košice doma zdolali Martin a znížili stav série: fotogaléria

26.3.2017

Škvrnou bolo zranenie tváre domáceho útočníka Tomáša Vargu, ktorého po zákroku Lukáša Kozáka z 13. min odviezli do nemocnice s podozrením na zlomeninu nosa.

V druhom sobotňajšom stretnutí hokejisti MsHK Doxxbet Žilina sa tretí raz dostali do vedenia nad hráčmi HKM Zvolen. V piatom zápase triumfovali pred vlastnými fanúšikmi presvedčivo 5:1 a celkovo majú náskok 3:2.

Tipsport liga - štvrťfinále play-off - piate zápasy:

HC Košice - MHC Martin 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

/stav série 2:3/

Góly: 6. Jenčík (Rudolf Huna, Klíma), 16. Šoltés (Hričina, E. Šedivý), 60. L. Nagy (Bicek) - 9. Heizer (Bačik, J. Tabaček)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: 13. Jenčík 10 min za nešportové správanie - 13. L. Kozák 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano - Smrek, Korba, 4077 divákov

Košice: Kopřiva - E. Šedivý, M. Dudáš, Matejka, Šmach, Jankovič, Koch, P. Bartoš, Deyl - M. Bartánus, Suja, Bicek - Jenčík, Klíma, Rudolf Huna - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Milý, Tibor Varga, Šoltés

Martin: Corbeil - L. Kozák, Salija, Bačik, J. Tabaček, Brňák, P. König, M. Dvořák, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

Hlasy po stretnutí:

Miroslav Marcinko, tréner HC Košice: "Od začiatku zápasu sme hrali s túžbou vyhrať. Už v prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí a získali sme aj tesný náskok. Bol to náročný zápas a sme radi, že sme ho zvládli."

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: "Dianie v prvej tretine veľmi komentovať nechcem. Hrali sme počas nej dvakrát oslabení o dvoch hráčov. Oslabenia sme dokázali ustáť so cťou. Mužstvo sa nepoddalo ani napriek absencii troch obrancov z prvých formácií. Stále sme išli za cieľom otočiť zápas. V tretej tretine sme mali veľké chcenie i odhodlanosť. Mali sme aj niekoľko šancí na vyrovnanie, no to sa nám nepodarilo."

Ladislav Nagy, kapitán HC Košice: "Bol to ťažký zápas, pretože súper má veľmi bojovné mužstvo. Ich brankár chytá vynikajúco a my trochu bojujeme aj s tým. Mali sme veľa šancí, aj ja sám som išiel na bránku ešte v druhej tretine. Víťazstvo sa však cení. Teraz už myslíme na zápas v Martine. Budeme bojovať a uvidíme, ako to dopadne.

Richard Jenčík, útočník HC Košice: "Osobný trest som dostal po tom, čo som vystrelil na bránku po odpískaní. Bol veľký hluk, ja som to písknutie nepočul a tak som strieľal. Stane sa. Takéto vybojované víťazstvo je niekedy viac ako 7:0. Teší nás víťazstvo a sme radi, že 'žijeme.' Určite chceme postúpiť."

MsHK Žilina - HKM Zvolen 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

/stav série 3:2/

Góly: 8. R. Konečný (Holovič, Stupka), 30. J. Jurík (Húževka, Švihálek), 40. Švihálek (Húževka, J. Jurík), 45. R. Hruška (Marek Hovorka), 58. Švihálek (J. Jurík, D. Brejčák) - 37. M. Novák (Puliš, Šišovský)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Kacej, Tvrdoň, 3528 divákov

Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, E. Švec, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň

Zvolen: S. Baroš - Hraško, M. Novák, T. Valenta, Andersons, Plechanov, M. Ivan, Homer, Habšuda - P. Zuzin, Puliš, Šišovský - S. Petráš, B. Mráz, Lušňák - Matis, L. Jurík, Síkela - Dubeň, Jakubík, Kelemen

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Som rád, že sme dôležitý zápas pre obe mužstvá zvládli, prvý raz v sérii sme išli do vedenia ako prví. Podali sme veľmi disciplinovaný a kvalitný výkon. Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko, rozhodli sme o ňom až v tretej tretine pri presilovke Zvolena, keď sme strelili štvrtý gól, po ktorom sme kontrolovali až do konca zápas. Ďakujem chlapcom za dnešný výkon a takisto divákom, boli perfektní. Pevne verím, že posledný krok urobíme už vo Zvolene."

Milan Staš, tréner Zvolena: "Dnešný zápas mal iný scenár ako predošlé, prvý raz v sérii sme ako prví inkasovali. Otriaslo to nami, prišla nervozita na naše hokejky, nehrali sme dobre, nemali sme dobrý pohyb, nevykrývali sme priestory a súper mal navrch. Dokázali sme sa ešte dostať do zápasu za stavu 2:1, ale súper dokázal vždy rýchlo odpovedať. Od stavu 3:1 sme nemali dosť morálnych ani fyzických síl na otočenie zápasu. Séria ešte neskončila, chceme sa vrátiť do Žiliny, ale na to potrebujeme vyhrať domáci zápas."

Online prenos:

Tipsport Liga (SR) play-off Štvrťfinále 2016/2017
25.03.2017 o 18:00
Košice
3:1
(2:1, 0:0, 1:0)
60' minúta
Martin
Góly a asistencie: 6. Jenčík (Huna, Klíma), 16. Šoltés (Hričina, Šedivý), 60. Nagy – 9. Heizer (Bačik, Tabaček). Rozhodca: D. Konc, Stano – Smrek, M. Korba.
Skončilo sa piate štvrťfinálové stretnutie série medzi Košicami a Martinom, po výsledku 3:1 utiekli Oceliari hrobárovi z lopaty a sériu predĺžili minimálne do pondelka, kedy sa odohrá šiesty zápas v Turci.

Pomer striel v dnešnom zápase: 40:22

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
59:56
goalKošice dali gól!
Domáci kapitán LADISLAV NAGY gólom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo domácich Košíc. Táto séria sa ešte nekončí! .
59:10
Puk je v pásme hostí, tí ho majú na svojich hokejkách.
58:52
importantMathieu Corbeil je na striedačke, power-play Martina!
58:52
importantOddychový čas hostí.
58:20
Záverečných 100 sekúnd riadnej hracej doby, Mathieu Corbeil naďalej ostáva vo svojej svätyni.
58:06
Košičania držia svojho súpera ďaleko od vlastnej bránky a všetko tak nasvedčuje tomu, že ešte v tejto sérii nepovedali posledné slovo.
57:32
Hra je vykázaná do stredného pásma, Pavel Paukovček si zatiaľ oddychový čas nevyžiadal.
57:20
importantČrtajúce sa prečíslenie dvoch proti jednému zastavil Galamboš, ktorý telom dobre vytlačil Hričinu z pozície.
56:58
Píska sa prihrávka rukou, buly v strednom pásme.
56:52
Strela z ľavého kruhu, puk preletel ponad hornú žrď až na zadný mantinel. Kopřiva ešte tú strelu preventívne kontroloval svojou lapačkou.
56:13
Martin v závere tretej tretiny pridal na obrátkach a pokúša sa o vyrovnanie. Zdá sa, že košickú defenzívu čakajú ešte poriadne krušné chvíle.
55:33
importantMarkovič pálil z vnútornej hranice pravého kruhu na vhadzovanie, táto rana si ale našla Miroslava Kopřivu, ktorý svojím zákrokom podržal Košice nad vodou.
55:10
Bicek bojoval pri zadnom mantineli o puk, kde bol pridržaný, avšak čistým spôsobom. Vylučovať sa tak v tomto prípade nebude musieť.
54:46
Nasleduje komerčná prestávka.
54:46
importantJankovičovi sa teraz otváral priestor na streľbu, čo košický obranca aj využil. Tvrdá rana ale smerovala do stredu bránky a Corbeil si s ňou dokázal poradiť.
54:18
Pokračujeme v hre piatich proti piatim. Pred sebou máme záverečných šesť minút riadnej hracej doby, stále pritom platí stav z konca prvej tretiny.
53:54
Sujov puk na modrú čiaru bol zrazený a končí len v strednom pásme.
53:28
Domáci sú už opäť v pásme.
52:43
importantAle pozor! V obrovskej šanci sa teraz ocitol Koyš, ktorému sa nepodarilo prepáliť Miroslava Kopřivu medzi tromi žrďami.
52:19
Košičania vyhrali buly, puk ale sami poslali do stredného pásma. Na ten puk bol totiž Eduard Šedivý prikrátky.
52:09
Vylúčenie v tíme MHC Martin (Galamboš – 2 min., hákovanie).
52:08
Košičania puk nahodili na zadný mantinel a stiahli sa do stredného pásma. Domáci celok sa rozhodol ušetriť si sily na absolútny záver.
51:37
Pomerne často sa teraz hra prerušuje. Ťažko povedať, ktorému z tímov bude tento fakt vyhovovať vo väčšej miere, každopádne, pokračovať sa bude v strednom pásme.
51:30
Sily na ľadovej ploche sa medzičasom vyrovnali. Pokračovať budeme vhadzovaním v pásme Košíc, stane sa tak na základe zakázaného uvoľnenia domácich hokejistov.
50:35
importantPrečíslenie domácich počas početnej nevýhody, puk vyvážal Hričina, ktorý ale neposlal Jenčíkovi vôbec ideálnu prihrávku. Druhý z menovaných preto puk netrafil.
50:09
Odpálenie cez všetky čiary v podaní domácich, tí pôjdu striedať.
49:49
Hra je vykázaná do stredného pásma, takéto momenty nebudú celku z Turca rozhodne vôbec vyhovovať.
49:36
Hostia sú opäť usadení v pásme, zatiaľ je to bez strely.
49:10
Domáci sa okamžite oslobodili, puk smeruje cez všetky čiary až za bránku Corbeila.
49:02
Vylúčenie v tíme HC Košice (Koch – 2 min., sekanie).
48:34
Peter König dnes patrí k najvýraznejším korčuliarom Martina, čo sa snažil demonštrovať aj touto kolmicou. Prihrávka si však svojho adresáta nenašla.
47:45
47:40
Sily na ľadovej ploche sa nám medzičasom vyrovnali, s piatimi korčuliarmi v hre pokračuje už aj domáci HC Košice.
47:18
Hričina napádal rozohrávku Corbeila a takmer sa dostal k puku, Martin s evidentnými problémami.
46:47
Martin sa nedokáže usadiť v pásme, Košičania v tejto chvíli budú môcť prestriedať.
46:30
Domáci posielajú puk cez všetky čiary.
46:18
Ďalší košický kontakt s pukom, Ladislav Nagy navyše odviedol skvelú prácu a pre svoj celok získal niekoľko desiatok sekúnd k dobru.
45:30
Domáci sa dokázali pomerne rýchlo oslobodiť, puk smeruje až za bránku hosťujúceho celku.
45:15
Vylúčenie v tíme HC Košice (Jankovič – 2 min., držanie).
45:10
Patrik Bačik si nedal pozor na napádajúceho korčuliara súpera, nechal si klepnúť po svojej čepeli a o puk prišiel. Martin ale bude hrať po následnom osobnom súboji presilovú hru.
44:32
Suja chcel prepustiť puk pri zadnom mantineli na Bartánusa, ten zámer spoluhráča nepochopil a nechal martinskú defenzívu založiť útočnú akciu ukončenú nepresnou finálnou prihrávkou.
43:48
Markovič si stiahol puk do vnútorného oblúka a skúsil to strelou švihom, tá ale zapadla na milimeter presne do pripravenej lapačky Miroslava Kopřivu.
43:15
V zákroku aj Kopřiva, ten mal pred sebou ale podstatne jednoduchšiu úlohu, ako pred niekoľkými sekundami jeho brankársky kolega v martinskom drese.
42:50
importantNásledne sa ešte individuálnou akciou prezentoval Suja. Corbeil bol mimo bránky, v neprehľadnej situácii ešte prišla strela. Tá tesne minula priestor troch žrdí!
42:01
importantDo puku sa pri modrej čiare oprel obranca s najtvrdšou strelou v lige Martin Dudáš, ktorý poriadne preveril reflexy Corbeila a jeho ľavého betónu.
41:55
Nagy sa s pukom obtočil okolo bránky, v rozhodujúcej chvíli ho ale stratil zo svojej čepele a jeho strieľaná prihrávka tak adresáta nenašla.
41:13
Hra bola prerušená. Zdá sa, že toto bude v priebehu poslednej časti riadnej hracej doby pomerne častý jav.
40:48
importantNavyše, Košice mohli pridať aj tretí gól. Pred bránkou stál úplne voľný Jenčík, ktorý vložil do prihrávky svoju čepeľ a poslal puk na bránku. Mathieu Coerbeil predviedol famózny zákrok, keď sa včas presunul a strelu pokryl.
40:42
Brňákovo vyvezenie puku veľa vody nenamútilo, košická defenzíva je v úvode tretej tretiny pozorná.
40:24
Puk padol na ľadovú plochu, úvodné buly tretej tretiny bolo vhodené. Čaká nás teda záverečných dvadsať minút riadnej hracej doby piateho štvrťfinálového stretnutia série medzi Košicami a Martinom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj druhá tretina je už minulosťou. Nasledovať bude úprava ľadovej plochy, následne záverečná časť riadnej hracej doby. Po 40 minútach hry platí stav 2:1.

Pomer striel po 2. tretine: 35:12

Tretia tretina sa začne približne o 20:01.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:19
Dudášov puk mal smerovať na Hunu, bol však pridlhý. Skúsený útočník v službách Košíc nenabral dostatočnú rýchlosť a prihrávku nechal prepadnúť na mantinel.
39:02
Prebieha posledná minúta prostrednej časti riadnej hracej doby.
38:18
Korostinovo zakončenie od modrej čiary tečoval ešte jeden z jeho spoluhráčov, puk ale trafil len zadný mantinel. Kopřiva v tejto chvíli zasahovať nemusel.
37:41
Hráči z Turca medzičasom už s piatimi mužmi na ľadovej ploche. Čakajú nás posledné dve minúty druhej tretiny, ktorá zatiaľ gól nepriniesla.
37:01
Miroslav Kopřiva zahral svojou čepeľou a puk pristavil spoluhráčom. Výhodu tejto presilovej hry už Košice pravdepodobne nepretavia vo vytúžený tretí gól.
36:27
Domáci sa sami zamotali vo vlastnej kombinácii a prišli o cenné sekundy. Hra sa teraz presúva zo strany na stranu.
36:10
Ďalšie vyvezenie puku, tentokrát aspoň do stredného pásma.
35:47
Hostia následne dokázali puk pretlačiť až za košickú bránku.
35:16
Strela od modrej smerovala do stredu bránky, Corbeil mal pritom výhľad odkrytý. Aj z tohto dôvodu si na svoje konto pripísal pohotový zákrok.
35:07
Vylúčenie v tíme MHC Martin (Pokrivčák – 2 min., sekanie).
35:07
Na rade je komerčná prestávka.
35:07
importantHričina sa preštrikoval obranou Martina a dostal sa do zakončenia. Ten puk síce Mathieu Corbeil stihol pokryť, nasledovať ale bude presilovka domácich.
34:30
Hričina pristavil v strednom pásme puk len pre svojho súpera, ten ale nedokázal rozpohybovať košickú defenzívu a ohroziť Miroslava Kopřivu.
34:05
Šedivý o mantinel Bicekovi, ten puk svojmu kolegovi vrátil. Košičania sa v tejto chvíli do riskantnejších kombinácií radšej nepúšťajú.
33:09
Zakázané uvoľnenie v podaní hostí, vhadzovať sa bude po ľavici Corbeila.
33:04
Jenčík posúval puk na ľavú stranu, strela odtiaľ neprišla. Košice ale ostanú kombinovať v pásme svojho štvrťfinálového súpera.
32:30
importantGalamboš sa po buly vydal na útočný výpad, jeho individuálne miešanie puku ale košická defenzíva včas prečítala a v momente, kedy sa už hráč hostí chystal zakončovať, ho o puk pripravila.
32:16
Na opačnej strane pohotové prikrytie puku Miroslavom Kopřivom. Ani jeden z gólmanov dnes podobné situácie nepodceňuje, mohlo by to totiž zlomiť zápas v prospech súpera.
31:59
importantJankovičovo vyhodenie puku prinieslo rýchlu košickú akciu, na konci ktorej stál Suja. Ten ešte čakal, či puk Corbeilovi vypadne, aby ho následne mohol doklepnúť do siete, avšak sa tak nestalo.
31:20
Matejka stiahol v osobnom súboji k ľadu aj súperovho korčuliara, všetko to ale bolo v rámci pravidiel, a tak sa tentokrát vylučovať nebude.
30:40
Martin hrá s piatimi hráčmi.
30:26
Domáci sa rozostavili v pásme, napokon to ale bolo zbytočné. Pískalo sa totiž postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, a tak sa zápas presunie do stredného pásma.
30:06
Martin ale súperovi dobre znemožňuje kombinovať, ani domáci toho tak zatiaľ počas tejto presilovej hry nevymysleli.
29:27
Puk opúšťa martinské pásmo, domáci musia útočnú akciu založiť len z vlastnej tretiny klziska.
29:08
Košičania sú už usadení pred Corbeilom, zatiaľ je to bez presnejšieho zakončenia.
28:58
Dobrá obranná hra aj v podaní hostí, ktorí poslali súpera okamžite aspoň do stredného pásma.
28:38
Vylúčenie v tíme MHC Martin (König – 2 min., nedovolené bránenie).
28:30
A ďalšie odpálenie puku.
28:05
Košice sa dobre bránia a súpera nepúšťajú absolútne do ničoho. Domáci teraz dostanú priestor na prestriedanie unavených hráčov.
27:35
Martin sa dostal do pásma azda na dve sekundy, Ondřej Šmach mu znemožnil akúkoľvek ďalšiu kombináciu.
26:52
K puku sa pri zadnom mantineli dostal Šedivý, ktorý ho šikovným oblúčikom dostal až k bránke svojho súpera.
26:37
Vylúčenie v tíme HC Košice (Nagy – 2 min., krosček).
26:27
Nagy prebral prihrávku Biceka a po pravom krídle sa predral do zakončenia, puk tesne minul priestor troch žrdí a zadunel na zadnom plexiskle.
25:46
importantNa opačnej strane vyústilo prečíslenie troch proti dvom napokon do samostatného úniku Ladislava Nagya, košický kapitán ale opečiatkoval len zadný mantinel.
25:02
importantAž teraz sa Martin dostal do pásma. Okamžite tam prišlo niekoľko striel, tú poslednú v podaní Patrika Koyša zrazil Kopřiva do bezpečnej zóny.
24:44
Domáci držia puk ďaleko od svojej svätyne, o čo sa stará Jakub Suja. Dobrá obranná hra v podaní Košíc.
24:15
Postavenie mimo hry, Košice môžu striedať.
24:04
Martin sa nepresnou kombináciou sám vyhnal do stredného pásma. Hráčom z Turca zatiaľ táto presilová hra absolútne nevychádza.
23:19
Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., podrazenie).
23:11
Surovka pálil spoza Kocha, Kopřiva ale na puk po celý čas videl a pohodlne ho preto ukryl vo svojej lapačke. Hra je prerušená, buly v pásme domácich.
22:45
Koch to teraz prudkou prihrávkou stredom klziska nemyslel vôbec zle, to prevedenie ale nebolo celkom ideálne. Aj z tohto dôvodu sa píska zakázané uvoľnenie v neprospech Oceliarov.
22:21
importantJán Tabaček opúšťa za mohutného potlesku divákov ľadovú plochu na nosidlách a v tejto chvíli to vyzerá tak, že už do zápasu nezasiahne.
22:21
importantNa scénu však prichádza tím zdravotníkov s nosidlami. Tak to môže byť pre Martin poriadne citeľná strata!
22:21
Tabaček ostal ležať na ľadovej ploche a drží sa za svoju tvár. Martinský kapitán bude musieť byť ošetrený na ľadovej ploche, veríme, že to nebude nič vážne.
22:06
Opäť sa píska, tentokrát po jednoduchom zákroku Corbeila. V prvej tretine plynuli úvodné minúty pomerne rýchlo, druhá tretina je však pravý opak úvodného dejstva.
21:52
Zakázané uvoľnenie v podaní Košíc vhadzovať sa bude po pravici Miroslava Kopřivu.
21:39
Jankovič sa stretol pri svojej rozohrávke s veľkými problémami, preto radšej Kopřivovu bránku obkorčuľoval a vrátil sa k zadnému mantinelu. Defenzíva Košíc dnes nemôže nič podceniť.
20:41
Domáci pokračujú s piatimi korčuliarmi, sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnali. Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech hosťujúceho celku.
20:30
Košice držia puk ďaleko od Kopřivu, netreba zabúdať na fakt, že MHC dohráva svoju presilovú hru.
20:13
Hlavný arbiter sa nám postaral o vhodenie otváracieho buly druhej tretiny. Puk je v tejto chvíli v strednom pásme a diváci čakajú. ktorému z celkov sa ho podarí poslať do tretiny svojho súpera.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodné dejstvo je na konci, z piateho štvrťfinálového zápasu nám ubudlo rovných dvadsať minút. Po prvej tretine pritom platí priebežný stav 2:1.

Pomer striel po 1. tretine: 22:4

Druhá tretina sa začne približne o 19:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Nagy drží puk na vlastnej hokejke, už sa nič neudeje.
19:37
Blížime sa k absolútnemu záveru úvodnej tretiny, Martin sa počas tejto presilovej hry do vyložených šancí zatiaľ nedostáva.
19:15
Košičania puk získali do svojej moci a niekoľko sekúnd dobre kombinovali. Domáci to už budú chcieť pred prestávkou ubrániť.
18:38
Vylúčenie v tíme HC Košice (Bicek – 2 min., držanie).
18:33
Píska sa zakázané uvoľnenie v podaní domácich, ktorí teraz nemôžu striedať. Čerstvé sily nepošle na ľadovú plochu ani Martin.
18:06
Sily na ľadovej ploche sa vyrovnali, oba celky hrajú s piatimi hráčmi. Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty prvej tretiny.
17:30
König vyhodil, Martin hrá so štyrmi korčuliarmi.
17:14
Krásny teč, avšak len do lapačky Corbeila. Martin teraz odoláva tlaku svojho súpera, čo je z pohľadu hostí pre ďalší priebeh zápasu mimoriadne dôležité.
17:00
Udeje sa tak v tejto chvíli, hra je prerušená.
16:44
importantStrieľal aj Dudáš, jeho dve rany spoza pravého kruhu na vhadzovanie zaštípali Corbeila na jeho ľavej ruke. Martin už potrebuje prestriedať.
16:06
importantObrovská šanca Košíc, Bicek stál sám pred bránkou, Corbeil jeho ranu zázračne betónom vytesnil!
15:19
importantĎalšia presilovka Košíc o dvoch mužov!
15:18
Vylúčenie v tíme MHC Martin (Tabaček – 2 min., podrazenie).
15:06
Košice sú opäť vo vedení. Gól padol v momente, keď už boli Martinčania na ľade v štvorici, avšak na fakte to nič nemení. Corbeil bol na roztrhanie, dorážku DÁVIDA ŠOLTÉSA už ale zachytiť nedokázal. Asistencie: Tomáš Hričina, Eduard Šedivý.
14:40
Šoltésovi ušiel puk, König ho následne skúsene vyhodil cez všetky čiary.
14:10
importantRana od modrej, táto strela skončila na bočnej sieti. Košice následne dorážali z neprehľadnej situácie, Corbeil so šťastím odolal.
13:52
Už sa martinský MHC oslobodil.
13:20
importantBartánusova prihrávka medzi kruhy, strela Jakuba Suju pristála na hrudi Corbeila! Košice pokračujú v tlaku.
12:59
importantKošice budú mať k dispozícii presilovú hru piatich proti trom v trvaní plných dvoch minút. Martinčanom teraz praskli nervy, čo sa im poriadne vypomstilo.
12:59
Vylúčenie v tíme MHC Martin (Salija – 2 min., držanie).
12:59
Vylúčenie v tíme MHC Martin (Kozák – 5 min. + osobný trest do konca zápasu – napadnutie hlavy a krku).
12:11
Jeden z domácich zastavil letiaci puk rukou, následná košická kombinácia následne priniesla strelu z ľavého krídla. Corbeil puk zrazil späť do hry.
11:40
Bačik prišiel o svoju hokejku, čím na malý moment zavaril martinskému MHC. Hostia mali šťastie, že sa Košice nedokázali natlačiť do výhodnejšej streleckej pozície.
10:53
Suja napádal rozohrávku Maritna, čo si všimol aj Mathieu Corbeil. Ten mohol rozohrať, puk sa ale radšej rozhodol prikryť na ľadovej ploche.
10:39
Korostin sa tlačil do zakončenia spoza bránky a napokon aj úspešne. Puk ale našiel len pozorného Kopřivu, ktorý si dobre pokryl svoju žrď.
09:36
importantKošice sa mohli dostať opäť do vedenia, Corbeil totiž puk len vyrazil pred seba. Do šance sa už tlačil Jenčík, pred ktorým zakročila na poslednú chvíľu martinská defenzíva.
08:41
goalMartin dal gól!
A je vyrovnané. Na strelu z ľavého krídla zareagoval Kopřiva vysokým korčuľovaním, čo sa napokon Košiciam vypomstilo. Do odkrytej siete totiž dorazil RADOMÍR HEIZER. Asistencie: Patrik Bačik, Ján Tabaček.
08:20
Košičania sa pomerne rýchlo oslobodzujú, puk teraz letí cez všetky čiary.
08:09
Vylúčenie v tíme HC Košice (Šmach – 2 min., hákovanie).
08:06
importantBicek teraz posielal prihrávku spoza bránky, o čom ale Bačik absolútne nevedel. Práve martinský pravý obranca sa ešte nešťastne pošmykol a puk takmer sám zrazil za Corbeila.
07:37
Markovič vyvážal puk z obrannej tretiny až do tej útočnej, na zadnom mantineli boli ale úspešnejšie Košice, ktoré prebrali kombináciu svojho súpera.
07:08
Tibor Varga sa rozhodol strieľať z pomerne veľkého uhla, jeho rana zápästím však martinského gólmana neprekvapila. Corbeil každopádne puk radšej podržal vo svojej lapačke.
06:45
Vylúčenie v tíme MHC Martin (Brňák – 2 min., sekanie).
06:45
Vylúčenie v tíme HC Košice (Hričina – 2 min., sekanie).
06:45
05:53
Košičania vyvinuli na svojho súpera veľký tlak, jeho výsledkom je pritom prvý gól. Prihrávka spoza bránky pristála na čepeli Jenčíka a RICHARD JENČÍK už dokázal poslať puk pomedzi Corbeilove betóny do siete. Asistencie: Rudolf Huna, Tomáš Klíma.
05:48
importantGalamboš prikopával po buly puk za seba, tam si ale rýchlo nakorčuľovali domáci. Tí si vyprodukovali solídnu šancu, na konci ktorej stál Suja. Reprezentačný útočník strieľal z pre neho typického medzikružia, avšak túto ranu defenzíva MHC zblokovala na ochrannú sieť.
05:16
Pomerne dlho sa hostia topili vo vlastnej defenzíve, čo sa pokúšal zmeniť Rzavský. Jeho kolmica na útočnú modrú však nebola dostatočne presná.
04:10
Dlouhý na buly neuspel, svojho súpera ale čistým spôsobom pritlačil k zemi a vybojoval tak puk pre svoj celok. Martin bude kombinovať v obrannej tretine.
04:02
Markovič prihrával skúsene na ľavú stranu, následne sa ale pískalo. Hostia sa totiž nevyhli ofsajdovej pozícii, ktorá ich pripravila o možnosť kombinovať.
03:58
Lukáš Kozák sa obtáčal okolo mantinelu v rohu klziska, kam k nemu okamžite pristúpil jeden z košických útočníkov. Ten ale súperovu rozohrávku nezachytil, a tak bude smerom dopredu postupovať Martin.
03:38
Pomerne dlho sa teraz hralo bez prerušenia, čo sa rozhodli oba celky využiť na prestriedanie počas hry. Zápas nám ponúka vo svojom úvode pomerne slušné tempo.
02:20
Brňák vyčkával s prihrávkou za bránkou hostí, jeho kolmica smerom dopredu napokon adresáta nenašla. Ten puk bol ale tečovaný, a tak sa nepíska ani zakázané uvoľnenie.
01:39
Strela v podaní Hunu, tento pokus skončil na ľavom betóne gólmana MHC. Martinskí hokejisti následne hru upokojili a odišli striedať.
01:01
Košičania sa v úvode stretnutia do svojho súpera zahryzli a skúšali to z viacerých pozícií, Mathieu Corbeil je ale dostatočne skúsený a puk dobre zastavil svojím telom.
00:40
importantVo veľkej šanci bol Bartánus, ktorý postupoval sám na Corbeila, jeho bránku ale strelou zápästím tesne prestrelil.
00:11
Úvodné buly bolo vhodené. Puk sa po krátkom zápolení v stredovom kruhu dostal na hokejky domácich hráčov, ktorí budú chcieť čo najrýchlejšie ohroziť bránku stráženú Corbeilom.
00:01

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Šedivý, Dudáš, Matejka, Šmach, Jankovič, Koch, Deyl – Bartánus, Suja, Bicek – Jenčík, Klíma, Huna – Nagy, Boltun, Hričina – Milý, T. Varga, Šoltés – Bartoš

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Salija, Bačik, Tabaček, Brňák, König, Dvořák, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, Dlouhý, Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

Rozhodca: D. Konc, Stano – Smrek, M. Korba.
Vážení priaznivci slovenského hokeja, vítam vás pri priamom prenose z piateho štvrťfinálového zápasu série medzi Košicami a Martinom.

Do Košíc sa séria presúva za stavu 3:1 v prospech MHC.

Priebeh štvrťfinálovej série:
HC Košice – MHC Martin 4:0
HC Košice – MHC Martin 1:2
MHC Martin – HC Košice 4:1
MHC Martin – HC Košice 3:0

HC Košice postúpil do vyraďovacej časti súťaže z tretej priečky tabuľky, na ktorej sa umiestnil so ziskom celkovo 107 bodov. Košičania vyhrali v riadnom hracom čase 28-krát, body si pripísali aj po výhre po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch (10 prípadov), pričom majú na svojom konte aj tri jednobodové zápisy. Skóre Košíc činí pomer 186:121.

MHC Martin má za sebou turbulentnú sezónu plnú viacerých nemalých problémov, a tak je pozoruhodné, že sa celok z Turca dokázal v neľahkej konkurencii presadiť a obsadil napokon šiestu priečku tabuľky. Martin získal celkovo 75 bodov a kto vie, možno by ich bolo ešte o tri viac, zápas so Žilinou bol totiž skontumovaný v martinský neprospech. Každopádne, konečné skóre MHC po základnej časti činil pomer 141:166.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice zdolali Martin a znížili stav série, uspela aj Žilina proti Zvolenu