AKTUALIZOVANÉ O 18:45

Klasiku Gent - Wevelgem vyhral van Avermaet, Sagan nerozumel správaniu svojho súpera

Peter Sagan skončil tretí.

Zľava víťaz pretekov Greg van Avermaet a vpravo tretí Peter Sagan.(Zdroj: TASR/AP)

WEVELGEM, BRATISLAVA. Cyklistika je trochu ako šach. Musíte vedieť prinútiť súperov, aby urobili svoj diel práce a sám si vedieť ušetriť čo najviac síl. Kto je v tejto hre lepším a dokáže viac využiť prácu svojich rivalov, má väčšiu šancu na úspech.

Slovenský cyklista Peter Sagan na klasike Gent - Wevelgem približne pätnásť kilometrov pred cieľom trochu zariskoval. V päťčlennej skupine sa minimálne dvaja jeho súperi viac-menej viezli.

Majster sveta im dohováral a naoko sa tváril, že keď oni nebudú ťahať, tak ani on im nebude pomáhať. Zvesil nohy, prestal šliapať. „Nikto so mnou nechce spolupracovať. Mám to ťažké,“ sťažoval sa viackrát Sagan.

Článok pokračuje pod video reklamou

Niki Terpstra aj Soren Andersen sa prebrali a začali striedať až keď zistili, že šanca na to, aby zabojovali o víťazstvo, im uniká.

Kým sa odohrávala táto časť partie, ďalší dvaja pretekári nelenili a šliapali ďalej. Sagan sa k tejto dvojici už nepriblížil. Došprintoval na treťom mieste.

„Čo sa stalo? No nerozumiem, čo chcel Terpstra dokázať. Najskôr sa dostal do úniku a potom nechcel pomáhať. Len ukázal, ako je možné prísť o víťazstvo,“ hovoril Sagan pre belgickú stanicu Sporza.

„Ja nie som jeho tímový kolega. Prečo by som ho potom mal dostať až do cieľa? Aby ma potom predbehol? Nebolo to od neho férové. Z výsledku nie som sklamaný a cítim väčšiu motiváciu zabojovať o víťazstvo o týždeň,“ dodal.

Z víťazstva sa tešil Saganov veľký rival Greg van Avermaet. V záverečnom šprinte zdolal Jensa Keukeleireho. „Som spokojný s tým, ako sa preteky vyvíjali a som veľmi rád, že som ich vyhral,“ vravel jazdec tímu BMC Racing pre Sporza.

Belgičan bol roky medzi favoritmi, ale víťazstvá mu unikali. Zbieral druhé či tretie miesta. Tento rok je na klasikách najsilnejší. Tri už vyhral, na jednej bol druhý. Ukazuje sa, že má všetko, aby vyhral budúcu nedeľu druhý monument sezóny - Okolo Flámska.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Sagan na E3 Harelbeke spadol, vyhral Van Avermaet

Van Avermaet sa zároveň stal len štvrtým cyklistom histórie, ktorému sa podarilo uspieť na dvoch idúcich klasikách po sebe E3 Harelbeke a Gent-Wevelgem.

„Asi som najväčší favorit. Už asi nemôžem tvrdiť, že ním nie som. Veľakrát som sa snažil vyhrať všetky tieto klasiky a teraz sa to podarilo zrazu v jednej sezóne. Verím, že sa mi bude dariť aj na Okolo Flámska.“

Do cieľa prišiel aj Saganov starší brat Juraj, ktorý obsadil štrnáste miesto, Michael Kolář preteky nedokončil.

Gent - Wevelgem 2017 (Deinze - Wevelgem, 249 km):

1.Greg van AvermaetBelgickoBMC Racing5:39:00 h
2.Jens KeukeleireBelgickoOrica-Scott+ 0 s
3.Peter SaganSRBora-Hansgrohe+ 6 s
4.Niki TerpstraHolandskoQuick-Step Floors+ 6 s
5.John DegenkolbNemeckoTrek-Segafredo+ 6 s
6.Tom BoonenBelgickoQuick-Step Floors+ 6 s
7.Jens DebusschereBelgickoLotto NL-Jumbo+ 6 s
8.Michael MatthewsAustráliaSunweb+ 6 s
9.Fernando GaviriaKolumbiaQuick-Step Floors+ 6 s
10.Sacha ModoloTalianskoUAE Team Emirates+ 6 s
14.Juraj SaganSRBora-Hansgrohe+ 6 s
.Michael KolářSRBora-Hansgrohenedokončil

Online prenos:

Cyklistika

26. March 2017 o 11:30
Jarná klasika: Gent - Wevelgem 2017
Prenos
Dnešný pretek obsahoval všetko, čo od Flámskej klasiky môžeme očakávať. Silný vietor, ktorý už od začiatku robil problémy pretekárom, súboje favoritov na krátkych stúpaniach a taktické súboje, ktoré sa odohrávali nielen na trase, ale havne v hlavách samotných jazdcov. Greg Van Avermaet prežíva výborný štart do sezóny a na pretekoch Okolo Flámska bude veľkým ašpirantom na víťazstvo. Tento prenos vám, samozrejme, poskytneme, tak zostaňte naladení na cyklistiku!
Druhý prišiel jeho krajan Jens Keukeleire, tretí Peter Sagan, ktorý vyhral šprint druhej skupiny.
0,0 Greg Van Avermaet víťazí!
Dvojica rozpútala taktickú vojnu, nikto nechce nastúpiť prvý.
1 Posledný kilometer! Vyhrá Greg Van Avermaet druhú klasiku za sebou? Alebo mu víťazstvo zoberie Jens Keukeleire?
3 Pre Sagana to nevyzerá dobre. Náskok zostáva konštantný a všetko nasvedčuje tomu, že 79. ročník bude mať domáceho víťaza!
5 Posledných 5 kilometrov do cieľa! Saganova skupina s Terpstrom a Andersenom stráca 8 sekúnd na skupinu Graga Van Avermaeta! Podarí sa im dotiahnuť?
7 Belgické čelo príkladne spolupracuje a nedovoľuje pretekárom za nimi spojiť tieto skupiny.
10 Pelotón na čelo stráca viac ako minútu. Môžeme čakať, že vyhrá jeden z pätice vpredu, aj keď stále s výhodou ide Van Avermaet a Jens Keukeleir.
12 Sagan s Terpstrom a Andersenom konečne začína striedať a postupne ukrajovať zo 14 sekundového náskoku vedúceho dua.
15 Peter Sagan nastúpil, ale jeho nástup pokryl Terpstra.
15 Greg Van Avermaet spolu s Jensom Keukeleireom využívajú nezhody Petra Sagana s Nickim Terpstrom a odchádzajú zo skupiny.
16 Kvinteto na čele má k dispozícií takmer 20 sekúnd na prenasledovateľov.
17 Okrem Sagana sa tam nachádza Greg Van Avermaet, Nicki Terpstra, Soren Andersen a Jens Keukeleire.
20 Vo vedúcej skupine sa začína nastupovať. 5 jazdcom sa podarilo ujsť, medzi nimi je aj Peter Sagan.
25 25 kilometrov pred cieľom sa náskok navýšil na 35 sekúnd. Šprintéri sa šetria na chvoste skupiny, na špici sa otáčajú hlavne tímy s viacpočetným zastúpením.
28 Vo vedúcej skupine, ktorá má náskok 20 sekúnd na pelotón, sa nachádza hneď niekoľko rýchlych jazdcov- John Degenolb, Peter Sagan, Edvald Boasson Hagen, Michael Matthews, Greg Van Avermaet.
29 K 6-člennej skupine sa pridávajú ďalší jazdci. Spolupráca prestáva fungovať a uvidíme, kto bude vyvíjať aktivitu na udržanie náskoku.
33 Sagan, Van Avermaet, Štybar, Terpstra, Degenkolb, Boasson Hagen. To je skupina, ktorá ušla a svojou silou musí vzbudzovať veľké nebezpečenstvo!
34 Za dvojicou Sagan-Avermaet sa nachádza pár metrov John Degenkolb. Za nimi sa ponáhľajú ďalší muži, hlavne Quick Stepu, ktorý nereagoval ideálne na Avermaetov nástup.
34 Nstupuje Grag Van Avermaet! Za ním sa vydal Peter Sagan!
36 Jasper Stuyven si vytvára mierny náskok. Sekunduje mu jeden z mužov Quick Stepu, ale únik nemá dlhú životnosť.
37 Juraj Sagan sa nevzdáva a vracia sa späť! Otázne je, či prejde v pelotóne Kemmelberg.
37 Z balíka pomaly odpadávajú ďalší aďalší pretekári, medzi nimi, bohužiaľ, aj Juraj Sagan, ale aj Lars Boom.
38 Posledný člen pôvodného úniku bol pohltený balíkom a hneď sa pokúša o vytvorenie nového úniku dnes veľmi aktívny Daniel Oss. Jeho pokus bol eliminovaný.
39 Čaká nás dvojica tvrdých stúpaní Baneberg a Kemmmelberg. Hlavne Kemmelberg bude skutočným testom schopností, ponúka 11,6% priemerný sklon a maximum 22%!
44 Pád rovno z čela pelotónu! Tony Martin končí znovu na zemi a s ním aj ďalší jazdci. Peter Sagan mal veľké šťastie, keď sa mu pád akoby zázrakom vyhol!
50 Štybarovi to nevyšlo, balík je opäť pohromade so stratou 25 sekúnd na Gijsa Van Hecke.
52 V problémoch sa ocitá jeden z favoritov tímu Sky, Luke Rowe! Stráca kontakt s pelotónom a bude to mať veľmi ťažké vrátiť sa späť.
52 Štybar spolu s Trentinom sa snažia dostihnúť už posledného pretekára, ktorý zostal na čele z pôvodného úniku. Ich náskok na pelotón je malý.
55 Medzitým Marcus Burghardt dostáva defekt, čo je veľká strata pre Boru Hansgrohe. A ďalší defekt! Alexander Kristoff zostáva na krajnici spolu so svojim kolegom!
55 Štybarova skupina dostihla členov pôvodného úniku a pokračuje v snažení o vytvorenie čo najvyššieho časového bonusu.
56 Ku Zdeňkovi sa pridal jeho kolega Matteo Trentin a zopár ďalších.
58 Prvým, kto skúša útok na prašných cestách, je Zdeněk Štybar!
63 Na "Plugstreets" , 5 kilometrový úsek nespevnenej cesty, zostávajú 3 kilometre a v pelotóne sa rozpútala strategická hra. Útok strieda útok, ale nikomu sa zatiaľ nepodarilo ujsť.
64 Znižujúci sa náskok sa snažia vyriešiť Van Hoecke a Chetout tým, že sa oddeľujú od zvyšku vedúcej skupiny.
65 Z pelotónu unikajú ďalší jazdci, zaujímavým mužom by mohol byť Oliver Naesen, tretí muž na E3.
72 Veľké mená sa predrali dopredu balíka a skúsene sa medzi sebou strážili. Pelotón sa v stúpaní natiahol, ale z favoritov nikto nestratil rozhodujúce množstvo sekúnd. A rozhodujúce množstvo sekúnd sa nenachádza ani medzi pelotónom a únikom, keďže náskok padol pod 2 minúty.
75 75 kilometrov pred cieľom 9-členná skupina bojuje so stúpaním na Kemmelberg. Uvidíme, čo toto stúpanie spôsobí v pelotóne.
77 Pred nájazdom na už spomínaný Kemmelberg odstup úniku klesol pod 3 minúty. Pelotón v týchto chvíľach letí extrémne rýchlo.
80 V pelotóne útočia už aj favoriti na celkové poradie. Po pokuse Grega Van Avermaeta, útočí Tony Martin! Jeho odstup by mal byť zmazaný ešte pred úpätím na Kemmelberg.
84 Čelo pelotónu je veľmi nepokojné. Van Avermaet sa snažil niečo vymyslieť, ale jeho sokovia mu to nedovolili. Všetci chcú mať dobré pozície pred nájazdom na Baneberg a následné kruté stúpanie na Kemmelberg s maimom 22%!
85 Výbornú prácu na čele odvádza slovenský majster Juraj Sagan pre svojho brata, ktorého môžeme taktiež zazrieť v popredí balíka.
88 88 kilometrov pred cieľom sa do čela dostali tímy BMC a Quick Step a darí sa im trhať pelotón na skupiny! Ako pelotón zrýchľuje, odstup od úniku klesá na 5 minút!
89 A ďalší pád. Situácia v pelotóne je naozaj značne vypätá.
91 Niekoľko ďalších pretekárov skončilo na zemi. Jedným z nich aj dôležitý muž Dimension Data, Marc Renshaw, či nový muž Alpecin Katusha Tony Martin.
96 Hneď dvaja jazdci tímu Roompot – Nederlanse loterij v spoločnosti jedného z pretekárov UAE Abu Dhabi sa oddeľujú z pelotónu.
98 Balík stúpa na Mont Noir už druhý raz, tentokrát však z opačnej strany. Odstup od úniku sa znižuje, v tomto okamihu činí 6 minút.
100 Silný vietor stále robí šarapatu, hlavne v pelotóne, ktorý sa výrazne naťahuje a delí na menšie skupinky.
102 9-členná skupina má k dispozícií stále luxusný náskok 6 a pol minúty. Na čele pelotóne je zoradený tím Sky.
107,8 Tretím kopcom, ktorý budú musieť jazdci zdolať je Vert Mont. Uvidíme, či 2300 metrov dlhé stúpanie využije niekto vo svoj prospech.
134 Je to únik, kto ako prvý začína stúpať na Catsberg. Ich náskok je stále obdivuhodných 7:45!
138 Jazdci sa približujú k prvému stúpaniu dnešného dňa, Catsberg. A že to nebude prechádza ružovou záhradou, svedčí priemer sklonu 8% a maximum 18%!
148 Pád v pelotóne! Gravitácia spojená so stále silnejúcim vetrom spôsobila pád asi 10-člennej skupiny, v ktorej sa nachádzal aj Arnauld Démare. Znovu nasadá na bicykel a asi bude schopný dokončiť dnešný pretek.
150 Prvá časť pelotónu zjavne zvoľnila, čo umožnilo druhej skupine sa dotiahnuť. Taktiež výsledkom je zvyšujúci sa odstup úniku, ktorý znovu vystúpil nad 7 minút.

158 Sven Erik Bystrøm skončil na zemi, avšak okamžite sa postavil a pokračuje v preteku.
160 Do cieľa zostáva 160 kilometrov. Skupina vyprovokovaná tímom Quick Step stráca 3:15 na únik, avšak má k dispozícii 1:35 na zvyšok pelotónu.
167 Pomaly sa nám blíži strategická časť dnešných pretekov, Passage de Moeren, kde by mal fúkať silný vietor. Ak sa pozrieme na to, čo bol tento víchor schopný urobiť s pelotónom pred niekoľkými chvíľami, môžeme očakávať ďalšie lámanie chleba práve tu.

169 9- členný únik práve prechádza občerstvovacou stanicou s výhodou 4 minút na prvú časť rozdrobeného pelotónu. So stále 179 kilometrovou porciou pred nami je veľmi zaujímavé sledovať situáciu, ktorá nastala.
179 Tom Boonen v rozhovore pred pretekom povedal, že ak do cieľovej roviny príde väčšia skupina, tak Quick Step bude pracovať pre Fernanda Gaviriu. Následne však dodal, že tekýto scenár neočakáva. Takže...
180 Nič nenasvedčuje tomu, že by sa pelotón mohol znovu zjednotiť. Medzera stále rastie, v tomto okamihu činí 40 sekúnd. Stele je však priskoro hovoriť o tom, ako sa tento útok prejaví.
182 Quick step sa jednoducho dostal do čela pelotónu a udrel vo vhodnom momente! Na silnom vetre sa početná skupina rozdelila a medzera je už 30 sekúnd! Zatiaľ nevieme mená jazdcov, komu sa podarilo udržať v prvom pelotóne.
185 Ganna Filippo končí v tomto preteku. Prevezený bude do nemocnice, kde sa podrobí potrebným vyšetreniam
187 Zdá sa, že vietor bude hrať významnú úlohu v dnešnom preteku. To môže znamenať iba jedno, tvorbu terezínov, medzier medzi jednotlivými skupinami, ktoré silný vietor dokáže poľahky vytvoriť behom pár sekúnd!
189,2 Po 60 kilometroch vyzerá situácia nasledovne- 9 členná skupina má náskok 7 minút, pelotón sa nikam neponáhľa.
201 Na čele pelotónu sa nachádza tím FDJ, ktorý sa zdá, má snahu kontrolovať odstup úniku. No rastúci náskok vedúcej skupiny hovorí jasnou rečou. FDJ sa šetrí na kritické momenty, ktoré prídu o niekoľko desiatok kilometrov neskôr.
204 Sformovaním úniku sa situácia na trase upokojila. Najbližšie cyklistov čaká tzv. "Collect Zone", čo je úsek, kde sa nachádzajú mechanici pripravený pomôcť. Nasledovať ju bude občerstvovacia stanica.
217 Zoznam jazdcov v úniku: Houle, Mullen, Thomson, Van Hecke, McNally, Chetout, Masson, van Winden a Reinders.

219 9 členná skupina má k dispozícií približne 2-minútový náskok. Je toto únik dnešného dňa? Všetko tomu nasvedčuje!
220 Prvý väčší atak! Do dobrodružnej jazdy v úniku sa pustila malá skupinka pretekárov. Zdá sa, že tím Wanty – Groupe Gobert je dnes špeciálne motivovaný.
222 Dnes nebude pre tím Dimension Data k dispozícií Mark Cavendish. Aj napriek tomu sa v zostave nachádzajú dvaja víťazi Gent-Wevelgem, Edvald Boasson Hagen a Bernhard Eisel.
224 Bora Hangrohe postavila tím okolo svojho najväčšieho favorita. Pomáhať mu budú aj dvaja Slováci, Michal Kolář a Juraj Sagan. Bude zaujímavé sledovať, či dokáže byt tím kompaktný aj v náročných situáciách.
228 20 kilometrov jazdci ukrojili z dnešnej etapy. Na čele pelotónu dozerajú na prípadné ataky tímy Quick Step a Lotto Soudal.
237 Stále väčšie množstvo útokov prichádza z čela pelotónu. Zatiaľ všetky sú zmarené takmer okamžite.
238 Tím Sky nemá taký veľký počet favoritov v tíme ako Quick Step, ale kvalita im rozhodne nechýba. Spoliahať sa budú hlavne na klasikársku dvojičku Stannard-Rowe.
239 Útoky tímu Cannondale Drapac boli eliminované. Ich snahu dostať sa do úniku nasledujú ďalší jazdci. Ak tento trend bude pokračovať, môžeme byť svedkami mimoriadne rýchlej prvej hodiny preteku.

239,9 Najsilnejší klasikársky tím postavil opäť Quick Step Floors. Oproti E3, kde ukázali svoju silu, si so sebou priviezli jemne zmenenú zostavu. Pretek by mal vyhovovať hlavne rýchlym jazdcom, preto tu nájdeme aj špurtéra Fernanda Gavíriu.
242,3 Hoci bez lídra tímu Sepa Van Marckea, tím Cannondale Drapac je najviac aktívnym v úvode preteku. Mužom v zelenom chýba aj ďalší kvalitný pretekár, Taylor Phinney, no na štartovej listine sa nachádzajú stále mimoriadne skúsení jazdci.

249,2 Na čele pretekov sa počas 3,7 kilometrového úseku pred oficiálnym štartom nachádzal tím Want – Groupe Gobert. Bolo to spomienkové gesto na Antoine Demoitié, ktorý minulý rok zomrel pri preteku, keď ho zrazila motorka. Organizátori taktiež vyradili číslo 192, ktoré Demoitié nosil.
249,2 Pelotón sa rozbieha naplno! Kto z 200 člennej skupiny bude dnes úspešný?

-3,7 Ceremoniálny štart pretekov, ostrý štart príde po 3,7 kilometroch.
Flámsky týždeň pokračuje 79. ročníkom preteku Gent-Wevelgem. Belgická klasika nadväzuje na piatkový E3 Harelbeke a je akousi prípravou na vrchol flámskeho týždňa, Okolo Flámska, naplánovaný na prvý aprílový deň.

V tohtoročnej edícii meria pretek 249 kilometrov a už na belgických klasikách tradične spája strmé stúpania a úseky s nespevnenou cestou. Určite zaujímavou časťou bude začiatok druhej polovice preteku, kde sa v rýchlom slede nachádza hneď 5 nepríjemných bergov. Po prechode ďalších troch vrcholov stúpaní je pripravená novinka v podobe tzv. „Plugstreets“. Organizátori sa rozhodli začleniť tento úsek ako spomienku na boje prvej svetovej vojny, konkrétne vianočné prímerie, ktoré sa v týchto častiach Belgicka praktizovalo. Rozhodujúce okamihy prídu na posledných dvoch kopcoch. Určite vám nemusím pripomínať stálicu preteku, Kemmelberg, stenu, ktorá 34 kilometrov pred cieľom môže byť absolútne kľúčová.

Čo sa týka favoritov, musíme začať Petrom Saganom, ktorému E3 Harelbeke nevyšla ideálne a bude sa snažiť spraviť si chuť na dnešnom preteku. Jeho papierovo najsilnejším vyzývateľom by mal byť Greg Van Avermaet, víťaz nedávnej E3-ky. Nemôžeme zabudnúť ani na veľké meno svetovej cyklistiky, Toma Boonena, ktorý sa po pretekoch Paríž-Rubaix rozlúči so svojou mimoriadne úspešnou kariérou. Ďalšími favoritmi budú rozhodne Zdeněk Štybar, Tony Martin, či Edvald Boasson Hagen. Na štarte pravdepodobne nazahliadneme Sepa Van Marckea, ktorý prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že sa necíti dobre a štartovať neplánuje.

Podarí sa Petrovi Saganovi obhájiť prvenstvo? Alebo sa do histórie zapíše niekto iný? To sa dozvieme už dnes od 11:30! Zostaňte naladení na cyklistiku!
Vítame vás pri online prenose. Udalosť sa začne o 11:30.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 4. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 5. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 6. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 7. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 8. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 9. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
 1. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
 2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
 3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
 4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
 5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
 6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 9. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
 10. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 1. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 49 292
 2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 21 793
 3. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 16 230
 4. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 16 055
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 10 804
 6. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 8 009
 7. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 6 567
 8. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé 6 213
 9. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 5 287
 10. Ostrov Ischia sa stáva top európskou letnou destináciou 4 879

Téma: Cyklistika


Článok je zaradený aj do ďalších tém Peter Sagan, Bicykle, bicyklovanie, cyklotrasy

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.

PLUS

Slovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní

Žiaden dôchodkový strop nepomôže. Toto je vysvetlenie.

Neprehliadnite tiež

Brankár mal na pokyn simulovať. S Anglickom už nebol ramadán

V prvom polčase Angličania dominovali, v druhom si nevypracovali riadnu šancu. Spasil ich útočník Harry Kane.

Salah by mal čeliť domácej reprezentácii, Lewandowski Manému. Dnešok na MS

Pozrite si program majstrovstiev sveta vo futbale 2018 v Rusku na deň 19. jún 2018.

Sagan: Prečo vyhrávam vo Švajčiarsku? Netuším

Vraj to ešte nie je tá najlepšia forma a musí ešte popracovať. Aj tak Peter Sagan opäť posunul hranice.

Bakalársku prácu napísal o sebe. Poľsko stojí na skvelom vysokoškolákovi

Poľsko začína v utorok svetový šampionát proti Senegalu. Rusi odohrajú druhý zápas v skupine proti Egyptu.