Liptovský Mikuláš nezaváhal, Skalica porazila Trenčín

Liptovský Mikuláš je na čele tabuľky play-out a v nedeľu hostí druhý Trenčín.

Zľava: Ivan Zorvan z HC 07 Detva, Peter Ivičič z HK Skalica, Filip Orčík a Juraj Petro, obaja z HC 07 Detva počas 2. kola play-out hokejovej Tipsport ligy medzi HK Skalica - HC 07 Detva. Skalica, 19. marec 2017.(Zdroj: SITA)
TOP zájazd na zápas Real Madrid vs PSG >>

DETVA. SKALICA. Hokejisti Liptovského Mikuláša nezaváhali ani v štvrtom zápase play-out Tipsport ligy 2016/2017, v piatkovom 4. kole si všetky 3 body odniesli z Detvy za triumf 3:1.

Domáci síce viedli presným zásahom Branislava Srnku z 10. min, ale hostia ešte pred prvou sirénou otočili na 2:1 zásluhou gólov Jakuba Langhammera a Tomáša Nádašdiho.

Definitívnu bodku za duelom dal 45 sekúnd pred koncom tretej tretiny zásah skúseného Mareka Urama.

Liptovský Mikuláš je na čele tabuľky play-out a v nedeľu hostí druhý Trenčín, posledná Detva hrá pred vlastnými fanúšikmi so treťou Skalicou.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Šéf hokejovej Detvy vulgárne nadával pred šatňou Trenčína. Spomenul aj Hossu

Hokejisti Skalice triumfovali nad Duklou Trenčín 2:1 v piatkovom zápase 4. kola play-out slovenskej Tipsport ligy 2016/2017.

Skóre stretnutia otvoril v 31. min hosťujúci útočník Peter Sojčík, už o šesť minút neskôr vyrovnal Peter Horváth.

O výhre domácich Skaličanov rozhodol v 50. min presným zásahom 23-ročný center Ronald Dvonč.

Mužstvo zo Záhoria sa vďaka piatkovému triumfu bodovo vyrovnalo práve Trenčínu, obe mužstvá majú po päť bodov. Druhé miesto patrí stále Trenčanom vďaka lepšiemu skóre.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - play-out - 4. kolo:

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Srnka (T. Török, L. Říha) - 12. Langhammer (Cibák, Bobček), 19. Nádašdi (R. Stehlík, M. Uram), 60. M. Uram (J. Sukeľ, M. Sukeľ)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Huňady (Detva) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák - Holienka, Kramár, 1488 divákov

Detva: Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, F. Šedivý, D. Jendroľ - Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar - T. Török, Srnka, L. Říha - Vidielka, Huňady, J. Žilka - Poliaček, Petro, Hrušík

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - R. Stehlík, Bobček, Nádašdi, P. Luža, M. Šiška, E. Bagin, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Stümpel, M. Kabáč - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

HK Skalica - HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 37. Škápik (Vereš), 50. Dvonč (Pavešic) - 31. Sojčík (Drgoň, T. Starosta)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Róbert Mikésa - Lukáš Bohunický (obaja 10 min za údery), presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Junek, J. Tvrdoň, 2845 divákov

Skalica: R. Petrík - Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, R. Vanek, R. Smetana - Š. Petráš, Vereš, Janáč - Hluch, K. Kučera, Halabrín - P. Kotzman, Brodek, Dvonč - A. Kotzman, Ivičič, M. Romančík

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, D. Trška - Marcel Hossa, A. Sojčík, Vopelka - J. Ručkay, Šimun, J. Gašparovič - M. Hecl, Sádecký, Štumpf - Denis Hudec, J. Švec, J. Pardavý ml.

Tabuľka play-out najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po zápasoch piatkového 4. kola:

1.Liptovský Mikuláš431000014:611
2.Trenčín410020114:155
3.Skalica41010029:115
4.Detva40100126:113

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.