Halák pri návrate vychytal víťazstvo, tréner je na neho hrdý

Islanders sa po druhom víťazstve v sérii posunuli na ôsme miesto Východnej konferencie pred Boston Bruins.

Halák vychytal víťazstvo v Pittsburghu.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Pred zápasom ho oficiálny portál nhl. com zaradil k hráčom, ktorých treba počas víkendu sledovať. "Podceňovaný hráč na waiver listine," stálo pri jeho mene.

Vyzeral ako starý dobrý Halák, keď sme ho podpísali pred dvoma rokmi.

Dough Weight, tréner NY Islanders

Jaroslav Halák oslávil návrat do zostavy víťazstvom. Jeho New York Islanders triumfoval na ľade Pittsburghu 4:3 po samostatných nájazdoch a slovenský brankár odchytal celý zápas. S úspešnosťou 92,5 percent zaznamenal 37 úspešných zákrokov.

"Samozrejme, víťazstvo ma teší. Je skvelé byť späť medzi chalanmi, dosiahli sme obrovsky cennú výhru, vydreli dôležité dva body. Myslím si, že sme z našej strany odohrali dobrý zápas, zostali sme disciplinovaní až do samého konca," pochvaľoval si slovenský brankár.

Tréner je na neho hrdý

Tridsaťjedenročný Halák odchytal svoj prvý profiligový duel od 29. decembra 2016, medzitým pôsobil na farme v Bridgeporte. V nižšej súťaži AHL predvádzal fantastické výkony, ktorými si vypýtal opätovnú pozvánku do prvého tímu.

Prečítajte si tiež: Haláka povolali z farmy: Teším sa, pokúsim sa užiť si to

Islanders ho povolali späť vo štvrtok, aby znova zvýšil konkurenciu v bránkovisku. Halák pri svojom návrate nesklamal.

"Zakaždým, keď vyhráte zápas, sú to vynikajúce pocity. Pre mňa sú po návrate do NHL ešte výnimočnejšie. Som šťastný, že som späť," vyznal sa pre zámorské médiá.

Hrdina vlaňajšieho Svetového pohára zožal slová chvály aj od svojho trénera Dougha Weighta. "Vyzeral ako starý dobrý Halák, keď sme ho podpísali pred dvoma rokmi. Niektoré veci vylepšil, vyzeral sebavedomo, agresívne a myslím si, že ostatní chalani čerpali z jeho energie. Som na neho hrdý," vyjadril sa kouč newyorského tímu na adresu Haláka.

Daňo opäť zranený

Druhý slovenský brankár Peter Budaj pri víťazstve Tampy Bay na ľade Detroitu 2:1 po predĺžení sedel iba na lavičke náhradníkov.

Tomáš Tatar v drese domáceho Detroitu bol na ľade viac, než dvadsať minút, do štatistík si však nezapísal žiadne body.

V ďalšom dueli Dallas rozdrvil doma San Jose 6:1. V drese Stars sa zaskvel Adam Cracknell hetrikom, svojím prvým počas siedmich sezón v NHL.

Anaheim si poradil s Winnipegom 3:1, v zostave hostí opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo pre bližšie nešpecifikované zranenie.

"Šplháme sa správnym smerom, tým som si istý. Snažíme sa nájsť možnosti, ako vyhrávať zápasy," citovala oficiálna ligová stránka obrancu Ducks Cama Fowlera.

NHL - sobota:

Pittsburgh - NY Islanders 3:4 sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 22. Gaunce (Cullen, Kessel), 34. Crosby (Ruhwedel, Sheary), 54. Cullen (Gaunce, Kessel) - 25. Nelson (Ho-Sang, Quine), 30. Lee (Bailey, Tavares), 40. Cizikas (Tavares), rozhodujúci nájazd Tavares

Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 65 minút a nájazdy, kryl 37 zo 40 striel, úspešnosť 92,5%

Detroit - Tampa Bay 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 29. Zetterberg (Nyquist, Nielsen) - 46. Palát (Kučerov, Coburn), 64. Kučerov (Point)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20:38 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 "hit" - Peter Budaj (Tampa Bay) nechytal

Dallas - San Jose 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 9. Cracknell (Spezza, McKenzie). 22. B. Ritchie (Seguin, Elie), 26. Jamie Benn (Hemský, Eakin), 28. Cracknell (Spezza, McKenzie), 45. Cracknell, 46. Klingberg (Spezza, Elie) - 28. Thornton (Burns)

Anaheim - Winnipeg 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 18. Perry (N. Ritchie, Montour), 37. Cogliano (Kessler, Silfverberg), 59. Silfverberg (Fowler) - 27. Morrissey (Wheeler, Perreault)