Holandsko prekvapujúco prehralo, úradujúci majstri Európy zdolali Maďarsko

Jeden z gólov Portugalska v zápase proti Maďarsku.
Jeden z gólov Portugalska v zápase proti Maďarsku. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. mar 2017 o 20:12

Za Portugalsko sa dva razy gólovo presadil Cristiano Ronaldo.

BRATISLAVA. Švajčiarska futbalová reprezentácia si aj po piatom vystúpení v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2018 drží stopercentnú bilanciu.

V sobotňajšom zápase si Švajčiari na domácej pôde poradili s Lotyšskom 1:0 a so ziskom pätnástich bodov si upevnili pozíciu lídrov B-skupiny. O ich triumfe rozhodol gól Josipa Drmiča zo 66. minúty.

Pozrite si, ako Švajčiarsko zdolalo hráčov Lotyšsko: fotogaléria

25.3.2017

Úradujúci európski majstri Portugalčania zvíťazili v Lisabone v ďalšom zápase B-skupiny nad Maďarskom 3:0 aj vďaka dvom presným zásahom Cristiana Ronalda a s dvanástimi bodmi na konte si upevnili druhé miesto v tabuľke.

Andorra remízou 0:0 proti Faerským ostrovom ukončila sériu 58 prehraných kvalifikačných zápasov. V eliminačných bojoch o MS či ME získala krajinka ležiaca v Pyrenejách prvý bod od septembra 2005, keď remizovala 0:0 s Fínskom.

V A-skupine čakal dôležitý duel Švédov, ktorí potrebovali proti Bielorusku bodovať naplno. Napokon sa im to vďaka triumfu 4:0 podarilo, ich hrdinom bol dvojgólový útočník Emil Forsberg.

Holanďania klesli v A-skupine až na štvrté miesto po prehre 0:2 v Bulharsku. V tej istej skupine Francúzi potvrdili úlohu favoritov a upevnili si prvé miesto víťazstvom 3:1 v Luxembursku.

Dvakrát sa v drese Francúzska gólovo presadil kanonier londýnskeho Arsenalu Olivier Giroud.

Bosna a Hercegovina zdolala outsidera H-skupiny Gibraltár 5:0 a na konte má po polovici kvalifikačných bojov desať bodov. V ďalšom zápase H-skupiny bol Cyprus herne lepší ako Estónsko, no gól mu nedokázal streliť a oba tímy si pripísali do tabuľky po štvrtom bode.

Grécko pripravilo Belgicku prvú bodovú stratu v tomto kvalifikačnom cykle, keď v Bruseli dokázalo remizovať 1:1. Na dosah mali hostia zisk všetkých bodov a prvé miesto v tabuľke, no v 89. minúte vyrovnal Romelu Lukaku.

5. a 20. Delev

Reakcia holandských futbalistov po prehre v Bulharsku.
Reakcia holandských futbalistov po prehre v Bulharsku. (Autor: TASR/AP)

Luxembursko - Francúzsko 1:3 (1:2)
Góly:
32. Joachim (z 11 m) - 28. a 77. Giroud, 37. Griezmann (z 11 m)

Cyprus - Estónsko 0:0

Bosna a Hercegovina - Gibraltár 5:0 (2:0)
Góly:
4. a 43. Ibiševič, 52. Vršajevič, 56. Višča, 90.+4 Bičakčič

Belgicko - Grécko 1:1 (0:0)
Góly:
89. Lukaku - 46. Mitroglou
ČK: 65. Tachtsidis, 90.+5 Tzavellas (obaja Gr.)

1.Belgicko541022:213
2.Grécko532010:311
3.Bosna a Hercegovina531113:510
4.Cyprus51133:84
5.Estónsko51135:154
6.Gibraltár50052:220

Domov»Futbal»Reprezentácie»Holandsko prekvapujúco prehralo, úradujúci majstri Európy zdolali Maďarsko