Pánik zrazil Jágra, nedohral zápas na Floride

Chicago prehralo na ľade Floridy Panthers 7:0.
Chicago prehralo na ľade Floridy Panthers 7:0. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. mar 2017 o 22:00

Hokejisti Chicaga prehrali na ľade Floridy 0:7.

NEW YORK. Hokejisti Floridy Panthers v sobotňajšom zápase NHL zdolali Chicago Blackhawks vysoko 7:0.

Svojím prvým hetrikom v severoamerickej profilige sa na tom podieľal Jonathan Marchessault a mužstvo podržal premiérovým čistým kontom v sezóne brankár Panthers James Reimer. Zmaril všetkých 25 striel hostí.

Tvrdé meranie síl

"Myslím si, že my sme hrali dobre a oni sú tiež kvalitný tím, samozrejme. Prvé čisté konto ako panter... To je pekné. Chalani dnes pracovali a hrali tvrdo. Ak teraz strelia sedem gólov každú noc, páčia sa mi naše vyhliadky," povedal domáci gólman.

Na postup do play-off chýba Floride sedem bodov, získala však dôležité dva. Chicago má na čele Západnej konferencie náskok ôsmich bodov na druhú Minnesotu Wild.

Tréner Chicaga John Quenneville po sedemgólovom výprasku nebol taký pozitívny ako Reimer: "Bol to škaredý, škaredý zápas. Prvých tridsať minút sa pravdepodobne vyvíjal správne. Boli sme na tom pomerne fajn a potom jedna vec zmenila celý dej. Či už to bolo frustráciou alebo niečím iným, potom už to nebola zábava."

Narážal na situáciu z polovice druhej tretiny, keď sa za stavu 1:0 v 28. minúte nechal pre hákovanie vylúčiť Ryan Hartman a za nešportové správanie dostal ďalšie dve minúty.

V oslabení fauloval aj Marcus Krüger a Florida zrazu hrala 1:42 min dlhú presilovku o dvoch hráčov. Tú využil Huberdeau, o minútu neskôr skóroval Marchessault a Panthers viedli už 3:0.

Pre útočníka Chicaga Richarda Pánika to bolo značne tvrdé meranie síl. Najprv bol v prvej dvadsaťminútovke vylúčený za hrubosť. V druhej časti hry hipcheckom dohral Jaromíra Jágra, ktorý zase dohral v zápase.

Ten nakoniec nedokončil do konca ani Pánik: v 47. min sa pobil s domácim kapitánom Derekom MacKenziem. Obaja boli okrem klasického päťminútového vylúčenia obdarovaní aj trestom do konca stretnutia.

Víťazom šarvátky sa podľa špecializovaného serveru hockeyfights.com stal slovenský krídelník.

Počas jedenástich minút a pätnástich sekúnd na ľade stihol nazbierať sedemnásť trestných minút. Marián Hossa nebodoval, Tomáš Jurčo v zostave Blackhawks nefiguroval.

Boston ukončil sériu prehier

Hráči Bostonu Bruins v dueli proti NY Islanders ukončili štvorzápasovú sériu prehier a zvíťazili 2:1.

Hrdinom sa stal dvojgólový strelec Riley Nash. Dôležitým pre svoj tím určite bol aj kapitán Bostonu Zdeno Chára.

Odohral najviac minút zo všetkých hosťujúcich hráčov, v oslabení dokonca najviac zo všetkých (takmer osem a pol minúty). Zblokoval dve strely a napočítali mu až osem bodyčekov.

Momentálne sa Bruins nachádzajú na ôsmej, postupovej priečke do play-off. Jedno miesto za nimi sú práve o dva body Islanders, ktorí však majú oproti Bruins ešte jedno stretnutie k dobru.

Jaroslav Halák celý zápas presedel na striedačke Islanders.

Sekera dvakrát asistoval

Edmonton Andreja Sekeru zdolal najslabší tím celej NHL Colorado Avalanche 4:1.

Slovenský bek si pripísal dve asistencie. Los Angeles Kings aj s Mariánom Gáboríkom v zostave nestačili na New York Rangers a prehrali 0:3.

Hokejisti Vancouvru zvíťazili na ľade Minnesoty 4:2 v sobotňajšom zápase NHL.

Dva presné zásahy si pripísal v úvode druhého dejstva útočník hostí Reid Boucher, po jednom pridali Jack Skille a 20-ročný Brock Boeser, ktorý skóroval hneď pri svojej premiére v zámorskej profilige.

Domáci sa v závere pokúsili duel zdramatizovať, ale na góly Ryana Sutera a Erica Staala už nenadviazal žiadny z ich spoluhráčov.

Columbus doma uspel v stretnutí s Philadelphiou tesne 1:0 zásluhou Alexandra Wennberga. Švédsky center sa presadil v 34. minúte.

NHL - výsledky:

Columbus - Philadelphia 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 34. Wennberg (Quincey)

Minnesota - Vancouver 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)

Góly: 58. Suter (Spurgeon, Hanzal), 59. E. Staal (Dumba, Brodin) - 21. Boucher (Horvat, Stecher), 26. Boucher (Shore), 32. Boeser (Horvat, Bärtschi), 34. Skille (Sutter)

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Góly: 8. R. O´Reilly (Ennis, Okposo), 10. E. Kane (Bogosian, R. O´Reilly), 23. Eichel (Kulikov, Okposo), 26. Kulikov (Ennis, Eichel), 34. Eichel (S. Reinhart, Falk) - 10. Connor Brown, 23. Matthews (Hunwick, W. Nylander)

Florida Panthers - Chicago Blackhawks 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Góly: 21. Barkov (Huberdeau, Demers), 31. Huberdeau (Barkov, Yandle), 32. Marchessault (Barkov, Huberdeau), 45. Marchessault (Sceviour), 48. Marchessault (Huberdeau, Trocheck), 48. Bjugstad (Sceviour, Pysyk), 52. R. Smith (Trocheck)

/Slovenský hokejista Marián Hossa strávil na ľade 19 minút a 23 sekúnd, raz ohrozil bránu súpera a pripísal si jeden mínusový bod. Richard Pánik (obaja Chicago Blackhawks) strávil na ľade 11 minút a 15 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu súpera, pripísal si jeden hit a 17 trestných minút/

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 10. S. Weber (Markov, Galchenyuk), 22. Markov (Pacioretty, Lehkonen), 26. Markov - 33. Pageau (Hoffman)

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 1:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 38. Zajac (Hall) - 23. Aho (Lindholm, Dahlbeck), 50. Skinner, 57. Aho (D. Ryan)

New York Islanders - Boston Bruins 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 11. Tavares (Josh Bailey, Nelson) - 11. Riley Nash, 45. Riley Nash (D. Moore)

/Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston Bruins) odohral 23 minút a 32 sekúnd, pripísal si jeden plusový bod, jeden raz ohrozil bránu súper, zablokoval dve strely a pripísal si osem hitov/

St. Louis Blues - Calgary Flames 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Barbašev (Parayko, Jakupov), 48. Schwartz (Brodziak, Bouwmeester) - 18. Brouwer (Gaudreau, Versteeg), 51. Bartkowski (Gaudreau, Monahan), 65. Monahan (Giordano, Frolík)

Washington Capitals - Arizona Coyotes 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 9. Ovečkin (Bäckström, Johansson), 56. Winnik (Orlov, Shattenkirk), 56. Williams (Shattenkirk), 59. Winnik (Beagle, Orpik) - 53. Holland (Duclair)

Nashville Predators - San Jose Sharks 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)

Góly: 5. Sissons (C. Wilson, C. Smith), 16. McLeod (Josi, Watson), 25. Neal (Johansen, Arvidsson), 35. Subban (C. Smith, C. Wilson), 46. Sissons (C. Smith, C. Wilson), 58. Neal (Johansen, Josi), 60. Arvidsson (Irwin) - 25. Marleau (Burns, J. Thornton), 37. Braun (Meier, DeMelo)

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Pouliot (Benning, Kassian), 11. Draisaitl (Caggiula, McDavid), 49. Caggiula (Nugent-Hopkins, SEKERA), 56. Nugent-Hopkins (SEKERA, Russell) - 3. Andrighetto (Barberio)

/Slovenský hokejista Andrej Sekera (Edmonton Oiilers) strávil na ľade 19 minút a 42 sekúnd, pripísal si dve asistencie, bránu súpera neohrozil/

Los Angeles Kings - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 34. Stepan (B. Smith, Zuccarello), 42. Zibanejad (McDonagh), 59. Rick Nash (Zibanejad, Girardi)

/Slovenský hokejista Marián Gáborík (Los Angeles) strávil na ľade 13 minút a 27 sekúnd, bránu súpera ohrozil jednou strelou a pripísal si jeden mínusový bod/