Košice nedokázali Martin zdolať a sezóna sa pre nich skončila.
Košice nedokázali Martin zdolať a sezóna sa pre nich skončila. (Autor: TASR)
Sportnet|27. mar 2017 o 18:00

Hokejisti Košíc nestačili na Martin. V základnej časti ho pritom zakaždým zdolali.

MARTIN. Hokejisti Košíc sa po dlhých šestnástich rokoch neprebojovali do semifinále play-off najvyššej domácej hokejovej súťaže. Naposledy chýbali medzi kvartetom najlepších slovenských klubov v ročníku 2000/2001, keď vo štvrťfinále vypadli s Popradom.

V pondelok Košičania prehrali na ľade Martina 0:1 v šiestom štvrťfinálovom súboji play-off Tipsport ligy 2016/2017 a v celej sérii zvíťazilo mužstvo z Martina 4:2. V základnej časti pritom Košice zdolali Martin vo všetkých šiestich dueloch.

Potrebovali vyhrať. Košice prehrali v Martine a vypadli: fotogaléria

2.5.2017

"V celej sérii, ale najmä na ľade Martina, sme nedávali góly. A to rozhodlo. Ak neskórujeme, ťažko budeme vyhrávať zápasy," povedal po vypadnutí sklamaný tréner Košíc Miroslav Marcinko pre RTVS.

"Hrali sme odhodlane, ale nepadalo nám to tam. V sérii sme boli ako favorit a Martin sa chcel ukázať v čo najlepšom svetle. Martinčania boli bojovní a dali góly, ktoré nám chýbali,“ dodal.

Košičania v pondelok prišli aj o ďalšiu sériu - po desiatich ročníkoch s medailou v slovenskej najvyššej hokejovej súťaže tentokrát vyjdú naprázdno a skončia na piatej priečke.

Martin sa do semifinále play-off prebojoval prvýkrát od sezóny 2009/2010 a celkovo len piaty raz. Jeho súperom v semifinále bude víťaz základnej časti HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Zápas vo Zvolene bol plný emócií. Domáci v ňom napokon Žilinu zdolali.
Zápas vo Zvolene bol plný emócií. Domáci v ňom napokon Žilinu zdolali. (Autor: TASR)

Hokejisti Zvolena sa udržali v hre o postup do semifinále. Za nepriaznivého stavu 2:3 na zápasy zvládli pondelňajší domáci duel proti Žiline, ktorú zdolali 3:2 po predĺžení. O triumfe HKM rozhodol v šiestej pridanej minúte Bruno Mráz premeneným trestným strieľaním.

O poslednom postupujúcom medzi najlepšie štyri tímy súťaže sa rozhodne až na žilinskom ľade. Víťaz siedmeho duelu sa pridá k už istej trojici semifinalistov Banskej Bystrici, Nitre a Martinu.

Tipsport liga - štvrťfinále play-off:

Martin - Košice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

/konečný výsledok série - 4:2, do semifinále postúpil Martin/

Gól: 28. P. Koyš (Markovič, Bačik)

Vylúčení: 12:13 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Tvrdoň, 3281 divákov

Martin: Corbeil - Pulli, Pacalaj, Salija, Bačik, Brňák, P. König, M. Dvořák, Rusina - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

Košice: Kopřiva - E. Šedivý, M. Dudáš, Matejka, Šmach, Jankovič, Deyl, J. Vašíček, Koch - M. Bartánus, Suja, Bicek - Šoltés, Jenčík, Rudolf Huna - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Milý, P. Bartoš, Klíma

Hlasy po stretnutí:

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Bez troch kľúčových obrancov sme zvládli zápas na výbornú. Všetci hráči splnili to, čo sme si povedali. Bojovnosť a srdce nahradili chýbajúcu skúsenosť, zvládli sme súboje jedného na jedného a mali sme v bránke výborného Corbeila. Myslím si, že po celej sérii, ktorú sme oddreli, sme si zaslúžene vybojovali postup."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: "V stretnutí sme chceli zvíťaziť a vrátiť sériu do Košíc. O výsledku rozhodol jediný gól. Opäť sme zlyhali v efektivite, nestrelili sme gól a to rozhodlo."

Zvolen - Žilina 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

/stav série 3:3/

Góly: 16. M. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (B. Mráz, P. Zuzin), 66. B. Mráz (tr. strieľanie) - 38. Stupka (V. Čížek), 52. Hruška (Marek Hovorka, Handlovský)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše 29. Švihálek (Žilina) 10 min OT, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Korba, Jobbágy, 2090 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, Hraško, M. Novák, Habšuda, T. Valenta, Homer, D. Krejči, Plechanov - P. Zuzin, B. Mráz, Lušňák - Matis, S. Petráš, Síkela - L. Novák, L. Jurík, Šišovský - Dubeň, Jakubík, Kelemen

Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, E. Švec, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň

Milan Staš, asistent trénera Zvolena: "Išlo nám o všetko, vedeli sme o čo hráme, dobre sme korčuľovali, vytvorili si šance i sľubný náskok. Vyhrávali sme ako mnohokrát predtým 2:0, no zmenili sme, nechtiac, systém hry a súper zrovnal skóre. Chceli sme využiť každé jedno zaváhanie súpera, tá chvíľa prišla v predĺžení. Bol to kolektívny výkon podporený výborným výkonom brankára Baroša. V Žiline to bude vabank, bude to o nervoch, chybičkách, detailoch, výkonoch brankárov, kto lepšie namixuje hráčom v hlavách prístup k tomuto zápasu."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Budem stručný, k zápasu sa absolútne nebudem vyjadrovať. To, čo urobili, chce guráž a mali tú guráž, predtým boli dva čisté fauly - neodpískané, takže nás poslali do siedmeho zápasu. Zregenerujeme a dobre pripravíme."

Radim Hruška, strelec jedného gólu Žiliny: "Bol to ťažký zápas, nezačal sa pre nás dobre, zrovnali sme, no bolo to o zlom konci. Chceli sme tento zápas vyhrať, no každý je iný, nesmieme sa uspokojiť. Neviem, či nám spočiatku chýbali sily, doma musíme hrať úplne inak. Prevláda veľké sklamanie, no nič nie je stratené, vrátime sa do Žiliny a dúfam, že sériu rozhodneme v náš prospech. Doma musíme jednoznačne ísť do vedenia, aby sme opäť nestrácali sily pri likvidovaní náskoku súpera."

Bruno Mráz, autor rozhodujúceho gólu z trestného strieľania: "Vyskúšali sme si predĺženie, je to super pocit, keď vyhráte. Výbornú prácu pri mojom prieniku urobil Patrik Lušňák, hodil mi to do priestoru, ja som už len ťahal na bránku. Podrazili ma a v trestnom strieľaní som si na blafák veril. Dnes nás podržal brankár a osobná statočnosť každého z tímu. V Žiline možno budeme v psychickej výhode, to nám môže veľmi pomôcť na rozdiel od súpera."

Lukáš Jurík, kapitán Zvolena: "Na takéto predĺženia sa trénuje celý rok, pre to sa hrá hokej. Nikto si nepripúšťal prehru a sebadôvera sa prejavila aj v predĺžení. Som hrdý na mužstvo a veľmi rád tomuto víťazstvu. Siedmy zápas bude lotéria, to každý vie, väčší tlak bude na Žilinčanoch, no ja obavy nemám, ak zahráme tak, ako dnes, a splníme všetko, čo si zaumienime."

Online prenos - vybraný zápas:

Tipsport Liga (SR) play-off Štvrťfinále 2016/2017
27.03.2017 o 18:00
Zvolen
3:2
(1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
66' minúta
Žilina
Góly a asistencie: 16. M. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (B. Mráz, Zuzin), 66. Mráz – 38. Stupka (Čížek), 52. Hruška (Hovorka, Handlovský). Rozhodca: Baluška, Stano – Korba, Jobbágy. Diváci: 2090.
Predĺženie teda netrvalo dlho a Bruno Mráz si vynútil rozhodujúci siedmy zápas v Žiline. Predpovede, že to bude dlhá séria sa tak do bodky napĺňajú...
65:44
goalZvolen dal gól!
Bruno Mráz krásne zamiešal s pukom položil si Tomeka a strelou pod brvno krásne zavesil.

Rozhodnuté, séria sa presúva do Žiliny.
65:44
Bruno Mráz smeroval sám na Tomeka, bol dokonca dva krát faulovaný a je nariadené trestné strieľanie !!!
65:42
Strele Mareka Hovorku, presná pod brvno, ale ešte lepší bol zákrok Samuela Baroša.
65:40
Bomba z ľavej strany, Ján Homér vypálil tvrdo a puk končí v Tomekovej lapačke, krásny semafor.
63:31
importantHosťujúce mužstvo MsHK Žilina v obrovskej šanci. Juraj Jurík z ľavej strany trafil ľavú tyčku. Mohlo byť rozhodnuté.
63:09
Tempo hry očividne opadlo, hráčom verím že toho majú už dosť.
62:13
Lukáš Jurík sa uvoľnil pri ľavom mantineli, dokázal aj vystreliť, ale puk končí v Tomekovej náruči.
61:28
Predĺženie sa hrá vo formáte piati proti piatim a Zvolen aktuálne s pukom za bránou.
60:45
Prvá šanca v predĺžení a mali ju hostia, konkrétne to bol Patrik Rogoň. Baroš situáciu rieši lapačkou.
60:03
Domáci vyhrali úvodné buly prvého predĺženia.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Strely v tretej tretine 9:9, celkovo 32:28.
Predĺženie sa začne približne o 21:02.
Žilina v tretej tretine zabrala. Hruškov gól znamenal vyrovnanie a tiež aj to, že prvý krát v tejto sérii príde na rad predĺženie. Nasleduje úprava ľadu a potom 20 minútové predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:48
Útoky na oboch stranách skončili neúspešne a predĺženie je na spadnutie.
59:02
Hostia vyhodili puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie.
58:57
Vhadzovanie na útočnej modrej čiare Zvolena.
58:31
Domáci sú pod tlakom, ale Lušňákovi sa podarilo odstať puk do stredného pásma.
58:11
Buly po pravica Baroša, vyhral ho Hruška.
58:11
Za domácou bránkou ostáva ležať Peter Hraško a už je pri ňom aj domáci kustód a domáci obranca odchádza z ľadu s ťažkou grimasou. Nevylučuje sa.
57:52
Prečíslenie hostí 3:2, ale Lušňák natlačil Juraja Juríka do brány a hra musela byť prerušená.
57:33
Rozohrávka hráčov Žiliny končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Tomášom Tomekom.
57:01
Hraško spoza brány začína Ďalší útok HKM.
56:41
Hostia v plnom počte.
56:27
Tretia zblokovaná strela Zvolena.
55:53
Buly prd Tomekom, L. Jurík verzus Konečný. Jurík ho vyhral.
55:18
Domáci si to teraz v presilovke pekne rozohrali, ale Zuzin následne stráca puk.
54:33
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Petráš – 2 min., hrubosť).
54:33
Petráš síce očividne otrasený ale odchádza po svojich.
54:33
Bitka pri mantineli Handlovský na zemi boxuje do Petráša a budeme opäť vylučovať.
54:02
Puk je už asi 30 sekúnd za Tomekom a bojuje oň štvorica hráčov.
53:29
Mráz iba ľahko nahodil puk na Tomeka tak aby trafil bránu, domáci majú buly v útočnom pásme a striedajú.
53:05
Brejčákova strela na Baroša, ale puk malou časťou už opustil útočné pásmo hostí, ofsajd.
52:46
Buly po Barošovej ľavici. Lukáš Jurík verzus Húževka. Úspešnejší hráč Zvolena.
52:45
Je po domácom dvojgólovom náskoku a hostia hryzú a štípu čo viacej.
52:14
Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Samuela Baroša.
51:17
goalŽilina dala gól!
Závar pre Barošom. Domáci štyria hráči si všímali úplne iného hráča a za chrbtom im ostal osamotený RADIM HRUŠKA. Dostal sa k nemu puk, Hruška si položil Baroša a blafákom ho efektne prekonáva bekhendom.

Asistovali: Marek Hovorka a Lukáš Handlovský.
51:03
Zvolen má za sebou azda najslabšiu presilovku, bez jedinej vážnejšej strely na bránu.