Košice prišli o útočníka. Pre Vargu sa sezóna pravdepodobne skončila

Na snímke jedna zo šarvátok v prvej tretine, na ľade leží Tibor Varga(Košice) v piatom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy v hokeji HC Košice - MHC Martin v Košiciach 25. marca 2017. (Autor: TASR)
SITA|26. mar 2017 o 07:41

Krídelníka Košíc Tibora Vargu zranil obranca Martina Lukáš Kozák.

KOŠICE. Hokejistom Košíc v tejto sezóne pravdepodobne už nepomôže útočník Tibor Varga.

Tridsaťjedenročný krídelník totiž utrpel zranenie v sobotňajšom piatom zápase štvrťfinále play-off TL doma proti Martinu. V 13. min doplatil na napadnutie obrancu súpera Lukáša Kozáka, ktorý za to dostal trest v hre.

Nenastúpi teda v pondelok v šiestom vzájomnom súboji, v ktorom majú Martinčania druhú šancu na postup do semifinále, keďže v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2 na zápasy.

Je možné, že sa jeho zákrokom bude ešte zaoberať disciplinárka a dá mu dodatočný dištanc.

"Tibor Varga utrpel otvorenú zlomeninu nosových kostí s posunom úlomkov. Priamo na zimnom štadióne sme urobili prvotné vyšetrenie, pri ktorom sme mu ranu zašili a zlomeninu reponovali."

"Následne bol odborne vyšetrený krčným lekárom, bola mu prevedená fixácia, nasadené antibiotiká a nariadený pokojový režim. Pri takejto diagnóze je pri nekomplikovanom priebehu predbežná doba liečenia jeden mesiac," cituje oficiálny web HC Košice klubového lekára Jozefa Kubašovského.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice prišli o útočníka. Pre Vargu sa sezóna pravdepodobne skončila