Našiel si miesto, počkal, kým sa k nemu dostane puk. Tatar strelil ďalší gól

Tomáš Tatar (v strede) predviedol ďalší skvelý výkon.
Tomáš Tatar (v strede) predviedol ďalší skvelý výkon. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. mar 2017 o 21:25

Detroit aj vďaka gólu slovenského útočníka vyhral po predĺžení. Marko Daňo z Winnipegu v noci nebodoval.

NEW YORK. Hokejisti Detroitu zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Minnesotou 3:2 po predĺžení. Na triumfe domácich sa gólom podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý sa presadil v 41. minúte stretnutia v presilovej hre

Víťazný zásah zaznamenal v druhej minúte extračasu Andreas Athanasiou.

"Vyzeralo to skutočne pekne a zároveň drzo. Má skvelú rýchlosť a je úžasné vidieť, ako ju dokáže využiť," chválil spoluhráča pre nhl.com slovenský útočník.

Detroitu stále patrí predposledná pätnásta pozícia v tabuľke Východnej konferencie a má len veľmi malú šancu dostať sa do play-off.

Ak doň nepostúpi, stane sa to prvý raz od roku 1990.

Napriek prehre najlepší duel

Na druhej strane - Minnesote, ktorá si cez víkend zabezpečila istotu účasti v play-off, sa príliš nedarí. Z posledných siedmich zápasov má bilanciu 1-7-1.

A z predchádzajúcich štrnástich: 3-10-1.

Bol to najlepší zápas, aký sme za posledný mesiac odohrali.

Bruce Boudreau, tréner Minnesoty

"Toto bol najlepší duel, aký sme za posledný mesiac odohrali," priznal tréner Wild Bruce Boudreau. "Hrali sme správnym spôsobom. A mali sme - myslím si - dobré šance, aby sme skórovali a vyhrali, ale to sa nám nepodarilo."

Minnesotu čaká v základnej časti ešte sedem súbojov. Na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie zaostáva za prvým Chicagom o sedem bodov.

Pred tretím Nashvillom však má osembodový náskok.

Daňo nebodoval

Zo slovenských hokejistov sa v noci predstavil už len útočník Winnipegu Jets Marko Daňo. Pri výhre 2:1 nad Vancouverom odohral necelých osem minút.

Za ten čas vyslal dve strely a zaznamenal jeden mínusový bod.

Hoci Winnipeg získal dva body, účasť v play-off je preň stále veľmi vzdialená. Na St. Louis, ktoré okupuje poslednú postupovú pozíciu, stráca jedenásť bodov.

Nikolaj Ehlers z Winnipegu (vľavo) vráža na mantinel hráča Vancouveru Alexa Biegu. (Autor: SITA/AP)

NHL - výsledok:

Detroit - Minnesota 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 20. Mike Green (Kronwall, Frans Nielsen), 41. TATAR (Nyquist, Zetterberg), 62. Athanasiou (Nyquist) - 10. Eric Staal (Parise, Brodin), 37. Prosser

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20:17 minúty, tri razy vystrelil na bránu súpera, dal gól, ktorým vyrovnával na priebežných 2:2, pridal aj jeden hit/

New Jersey - Dallas 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 12. B. Coleman - 54. Hemský (Johns, Shore), 61. Seguin (J. Benn, Klingberg)

Pred bránou New Jersey padá hráč Devils Beau Bennett (vľavo) po súboji s Curtisom McKenziem z Dallasu. (Autor: TASR/AP)

Pittsburgh - Philadelphia 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)

Góly: 5. Matt Cullen (Kunitz, Hörnqvist), 54. Hörnqvist (Warsofsky, Ian Cole) - 20. Jordan Weal (Del Zotto, Gostisbehere), 33. Filppula (Jordan Weal, Brandon Manning), 42. Dale Weise (Travis Konecny, Couturier), 49. Voráček (Matt Read, Giroux), 58. Radko Gudas (Giroux), 59. Gostisbehere (Brayden Schenn)

Winnipeg - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Mathieu Perreault (Blake Wheeler, Scheifele), 52. Lowry (Mathieu Perreault, Blake Wheeler) - 20. Edler (Tanev, Bo Horvat)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 7:25 minúty, dvakrát strelecky ohrozil súperovho brankára, do osobných štatistík si zapísal iba jeden mínusový bod/

Anaheim - NY Rangers 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Góly: 9. Patrick Eaves (Cam Fowler, Getzlaf), 18. Kesler (Getzlaf, Cam Fowler), 30. Josh Manson (Getzlaf), 43. Andrew Cogliano (Kesler), 45. Patrick Eaves (Rakell, Getzlaf), 59. Nick Ritchie (Corey Perry) - 6. Rick Nash (Marc Staal, Zibanejad), 15. Derek Stepan (Chris Kreider, Zuccarello), 34. Skjei (Vesey, Zibanejad)

Domov»Hokej»NHL»Našiel si miesto, počkal, kým sa k nemu dostane puk. Tatar strelil ďalší gól