Kozák priznal, že sa o Kucku bál: Bol nervózny, mal zákroky na hrane

Juraj Kucka bol vystriedaný. Tréner Ján Kozák sa obával, že bude vylúčený.
Juraj Kucka bol vystriedaný. Tréner Ján Kozák sa obával, že bude vylúčený. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|26. mar 2017 o 23:33

Slovenskí futbalisti vyhrali na Malte. Rozhodujúci gól strelil Ján Greguš.

BRATISLAVA. Jeho strela nebola príliš nebezpečná, hoci ju súperov hráč tečoval. Brankár maltského tímu však pokus Jána Greguša nezachytil. „Brankárovi som potrhal rukavice,“ smial sa po stretnutí Greguš, strelec víťazného gólu.

Slovensko vyhralo v kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá sveta 2018 na Malte 3:1. Greguš zvyšoval na priebežných 2:1 tesne pred koncom prvého polčasu. Pritom nebolo isté, či vôbec nastúpi.

Slovensko získalo dôležité body, vyhralo na Malte: fotogaléria

6.4.2017

Musel nastúpiť aj Hamšík

„Rysovalo sa to už cez týždeň, ale definitívu som sa dozvedel až dnes,“ uviedol Greguš pre RTVS na otázku, kedy sa dozvedel o svojom zaradení do základnej zostavy.

Pôvodne mal od úvodu stretnutia hrať Marek Hamšík. Kapitána talianskeho Neapola však plánovali tréneri šetriť, keďže mal problémy so zadným stehenným svalom.

„Do poslednej chvíle sme čakali, ako na tom bude. Po vzájomnom rozhovore sme sa dohodli, že nastúpi v prípade potreby,“ priblížil tréner Ján Kozák pre RTVS. Hamšík napokon nastúpil v 50. minúte. Slovensko totiž po prvom polčase viedlo iba o gól.

Práve po Hamšíkovej prihrávke strelil Adam Nemec gól na 3:1. "Marek je osobnosť a dáva tímu veľmi veľa. Jeho absencia bola komplikáciou," priznal brankár Matúš Kozáčik pre RTVS.

Bál sa o Kucku

Slovensko viedlo už od 95. sekundy, keď sa krásnym gólom prezentoval Vladimír Weiss.

Malta vyrovnala v štrnástej minúte, rozhodujúci gól strelil Greguš štyri minúty pred koncom prvého polčasu. Skóre zápasu uzavrel v 84. minúte Adam Nemec. Práve útočník rumunskej Bukurešti bol v závere zápasu vylúčený.

Zostrih zápasu:

„Ak taký skúsený hráč ako Adam Nemec, ktorý už má žltú kartu, urobí hlúposť, je to škoda,“ priznal Kozák.

Tréner slovenskej reprezentácie sa obával, že červenú kartu by mohol dostať aj Juraj Kucka.

Do konca kvalifikácie je ešte ďaleko. Začiatok sme trochu pokazili, ale teraz máme tri víťazstvá v sérii. Čaká nás Litva, čo bude veľmi dôležitý duel.

Ján Kozák, tréner slovenskej reprezentácie

„Bol veľmi nervózny, mal niekoľko zákrokov na hrane. Aj preto som ho vystriedal, bolo tam riziko červenej karty.“

Kozák ostáva opatrný

Slovensku vyhralo v prebiehajúcej kvalifikácii už tretí zápas za sebou. Pred duelom s Maltou uspelo aj v domácich zápasoch proti Škótsku (3:0) a Litve (4:0), na úvod kvalifikácie prehralo doma s Anglickom (0:1) a v Slovinsku (0:1).

Po piatich odohraných zápasoch Slovensko figuruje v F-skupine na druhej priečke zaručujúcej baráž. V tabuľke sa dostalo pred Slovinsko, ktoré prehralo v Škótsku (0:1).

„Tešíme sa, že to máme vo svojich rukách a že sa to vyvíja tak, ako chceme my,“ prezradil Greguš.

Tréner Kozák však ostáva i naďalej opatrný. „Do konca kvalifikácie je ešte ďaleko. Začiatok sme trochu pokazili, ale teraz máme tri víťazstvá v sérii. Čaká nás Litva, čo bude veľmi dôležitý duel,“ dodal. Stretnutie v Litve odohrá slovenská reprezentácia 10. júna.