Bez Hamšíka to nevyzeralo dobre. Tak radšej nastúpil

Marek Hamšík (vľavo) opäť ukázal, akým dôležitým hráčom je pre slovenskú reprezentáciu. (Autor: TASR)
Pavol Spál|27. mar 2017 o 06:37

Futbalisti Slovenska v kvalifikácii o postup na svetový šampionát vyhrali na pôde Malty 3:1. Vybrali sme päť najzaujímavejších momentov.

1. Slovensko najprv bez Hamšíka

Celý týždeň neabsolvoval ani jeden tréning celý. „Sval mi tvrdol. Bolo to na hrane. Dohodli sme sa s pánom trénerom, že to od začiatku nebudeme riskovať a nastúpim, keď bude treba,“ vravel špilmacher Slovákov Marek Hamšík.

Jeho neúčasť v prvom polčase pre menšie zranenie bolo cítiť. Poriadne. Jeho rolu tvorcu hry nikto nedokázal prebrať. Chýbal nápad. Viazla kombinácia.

Favorizovaní Slováci neboli proti outsiderovi príliš nebezpeční.

Hamšík predsa len naskočil do zápasu v 50. minúte. Hru upokojil, Slováci odvtedy viac kontrolovali priebeh duelu. Hamšík prihral na tretí gól Nemca.

„Sám Hamšík navrhol, že v prípade potreby nastúpi do druhého polčasu. Situácia vyžadovala, aby išiel pomôcť mužstvu. Po jeho príchode sa hra spresnila. Sme obaja spokojní. Nemá žiadne problémy,“ dodal reprezentačný kouč Ján Kozák.

Slovensko získalo dôležité body, vyhralo na Malte: fotogaléria

6.4.2017

2. Gól Vladimíra Weissa

Najkrajšia akcia Slovákov v zápase. Weiss to zobral v úvode na seba. Rozohral akciu na vlastnej polovici. Najprv si loptu vymenil s Jurajom Kuckom, potom s Adamom Nemcom. A následne spoza šestnástky vypálil.

Lopta sa odrazila od brvna a skončila v bráne. Bežala 82. sekunda, Malťania sa predtým nestihli ani dotknúť lopty. „Bol to prekrásny gól,“ hodnotil Kozák.

Weiss si často pýtal loptu, bol najaktívnejších z našich a prihral na druhý gól Jána Greguša. Stredopoliar FC Kodaň skóroval prvýkrát za národný tím. Pomohla mu aj chyba domáceho brankára, ktorý na tečovanú loptu zle reagoval.

„Bol to lacný gól, ale hlavne, že bol. Upokojil nás a mali sme hru pod kontrolou. Zaslúžene sme vyhrali,“ tvrdil Kozák.

3. Škriniar na poste stopéra

Kapitán Martin Škrtel nastúpil spolu s talentovaným Milanom Škriniarom do stopérskej dvojice v súťažnom zápase prvýkrát. Bolo cítiť,