Žilina otočila zápas so Zvolenom a postúpila do semifinále play-off

Brankár Žiliny Tomáš Tomek sa naťahuje za pukom, pred bránou dobiedza Matej Síkela. (Autor: SITA)
Sportnet|29. mar 2017 o 18:00

Hokejisti Žiliny postúpili medzi štyri najlepšie tímy druhýkrát v histórii. V semifinále ich čaká obhajca titulu.

Tipsport liga - štvrťfinále play-off, siedmy zápas:

(hralo sa na štyri víťazstvá)

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Marek Hovorka (Holovič), 38. Stupka (D. Brejčák, E. Švec), 47. Holovič (Konečný) - 4. Hraško (Lušňák), 31. P. Zuzin (Lušňák)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Stupka (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Kacej, Šefčík, 4328 divákov

Žilina: T. Tomek - Václav Čížek, Tomáš Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Juraj Jurík, Peter Húževka, Rogoň - V. Stupka, Holovič, Rastislav Konečný - O. Gmitter, Filip Ondruš, Emil Švec

Zvolen: Samuel Baroš - Andersons, Hraško, M. Novák, Habšuda, T. Valenta, Homer, D. Krejči, Plechanov - P. Zuzin, B. Mráz, Lušňák - Matis, S. Petráš, Síkela - L. Novák, L. Jurík, Šišovský - Dubeň, Jakubík, Kelemen

/konečný výsledok série 4:3/

ŽILINA. Hokejisti klubu MsHK DOXXbet Žilina vyradili Zvolen a stali sa štvrtými postupujúcimi do semifinále play-off Tipsport ligy. O postupe zverencov trénera Milana Jančušku rozhodol až posledný, siedmy zápas série.

Na domácom ľade ho vyhrali tesne 3:2.

Čaká ich Nitra

Semifinálové dvojice:

Banská Bystrica - Martin

Nitra - Žilina

V semifinále čaká na Žilinčanov obhajca majstrovského titulu HK Nitra. Druhú dvojicu tvoria Banská Bystrica a Martin.

V úvodnej tretine stretnutia sa do vedenia dostal tím hostí. V štvrtej minúte Peter Hraško prekonal Tomáša Tomeka.

Zvolenský obranca poslal puk do siete aj necelé tri sekundy pred koncom úvodnej časti hry, tentokrát však inkasoval jeho vlastný brankár Samuel Baroš. Hraško totiž tečoval prihrávku domáceho kapitána Mareka Hovorku.

Baroš už nestihol zareagovať - 1:1.

Žilina v rozhodujúcom zápase série zdolala Zvolen 3:2 a postúpila do semifinále play-off: fotogaléria

2.4.2017

V druhej dvadsaťminútovke skórovali ako prví opäť hráči Zvolena. Vo vlastnom oslabení sa po prihrávke Patrika Lušňáka presadil Peter Zuzin.

Žilinčania opäť dokázali vyrovnať pred koncom tretiny. V 38. minúte namieril presne Václav Stupka a na svetelnej tabuli svietil stav 2:2.

Rozhodol Holovič

V treťom dejstve sa Žilina dostala prvýkrát v dueli do vedenia. V presilovej hre Rastislav Konečný našiel Marcela Holoviča a ten nezaváhal.

Ďalší gól už nepadol a domáci sa mohli radovať z víťazstva aj postupu.

Hlasy po zápase:

Milan Jančuška (tréner Žiliny):

"Bol to náročný zápas, siedmy duel je vždy taký. Domáce prostredie nehralo žiadnu rolu, naopak, hostia nemali čo stratiť a bolo to cítiť.

Dráma to bola až do konca, na chlapcoch bolo vidieť túžbu po výhre až do posledných sekúnd a nakoniec sme slávili úspech.

Počítal som s tým, že séria bude náročná. Bolo v nej neskutočne veľa kvality, iskrenie, emócie, drámy v koncovkách zápasov. A tak to má byť.

Zobudili sme Žilinu, som rád, pretože hráme pre divákov. Tešíme sa, máme chvíľu čas na prípravu na semifinále proti Nitre."

Peter Mikula (tréner Zvolena):

"Nastúpili sme v oklieštenej zostave, no na to sa nechcem vyhovárať. Urobili sme chyby, súper dal o gól viac a musím mu pogratulovať k výhre i postupu.

Sériu sme si prehrali tým, že sme okrem jedného duelu vždy vyhrávali a nedokázali sme to dotiahnuť do víťazných koncov.

Mohli sme mať sériu dávno za sebou, do Žiliny sme ani nemuseli cestovať, ale nakoniec to dopadlo inak."

Žilina - Zvolen 4:3 na zápasy:

1. zápas: Žilina - Zvolen 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

2. zápas: Žilina - Zvolen 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

3. zápas: Zvolen - Žilina 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

4. zápas: Zvolen - Žilina 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)

5. zápas: Žilina - Zvolen 5:1 (1:0, 2:1, 1:0)

6. zápas: Zvolen - Žilina 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

7. zápas: Žilina - Zvolen 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Online prenos:

Tipsport Liga (SR) play-off Štvrťfinále 2016/2017
29.03.2017 o 18:00
Žilina
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Hovorka (Holovič), 38. Stupka (Brejčák, Švec), 47. Holovič (Konečný) – 4. Hraško (Lušňák), 31. Zuzin (Lušňák). Rozhodca: Konc, Kubuš – Kacej, Šefčík. Diváci: 4328.
Prenos
S konštatovaním, že Žilina víťazí v dnešnom zápase pomerom 3:2 a v celej sérii 4:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
59:45
importantTlak hostí pred Tomášom Tomekom!
59:25
Vhadzovanie pred Tomášom Tomekom.
59:21
importantStále sa hostia nevedia usadiť v útočnom pásme, Baroš však už sedí na striedačke svojho tímu!
59:01
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:39
Stále sa hrá v strednom pásme, hostia sa zatiaľ nedostávajú do očakávaného tlaku.
58:01
Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.
57:59
importantPatrik Rogoň pri napádaní získal puk, jeho následný blafák končí vedľa Barošovej bránky!
57:29
Hostia znovu v útočnom pásme, oba tímy tvrdo bojujú o puk pri mantineli. Baroš je stále v bránke.
56:59
O puk sa bojuje za Tomekovou bránkou, ten však nakoniec smeruje do stredného pásma.
56:37
Hostia stiahli puk za vlastnú bránku, prestriedali a idú dopredu.
56:01
Budú to dnes nervy až do posledných sekúnd, Žilina a Zvolen sú absolútne vyrovnaní súperi.
55:39
Domáci sa snažia nahadzovať puky do útočného pásma a zbytočne nekúskovať hru.
55:01
Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.
54:39
Samuel Baroš už komunikuje s vlastnou striedačkou, je zrejmé, že môžeme očakávať hru hostí bez brankára.
54:02
Patrik Rogoň je dnes doslova otĺkaný z každej strany, napriek tomu podáva žilinský junior skvelý výkon.
53:39
Domáci robia chyby vo vlastnom pásme, strela hostí od modrej čiary však minula o hodný kus bránu Tomáša Tomeka.
53:01
Hostia už začínajú myslieť viac na ofenzívu, ich zadné vrátka ostávajú čoraz viac otvorené.
52:30
Dnešné stretnutie sleduje 4328 divákov.
52:08
Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka.
51:26
Zimným štadiónom v Žiline sa už valia mexické vlny, domáci fanúšikovia oslavujú svojich hráčov. Ešte však nič nie je isté, do konca tretej tretiny ostáva stále veľa času a Zvolen rozhodne má na zvrat v dnešnom súboji.
50:35
importantKonečný si na vlastnej modrej čiare obhodil protihráča, vletel s pukom do pásma, poslal skvelú prihrávku Marekovi Hovorkovi, ktorý však míňa bránku Samuela Baroša!
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie nad Zvolenom zatiaľ 3:2. Isté je, že nás čaká nesmierne napínavý záver celej série.
49:08
Domáci sa snažia, tlačia sa dopredu, no už musia myslieť aj na pozornú defenzívu. Naopak hostia už musia vsadiť na jednu kartu.
48:45
Radim Hruška sa prebíjal cez dvojicu obrancov, tí mu napokon nedovolili strelu na bránku.
48:33
Hostia v plnom počte.
47:25
Domáci v pásme, Baroš odoláva. Puk po chybe na útočnej modrej získali Zvolenčania, ktorí sa vyrútili do útoku. Zasahovať tak musel Tomáš Tomek, ktorý podržal puk v lapačke.
47:03
Domáci hrajú stále presilovú hru, no nedarí sa im usadiť pred Samuelom Barošom.
46:33
46:33
goalŽilina dala gól!
Žilina využíva presilovú hru a ešte bude hrať jednu celú. Z ľavej strany spoza bránky ideálne Konečný naservíroval puk MARCELOVI HOLOVIČOVI, ktorý po prvý raz v dnešnom zápase dostáva Žilinu do vedenia. Asistencia: Rastislav Konečný.
46:15
Strela Juraja Juríka od modrej čiary bola tečovaná vedľa bránky HKM,
45:49
Domáci sú veľmi nervózni, táto presilová hra im vôbec, ale vôbec nevychádza.
45:30
Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, domáci chystajú ďalší útok na bránku Samuela Baroša.
45:10
Juraj Jurík sa veľmi čertí na rozhodcov, nie je mu to však nič platné.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav je stále 2:2.
44:50
Domáci majú výhodu presilovej hry v trvaní štyroch minút, keďže Plechanov fauloval dvakrát za sebou.
44:45
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Plechanov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:30
Patrik Rogoň v útočnom pásme inkasoval zásah hokejkou do tváre, Žilina bude hrať presilovú hru.
44:02
Neľútostné súboje o puk v pásme hostí, pri mantineli si hráči vôbec nič nedarujú. Nuž, pre jeden tím sa dnes skončí sezóna a je cítiť hmatateľné napätie na oboch stranách.
43:42
importantVáclav Stupka dostal ideálne nabité od Marcela Holoviča, jeho strela príklepom posadila Baroša na ľad, no gólman hostí nepustil puk do svojej siete.
43:27
importantVáclav Stupka dostal ideálny puk pred bránku hostí, napálil ho len do Baroša. Vzápätí inkasoval zásah do tváre, vylučovať sa však nebude.
43:27
42:59
Puk je v strednom pásme, domáci menia svoju presilovkovú formáciu na ľade.
42:39
Prvý vážnejší závar pred Barošom, hostia odolávajú.
42:06
Domácim táto presilová hra zatiaľ vôbec nesedí, fantastické publikum ich však ženie dopredu.
41:45
Puk je za bránkou Žiliny, domáci majú problém s prechodom stredného pásma, keďže hostia vysunuli napádanie až ku Tomášovi Tomekovi.
41:27
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Novák Lukáš – 2 min., podrazenie).
41:22
Hra sa sťahuje do pásma Žiliny, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.
40:47
Obojstranne opatrný úvod tretiny, ide o všetko. Pripomínam, že v prípade remízy ideme do predĺženia, ktoré rozhodne tzv. "zlatý gól".
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:2. Hostia išli najskôr do vedenia v 31. minúte, kedy chybu žilinskej obrany počas presilovej hry MsHK využil Peter Zuzin a v úniku nedal Tomekovi šancu. Domáci sa dlho nemohli dostať do tempa, v 38. minúte však Stupka krásnou strelou švihom vyrovnal na 2:2. Tretia tretina dnešného súboja sa začne približne o 19:53 a bude to poriadna dráma.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Strelu Michala Juraška od modrej čiary Baroš chytá.
39:15
Domáci sa v závere tretiny nadýchli k tlaku, no Samuel Baroš je na svojom mieste.
39:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.
38:44
Ale dnešný zápas má skutočne všetky atribúty skvelého hokeja Góly, nasadenie, súboje, emócie a skvelú atmosféru na tribúnach.
38:10
Nuž, stav je znovu vyrovnaný a je jasné, že dnes to bude dráma do posledných sekúnd.
37:22
37:22
Typický gól v podaní žilinského expresného rýchlika VÁCLAVA STUPKU, ktorý vletel po ľavej strane do pásma hostí a strelou švihom vyrovnal na 2:2! Asistencia: Daniel Brejčák, Emil Švec.
37:00
Domáci Vlci začínajú pomerne tvrdo dohrávať všetky súboje, vidieť, že si uvedomujú ako rýchlo plynie hrací čas.
36:35
Puk je za bránkou Žiliny, oba tímy bleskovo striedajú počas hry.
36:14
Po chybe domácich sa do zakončenia dostal kapitán hostí Lukáš Jurík, no Tomáš Tomek jeho bekhendové zakončenia bezpečne kryl.
35:40
35:29
Žilinčania skúsili nahodiť puk na bránku hostí od modrej čiary, ten bol zaujímavo tečovaný a napokon preletel ponad bránku hostí.
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.
34:39
Tvrdé súboje za bránkou Žiliny a následne veľká nevôľa domácich fanúšikov, ktorým sa nepáčia verdikty rozhodcovskej trojice.
34:06
Tomáš Borkroš skúsil strelu od modrej čiary, no tento puk zblokoval jeho spoluhráč Ondrej Gmitter.
33:54
Z ničoho nič sa v útočnom pásme dostal k puku Marcel Holovič, ktorý skúsil strelu švihom, no Barošova vyrážačka bola na svojom mieste.
33:30
importantVeľká šanca Žiliny, Peter Húževka si pred Barošom ešte dvakrát stiahol puk aby sa dostal do lepšej pozície, no už potom nemal čas na presné zakončenie.
33:07
Václav Čížek napriahol od modrej čiary, no jeho delovka minula bránku Baroša. Vzápätí ešte drobná kontroverzia medzi Marekom Hovorkom a jedným z obrancov hostí.
32:50
Oddychový čas hostí.
32:02
Emil Švec pri mantineli poslal k ľadu Kelemena, ktorý mu to vzápätí chcel oplatiť. Nuž ale s robustným hráčom Žiliny to ani nepohlo.
31:47
31:16
Domáci sú znovu v útočnom pásme, ale nedarí sa im.
30:57
30:57
goalZvolen dal gól!
Obrovská chyba domácich v presilovej hre, Lušňák vysunul do úniku PETRA ZUZINA a ten mieril presne do Tomekovej siete. Asistencia: Patrik Lušňák.
30:49
Vlci už sú v útočnom pásme, trochu im však viazne kombinácia.
30:15
Strela Mareka Hovorku od modrej čiary si cestu do siete nenašla, hostia následne posielajú puk až za Tomáša Tomeka.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, stav je stále 1:1.
29:47
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Plechanov – 2 min., hákovanie).
29:39
Veľká šanca Žiliny, Radim Hruška však pred Barošom neuspel. Domáci budú hrať presilovú hru.
29:05
Hrá sa v rýchlom tempe, oba tímy si však dávajú najmä pozor na zbytočné chyby v strednom pásme.
28:39
Ivan Jakubík sa po chybe domácej obrany dostal do dobrej pozície, jeho strelu však vyrazil Tomáš Tomek svojou vyrážačkou.
28:16
Domáci v plnom počte.
28:02
Puk je znovu za Barošom, oba tímy striedajú.
27:39
Dlho predlho držali domáci puk na svojich hokejkách, Zvolen musí pridať ak chce ponúknutú presilovú hru využiť.
27:10
Domáci získavajú cenné sekundy v oslabení, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Samuela Baroša.
26:45
Úvodný tlak hostí domáci ustáli, strelu jedného z obrancov HKM obetavo zblokoval Radim Hruška a puk sa dostal až do stredného pásma.
26:16
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Handlovský.
26:16
Skončil sa osobný trest Václava Stupku.
25:29
importantJuraj Jurík sa krásnym sólom dostal až pred Baroša, jeho strela švihom končí na vyrážačke gólmana hostí!
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav je stále 1:1.
24:39
V Žiline vládne fantastická atmosféra, diváci tlačia svojich miláčikov dopredu. V sektore hostí je bohužiaľ len niekoľko skalných.
24:05
Žilinčania stiahli puk za svoju bránku a upokojujú situáciu, oba tímy tak majú čas prestriedať svoje formácie na ľade.
23:44
23:15
Tlak hostí stále trvá, k streľbe sa však hokejisti HKM nedostali.
22:49
Tlak hostí pred Tomášom Tomekom, gólman Žiliny zatiaľ nemusel zasahovať.
22:17
Peter Húževka v play-off omladol o 10 rokov, neuveriteľné výkony žilinského matadora v oslabení, kedy získal v strednom pásme cenné sekundy pred svoj tím.
21:55
Po buly posielajú Žilinčania puk do stredného pásma.
21:44
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Macejko.
21:41
Úvod druhej tretiny vo výbornom tempe, Zvolen bude hrať presilovú hru.
21:15
Domáci Vlci v tlaku pred Barošom, no číhajúci Konečný pred bránkou HKM sa k puku nedostal.
20:59
Puk je za bránkou Samuela Baroša, oba tímy striedajú počas hry.
20:39
Napriek tomu sa v útočnom pásme ocitli domáci hokejisti, Baroš ale nemusel zasahovať.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Zvolena.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1. Hostia išli do vedenia v 4. minúte gólom Petra Hraška, no 2 sekundy pred koncom tejto časti hry vyrovnal kapitán Žiliny Marek Hovorka. Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
19:58
Tlak Žiliny prináša svoje ovocie, pretože kapitán MAREK HOVORKA si potiahol puk za bránku hostí, odkiaľ sa snažil prihrať do najnebezpečnejšieho priestoru, ale tam si Zvolenčania puk nešťastne zrazili do vlastnej bránky. Asistencia: Marcel Holovič.
19:22
Strelu Matúša Matisa z otočky kryl Tomáš Tomek v lapačke.
19:01
Zakázané uvoľnenie Zvolena a hráči HKM napriek tomu striedajú. Čuduj sa svete, nikomu to nevadí.
19:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.
18:49
Marcel Holovič sa presadil na pravej strane, jeho následnú strelu švihom však Baroš vyrazil.
18:14
Vhadzovanie po ľavej ruke Samuela Baroša.
17:41
importantZaujímavá šanca hostí, Matej Síkela sa z pravej strany dostal do zakončenia, no netrafil puk ideálne a ten tak končí nad bránkou Tomáša Tomeka.
17:09
Skvelý hokej vidíme v Žiline, len by to chcelo menej hereckého a viac hokejového umenia niektorých hráčov.
16:39
Juraj Jurík sa šikovne spoza bránky natlačil do zakončenia, no Baroš jeho úmysel včas prečítal.
16:02
Hrá sa v rýchlom tempe a dlho bez prerušenia, oba tímy tak znovu striedajú počas hry.
15:30
Menší trest Václava Stupku sa skončil, no napriek tomu ostáva na trestnej lavici, pretože mu začal plynúť osobný trest.
15:27
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.
14:39
Skúsený Peter Húževka potiahol puk do pásma hostí a získal tak cenné sekundy pre svoj tím.
14:15
Puk je za bránkou Baroša, kde došlo k tvrdému stretu, vylučovať sa na strane Zvolena nebude.
13:49
Tlak hostí, ktorí sú pred Tomekom, domáci však dostali puk aspoň do stredného pásma.
13:27
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Švec.
13:15
importantHneď po buly skúsil prekvapujúcu strelu Marcel Holovič, Baroš však stihol betóny sklepnúť k sebe!
13:12
13:00
Žilinčania sa snažia vyrovnať, po strele Mária Grmana od modrej čiary vznikla pred Barošom mela, no gólman hostí mal puk bezpečne vo svojej lapačke.
12:27
Dnešný zápas má všetko, čo má pravý play-off zápas mať. Skvelá atmosféra, šanca, nasadenie, skrátka, výborný hokej.
11:55
Šance sa striedajú na oboch stranách, najskôr pred Barošom neuspel domáci Filip Ondruš, následne strela Matúša Matisa našla len ľavý betón Tomáša Tomeka.
11:35
Zvolen hrozí protiútokom, po strele Mateja Síkelu musel zasahovať Tomáš Tomek.
11:09
Tlak domácich sa stupňuje, Vlkov na vyše ženú dopredu i skvelí fanúšikovia.
10:39
Nuž ale Žilinčania spustili na hostí v týchto sekundách doslova oheň a síru, pretože v obrannom pásme Zvolena horí ľad pod Barošom. Brankár hostí je však dnes ústrednou postavou svojho tímu a podáva spoľahlivý výkon.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Zvolen vedie v Žiline 1:0.
09:55
importantObrovská šanca Žiliny, pretože Radim Hruška narysoval nádhernú prihrávku pre Tomáša Bokroša, ktorý bol sám pre Barošom, no jeho blafák minul bránku HKM!
09:15
Žilina má napriek nepriaznivému stavu väčšie šance, uvidíme, či sa ich Vlkom podarí premeniť na zmenu skóre.
08:53
Patrik Rogoň sa prebíjal stredom klziska, no proti trom hráčom Zvolena neuspel.
08:25
Puk je znovu na hokejkách hostí, ktorí vedú a jasne majú ľahšie nohy než domáci hokejisti.
07:56
Kapitán Žiliny Marek Hovorka sa snažil prebiť s pukom do útočného pásma, no to sa mu nepodarilo. Obrana hostí ho totiž dôsledné bráni už v strednom pásme.
07:15
Stále sa hrá v rýchlom tempe, oba tímy znovu striedajú počas hry, pretože sa už pomerne dlho hrá bez prerušenia.
06:37
Domáci sa veľmi snažia ovládnuť hru, no robia chyby v rozohrávke. Puk končí za zvolenskou bránou a oba tímy striedajú počas hry.
06:02
Po buly sa dvakrát oprel do puku žilinský Václav Čížek, no ani jeden z jeho projektilov si cestu do siete Baroša nenašiel.
05:51
Buly po ľavej ruke brankára Zvolena.
05:35
Hra sa prelieva zo strany na stranu, no oba tímy si dávajú v defenzíve veľký pozor na prípadné chyby.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva so Zvolenom 0:1.
04:25
V Žiline je od úvodu fantastická atmosféra na tribúnach, gól hostí domácich fanúšikov vôbec nezmrazil.
03:45
Vhadzovanie po pravej ruke Samuela Baroša, puk znovu pre hráčov hostí.
03:08
03:08
Typická scenár tejto série sa opakuje, pretože Lušňák od pravého mantinelu poslal prihrávku medzi kruhy pre PETRA HRAŠKA, ktorý i so šťastím prestrelil Tomáša Tomeka. Asistencia: Patrik Lušňák.
02:52
Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka – puk pre hráčov Zvolena.
02:21
Zvolen síce v úvode drží puk viac na svojich hokejkách, no Žilina si vypracovala už dve výborné šance.
01:36
importantKrásna kombinačná akcia druhého útoku Žiliny, po spolupráci Húževku s Juríkom zakončoval bekhendom mladý Patrik Rogoň, no Samuel Baroš si pripisuje ďalší výborný zákrok.
01:09
Zvolen drží puk v pásme Žiliny, no domáci sa napokon oslobodzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
00:44
00:22
importantNapriek tomu hneď v úvode obrovská šanca Žiliny, pretože Radim Hruška dostal dobrý puk do medzikružia, no strelu švihom trafil len brankára Samuela Baroša.
00:01
Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov Zvolena.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hymna doznela, poďme na to!
Na ľade máme oba tímy, zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a začne sa samotný zápas.
Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Čížek, Juraško, Brejčák (A), Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop – Handlovský, Hruška, Hovorka (C) – Rogoň, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka (A) – Švec, Ondruš, Gmitter

HKM Zvolen: Baroš (Šimko) – Hraško, Andersons (A), Habšuda, Novák M., Homer, Valenta, Plechanov, Krejčí – Lušňák, Mráz, Zuzin (A) – Síkela, Petráš, Matis – Šišovský, Jurík L. (C), Novák L. – Kelemen, Jakubík, Dubeň

Rozhodca: Konc, Kubuš – Kacej, Šefčík.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo 7. zápasu štvrťfinálovej série play-off medzi MsHK Žilina a HKM Zvolen. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline vyšla základná časť súťaže nad očakávanie. Vlci obsadili v konečnom účtovaní 4. miesto so ziskom 90 bodov. Tím vedený skúseným lodivodom Milanom Jančuškom patril k prekvapeniam súťaže. Kanadské bodovanie tímu vyhral skúsený Marek Hovorka, ktorý sa po príchode z Košíc stal i kapitánom tímu. V 53 zápasoch získal 60 bodov (23+37). Druhé miesto v bodovaní patrí Lukášovi Handlovskému, tretie Rastislavovi Konečnému. Oporou MsHK v bránke je Tomáš Tomek. chrbát mu kryje mladý Maroš Mikoláš.

Hokejisti HKM Zvolen majú za sebou pomerne náročnú základnú časť. Tímu sa nevyhli zmeny na trénerskom poste, kedy Josefa Tureka nahradil Milan Staš. Toho následne na trénerskom stolci doplnil bývalý tréner Žiliny Peter Mikula. Rytierom spod Pustého hradu patrí v tabuľke základnej časti pieste miesto so ziskom 84 bodov. Lídrom bodovania tímu sa stal Pavel Klhufek, ktorý v 55 zápasoch získal 52 bodov (23+29). Druhé miesto patrí Petrovi Zuzinovi, tretie Jurajovi Majdanovi. V bránke HKM sa počas sezóny striedali najmä Samuel Baroš a Marek Šimko.

6. zápas Zvolen – Žilina 3:2

V Žiline i dnes očakávame obrovskú drámu, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Žilina otočila zápas so Zvolenom a postúpila do semifinále play-off