Trenčín zdolal Detvu a priblížil sa k záchrane

Liptovský Mikuláš v baráži ešte neprehral, Skalicu zdolal 4:2.

Zľava: Jozef Sládok z HC 07 Orin Detva, Lukáš Vopelka z HK Dukla Trenčín a Filip Orčík z HC 07 Orin Detva počas zápasu 6. kola play-out hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva.(Zdroj: SITA)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

SKALICA. TRENČÍN. Hokejisti Liptovského Mikuláša uspeli na ľade Skalice, v utorkovom 6. kole baráže slovenskej Tipsport ligy zvíťazili 4:2.

Lepšie odštartovali hostia, v prvej tretine otvoril skóre duelu Filip Mezovský. Domáci v strednej časti hry nakrátko otočili priebežný stav zásahmi Petra Horvátha a Patrika Janáča.

Liptáci ešte do druhej prestávky opäť viedli - presadili sa Richard Huna a Jakub Langhammer.

Triumf hostí podčiarkol v záverečnom dejstve svojím druhým gólom v stretnutí Richard Huna.

Liptovský Mikuláš so 16 bodmi suverénne vedie tabuľku, v baráži dosiaľ ani raz neprehral. Skalica je s piatimi bodmi posledná.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Útočník Trenčína: Nemôžeme sa donekonečna hladkať, aby sa niekto neurazil

Dukla Trenčín na vlastnom ľade zdolala Detvu 2:1 v utorňajšom 6. kole baráže slovenskej hokejovej Tipsport ligy.

Víťazný gól zápasu strelil Marcel Hossa, ktorý v druhom dejstve nadviazal na zásah Jakuba Gašparoviča z úvodnej časti.

Hostia zdramatizovali duel v tretej tretine, keď sa presadil Jozef Sládok, vyrovanť sa im však už nepodarilo.

Trenčín je v tabuľke na druhom mieste s trojbodovým náskokom práve pred Detvou. Dukla najbližšie v piatok doma privíta Skalicu, Detva sa v rovnaký deň predstaví v Liptovskom Mikuláši.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - play-out - 6. kolo:

HK Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 23. P. Horváth (Škápik, Vereš), 26. Janáč (K. Kučera, Hluch) - 13. Mezovský (Piatka, Kadlubiak), 32. Richard Huna (T. Nádašdi), 40. Langhammer (M. Uram, E. Bagin), 45. Richard Huna (Mezovský)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: 58. Róbert Huna (Liptovský Mikuláš) 10 min osobný trest, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák - Kacej, Výleta, 2408 divákov

Skalica: R. Petrík - Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek, R. Smetana - Škápik, Vereš, Janáč - Hluch, K. Kučera, Kňazev - Mikéska, Brodek, Dvonč - A. Kotzman, Halabrín, Romančík

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - R. Stehlík, E. Bagin, Nádašdi, P. Luža, M. Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, M. Kabáč, A. Laco - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 13. J. Gašparovič (Holenda, Štumpf), 30. Marcel Hossa (Holenda) - 50. Sládok (Srnka, L. Říha)

Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano - Holienka, Junek, 1757 divákov

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, D. Trška, A. Themár - Marcel Hossa, A. Sojčík, Vopelka - J. Ručkay, Šimun, J. Gašparovič - Bezúch, J. Švec, Štumpf - Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl

Detva: Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, Lunter, Jendroľ - Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar - T. Török, Srnka, L. Říha - Vidielka, Huňady, J. Žilka - Poliaček, Petro, Hrušík

Tabuľka play-out Tipsport ligy 2016/2017 po 6. kole:

1.Liptovský Mikuláš642000021:1016
2.Trenčín620030118:199
3.Detva611001312:136
4.Skalica610100411:205

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.