Svetová jednotka nevyhrá turnaj v Miami. Vyradila ju Venus Williamsová

Venus Williamsová.
Venus Williamsová. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. mar 2017 o 22:01

Je isté, že Dominika Cibulková ostane svetovou štvorkou.

MIAMI. Venus Williamsová skompletizovala kvarteto semifinalistiek dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride.

Američanka v stredajšom štvrťfinále zdolala líderku svetového rebríčka Angelique Kerberovú 7:5, 6:3.

Svetovú jednotku zdolala po pätnásty raz

Venus Williamsová, bývalá jednotka počítačového poradia, sa Nemke revanšovala za prehru z vlaňajšieho wimbledonského semifinále.

Proti súperke vyrukovala s agresívnym prejavom, ktorý jej priniesol víťazstvo za hodinu a 39 minút. Kerberová v druhom sete odvrátila štyri mečbaly, z toho tri víťazným forhendom, ale obrat neprivodila. Celkovo vo víťazných úderoch zaostala 27:32.

Bol to jej pätnásty triumf nad hráčkou z čela svetového rebríčka, ale prvý od roku 2014.

"Niekedy som nevedela prehodiť sieť, ale stále som to skúšala. Bola som agresívna a vtedy predvádzam svoj najlepší tenis," uviedla 34-ročná Williamsová, miestna víťazka z ročníkov 1998, 1999 a 2001 a najstaršia hráčka podujatia.

Cibulková ostane štvorkou

Staršiu zo sestier Williamsových čaká v semifinále Britka Johanna Kontová. Terajšia zverenkyňa Wima Fissetteho zvíťazila nad niekdajšou Belgičanovou zverenkyňou Simonou Halepovou z Rumunska za 151 minút 3:6, 7:6 (7), 6:2.

Tento výsledok okrem iného znamená, že Slovenka Dominika Cibulková zostane k 3. aprílu na štvrtej priečke v singlovom renkingu.

Kontová sa proti rovesníčke Halepovej (5.) dostala z manka 3:6, 4:5 a príjem (po tom, ako v úvode druhej časti viedla 3:0). Navyše, v tajbrejku druhého setu sa vymanila zo skóre 3:5. Premenila svoj tretí setbal.

V rozhodujúcom dejstve jej patrili všetky gemy od stavu 1:2 a servis. Stala sa prvou Britkou v histórii v semifinále tohto turnaja.

Johanna Kontová si poradila so Simonou Halepovou: fotogaléria

30.3.2017

Už v utorok utvorili semifinálovú dvojicu v dolnej polovici žrebu Češka Karolína Plíšková a Dánka Caroline Wozniacka.

Dvojhra - štvrťfinále:

Venus Williamsová (USA-11) - Angelique Kerberová (Nem.-1)

7:5, 6:3

Johanna Kontová (V. Brit.-10) - Simona Halepová (Rum.-3)

3:6, 7:6 (7), 6:2

Semifinálové dvojice:

Venus Williamsová (USA-11) - Johanna Kontová (V. Brit.-10)

Caroline Wozniacka (Dán.-12) - Karolína Plíšková (ČR-2)

Domov»Tenis»Svetová jednotka nevyhrá turnaj v Miami. Vyradila ju Venus Williamsová