V prvom kole vyradila jednotku turnaja. Rybáriková vo Francúzsku skončila

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. mar 2017 o 22:12

Slovenská tenistka v druhom kole v Croissy-Beaubourgu nestačila na Nemku Annu Zajovú.

CROISSY-BEAUBOURG. Magdaléna Rybáriková prehrala s dvadsaťpäťročnou nemeckou kvalifikantkou Annou Zajovou za 132 minút 6:7 (4), 4:6 v stretnutí stredajšieho osemfinálového druhého kola dvojhry na turnaji ITF Engie Open de Seine-et-Marne na tvrdom povrchu v hale vo francúzskom Croissy-Beaubourgu.

CROISSY-BEAUBOURG - 2. kolo:

(dotácia 60 000 USD, tvrdý povrch)

A. Zajová (Nem.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (4), 6:4

/za 132 minút/

V utorok sa rekonvalescentka Rybáriková postarala o prekvapenie, keď vyradila dvakrát 6:4 domácu jednotku podujatia Océane Dodinovú, 58. v singlovom renkingu.

Teraz na to nedokázala nadviazať. Zajová figuruje na 303. mieste v hodnotení, ešte nikdy nebola nad 299. priečkou.

Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka Rybáriková absolvovala len tretí turnaj po dvoch letných chirurgických zákrokoch.

Vo februári bola v semifinále na '25-ke' ITF v nemeckom Altenkirchene, potom 5. marca nedohrala prvé kolo kvalifikácie na '60-ke' ITF v čínskom Ču-chaji.

Zverenkyňa Petra Hubera figuruje na 453. priečke vo svetovom rebríčku, bola aj na 31. mieste. Môže využívať tzv. chránený renking v podobe 108. pozície.

Magdaléna Rybáriková v júli podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno.

Domov»Tenis»V prvom kole vyradila jednotku turnaja. Rybáriková vo Francúzsku skončila