Islanders zlyhali, nezachránil ich ani striedajúci Halák. Tatar prihral na gól

Jaroslav Halák v drese New York Islanders.
Jaroslav Halák v drese New York Islanders. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. mar 2017 o 06:31

Newyorčania dostali vo Philadelphii päť gólov v prvej tretine. Bol to doslova trápny výkon, priznal kapitán tímu.

BRATISLAVA. Keď ho klub povolal z farmy naspäť do NHL, hneď mu dal príležitosť v zápase. A proti silnému Pittsburghu vychytal víťazstvo (4:3 po nájazdoch).

"Vyzeral ako starý dobrý Halák, keď sme ho podpísali pred dvoma rokmi," chválil vtedy svojho zverenca tréner New Yorku Islanders Doug Weight.

"Niektoré veci vylepšil, vyzeral sebavedomo, agresívne. A myslím si, že ostatní chalani čerpali z jeho energie. Som na neho hrdý," tvrdil.

Lenže v ďalších dvoch dueloch sedel slovenský brankár opäť len na lavičke náhradníkov. A rovnako začínal aj v noci zo štvrtka na piatok.

Domáca Philadelphia však spustila kanonádu a už v čase 8:06 vyhrávala 3:0. Jednotka Islanders Thomas Greiss inkasovala trikrát z ôsmich striel.

Weight zareagoval a Nemca nahradil v bráne Slovákom. No ani ten svoj štart nezachytil. Po čosi viac ako minúte pridali Flyers ďalší gól. A do konca prvej dvadsaťminútovky skórovali ešte raz a vyhrali ju zdrvujúco 5:0.

Jordan Weal (druhý zľava) oslavuje svoj gól do siete Jaroslava Haláka. Slovenský brankár bol vtedy na ľade iba čosi viac ako jednu minútu. (Autor: TASR/AP)

"Bol to z našej strany doslova trápny výkon. Veľké sklamanie," hodnotil prvú tretinu pre web Islanders útočník Newyorčanov a ich kapitán John Tavares.

"Boli sme priveľmi mäkkí. Dali sme súperovi príliš veľa času a priestoru."

Skomplikovali si boj o play-off

Islanders síce v ďalšom priebehu zmiernili svoju prehru, nárok zabojovať o body nemali. Philadelphia bez problémov zápas kontrolovala a zvíťazila 6:3.

"Bol to strašný začiatok duelu," priznal obranca Johnny Boychuk. "Musíme byť pripravení každú tretinu v každom zápase. Obzvlášť, keď bojujeme o play-off."

Islanders prehrali tretí zápas za sebou a skomplikovali si boj o postup do vyraďovacej fázy. Všetci traja konferenční súperi pred nimi v noci zvíťazili.

V tabuľke o dve wild card miesta, z ktorých jedno už má isté New York Rangers (97 b), sú na piatej priečke (82 b). Druhý je Boston (88 b), tretia Tampa Bay (85 b), štvrtá Carolina (84 b). Bruins odohrali o zápas viac ako ostatné tri tímy.

"Skúsme zabudnúť na túto prehru. Prvá tretina nebola dobrá, ale v druhej či tretej sme ukázali dobré veci," optimisticky sa zamyslel Boychuk.

"Musíme sa pokúsiť vziať si to pozitívne z posledných dvoch dvadsaťminútoviek a preniesť to ďalšieho stretnutia, aby bol jeho začiatok úplne iný."

Tatar dobieha Hossu

Je úžasným lídrom a skvelým hráčom v tejto lige už veľmi, veľmi dlhý čas. Dokazuje to každý jeden deň. Pracuje tvrdo, ide ostatným príkladom. Je radosť sa naňho pozerať.

Justin Abdelkader, útočník Detroitu o Henrikovi Zetterbergovi

Svoje bodové konto v noci opäť rozšíril aj útočník Detroitu Tomáš Tatar. V 33. minúte stretnutia ukázal prehľad v hre, podržal puk v útočnom pásme, prihral ho na modrú čiaru Dannymu DeKeyserovi, ktorý vyrovnal na priebežných 2:2.

Red Wings však napokon ťahali za kratší koniec a na ľade Tampy Bay, v drese ktorej sedel brankár Peter Budaj opäť len na lavičke náhradníkov, prehrali 3:5.

Tatar zaznamenal svoj 42. bod sezóny. Aktuálne má na konte 23 gólov a 19 asistencií a je druhým najproduktívnejším Slovákom v profilige - iba o bod za Mariánom Hossom (25+18), ktorý ale odohral o osem zápasov menej.

Dvadsaťšesťročný Tatar stále môže prekonať svoju bilanciu z uplynulého ročníka NHL, keď dosiahol 45 bodov (21+24). Vo svojom doteraz najlepšom ročníku 2014/2015 nazbieral ešte o jedenásť bodov viac (56 bodov za 29+27).

Míľnik Zetterberga

Pri DeKeyserovom góle okrem Tatara asistoval aj skúsený Švéd Henrik Zetterberg, pre ktorého to bol jubilejný 900. bod kariéry v prestížnej súťaži.

V 995 dueloch dal 325 gólov a pridal 575 prihrávok.

Henrik Zetterberg (vpravo) zaznamenal v zápase proti Tampe Bay 900. bod kariéry. (Autor: TASR/AP)

Celý život pritom v NHL hral v jedinom klube - detroitskom.

"Musím sa poďakovať všetkým hráčom, s ktorými som tu kedy pôsobil. Absolvoval som skutočne veľa zápasov s výborným hokejistami. Bez nich by som to nikdy nedokázal," hovoril tridsaťšesťročný Henrik Zetterberg pre stránku Red Wings.

"Je úžasným lídrom a skvelým hráčom v tejto lige už veľmi, veľmi dlhý čas. Dokazuje to každý jeden deň," chválil spoluhráča útočník Justin Abdelkader.

"Pracuje tvrdo, ide ostatným príkladom. Je radosť sa naňho pozerať."

Gól Dannyho DeKeysera na 2:2, pri ktorom asistovali Tatar a Zetterberg

NHL - štvrtok:

Philadelphia - New York Islanders 6:3 (5:0, 0:1, 1:2)

Góly: 5. Weise (Couturier, B. Schenn), 6. Couturier (Manning, B. Schenn), 9. Gudas (Weise, Couturier), 10. Weal (Simmonds, Filppula), 16. Simmonds (Gostisbehere, Voráček), 59. Filppula (Simmonds, VandeVelde) - 24. Clutterbuck (S. Gionta, De Haan), 41. Chimera (De Haan), 57. Andrew Ladd (Cizikas, Adam Pelech)

/Jaroslav Halák (Islanders) v 9. minúte nahradil Thomasa Greissa, odchytal 51:01 minúty, kryl 19 z 21 striel a dosiahol 90,5-percentnú úspešnosť zákrokov/

Boston - Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 16. Marchand (Backes), 22. Krug (Pastrňák, Marchand)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 27:12 minúty, vyslal jednu strelu na bránu, zaznamenal jeden plusový bod, jeden hit a zblokoval jeden pokus súpera/

Nashville - Toronto 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 50. F. Forsberg (Johansen, Arvidsson) - 19. J. van Riemsdyk (Zajcev, Marner), 39. Matthews (C. Brown, Gardiner), 60. C. Brown (Kadri, Gardiner)

/Martin Marinčin (Toronto) nehral, nezmestil sa do zostavy svojho tímu/

Tampa Bay - Detroit 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Góly: 19. J. T. Brown (G. Dumont), 23. Šustr (Ondřej Palát), 37. Killorn, 39. Drouin (Hedman, Point), 47. Gourde (Ondřej Palát, Šustr) - 5. Frans Nielsen (Helm), 33. DeKeyser (TATAR, Zetterberg), 49. M. Green (Frans Nielsen, Larkin)

/Peter Budaj (Tampa Bay) nechytal, prednosť pred ním dostal Andrej Vasilevskij/

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20:43 minúty, vyslal dve strelu na brankára súpera, prihral na jeden gól a okrem toho si pripísal aj jeden hit/

Tomáš Tatar (vzadu) bojuje o puk s Jakeom Dotchinom z Tampy Bay.
Tomáš Tatar (vzadu) bojuje o puk s Jakeom Dotchinom z Tampy Bay. (Autor: TASR/AP)

Carolina - Columbus 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 56. Jeff Skinner (Teuvo Teräväinen, Pesce), 63. Hanifin (Jeff Skinner, Teuvo Teräväinen) - 37. Jack Johnson (Scott Hartnell, Sam Gagner)

Minnesota - Ottawa 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 18. Niederreiter (Brodin, Ch. Stewart), 28. Niederreiter (E. Staal, Ch. Stewart), 38. Eriksson Ek (Coyle, Spurgeon), 45. Dumba (M. Koivu, Mikael Granlund), 52. Pominville (Coyle, Martin Hanzal) - 17. Mike Hoffman (Mark Stone, Ceci)

Montreal - Florida 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)

Góly: 8. Byron (Gallagher, Beaulieu), 11. Plekanec (Gallagher, Jemelin), 14. Byron (Beaulieu, Gallagher), 44. Pacioretty (Radulov), 53. Gallagher (Davidson, Plekanec), 57. Danault (Radulov) - 31. R. Smith (J. Jokinen), 49. Matheson (Trocheck, Pysyk)

Winnipeg - Anaheim 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 12. Armia (Byfuglien), 52. Wheeler (Ehlers, Trouba), 60. Byfuglien (Perreault, Ehlers), 64. Scheifele (Byfuglien) - 9. Silfverberg (Kesler), 19. Perry (Vermette, Manson), 28. Corey Perry (Hampus Lindholm, Sami Vatanen)

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral, nezmestil sa do zostavy svojho tímu/

Edmonton - San Jose 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 11. Maroon (C. McDavid, L. Draisaitl), 18. C. McDavid (Klefbom, Caggiula), 48. Maroon (Russell) - 2. Hansen (P. Martin), 54. Pavelski (Vlasic, Hansen)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:12 minúty, ani raz strelecky neohrozil súperovho brankára, na svoje konto si pripísal iba dva zblokované pokusy/

Domov»Hokej»NHL»Islanders zlyhali, nezachránil ich ani striedajúci Halák. Tatar prihral na gól