Nitra v prvom zápase semifinálovej série zničila Žilinu, dala jej päť gólov

Branislav Mezei oslavuje svoj otvárací gól v zápase.
Branislav Mezei oslavuje svoj otvárací gól v zápase. (Autor: SITA)
Sportnet|3. apr 2017 o 18:00

Skvelý výkon podal brankár Nitry Eric Hartzell, ktorý si udržal čisté konto. Kryl všetkých tridsaťšesť striel súpera.

Tipsport liga - semifinále play-off, prvý zápas:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

HK Nitra - MsHK Žilina 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Góly: 6. Blackwater, 7. Branislav Mezei (Henrich Ručkay, Michal Krištof), 41. Cope (Marek Slovák, Ordzovenský), 43. Marek Slovák (Blackwater, Milam), 52. Bajtek (Karol Korím, Lukáš Paukovček)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: J. Jurík (Žilina) 10 min os. trest, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Baluška, Kubuš - Tvrdoň, Výleta

Návšteva: 3510 divákov

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, M. Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, T. Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Žilina: Tomek - Čížek, Tomáš Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, Ťavoda, Prokop, Macejko - Marek Hovorka, Hruška, Rogoň - J. Jurík, Húževka, E. Švec - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, Zlocha

/stav série 1:0/

NITRA. Hokejisti Nitry zvládli pondelňajší prvý domáci duel semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017, keď Žilinu zdolali presvedčivo 5:0.

Zverenci Andreja Kmeča sa ujali vedenia v prvej tretine dvoma presilovkovými gólmi v priebehu necelej minúty. Ďalšie dva presné zásahy pridali domáci na začiatku tretieho dejstva a ich triumf poistil piatym gólom Filip Bajtek.

Druhý zápas série sa odohrá v utorok znova pod Zoborom o 18.00 h.

Hrá sa na štyri víťazstvá. Nitrania sú obhajcami ligového titulu.

Nitra - Žilina (fotogaléria): fotogaléria

4.4.2017

Hlasy po zápase:

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Pre nás sa zápas nezačal vyvíjať dobre, bolo na nás cítiť pauzu. Žilina hrala od úvodu aktívne, ale ustáli sme tlak a boli sme vysoko efektívni. Od druhej tretiny sme podávali výkon, aký si predstavujeme. Duel sa zlomil tretím gólom, ktorý sme dali na začiatku tretej tretiny. V utorok nás však opäť čaká veľmi náročné stretnutie."

Branislav Mezei, obranca Nitry: "Bolo dôležité, že nás Eric Hartzell podržal. Chvíľku nám trvalo, kým sme sa rozohrali. Z presiloviek sme dali góly, čo nám pomohlo k tomu, aby sme začali trochu lepšie hrať."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Paradoxne rozhodla prvá tretina, ktorá bola z našej strany bola výborná. Súpera sme v nej prestrieľali, ale prehrali sme ju 0:2. Rozhodujú góly, nie šance. Musím pochváliť brankára Nitry. Na ňom sa zlomil zápas, pretože nás vychytal. Druhým faktorom bolo zranenie našich dvoch hráčov - Čížeka a Húževku. Je to pre nás veľké oslabenie."

Rastislav Konečný, útočník Žiliny: "Po dvoch tretinách bolo 2:0 a bol to relatívne otvorený zápas. Bohužiaľ, úvod tretej nám nevyšiel. Či už sa to skončí 2:0, 3:0 alebo 5:0, je to úplne jedno. Zajtra nás čaká nový deň, pokúsime sa opäť vyhrať."

Online prenos:

Tipsport Liga (SR) play-off Semifinále 2016/2017
03.04.2017 o 18:00
Nitra
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)
60' minúta
Žilina
Góly a asistencie: 6. Blackwater, 7. Mezei (Ručkay, Krištof), 41. Cope (Slovák, Ordzovenský), 43. Slovák (Blackwater, Milam), 52. Bajtek (Korím). Rozhodca: Baluška, Kubuš – Tvrdoň, Výleta. Diváci: 3510.
S konštatovaním, že Nitra zvíťazila v prvom zápase semifinálovej série nad Žilinou 5:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dnešného večera.
59:50
Máme tu úplný záver, Nitra drží puk za svojou bránkou.
59:30
Potlesk v stoji pre domácich hokejistov od skvelých divákov v Nitre.
59:01
Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
58:35
Domáci fanúšikovia už potleskom oslavujú víťazstvo svojho tímu v dnešnom zápase.
58:01
Začínajú sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.
57:44
Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka. Ten okamžite po buly čelí tvrdej strele Pupáka, s ktorou si však poradil.
57:19
Nitra v tlaku pred Tomášom Tomekom, píska sa však prihrávka rukou.
56:45
Ešte sa za pasy chytajú Cope a Zlocha, vylučovať sa však nebude.
56:15
Zápas sa už len dohráva, žilinský tréner Milan Jančuška musel poriadne premiešať zostavu, prvý útok hrá v zložení Rogoň, Hruška a Švec.
55:15
Dnešné stretnutie sleduje 3510 divákov.
55:01
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, o osude zápasu je dnes zrejme rozhodnuté.
54:52
importantMichal Krištof ostal úplne sám pred Tomášom Tomekom, parádne vystrelil pod brvno, no žilinský gólman predviedol excelentný semafór!
54:28
Tretia formácia Žilina ostala v dnešnom zápase ako jediná kompletná, dokázala dostať Nitru pod tlak, no Hartzell je dnes ako múr.
53:23
Nitra je skutočne pri chuti a na ľade už dominuje, Brejčák však ziskal puk, posunul ho Konečnému, ktorý z otočky Hartzella neprekonal.
52:55
importantĎalšia negatívna správa pre fanúšikov Žiliny, Marek Hovorka v zápase skončil, keďže inkasoval nastrelený puk do nohy.
Peter Húževka však skončil v celej sezóne, keďže v jeho prípade sa jedná o trojitú zlomeninu ruky.
52:32
Žilinčania sa napriek zdecimovanému kádru snažia ešte niečo vymyslieť, no Hartzell je dnes vo výbornej forme.
51:42
goalNitra dala gól!
Kombinačná akcia Nitry, Korím našiel výbornou prihrávkou FILIPA BAJTEKA, ktorý bol sám pred Tomášom Tomekom a bez problémov zvýšil vedenie Nitry na 5:0. Asistencia: Karol Korím.
51:12
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., držanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Švec.
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:05
Ťažké boje o puk za bránkou Nitry, Gmitter však neuspel a nasledovať bude rýchly útok Nitry.
50:36
Vo štvrtej formácii Žiliny je aktívny Ján Zlocha mladší, ktorý si potiahol puk do útočného pásma, no jeho následný bekhend nespôsobil vrásky na čele Erica Hartzella.
50:05
Spolupráca žilinských mladíkov, k puku sa po akcii Rogoňa dostal Juraško, pálil od modrej čiary a v dorážke mieril príliš vysoko Filip Ondruš.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nitra vedie nad Žilinou 4:0.
49:26
Judd Blackwater ostal úplne osamotený pred Tomekom, potiahol si puk do forhendu, no puk zdvihol až na ochrannú sieť za žilinskou bránkou.
49:04
Domáci hokejisti Nitry sú pri chuti, ich ďalšia tvrdá strela mieri nad bránku Žiliny.
48:25
Filip Bajtek v prečíslení s Lukášom Paukovčekom, no Bajtek bol na puk až príliš rýchly a Tomek nemusel zasahovať.
47:53
Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.
47:05
Nuž ale Žilinčania majú nad čím premýšľať, dnes prišli o dvoch nesmierne dôležitých hráčov a zajtra budú musieť znovu upravovať svoje formácie.
46:29
Tomáš Bokroš skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale toto naozaj nie je recept na Erica Hartzella.
46:05
Ďalší skvelý zákrok Erica Hartzella, ktorý dnes predvádza doslova fantastický výkon.
45:49
Hráme 4 na 4, ale Nitra už v týchto minútach jasne dominuje na ľade.
45:16
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 2 min., hrubosť).
45:16
Pekná strela Emila Šveca, Hartzell je však na svojom mieste a následne vzniká pred brankou Nitry ďalšia šarvátka.
45:01
Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, Nitra vedie nad Žilinou hladko 4:0.
44:26
Fanúšikovia Nitry už oslavujú víťazstvo svojho tímu, no ešte nie je koniec. Hoci teda je jasné, že zvrat Žiliny v dnešnom zápase je v rovine zázraku.
43:11
Tak hostia zo Žiliny pôsobia v týchto minútach veľmi zakríknuto, priam až odovzdane.
42:49
Pekná akcia domáceho tímu, Milam pálil od modrej čiary, Blackwater tečoval puk do tyčky žilinskej bránky, no MAREK SLOVÁK už mal v dorážke pred sebou len prázdnu bránku a nezaváhal. Asistencie: Judd Blackwater, Jameson Milam.
41:25
Nitre po treťom góle doslova narástli krídla, obrana Žiliny má v týchto minútach nesmierne veľa práce.
41:00
importantĎalšia nedobrá správa pre fanúšikov Žiliny. Peter Húževka je teda v nemocnici na RTG vyšetrení, keďže je podozrenie na zlomeninu ruky. Rovnako na RTG je i obranca Václav Čížek, u ktorého je podozrenie na problém s brušným svalom, resp. možný zápal slepého čreva.
40:20
Rýchla akcia domácej Nitry, Slovák vysunul do úniku MATTA COPEA, ktorý nasadil Tomekovi tzv. teplomer a zvyšuje vedenie svojho tímu na 3:0. Asistencia: Marek Slovák, Peter Ordzovenský.
40:19
Drobné problémy s ľadom na nitrianskom štadióne.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech Nitry.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Nitra nad Žilinou stále 2:0. Záverečná časť hry sa začne približne o 19:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
Záver tretiny patrí Žiline, Hruška však v súboji stratil hokejku a tak nemal ako zakončiť prihrávku od Mareka Hovorku.
39:22
Holovič skúsil napádať rozohrávku Nitry od vlastnej bránky, no napokon si to rozmyslel a zamieril na striedačku Žiliny.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:12
Stále trvá tlak Nitry, formácia okolo Mareka Slováka dokáže Žilinu doslova zamknúť vo vlastnom pásme.
37:36
Nitra je stále aktívna, domáci sa snažia vsietiť tretí gól.
36:59
Nitra v týchto sekundách drží Žilinu v obrannom pásme, streleckú pozíciu si však domáci nedokázali vypracovať.
36:30
Nuž a následne tu máme ďalšiu šarvátku. Tréner Nitry Andrej Kmeč sa sťažuje rozhodcom a tí mu rázne vysvetľujú svoj pohľad na vec.
36:25
Chyba Nitry v obrannom pásme, Grman sa spoza bránky dostal do zakončenia, no Hartzell chytil nielen jeho strelu, ale následne i dorážku Gmittera.
36:05
Hokejisti Nitry odvádzajú v útočnom pásme množstvo dobrej práce, no obrana Žiliny si poradila.
35:35
Ideálne buly pre Nitru, pretože ihneď po zisku puku sa do strely oprel Branislav Mezei, Tomáš Tomek musel znovu zasahovať.
35:26
Peter Ordzovenský skúsil strelu od modrej čiary na Tomáša Tomeka, žilinský brankár však s týmto pokusom nemal vážnejší problém.
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nitra vedie nad Žilinou 2:0 a zatiaľ si s prehľadom stráži výsledok zápasu.
34:15
Pred bránkou Nitry vzniká šarvátka, za pasy sa tam chytal Karol Korím so žilinským Jánom Zlochom.
33:50
Tomáš Bokroš pri mantineli tvrdo atakoval Filipa Bajteka, ktorý mu následne neostal nič dlžen.
33:30
Puk je za bránkou Nitry, oba tímy striedajú počas hry.
32:57
Domáci veľmi umne využívajú rohy klziska, ťahajú hostí do súbojov práve v týchto priestoroch a to stojí Žilinčanov nesmierne veľa síl.
32:23
Mácik po zákroku hostí v útočnom pásme padá na ľad, vylučovať sa však nebude.
31:49
Zakázané uvoľnenie Nitry o ktoré sa vyhodením puku postaral skúsený Branislav Mezei.
31:17
Tempo zápasu sa znovu dostáva do tých správnych koľají, oba tímy sa snažia presadiť v ofenzíve.
30:26
importantMarek Slovák ukázal svoje šikovné ruky, skúsil strelu spoza obrancu po ľade a do protipohybu Tomáša Tomeka. Žilinský brankár chvíľu nevedel kde má puk, ale nakoniec ho stihol včas zastaviť.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, Nitra vedie nad Žilinou 2:0.
29:51
Mladý Patrik Rogoň v drese Žiliny poriadne vyzvŕtal skúsenú obranu Nitry, puk sa mu však získať nepodarilo.
29:05
Dobrá kombinácia Nitry, Tvrdoň našiel prihrávkou Šilleho, ktorý však Tomeka neprekonal. Brankár Žiliny sa v druhej tretine rozchytal k dobrému výkonu.
28:49
Nitra kontroluje vývoj zápasu, hosťom zo Žiliny viazne kombinácia.
28:16
Marcel Holovič sa snažil prihrávkou nájsť Stupku, ktorý skúsil strelu, ale hostia dnes zatiaľ nenašli presnú mušku.
27:44
Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka, puk v prospech hokejistov Žiliny.
27:02
V Nitre sa hrá hore dole, zápas má slušné tempo, no už to nie je až tak rýchle a agresívne ako v prvej tretine.
26:24
Ďalší zákrok žilinského brankára, následne vzniká pred bránkou MsHK drobná šarvátka.
25:59
Versteeg našiel krásnou prihrávkou Macíka, ktorý s pukom zbehol do útočného pásma, strelou švihom však poslal puk len do Tomáša Tomeka.
25:15
Nitrania stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tak majú čas striedať počas hry.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nitra stále vedie nad Žilinou pomerom 2:0.
24:43
Václav Stupka sa dostal do útočného pásma, skúsil technickú strelu, no Hartzell s ňou nemal vážnejší problém.
23:59
importantBlackwater so Slovákom v prečíslení 2 na 1, kanadský útočník Nitry volil strelu a netrafil Tomekovu bránku! Vyzdvihnúť však treba i parádnu prihrávku Ordzovenského, ktorý celé toto prečíslenie vymyslel.
23:39
Puk je za bránkou Erica Harzella, oba tímy bleskovo striedajú počas hry.
23:11
Tak toto sú skutočne náročné chvíle pre obranu hostí, domáci hrajú vo veľkej pohode.
22:49
importantNitra však pokračuje v obrovskom tlaku, pri pravej tyči sa snažil puk doslova pretlačiť za Tomeka Macík, no gólman Žiliny svoj betón doslova prilepil na ľad a puk zastavil.
22:16
Puk za bránkou Žiliny, Macejko však prišiel o puk, Śille však následne neuspel v súboji proti Marcelovi Holovičovi.
21:46
Hokejisti Nitry sa v úvode druhej tretiny nadýchli k mohutnému tlaku, Tomáš Tomek je však podstatne istejší než v prvej tretine a všetky pokusy domácich kryje.
21:05
importantNepríjemná správa pre fanúšikov Žiliny, Peter Húževka smeruje na vyšetrenie do nitrianskej nemocnice, pretože v prvej tretine utrpel zranenie v hornej časti tela.
20:55
Žilinská obrana zabudla na Bajteka, ktorý šikovne tečoval Kutálkovu strelu pred Tomekom, brankár Žiliny si však poradil.
20:23
Domáci v plnom počte.
20:16
Puk si však berú do svojej moci Žilinčania.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech Nitry.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Pomer striel v prvej tretine 4:18.
Po prvej tretine vedie Nitra nad Žilinou 2:0. O vedúci gól domáceho tímu sa postaral v presilovej hre o dvoch hráčov v 6. minúte Judd Blackwater. Už o minútu neskôr pridal druhý gól Nitry v presilovke delovkou od modrej čiary Branislav Mezei. Druhá tretina sa začne približne o 18:58.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
V zostave Žiliny sa už dlhšie neobjavuje obranca Václav Čížek, počas prestávky sa pokúsime zistiť prečo.
19:05
Dobrá strela Tomáša Bokroša od modrej čiary, Hartzell je dnes však famózny!
19:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.
18:55
Nitra so štyrmi hráčmi.
18:55
importantFantastický zákrok Hartzella po strele Mareka Hovorku!
18:40
Žilinčania v tlaku pred Ericom Harzellom, no viazne im kombinácia.
18:23
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
17:55
Žilina znovu v pásme pred Hartzellom, znovu však chybujú a musia sa vrátiť po puk až za svoju bránku.
17:25
Prvá presilovková formácia Źiliny je síce v útočnom pásme, ale domáci sa skvele bránia a Milam posiela puk až ku Tomášovi Tomekovi.
16:55
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Ručkay – 2 min., sekanie).
16:32
Domáci fanúšikovia si zápas užívajú, predsa len mali medzi zápasmi 12 dní pauzu a tak sú veru poriadne nabudení.
16:00
Žilinčania sú ale pri chuti, od modrej čiary strieľal Daniel Brejčák, no gólman Nitry bol pripravený.
15:36
Patrik Rogoň skúsil v otočke takú polostrelu na Hartzella, ale toto naozaj nie je cesta na prekonanie bránkára Nitry.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nitra vedie nad Žilinou 2:0.
14:47
Hostia sú však znovu aktívni, Holovič našiel Konečného, no Harzell bol znovu na svojom mieste, i keď musel puk skrotiť na dvakrát.
14:29
Miroslav Macejko sa od modrej čiary oprel do puku, ale namieril len do stredu bránky a tak bol tento puk pre Hartzella doslova lahôdkou.
14:02
importantEmil Švec sa dostal do zakončenia, po strele českého útočníka v službách Žiliny vytiahol Eric Hartzell bravúrny zákrok lapačkou!
13:44
Žilina ale hrozí, pretože Marek Hovorka v úniku posúval puk voľnému Rogoňovi, ktorému však k získaniu puku chýbalo niekoľko centimetrov.
13:02
Hostia skúšajú napádať rozohrávku Nitry už v pásme domácich, no tí majú skúsených hráčov a dokážu si s tým poradiť.
12:39
Nitra znovu nasťahovaná pred Tomekom, Žilina je po inkasovaných góloch zjavne otrasená.
12:05
Domáci hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, Emil Švec ho však získal a vyhodil von z pásma aj za pomoci teču jedného z hokejistov Nitry.
11:32
Hostia v plnom počte.
11:01
Puk je za bránkou Erica Hartzella, oba tímy striedajú počas hry.
10:29
Strela od modrej čiary v podaní Jamesona Milama, kanadský bombardér však netrafil priestor Tomekovej bránky.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nitra vedie nad Žilinou 2:0.
09:49
Hokejisti Nitry okamžite usadení v útočnom pásme pred Tomášom Tomekom.
09:32
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., nedovolené bránenie).
09:05
Ťažké boje o puk v rohu za bránkou Nitry, Rogoň získaný puk posunul kapitánovi Žiliny Hovorkovi, ktorý ďalšou delovkou preveril pozornosť Erica Hartzella.
08:38
08:02
Žiline presilová hra vôbec nevychádza, Vlci sú počas týchto dvoch minútiek bezzubí.
07:24
Nitrania v tejto hre v oslabení veľa práce nemajú, hosťom sa v týchto sekundách vôbec, ale vôbec nedarí udržať sa v útočnom pásme.
06:55
Marek Hovorka skúsil svoj typický príklep od modrej čiary, Hartzell bol úspešný.
06:38
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hartzell – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
06:35
Nuž, vo štvrťfinále Žilinčanom stav 0:2 v zápase doslova vyhovoval, uvidíme, či sa im podarí otočiť aj zápas v Nitre.
06:30
Oddychový čas hostí.
06:30
Domáci pokračovali v presilovej hre, na modrú čiaru dostal puk BRANISLAV MEZEI a tvrdou ranou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane Tomáša Tomeka. Asistencie: Henrich Ručkay, Michal Krištof.
05:55
Signalizované vylúčenie Žiliny, Nitra hrala presilovú hru o dvoch hráčov. Tomek odolal dvoch strelám, no JUDD BLACKWATER sa dostal aj do tretieho zakončenia a prestrelil smutného brankára Žiliny. Bez asistencií.
05:35
Žilinčania získali puk a poslali ho až k Hartzellovi, no domáci sa vzápätí hrnú dopredu.
05:14
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., podrazenie).
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Nitre je stále 0:0.
04:55
Žilina je v týchto momentoch aktívnejšia, no bude hrať v oslabení, na trestnú lavicu poputuje Konečný.
04:26
Do dobrej pozície sa v drese Žiliny dostal Ján Zlocha, ktorý skúsil strelu z medzikružia, no tento puk obrana hostí zblokovala.
04:04
03:32
Vhadzovanie po pravej Erica Harzella, puk získali hokejisti Žiliny, ale domáci ho vzápätí vybojovali a poslali cez všetky čiary.
03:08
Stupka to v útočnom pásme neurobil s pukom ideálne, Ordzovenský puk získal a okamžite ho poslal až za bránku Tomáša Tomeka.
02:39
Hostia sú v pásme pred Hartzellom, ten si pripisuje prvý zákrok v tejto presilovej hre Žiliny.
02:15
Domáci sa hneď v úvode presilovej hry hostí oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.
02:04
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
01:32
Holovič našiel v útočnom pásme Rastislava Konečného, ktorý tvrdou delovkou preveril pozornosť Hartzella. Brankár Nitry puk vyrazil, ale tento zákrok ho podľa pohybu veľmi bolel.
01:18
Nahodený puk Emila Šveca do pásma rozohral Hartzell, no následne si jeho spoluhráči nerozumeli.
00:55
V Nitra aréne vládne od úvodu zápasu skvelá hokejová atmosféra, domáci fanúšikovia sú povestní tým, že hosťujúcemu tímu dokáže vytvoriť doslova peklo na ľade.
00:36
Prvá príležitosť v podaní Žiliny, Marek Hovorka potiahol puk v pásme Nitry, Hartzell nemusel zasahovať.
00:01
Úvodné buly v prospech hokejistov Nitry.
00:01
Tak poďme na to, semifinálová séria Nitry so Žilinou sa začína!
Po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Čížek, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop – Rogoň, Hruška, Hovorka – Švec, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Zlocha, Ondruš, Gmitter

Rozhodca: Baluška, Kubuš – Tvrdoň, Výleta.
Príjemný dobrý podvečer z Nitry, kde dnes začína semifinálová séria hokejovej Tipsport ligy, v ktorej si zmerajú sily hokejisti HK Nitra a MsHK Žilina. Zápas sa v Nitra Aréne začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nitre patrilo po základnej časti našj najvyššej súťaže druhé miesto so ziskom 112 bodov. Tím okolo trénera Andreja Kmeča obhajuje majstrovský titul z uplynulej sezóny. Lídrami tímu sú najmä útočník Marek Slovák (v základnej časti 60 kanadských bodov), obranca Jamesom Milam (v základnej časti 39 bodov). V bránke sa aktuálne striedajú Michal Valent (34 zápasov, úspešnosť 91,25% s Ericom Hartzellom (19 zápasov, úspešnosť 92,78%). Vo štvrťfinálovej sérii vyradili Nitrania Poprad hladko 4:0 na zápasy.

Žiline vyšla základná časť súťaže nad očakávanie. Vlci obsadili v konečnom účtovaní 4. miesto so ziskom 90 bodov. Tím vedený skúseným lodivodom Milanom Jančuškom patril k prekvapeniam súťaže. Kanadské bodovanie tímu vyhral skúsený Marek Hovorka, ktorý sa po príchode z Košíc stal i kapitánom tímu. V 53 zápasoch získal 60 bodov (23+37). Druhé miesto v bodovaní patrí Lukášovi Handlovskému, tretie Rastislavovi Konečnému. Oporou MsHK v bránke je Tomáš Tomek. chrbát mu kryje mladý Maroš Mikoláš. Vo štvrťfinálovej sérii Žilinčania vyradili Zvolen pomerom 4:3 na zápasy.

Zápas v Nitre sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra v prvom zápase semifinálovej série zničila Žilinu, dala jej päť gólov