Nitra v prvom zápase semifinálovej série zničila Žilinu, dala jej päť gólov

Skvelý výkon podal brankár Nitry Eric Hartzell, ktorý si udržal čisté konto. Kryl všetkých tridsaťšesť striel súpera.

Branislav Mezei oslavuje svoj otvárací gól v zápase.(Zdroj: SITA)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

NITRA. Hokejisti Nitry zvládli pondelňajší prvý domáci duel semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017, keď Žilinu zdolali presvedčivo 5:0.

Zverenci Andreja Kmeča sa ujali vedenia v prvej tretine dvoma presilovkovými gólmi v priebehu necelej minúty. Ďalšie dva presné zásahy pridali domáci na začiatku tretieho dejstva a ich triumf poistil piatym gólom Filip Bajtek.

Druhý zápas série sa odohrá v utorok znova pod Zoborom o 18.00 h.

Hrá sa na štyri víťazstvá. Nitrania sú obhajcami ligového titulu.

Hlasy po zápase:

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Pre nás sa zápas nezačal vyvíjať dobre, bolo na nás cítiť pauzu. Žilina hrala od úvodu aktívne, ale ustáli sme tlak a boli sme vysoko efektívni. Od druhej tretiny sme podávali výkon, aký si predstavujeme. Duel sa zlomil tretím gólom, ktorý sme dali na začiatku tretej tretiny. V utorok nás však opäť čaká veľmi náročné stretnutie."

Branislav Mezei, obranca Nitry: "Bolo dôležité, že nás Eric Hartzell podržal. Chvíľku nám trvalo, kým sme sa rozohrali. Z presiloviek sme dali góly, čo nám pomohlo k tomu, aby sme začali trochu lepšie hrať."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Paradoxne rozhodla prvá tretina, ktorá bola z našej strany bola výborná. Súpera sme v nej prestrieľali, ale prehrali sme ju 0:2. Rozhodujú góly, nie šance. Musím pochváliť brankára Nitry. Na ňom sa zlomil zápas, pretože nás vychytal. Druhým faktorom bolo zranenie našich dvoch hráčov - Čížeka a Húževku. Je to pre nás veľké oslabenie."

Rastislav Konečný, útočník Žiliny: "Po dvoch tretinách bolo 2:0 a bol to relatívne otvorený zápas. Bohužiaľ, úvod tretej nám nevyšiel. Či už sa to skončí 2:0, 3:0 alebo 5:0, je to úplne jedno. Zajtra nás čaká nový deň, pokúsime sa opäť vyhrať."

Online prenos:

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Tipsport Liga (SR) play-off Semifinále 2016/2017
3. April 2017 o 18:00 | Nitra Aréna
Nitra Nitra
5:0
60' minúta
Koniec
Žilina Žilina
Stats
Góly a asistencie: 6. Blackwater, 7. Mezei (Ručkay, Krištof), 41. Cope (Slovák, Ordzovenský), 43. Slovák (Blackwater, Milam), 52. Bajtek (Korím). Rozhodca: Baluška, Kubuš – Tvrdoň, Výleta. Diváci: 3510.
Prenos
S konštatovaním, že Nitra zvíťazila v prvom zápase semifinálovej série nad Žilinou 5:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dnešného večera.
Koniec zápasu.
59:50 Máme tu úplný záver, Nitra drží puk za svojou bránkou.
59:30 Potlesk v stoji pre domácich hokejistov od skvelých divákov v Nitre.
59:01 Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
58:35 Domáci fanúšikovia už potleskom oslavujú víťazstvo svojho tímu v dnešnom zápase.
58:01 Začínajú sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.
57:44 Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka. Ten okamžite po buly čelí tvrdej strele Pupáka, s ktorou si však poradil.
57:19 Nitra v tlaku pred Tomášom Tomekom, píska sa však prihrávka rukou.
56:45 Ešte sa za pasy chytajú Cope a Zlocha, vylučovať sa však nebude.
56:15 Zápas sa už len dohráva, žilinský tréner Milan Jančuška musel poriadne premiešať zostavu, prvý útok hrá v zložení Rogoň, Hruška a Švec.
55:15 Dnešné stretnutie sleduje 3510 divákov.
55:01 Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, o osude zápasu je dnes zrejme rozhodnuté.
54:52 Michal Krištof ostal úplne sám pred Tomášom Tomekom, parádne vystrelil pod brvno, no žilinský gólman predviedol excelentný semafór!
54:28 Tretia formácia Žilina ostala v dnešnom zápase ako jediná kompletná, dokázala dostať Nitru pod tlak, no Hartzell je dnes ako múr.
53:23 Nitra je skutočne pri chuti a na ľade už dominuje, Brejčák však ziskal puk, posunul ho Konečnému, ktorý z otočky Hartzella neprekonal.
52:55 Ďalšia negatívna správa pre fanúšikov Žiliny, Marek Hovorka v zápase skončil, keďže inkasoval nastrelený puk do nohy.
Peter Húževka však skončil v celej sezóne, keďže v jeho prípade sa jedná o trojitú zlomeninu ruky.
52:32 Žilinčania sa napriek zdecimovanému kádru snažia ešte niečo vymyslieť, no Hartzell je dnes vo výbornej forme.
51:42 Nitra dala gól!
Kombinačná akcia Nitry, Korím našiel výbornou prihrávkou FILIPA BAJTEKA, ktorý bol sám pred Tomášom Tomekom a bez problémov zvýšil vedenie Nitry na 5:0. Asistencia: Karol Korím.
51:12 Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., držanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Švec.
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:05 Ťažké boje o puk za bránkou Nitry, Gmitter však neuspel a nasledovať bude rýchly útok Nitry.
50:36 Vo štvrtej formácii Žiliny je aktívny Ján Zlocha mladší, ktorý si potiahol puk do útočného pásma, no jeho následný bekhend nespôsobil vrásky na čele Erica Hartzella.
50:05 Spolupráca žilinských mladíkov, k puku sa po akcii Rogoňa dostal Juraško, pálil od modrej čiary a v dorážke mieril príliš vysoko Filip Ondruš.
50:01 Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nitra vedie nad Žilinou 4:0.
49:26 Judd Blackwater ostal úplne osamotený pred Tomekom, potiahol si puk do forhendu, no puk zdvihol až na ochrannú sieť za žilinskou bránkou.
49:04 Domáci hokejisti Nitry sú pri chuti, ich ďalšia tvrdá strela mieri nad bránku Žiliny.
48:25 Filip Bajtek v prečíslení s Lukášom Paukovčekom, no Bajtek bol na puk až príliš rýchly a Tomek nemusel zasahovať.
47:53 Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.
47:05 Nuž ale Žilinčania majú nad čím premýšľať, dnes prišli o dvoch nesmierne dôležitých hráčov a zajtra budú musieť znovu upravovať svoje formácie.
46:29 Tomáš Bokroš skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale toto naozaj nie je recept na Erica Hartzella.
46:05 Ďalší skvelý zákrok Erica Hartzella, ktorý dnes predvádza doslova fantastický výkon.
45:49 Hráme 4 na 4, ale Nitra už v týchto minútach jasne dominuje na ľade.
45:16 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 2 min., hrubosť).
45:16 Pekná strela Emila Šveca, Hartzell je však na svojom mieste a následne vzniká pred brankou Nitry ďalšia šarvátka.
45:01 Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, Nitra vedie nad Žilinou hladko 4:0.
44:26 Fanúšikovia Nitry už oslavujú víťazstvo svojho tímu, no ešte nie je koniec. Hoci teda je jasné, že zvrat Žiliny v dnešnom zápase je v rovine zázraku.
43:11 Tak hostia zo Žiliny pôsobia v týchto minútach veľmi zakríknuto, priam až odovzdane.
42:49 Nitra dala gól!
Pekná akcia domáceho tímu, Milam pálil od modrej čiary, Blackwater tečoval puk do tyčky žilinskej bránky, no MAREK SLOVÁK už mal v dorážke pred sebou len prázdnu bránku a nezaváhal. Asistencie: Judd Blackwater, Jameson Milam.
41:25 Nitre po treťom góle doslova narástli krídla, obrana Žiliny má v týchto minútach nesmierne veľa práce.
41:00 Ďalšia nedobrá správa pre fanúšikov Žiliny. Peter Húževka je teda v nemocnici na RTG vyšetrení, keďže je podozrenie na zlomeninu ruky. Rovnako na RTG je i obranca Václav Čížek, u ktorého je podozrenie na problém s brušným svalom, resp. možný zápal slepého čreva.
40:20 Nitra dala gól!
Rýchla akcia domácej Nitry, Slovák vysunul do úniku MATTA COPEA, ktorý nasadil Tomekovi tzv. teplomer a zvyšuje vedenie svojho tímu na 3:0. Asistencia: Marek Slovák, Peter Ordzovenský.
40:19 Drobné problémy s ľadom na nitrianskom štadióne.
40:01 Úvodné buly tretej tretiny v prospech Nitry.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Nitra nad Žilinou stále 2:0. Záverečná časť hry sa začne približne o 19:55.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:44 Záver tretiny patrí Žiline, Hruška však v súboji stratil hokejku a tak nemal ako zakončiť prihrávku od Mareka Hovorku.
39:22 Holovič skúsil napádať rozohrávku Nitry od vlastnej bránky, no napokon si to rozmyslel a zamieril na striedačku Žiliny.
39:01 Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:12 Stále trvá tlak Nitry, formácia okolo Mareka Slováka dokáže Žilinu doslova zamknúť vo vlastnom pásme.
37:36 Nitra je stále aktívna, domáci sa snažia vsietiť tretí gól.
36:59 Nitra v týchto sekundách drží Žilinu v obrannom pásme, streleckú pozíciu si však domáci nedokázali vypracovať.
36:30 Nuž a následne tu máme ďalšiu šarvátku. Tréner Nitry Andrej Kmeč sa sťažuje rozhodcom a tí mu rázne vysvetľujú svoj pohľad na vec.
36:25 Chyba Nitry v obrannom pásme, Grman sa spoza bránky dostal do zakončenia, no Hartzell chytil nielen jeho strelu, ale následne i dorážku Gmittera.
36:05 Hokejisti Nitry odvádzajú v útočnom pásme množstvo dobrej práce, no obrana Žiliny si poradila.
35:35 Ideálne buly pre Nitru, pretože ihneď po zisku puku sa do strely oprel Branislav Mezei, Tomáš Tomek musel znovu zasahovať.
35:26 Peter Ordzovenský skúsil strelu od modrej čiary na Tomáša Tomeka, žilinský brankár však s týmto pokusom nemal vážnejší problém.
35:01 Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nitra vedie nad Žilinou 2:0 a zatiaľ si s prehľadom stráži výsledok zápasu.
34:15 Pred bránkou Nitry vzniká šarvátka, za pasy sa tam chytal Karol Korím so žilinským Jánom Zlochom.
33:50 Tomáš Bokroš pri mantineli tvrdo atakoval Filipa Bajteka, ktorý mu následne neostal nič dlžen.
33:30 Puk je za bránkou Nitry, oba tímy striedajú počas hry.
32:57 Domáci veľmi umne využívajú rohy klziska, ťahajú hostí do súbojov práve v týchto priestoroch a to stojí Žilinčanov nesmierne veľa síl.
32:23 Mácik po zákroku hostí v útočnom pásme padá na ľad, vylučovať sa však nebude.
31:49 Zakázané uvoľnenie Nitry o ktoré sa vyhodením puku postaral skúsený Branislav Mezei.
31:17 Tempo zápasu sa znovu dostáva do tých správnych koľají, oba tímy sa snažia presadiť v ofenzíve.
30:26 Marek Slovák ukázal svoje šikovné ruky, skúsil strelu spoza obrancu po ľade a do protipohybu Tomáša Tomeka. Žilinský brankár chvíľu nevedel kde má puk, ale nakoniec ho stihol včas zastaviť.
30:01 Máme za sebou polovicu zápasu, Nitra vedie nad Žilinou 2:0.
29:51 Mladý Patrik Rogoň v drese Žiliny poriadne vyzvŕtal skúsenú obranu Nitry, puk sa mu však získať nepodarilo.
29:05 Dobrá kombinácia Nitry, Tvrdoň našiel prihrávkou Šilleho, ktorý však Tomeka neprekonal. Brankár Žiliny sa v druhej tretine rozchytal k dobrému výkonu.
28:49 Nitra kontroluje vývoj zápasu, hosťom zo Žiliny viazne kombinácia.
28:16 Marcel Holovič sa snažil prihrávkou nájsť Stupku, ktorý skúsil strelu, ale hostia dnes zatiaľ nenašli presnú mušku.
27:44 Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka, puk v prospech hokejistov Žiliny.
27:02 V Nitre sa hrá hore dole, zápas má slušné tempo, no už to nie je až tak rýchle a agresívne ako v prvej tretine.
26:24 Ďalší zákrok žilinského brankára, následne vzniká pred bránkou MsHK drobná šarvátka.
25:59 Versteeg našiel krásnou prihrávkou Macíka, ktorý s pukom zbehol do útočného pásma, strelou švihom však poslal puk len do Tomáša Tomeka.
25:15 Nitrania stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tak majú čas striedať počas hry.
25:01 Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nitra stále vedie nad Žilinou pomerom 2:0.
24:43 Václav Stupka sa dostal do útočného pásma, skúsil technickú strelu, no Hartzell s ňou nemal vážnejší problém.
23:59 Blackwater so Slovákom v prečíslení 2 na 1, kanadský útočník Nitry volil strelu a netrafil Tomekovu bránku! Vyzdvihnúť však treba i parádnu prihrávku Ordzovenského, ktorý celé toto prečíslenie vymyslel.
23:39 Puk je za bránkou Erica Harzella, oba tímy bleskovo striedajú počas hry.
23:11 Tak toto sú skutočne náročné chvíle pre obranu hostí, domáci hrajú vo veľkej pohode.
22:49 Nitra však pokračuje v obrovskom tlaku, pri pravej tyči sa snažil puk doslova pretlačiť za Tomeka Macík, no gólman Žiliny svoj betón doslova prilepil na ľad a puk zastavil.
22:16 Puk za bránkou Žiliny, Macejko však prišiel o puk, Śille však následne neuspel v súboji proti Marcelovi Holovičovi.
21:46 Hokejisti Nitry sa v úvode druhej tretiny nadýchli k mohutnému tlaku, Tomáš Tomek je však podstatne istejší než v prvej tretine a všetky pokusy domácich kryje.
21:05 Nepríjemná správa pre fanúšikov Žiliny, Peter Húževka smeruje na vyšetrenie do nitrianskej nemocnice, pretože v prvej tretine utrpel zranenie v hornej časti tela.
20:55 Žilinská obrana zabudla na Bajteka, ktorý šikovne tečoval Kutálkovu strelu pred Tomekom, brankár Žiliny si však poradil.
20:23 Domáci v plnom počte.
20:16 Puk si však berú do svojej moci Žilinčania.
20:01 Úvodné buly druhej tretiny v prospech Nitry.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Pomer striel v prvej tretine 4:18.
Po prvej tretine vedie Nitra nad Žilinou 2:0. O vedúci gól domáceho tímu sa postaral v presilovej hre o dvoch hráčov v 6. minúte Judd Blackwater. Už o minútu neskôr pridal druhý gól Nitry v presilovke delovkou od modrej čiary Branislav Mezei. Druhá tretina sa začne približne o 18:58.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:35 V zostave Žiliny sa už dlhšie neobjavuje obranca Václav Čížek, počas prestávky sa pokúsime zistiť prečo.
19:05 Dobrá strela Tomáša Bokroša od modrej čiary, Hartzell je dnes však famózny!
19:01 Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.
18:55 Nitra so štyrmi hráčmi.
18:55 Fantastický zákrok Hartzella po strele Mareka Hovorku!
18:40 Žilinčania v tlaku pred Ericom Harzellom, no viazne im kombinácia.
18:23 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
17:55 Žilina znovu v pásme pred Hartzellom, znovu však chybujú a musia sa vrátiť po puk až za svoju bránku.
17:25 Prvá presilovková formácia Źiliny je síce v útočnom pásme, ale domáci sa skvele bránia a Milam posiela puk až ku Tomášovi Tomekovi.
16:55 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Ručkay – 2 min., sekanie).
16:32 Domáci fanúšikovia si zápas užívajú, predsa len mali medzi zápasmi 12 dní pauzu a tak sú veru poriadne nabudení.
16:00 Žilinčania sú ale pri chuti, od modrej čiary strieľal Daniel Brejčák, no gólman Nitry bol pripravený.
15:36 Patrik Rogoň skúsil v otočke takú polostrelu na Hartzella, ale toto naozaj nie je cesta na prekonanie bránkára Nitry.
15:01 Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nitra vedie nad Žilinou 2:0.
14:47 Hostia sú však znovu aktívni, Holovič našiel Konečného, no Harzell bol znovu na svojom mieste, i keď musel puk skrotiť na dvakrát.
14:29 Miroslav Macejko sa od modrej čiary oprel do puku, ale namieril len do stredu bránky a tak bol tento puk pre Hartzella doslova lahôdkou.
14:02 Emil Švec sa dostal do zakončenia, po strele českého útočníka v službách Žiliny vytiahol Eric Hartzell bravúrny zákrok lapačkou!
13:44 Žilina ale hrozí, pretože Marek Hovorka v úniku posúval puk voľnému Rogoňovi, ktorému však k získaniu puku chýbalo niekoľko centimetrov.
13:02 Hostia skúšajú napádať rozohrávku Nitry už v pásme domácich, no tí majú skúsených hráčov a dokážu si s tým poradiť.
12:39 Nitra znovu nasťahovaná pred Tomekom, Žilina je po inkasovaných góloch zjavne otrasená.
12:05 Domáci hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, Emil Švec ho však získal a vyhodil von z pásma aj za pomoci teču jedného z hokejistov Nitry.
11:32 Hostia v plnom počte.
11:01 Puk je za bránkou Erica Hartzella, oba tímy striedajú počas hry.
10:29 Strela od modrej čiary v podaní Jamesona Milama, kanadský bombardér však netrafil priestor Tomekovej bránky.
10:01 Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nitra vedie nad Žilinou 2:0.
09:49 Hokejisti Nitry okamžite usadení v útočnom pásme pred Tomášom Tomekom.
09:32 Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., nedovolené bránenie).
09:05 Ťažké boje o puk v rohu za bránkou Nitry, Rogoň získaný puk posunul kapitánovi Žiliny Hovorkovi, ktorý ďalšou delovkou preveril pozornosť Erica Hartzella.
08:38 Domáci v plnom počte.
08:02 Žiline presilová hra vôbec nevychádza, Vlci sú počas týchto dvoch minútiek bezzubí.
07:24 Nitrania v tejto hre v oslabení veľa práce nemajú, hosťom sa v týchto sekundách vôbec, ale vôbec nedarí udržať sa v útočnom pásme.
06:55 Marek Hovorka skúsil svoj typický príklep od modrej čiary, Hartzell bol úspešný.
06:38 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hartzell – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
06:35 Nuž, vo štvrťfinále Žilinčanom stav 0:2 v zápase doslova vyhovoval, uvidíme, či sa im podarí otočiť aj zápas v Nitre.
06:30 Oddychový čas hostí.
06:30 Nitra dala gól!
Domáci pokračovali v presilovej hre, na modrú čiaru dostal puk BRANISLAV MEZEI a tvrdou ranou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane Tomáša Tomeka. Asistencie: Henrich Ručkay, Michal Krištof.
05:55 Nitra dala gól!
Signalizované vylúčenie Žiliny, Nitra hrala presilovú hru o dvoch hráčov. Tomek odolal dvoch strelám, no JUDD BLACKWATER sa dostal aj do tretieho zakončenia a prestrelil smutného brankára Žiliny. Bez asistencií.
05:35 Žilinčania získali puk a poslali ho až k Hartzellovi, no domáci sa vzápätí hrnú dopredu.
05:14 Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., podrazenie).
05:01 Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Nitre je stále 0:0.
04:55 Žilina je v týchto momentoch aktívnejšia, no bude hrať v oslabení, na trestnú lavicu poputuje Konečný.
04:26 Do dobrej pozície sa v drese Žiliny dostal Ján Zlocha, ktorý skúsil strelu z medzikružia, no tento puk obrana hostí zblokovala.
04:04 Hostia v plnom počte.
03:32 Vhadzovanie po pravej Erica Harzella, puk získali hokejisti Žiliny, ale domáci ho vzápätí vybojovali a poslali cez všetky čiary.
03:08 Stupka to v útočnom pásme neurobil s pukom ideálne, Ordzovenský puk získal a okamžite ho poslal až za bránku Tomáša Tomeka.
02:39 Hostia sú v pásme pred Hartzellom, ten si pripisuje prvý zákrok v tejto presilovej hre Žiliny.
02:15 Domáci sa hneď v úvode presilovej hry hostí oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.
02:04 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
01:32 Holovič našiel v útočnom pásme Rastislava Konečného, ktorý tvrdou delovkou preveril pozornosť Hartzella. Brankár Nitry puk vyrazil, ale tento zákrok ho podľa pohybu veľmi bolel.
01:18 Nahodený puk Emila Šveca do pásma rozohral Hartzell, no následne si jeho spoluhráči nerozumeli.
00:55 V Nitra aréne vládne od úvodu zápasu skvelá hokejová atmosféra, domáci fanúšikovia sú povestní tým, že hosťujúcemu tímu dokáže vytvoriť doslova peklo na ľade.
00:36 Prvá príležitosť v podaní Žiliny, Marek Hovorka potiahol puk v pásme Nitry, Hartzell nemusel zasahovať.
00:01 Úvodné buly v prospech hokejistov Nitry.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Tak poďme na to, semifinálová séria Nitry so Žilinou sa začína!
Po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Čížek, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop – Rogoň, Hruška, Hovorka – Švec, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Zlocha, Ondruš, Gmitter

Rozhodca: Baluška, Kubuš – Tvrdoň, Výleta.
Príjemný dobrý podvečer z Nitry, kde dnes začína semifinálová séria hokejovej Tipsport ligy, v ktorej si zmerajú sily hokejisti HK Nitra a MsHK Žilina. Zápas sa v Nitra Aréne začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nitre patrilo po základnej časti našj najvyššej súťaže druhé miesto so ziskom 112 bodov. Tím okolo trénera Andreja Kmeča obhajuje majstrovský titul z uplynulej sezóny. Lídrami tímu sú najmä útočník Marek Slovák (v základnej časti 60 kanadských bodov), obranca Jamesom Milam (v základnej časti 39 bodov). V bránke sa aktuálne striedajú Michal Valent (34 zápasov, úspešnosť 91,25% s Ericom Hartzellom (19 zápasov, úspešnosť 92,78%). Vo štvrťfinálovej sérii vyradili Nitrania Poprad hladko 4:0 na zápasy.

Žiline vyšla základná časť súťaže nad očakávanie. Vlci obsadili v konečnom účtovaní 4. miesto so ziskom 90 bodov. Tím vedený skúseným lodivodom Milanom Jančuškom patril k prekvapeniam súťaže. Kanadské bodovanie tímu vyhral skúsený Marek Hovorka, ktorý sa po príchode z Košíc stal i kapitánom tímu. V 53 zápasoch získal 60 bodov (23+37). Druhé miesto v bodovaní patrí Lukášovi Handlovskému, tretie Rastislavovi Konečnému. Oporou MsHK v bránke je Tomáš Tomek. chrbát mu kryje mladý Maroš Mikoláš. Vo štvrťfinálovej sérii Žilinčania vyradili Zvolen pomerom 4:3 na zápasy.

Zápas v Nitre sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Rozpis
HK Nitra
Zostavy :
Zoradenie : Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek
Lavička :
MsHK Žilina
Zostavy :
Zoradenie : Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Čížek, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop – Rogoň, Hruška, Hovorka – Švec, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Zlocha, Ondruš, Gmitter