Villarreal stratil doma všetky body, prehral s Eibarom

(Autor: Twitter)
TASR|1. apr 2017 o 15:17

Diváci na štadióne Villarrealu videli až päť gólov. Vďaka trom zásahom v druhom polčase sa tešili hostia z víťazstva 2:3.

MADRID. Futbalisti SD Eibar vyhrali v úvodnom sobotňajšom zápase dvadsiateho deviateho kola španielskej La Ligy na trávniku FC Villarreal 3:2.

V tabuľke so 44 bodmi poskočil na siedmu priečku. Villarreal je piaty so 48 bodmi.

Domáci síce po prvom polčase viedli po presnom zásahu talianskeho stredopoliara Roberta Soriana, no v druhom dejstve hostia troma gólmi otočili priebeh.

Soriano minútu pred koncom riadneho hracieho času ešte strelil kontaktný gól, ale hostia si už výhru postrážili a pripísali si do tabuľky tri body.

Na víťazstve Eibaru sa podieľal aj Kike, ktorý v 54. minúte dostal svoj tím do vedenia 2:1.

V ďalšom zápase Athletic Bilbao zvíťazil na trávniku poslednej Osasuny 2:1 a v tabuľke je siedmy, pričom na pohárovú Európu stráca bod.

Hostí poslal do vedenia Aritz Aduriz. Bol to jeho 100. ligový gól za Bilbao.

Atlético Madrid poskočilo priebežne na tretiu priečku tabuľky po triumfe na ihrisku Malagy 2:0. O tri body pre hostí sa postarali Koke a Filipe Luis.

LA LIGA - 29. kolo:

100

gólov za Ahtletic Bilbao už strelil útočník Aritz Aduriz.

FC Villarreal - SD Eibar 2:3 (1:0)
Góly: 18. a 89. Soriano - 48. Leon (z 11 m), 54. Kike, 77. Inui. 15.832 divákov.

Osasuna Pamplona - Athletic Bilbao 1:2 (0:2)
Góly: 79. Leon - 12. Aduriz, 44. Williams