Schweinsteigerovi stačilo sedemnásť minút na debutový gól v USA

Bastian Schweinsteiger.
Bastian Schweinsteiger. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. apr 2017 o 08:27

Schweinsteiger nepociťoval nervozitu pri svojom debute.

BRIDGEVIEW. Nemecký stredopoliar Bastian Schweinsteiger skóroval hneď pri svojom debute v severoamerickej futbalovej súťaži Major League Soccer (MLS). Potreboval na to len 17 minút, presadil sa hlavičkou.

Nepociťoval som nervozitu. Tešil som sa na to, že budem opäť hrať.

Bastian Schweinsteiger

Tím Chicago Fire, do ktorého prišiel z Manchestru United, v sobotu remizoval s Montrealom Impact 2:2.

Nepociťoval nervozitu

Aspoň bod pre domácich vydoloval v nadstavenom čase Argentínčan Luis Solignac po tom, ako hostia odpovedali na zásah 32-ročného majstra sveta 2014 hneď dvoma.

"Nepociťoval som nervozitu. Tešil som sa na to, že budem opäť hrať," vyhlásil Schweinsteiger.

"K môjmu gólu viedol perfektný center. Bol to príjemný pocit, ale teraz mi ho okresáva skutočnosť, že sme napokon nezvíťazili," podotkol Nemec, ktorý absolvoval celý zápas.

Rusnák so svojim tímom prehral

Schweinsteiger bol hráčom ManUtd od leta 2015, ale jeho tamojšie angažmán sprevádzali početné zdravotné patálie. Vo svojej prvej sezóny nastúpil v drese United v 31 súťažných dueloch, v aktuálnom ročníku iba v štyroch - ani raz v Premier League.

Pôsobisko zmenil 21. marca. Drvivú väčšinu kariéry strávil v Bayerne Mníchov. V reprezentácii má Schweinsteiger na konte 121 vystúpení a 24 gólov.

Real Salt Lake Alberta Rusnáka v sobotu prehral na trávniku Minnesoty 2:4. Dvadsaťdvaročný reprezentant SR odohral celé stretnutie.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Schweinsteigerovi stačilo sedemnásť minút na debutový gól v USA