Dánsko 1:1 1:1 Austrália
Koniec | Aktualizované o 16:28 | Sledujte naživo

Žilina bez problémov zdolala posledný Prešov a ligu vedie o sedem bodov

V druhom nedeľňajšom zápase Fortuna ligy si Ružomberok tesne poradil s Trnavou, ktorá dohrávala v oslabení.

Futbalisti Žiliny sa tešia z jedného z gólov do siete Prešova.(Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Trnavy 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 25. kola slovenskej Fortuna ligy.

O triumfe domácich rozhodol v 58. minúte útočník Jakub Mareš, ktorý zužitkoval prihrávku Petra Gál-Andrezlyho. Trnavčanom skomplikoval situáciu obranca Oliver Janso, ktorý v 73. minúte inkasoval druhú žltú a následne červenú kartu.

Trnava dala na jar iba dva góly

Liptáci si napravili chuť po neúspechu z predchádzajúceho kola v Žiline a s 34 bodmi sa posunuli na štvrté miesto v ligovej tabuľke.

Spartak prehral prvýkrát po troch zápasoch. Na jar však strelili v šiestich dueloch iba jediný gól a s 31 bodmi okupujú šiestu priečku.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Prekvapenie jesene sa na jar trápi, v päťgólovom zápase nestačilo na Slovan

MŠK Žilina v druhom nedeľňajšom súboji potvrdil úlohu favorita a Tatran Prešov zdolal 3:0. Skóre zápasu otvoril v závere prvého polčasu Nikolas Špalek.

Gólovú poistku pridal po zmene strán stopér Denis Vavro. Vzápätí hosťujúci Juraj Hovančík videl druhú žltú a následne červenú kartu a z nariadeného priameho kopu Žilinčania udreli tretíkrát - striedajúci Šejdajev dorazil strelu Škvarku.

Prešov získal iba jeden bod

Žilinčania natiahli sériu bez prehry na päť zápasov a vedú tabuľku so sedembodovým náskokom pred Slovanom Bratislava.

Prešov na jar získal iba jeden bod v šiestich dueloch a po odstúpení Myjavy je naďalej na poslednom mieste ligového poradia.