Real Madrid potvrdil úlohu favorita, bez problémov vyhrala aj Barcelona

Hráč Realu Madrid Danilo (v strede) sa pokúša udržať si loptu na kopačke v súboji s Deyversonom Silvom. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. apr 2017 o 18:39

Madridčania sú aktuálne na čele súťaže o dva body pred Barcelonou a majú ešte aj jeden zápas k dobru.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľňajšom dueli 29. kola španielskej ligy nad Alavésom 3:0 a potvrdili post lídra tabuľky.

Na čele majú stále dvojbodový náskok pred FC Barcelona a zápas k dobru.

5 bodov

majú aktuálne náskok futbalisti Realu Madrid pred druhou Barcelonou. Tú však čaká večer ešte zápas na ihrisku Granady.

Real splnil úlohu favorita aj bez kapitána Sergia Ramosa, ktorý dostal od kouča voľno.

Skóre otvoril Karim Benzema v 31. minúte po prihrávke od Daniela Carvajala. V závere pridali gólové poistky Isco a Nacho.

V drese domácich nedohral duel obranca Raphael Varane, ktorý opustil ihrisko už v desiatej minúte pre zranenie.

Sevilla napriek hernej i streleckej prevahe iba remizovala so Sportingom Gijon 0:0 a na vedúci Real stráca na štvrtom mieste tabuľky už desať bodov.

Barcelona zareagovala na výsledok z Madridu triumfom na pôde Granady 4:1.

Hostí poslal do vedenia tesne pred prestávkou Luis Suárez, ktorý si nabehol na dlhý pas od Jordiho Albu a preloboval Guillerma Ochocu v bráne Granady.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 50. minúte zásluhou striedajúceho Jeremieho Bogu. Favorit však nenechal nič na náhodu a do konca duelu strelil ešte tri góly.

LA LIGA - 29. kolo:

Valencia - La Coruňa 3:0 (2:0)
Góly: 10. Garay, 29. Albentosa (vlastný), 90.+ Cancelo

FC Sevilla - Gijón 0:0

Real Madrid - Alavés 3:0 (1:0)
Góly: 31. Benzema, 85. Isco, 88. Nacho

Real Madrid si bez problémov poradil doma s Alavésom. Pozrite si niekoľko fotografií zo zápasu: fotogaléria

3.4.2017

Granada - FC Barcelona 1:4 (0:1)
Góly: 50. Boga - 44. Suarez, 64. Alcacer, 83. Saunier (vlastný), 90. Neymar
ČK: 82. Agbo

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid potvrdil úlohu favorita, bez problémov vyhrala aj Barcelona