Čiliak vychytal čisté konto, Rybár nedochytal. Brno vyhralo 8:0

(Autor: Twitter)
SITA|2. apr 2017 o 22:41

K vysokému triumfu prispel hetrikom Ondřej Němec.

PRAHA. Hokejisti Brna doma zdolali hráčov Hradca Králové jednoznačne 8:0 v nedeľňajšom treťom zápase semifinále play-off najvyššej českej súťaže.

V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:1.

Slovenský brankár v drese domácich Marek Čiliak sa blysol čistým kontom, keď za svoj chrbát nepustil ani jednu z 24 striel hostí. Naopak, gólman Hradca Patrik Rybár po druhej tretine za stavu 0:4 prenechal svoje miesto Ondřejovi Kacetlovi.

V barážovom dueli si pripísal dve asistencie Dávid Gríger. Tie však Karlovým Varom napokon nestačili, keď doma podľahli Pardubiciam 4:5 po nájazdoch.

Za hostí skóroval Juraj Sýkora.

ČESKO - semifinále play-off, tretí zápas:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Kometa Brno - Hradec Králové 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Góly: 8., 29. a 52. Němec, 22. Erat, 37. Zohorna, 43. Nečas, 46. Nečas, 48. Gulaši
/Marek Čiliak (Brno) odchyal celý zápas a kryl všetkých 24 striel súpera, Patrik Rybár odchytal prvé dve tretiny a kryl 12 zo 16 striel súpera/
(stav série 2:1)

Baráž o udržanie - 3. kolo:

Karlove Vary - Pardubice 4:5 sn (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 20., 25. a 31. Flek (pri druhom a treťom GRÍGER), 22. Tuominen - 18. a 55. Schaus, 12. J. SÝKORA, 49. P. Sýkora, rozhodujúci sam. nájazd: Tomášek

Jihlava - České Budejovice 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 52. D. Kajínek, rozhodujúci sam. nájazd: A. Zeman - 42. Vlček

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Čiliak vychytal čisté konto, Rybár nedochytal. Brno vyhralo 8:0