Martin prekvapivo zdolal Banskú Bystricu a v play-off doma ešte stále nezaváhal

Banská Bystrica inkasovala až štyri góly.

Hráčom Martina sa na domácom ľade darí.(Zdroj: SITA)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

MARTIN. Hokejisti Martina znížili stav semifinálovej série Tipsport ligy proti Banskej Bystrici na 1:2. Po dvoch prehrách na ľade súpera (3:6, 1:5) doma uspeli 4:1.

Martinčania vyhrali doma i tretí zápas play-off, vo štvrťfinále si dvakrát poradili s Košicami.

Martin v 35. minúte viedol už 2:0 gólmi Jaroslava Markoviča a Daniela Rzavského, ale o tri minúty neskôr vrátil hostí do hry gól Petra Kafku.

Náskok domáceho Martina opäť zvýšil v poslednej tretine Sergej Korostin a víťazstvo Martina poistil minútu pred koncom Róbert Varga. Štvrtý zápas série je na programe vo štvrtok o 18.00 h.

Tipsport liga - semifinále play-off:

Martin - Banská Bystrica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

/stav série: 1:2/

Góly: 16. Markovič (P. König, Heizer), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (P. König), 59. R. Varga (B. Rapáč) - 38. Kafka (Belluš)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - Jobbágy, Korba, 2982 divákov

Martin: Corbeil - Brňák, L. Kozák, Pulli, P. König, Salija, Bačik, Rusina, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - Surovka, Heizer, Markovič - Rzavský, Pokrivčák, B. Rapáč - Dírer, Jurášek, M. Dvořák

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, M. Rosandič, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Sedlák - D. Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Truchno, Belluš - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, Bortňák, Matoušek - Češík

Online prenos:

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Tipsport Liga (SR) play-off Semifinále 2016/2017
5. April 2017 o 18:00 | Martinské hokejové centrum
Martin Martin
4:1
60' minúta
Koniec
B. Bystrica B. Bystrica
Stats
Góly a asistencie: 16. Markovič (Heizer, König), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (König), 59. Varga (Rapáč) – 38. Kafka (Belluš). Rozhodca: Baluška, Kubuš – Jobbágy, Korba, Marušin (video). Diváci: 2982.
Prenos
Martin dokázal zabudnúť na predchádzajúce dve prehry z Banskej Bystrice a zvíťaziť 4:1. Góly: 16. Markovič (Heizer, König), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (König), 59. Varga (Rapáč) – 38. Kafka (Belluš).
Koniec zápasu.
59:50 Posledné sekundy už sa len dohrávajú. Bojuje sa ešte za v pásme domáceho tímu.
59:25 Sersen sa prebíjal za bránku. Domáci ho tlačia do rohu.
58:40 Radomír Heizer (MAR) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.
58:40 Vyacheslav Trukhno (BBY) inkasuje dve minúty za údery.
58:19 Martin dal gól!
Gól do prázdnej bránky po prečíslení dvoch proti jednému. O víťazovi dnešného zápasu je rozhodnuté. Gól: RÓBERT VARGA. Asistencia: Branislav Rapáč.
57:49 Rosandič na dvakrát neuspel. Corbeil si pripisuje ďalší zákrok.
57:10 Prázdna bránka Banskej Bystrice. Bacashihua zostal na striedačke.
57:09 Oddychový čas hostí.
56:40 Trukhno si to namieril pred Corbeila. Ten je teraz veľkou oporou svojho tímu.
56:17 Kafkom nahodený puk pred bránku. Opäť je tam súboj medzi protihráčmi.
55:36 Skalický prišiel do súboja pred domácou bránkou neskoro. Hra už bola prerušená.
54:55 Bačik na Pokrivčáka. Ten sa však nedokázal uvoľniť.
54:18 Domáce tribúny sa bavia mexickými vlnami. Do konca stretnutia ale zostáva ešte niekoľko minút, ktoré môžu významne zmeniť doterajší priebeh.
53:48 Strela pred bránku Martina. Hra je prerušená.
53:14 Sersen udržal útočné pásmo. Nasledovala prihrávka pred bránku.
52:33 Hickmottov pokus. Corbeil nepustil puk za svoj chrbát.
51:54 Higgs sa otočil s pukom a zakončil z ľavej strany. Následne sa ešte pred bránkou zjavil Skalický.
51:22 Belluš dokorčuľoval pred bránku neskôr. Odrazený puk tak nemohol doraziť.
50:47 Buc získal prihrávku od Surového. Ďalšia príležitosť na strane hostí.
50:12 Rosandičov pokus o odpoveď. Vedľa bránky.
49:30 Martin dal gól!
Pri pravom mantineli poslal König do útočného pásma Korostina, ktorý si zatočenou strelou vychutnal brankára Banskej Bystrice. Gól: SERGEI KOROSTIN. Asistencia: Peter König.
48:46 Bačik dostával prihrávku pred bránku kde stačilo nastaviť hokejku. To sa mu nepodarilo.
48:21 Markovič to skúsil z diaľky. Zamestnal obranu súpera.
47:53 Surovka okúsil tvrdosť brániacich hráčov. Domácim sa podarilo udržať pásmo.
47:45 Varga pri zakončení vtlačený do bránky. Nasledovala potýčka za bránkou.
46:59 Zrážka Vargu so Skalickým. Hostia sa teraz pokúšajú dostať naspäť do útočného pásma.
46:31 Bortňák prichádza o puk pri prechode modrou čiarou. Domácim sa teraz darí napádať rozohrávajúcich hráčov súpera.
45:54 Pokrivčák pálil do priestoru bránky. Mal pritom voľného Rzavského, ktorému mohol adresovať svoju prihrávku.
45:21 Nahodený puk v podaní Rapáča. Domáci sú v útočnom pásme.
44:50 Trukhno naskočil na ľad. Hra je však prerušená po súboji v strednom pásme.
44:05 Surovka nestihne puk. Wishart ho môže vyviezť až do útočného pásma.
43:27 Hickmott adresoval prihrávku Bucovi. Ten mal problémy pri jej spracovaní.
42:53 Higgs v strednom pásme. Vyčkával na voľného spoluhráča, ktorému by adresoval prihrávku.
42:23 Galamboš v súboji s Matoušekom. Jeden druhého nič nedarovali.
41:41 Kubka v obrannom pásme. Stihol sa vrátiť pred Rapáčom.
41:04 Wishart z prvej. Nepresný pokus.
40:21 Surovka osamotený v útočnom pásme. Hickmott mu berie puk.
40:01 Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme boli svedkami gólu na oboch stranách. Martin už viedol nad Banskou Bystricou o dva góly, odpoveď hostí prišla ešte do prestávky.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:50 Súboj v rohu klziska. Hostia sa ešte snažia o prihrávku pred bránku.
39:22 Skalický na Higgsa. Pokus z ľavej strany.
38:46 Pokrivčák v súboji so Skalickým. Stredné pásmo býva teraz prehustené.
38:06 Salija na Heizera. Martinský protiútok skončil na brankárovi.
37:46 Banská Bystrica dala gól!
Súboj dvojice Belluša s Trukhnom za bránkovou čiarou. Úplne voľný Kafka následne nemal problém trafiť odkrytú bránku. Gól: PETR KAFKA. Asistencia: Martin Belluš.
37:36 Rapáč z prvej. Minul bránku.
37:09 Handzuš spálil vyloženú príležitosť. Tentoraz môžeme hovoriť o smole na hosťujúcich hokejkách.
36:40 Higgs opäť z prvej. Triafa bočnú sieť.
35:56 Higgs sa otáčal s pukom pred domácou bránkou. Tento zmenil smer a končí mimo hracej plochy po teči domáceho hráča.
35:23 Domácim hráčom narástli krídla. Prihrávka na Korostina, ktorý bol na pravej strane.
34:39 Martin dal gól!
Nastreľovaný puk z pravého kruhu na voľného hráča, ktorý v blízkosti žŕdky dokázal tento tečovať a upraviť na rozdiel dvoch gólov. Gól: DANIEL RZAVSKÝ. Asistencia: Arturs Salija.
34:26 Bacashihua teraz musel hasiť pred Rzavským. Puk podržal.
33:59 Markovič do jazdy na Surovku, ktorému pred bránkou chýbal len kúsok. Domáci však naďalej bojujú.
33:28 Ďalšia potýčka za bránkou Corbeila. Hra je prerušená.
32:37 Surový opätovne diskutuje s rozhodcami, ktorí ho posielajú späť na striedačku. V hre sa o chvíľu bude pokračovať.
32:02 Rzavský atakovaný pred vlastnou bránkou. Domácim tribúnam sa to nepáči.
31:28 Rzavský na Rapáča. K zakončeniu neprišlo.
30:59 Hickmott na útočnom výlete. Jeho sólo skončilo na brankárovi Corbeilovi.
30:21 Galamboš sa neskoro dostal k odrazenému puku po strele Kozáka. Domácim sa podarilo udržať útočné pásmo.
29:44 Mislav Rosandič (BBY) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
29:40 Salija sa preštrikoval do zakončenia. Bol však faulovaný.
29:07 Skalický v útočnom pásme. Puk vrátil Rosandičovi, ktorý páli na Corbeila.
28:27 Zakončenie Bortňáka spoza obrancu. Corbeil zasiahol.
27:55 Surový udržal pásmo. Nasledovala prihrávka na Hickmotta.
27:26 Buc na Hickmotta. Bol z toho závar pred domácou bránkou.
26:54 Hra sa posúva do stredného pásma. Heizer proti Surovému.
26:21 Pridlhá prihrávka na Korostina. Puk ešte letel vzduchom.
25:56 Mihalik na modrej. Hostia držia útočné pásmo.
25:26 Jurášek pred Bellušom. Zakončoval napokon Trukhno.
24:57 Rzavský na ľadovej ploche. Domáci sú v plnom počte.
24:48 Vhadzovanie v strednom pásme. Domáci už toto oslabenie prečkajú bez újmy.
24:28 Heizer s Königom dokázali upratať puk pred bránkovou čiarou. Hostia ale mali vyrovnanie na hokejkách.
23:45 Hickmott od modrej. Nasledoval prienik Bačika na opačnej strane.
23:21 Galamboš v oslabení dokázal zakončiť. Jeho pokus tečoval ešte Rosandič, čo znamená vyhadzovanie pre domáci tím.
22:56 Daniel Rzavský (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.
22:20 Higgs padá po súboji s Bačikom. Hostia sa aj napriek tomu dokázali veľmi rýchlo vrátiť do útočného pásma a založiť akciu.
21:48 Skalického pokus. Hostia získavajú útočné pásmo.
21:40 Carlssononov výborný obranný zákrok. Hostia prečkali úvodné náznaky zo strany domácich hráčov.
21:01 Königov strelecký pokus. Cloniaci hráči pred bránkou Banskej Bystrice.
20:32 Brňák získal puk na pravej strane. Následná prihrávka ale smerovala do postavenia mimo hry.
20:01 Začala sa druhá tretina.
V úvodnej tretine sa dokázali presadiť iba domáci hráči, ktorí zásluhou Markoviča vyhrávajú nad Banskou Bystricou 1:0. Hostia mali o málo viac streleckých príležitostí, tie zostali nevyužité.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:44 Pulli zachránil útočné pásmo. Rýchlo nahodil puk na zadný mantinel, čo už ale žiadny z jeho spoluhráčov nevyužil.
19:16 Útočné pásmo získavajú domáci hráči. Hadzuš sa ešte pokúsil vyhodiť puk aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
18:54 Kozák hľadal Galamboša. Ten sa k puku nedostal.
18:29 Hickmott na Surového. Opäť tu máme príležitosť v podaní prvej hosťujúcej formácie.
17:48 Češík s pukom v strednom pásme. Zatiaľ sa mu nepodarilo dostať sa za modrú čiaru.
17:26 Markovičov nastreľovaný puk. Dvakrát ho nechali hráči súpera vystreliť.
16:57 Galamboš skúšal prejsť cez Kubku. Ten ho do zakončenia nepustil.
16:26 Corbeil dvakrát hasil pred nepríjemnými hráčmi Banskej Bystrice. Pred bránkou sa mu zjavil aj Handzuš.
15:46 Dírer sa musí rýchlo vrátiť späť. Wishart vyrazil dopredu spolu s Trukhnom.
15:04 Martin dal gól!
Zlá hra hostí pred vlastnou bránkou, ktorá umožnila domácim hráčom nielen vystreliť ale aj následne dopraviť puk do bránky z ľavej strany. Gól: JAROSLAV MARKOVIČ. Asistencie: Radomír Heizer a Peter König.
14:46 Skrumáž pred bránkou. Je tam Markovič.
14:19 Kozákov pokus od modrej. Až dvaja domáci hráči sa pokúsili následne tečovať puk pred bránkou.
13:43 Vladimír Mihalik (BBY) inkasuje dve minúty za hákovanie.
13:25 Varga s Galambošom sa postarali o vzrušenie pred hosťujúcou bránkou. Nasledovať však bude aj vylúčenie.
12:56 Dvořák v súboji s Mihalikom. Hosťujúci hráč s prehľadom ubránil pásmo.
12:23 Rapáč neuspel v súboji s Hickmottom. Pridal sa aj Surový.
11:49 Prerušená hra. Potýčka pred bránkou Banskej Bystrice.
11:29 Surovka na Heizera. Domácu akciu zastavil až brankár Bacashihua.
10:43 Skalický mal síce dostatok miesta na strelu. Puk sa ale k nemu nedostal.
09:57 Korostin sa musel vrátiť dozadu. Matoušek však aj napriek tomu dokázal tečovať puk smerom na bránku.
09:23 Dvořák tvrdo odstavený v obrannom pásme. Opäť počuť piskot domácich tribún smerom k rozhodcom.
08:55 Dvořákov pokus. Domáce tribúny sa začínajú ozývať.
08:21 Bačik pred Bucom. Domáci obranca sa stihol vrátiť.
07:59 Vhadzovanie v prospech Banskej Bystrice. V útočnom pásme sa dostal puk cez Buca na Surového.
07:28 Markovič odstavený pri pravom kruhu. Domáci priaznivci sa dožadujú vylúčenia.
06:57 Trukhno v strednom pásme. Rozohrávajú hráči Banskej Bystrice.
06:23 Varga v súboji s brankárom hostí. Situáciu ale hráči Banskej Bystrice s prehľadom zvládli.
05:58 Korostin neprenikol cez Kubku. Puk je v útočnom pásme Banskej Bystrice.
05:22 Pacalaj takmer prekvapil brankára hostí. Bacashihua si až neskoro všimol puk smerujúci k jeho ľavej žŕdke.
04:56 Puk má teraz na hokejke Mihalik, ktorý bol pri ňom skôr ako Rzavský. Domácemu hráčovi sa podarilo zakončiť až následnú akciu v poradí.
04:26 Bačik už je na ľadovej ploche. Martin hrá v plnom počte.
04:12 Strela Sersena od modrej. Rapáčovi sa podarilo následne vyviezť puk.
03:34 Corbeil sa snažil dočiahnuť puk za bránkou. Hra už ale bola predtým prerušená.
03:11 Surový si ešte potreboval niečo vykonzultovať s rozhodcami. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
02:52 Pred bránkou cloniaci Buc. Puk sa odráža od zadného mantinelu.
02:25 Patrik Bačik (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.
01:57 Strela pred bránku. Hostia hľadali vpredu Surového.
01:24 Rosandič na modrej. Hľadá pred bránkou Skalického.
00:56 Skalický sa presúval stredom klziska. Opäť to bola skôr prihrávka na korčule.
00:27 Hickmott hľadal dlhou prihrávkou Buca. Tento pokus Banskej Bystrici nevyšiel.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Radšej padnúť v boji, ako vzdať sa bez boja!!! Motto domácich tribún pred začiatkom stretnutia.
Hostia dnes nastupujú bez útočníka Tomáša Ziga, ktorého nahradil Matej Češík. V domácom tíme dnes absentujú útočníci Patrik Koyš a Radek Dlouhy. Do zostavy sa vrátili Michal Dvořák a Matej Dírer.
Úvodné zostavy:

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Brňák, König, Pulli, Bačik, Salija, Pacalaj, Rusina – Korostin, Galamboš, Varga, Markovič, Heizer, Surovka, Rapáč, Pokrivčák, Rzavský, Dvořák, Jurášek, Dírer

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua (Lawson) – Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlssson, Sedlák, Češík – Hickmott, Surový, Buc, Belluš, Trukhno, Kafka, Skalický, Higgs, Handzuš, Matoušek, Bortňák, Lamper

Rozhodca: Baluška, Kubuš – Jobbágy, Korba, Marušin (video).
Banská Bystrica naplno využila výhodu domáceho prostredia a nad Martinom tak vedie už 2:0. Hostia podali v oboch stretnutiach odhodlaný výkon, s favoritom série a víťazom základnej časti ale dokázali držať krok v oboch zápasoch prakticky len prvé dve tretiny. Zlomovými sa vždy stali góly v závere druhého dejstva na ktoré už potom Martin nedokázal reagovať. V domácom prostredí budú preto martinskí hráči teraz dokazovať, že majú minimálne na to, aby zdramatizovali sériu a nedovolili Banskej Bystrici zahrať si po roku opäť finále.

Vzájomné zápasy semifinálovej série:

HC´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Góly: 10. Bortňák, 22. Skalický (Handzuš, Higgs), 29. Skalický, 34. Higgs (Surovký, Hickmott), 40. Surový (Wishart), 53. Hickmott (Higgs, Surový) – 7. Korostin (Galamboš, Varga), 32. Koyš (Galamboš, Kozák), 35. Rapáč (Surovka)

HC´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 18. Higgs (Surový, Buc), 23. Skalický (Wishart, Higgs), 40. Sedlák (Surový, Hickmott), 48. Buc (Surový, Higgs), 59. Skalický (Sersen, Rosandič) – 35. Surovka (Rapáč, Galamboš)
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.