Mak je zranený, má problémy s kolenom: Verím, že nevynechám dlhé obdobie

Martin Škrtel (vpravo) skončil v ankete na druhom mieste za Marekom Hamšíkom (v strede). Tretiu priečku obsadil Róbert Mak. (Autor: SITA)
TASR|3. apr 2017 o 12:08

Slovenský futbalista nebol pri víťazstve svojho tímu proti Kazani.

PETROHRAD. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak neprežíva šťastné obdobie. Po tom, ako nedohral pre zranenie víťazný kvalifikačný zápas o postup na MS 2018 na Malte (3:1), absentoval aj v nedeľňajšom stretnutí 21. kola ruskej ligy, v ktorom jeho Zenit Petrohrad vyhral v Kazani 2:0.

Dvadsaťšesťročný krídelník má najnovšie problém s kolenom. Má za sebou lekárske testy, ktoré odhalili zrazeninu, zostáva však optimistom.

"Nemohol som hrať pre zranenie. Dlhší čas ma bolí koleno, tak som absolvoval vyšetrenia. Tie ukázali, že na boku kolena mám zrazeninu. Verím, že nebudem musieť vynechať dlhšie obdobie," citoval Maka jeho oficiálny web.

V Ta'Qali nastúpil Mak v základnej zostave reprezentačného trénera Jána Kozáka, ale v 50. minúte opustil ihrisko.

Ešte v prvom polčase totiž dostal nepríjemnú strelu do tváre. "Bola to poriadna šupa, bol som otrasený," povedal po dôležitej kvalifikačnej výhre.

Zenit je v tabuľke ruskej ligy tretí, nazbieral rovnaký počet 42 bodov ako druhý CSKA Moskva. Líder je Spartak Moskva so 45 bodmi a pondelňajším domácim zápasom s Orenburgom (Michal Ďuriš) k dobru.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Mak je zranený, má problémy s kolenom: Verím, že nevynechám dlhé obdobie