Úvodnú etapu Okolo Baskicka ovládli Autrálčania, triumfoval Matthews

(Autor: Twitter)
SITA|3. apr 2017 o 18:21

Michael Matthews odsunul na druhé a tretie miesto svojich krajanov Jaya McCarthyho a Simona Gerransa.

PAMPLONA. Austrálsky cyklista Michael Matthews (Sunweb) sa stal víťazom pondelňajšej úvodnej etapy pretekov Okolo Baskicka.

Je prvým lídrom podujatia, ktoré patrí do kategórie World Tour. Pondelňajšia etapa so štartom v Pamplone a cieľom v Sarrigurene merala 153,3 kilometra.

Aj ďalšie dve pozície obsadili Austrálčania - druhý bol Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe) a tretí Simon Gerrans (Orica-Scott). Jediný Slovák v pelotóne Martin Velits (Quick-Step Floors) obsadil 152. miesto (+2:19 minúty).

Obhajcom prvenstva je Španiel Alberto Contador. V utorok je na programe druhá etapa z Pamplony do Elciega (173,4 kilometra).