Skaličania cítili krivdu, tréner odmietol prísť na tlačovú konferenciu

Futbalisti Popradu majú bližšie k finále Slovnaft Cupu. V prvom semifinálovom dueli zdolali doma Skalicu 1:0.

Najväčšia hviezda Popradu Stanislav Šesták (vpravo) padá na trávnik po súboji s brankárom Skalice Jánom Čikošom-Pavličkom.(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Liverpool – Southampton už od 440 € >>

POPRAD. Futbalisti FK Poprad sa v prvom semifinálovom zápase Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2016/2017 priblížili k vytúženej účasti vo finále.

Jeho dejiskom bude práve popradské NTC.

V konfrontácii dvoch druholigistov zdolali Skalicu 1:0 a po zápase nadpriemernej úrovne mohli hovoriť o spokojnosti. Ich pocity ostro kontrastovali so Skaličanmi, ktorých hlavný tréner odignoroval pozápasovú tlačovú konferenciu.

Radšej hovorili iba o futbale

Nechýbalo pritom veľa a zápas mohol nabrať úplne iný smer. Prvá polovica prvého polčasu totiž herne patrila hosťujúcim Skaličanom.

Záhoráci však svoje ofenzívne akcie nedotiahli do gólového konca.

Popradčania postupne prevzali iniciatívu, gólom Šestáka sa dostali do vedenia 1:0 a skalické šance na zvrat významne klesli po červenej karte v 59. minúte.

Skaličania v sebe po zápase dusili trpkosť. Pred médiami sa vyjadrovali len veľmi opatrne. "Radšej budem hovoriť iba o futbale. Terén bol výborný, takisto aj atmosféra," uviedol stredopoliar MFK Skalica Blažej Vaščák.

"V polčase semifinále prehrávame 0:1, no všetko je otvorené. Pred nami je ďalších 90 minút a urobíme všetko pre to, aby sme postúpili," pokračoval Vaščák.

"Verím, že o týždeň budeme efektívnejší."

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Rozhodol Šesták. Poprad zdolal Skalicu a je bližšie k postupu do finále Slovnaft Cupu

Dobrý futbal i kultúrne prostredie

Frustráciu Skaličanov príkladne dokumentuje skutočnosť, že ich hlavný tréner Jozef Kostelník odmietol účasť na tlačovej konferencii. Zástupcovia médií si tak vypočuli iba pohľad trénera domáceho tímu Františka Šturmu.

"Celú zimnú prípravu sme zamerali na to, že zápasy v Slovenskom pohári budú ťažké. Zvládli sme prvý semifinálový duel so Skalicou a verím, že zvládneme aj druhý. Veľmi si želám, aby vrchol nášho snaženia v jarnej časti prišiel 1. mája."

Verím, že sa počet divákov bude postupne nabaľovať. Diváci chodia radi do kultúrneho prostredia a na dobrý futbal. Oboje sme im ponúkli.

František Šturma, tréner Popradu

Šturma naznačoval, že Popradčania veľmi túžia po účasti vo finále. Práve na modernom štadióne účastníka druhej najvyššej súťaže sa bude konať vyvrcholenie 48. ročníka Slovenského pohára.

Štadión Národného tréningového centra bol už na prvom semifinále proti Skalici solídne zaplnený. Dá sa očakávať, že v prípade účasti domáceho tímu vo finále by bol vypredaný. "Ľuďom, ktorí prišli na tento zápas, sme ukázali akým štýlom sa chceme prezentovať. Verím, že sa počet divákov bude postupne nabaľovať. Diváci chodia radi do kultúrneho prostredia a na dobrý futbal. Oboje sme im ponúkli," poznamenal tréner FK Poprad František Šturma.

Rozhodol Šesták

O jediný gólový moment sa postaral Stanislav Šesták. Bývalý reprezentačný kanonier ideálne naložil s jednou z mála svojich streleckých príležitostí.

"Mal som naozaj veľkú chuť do dnešného zápasu. Ešte viac ma vyprovokovalo, keď ma vari trikrát zozadu kopli. To hráča 'vyhecuje.' Som rád, že som dal gól, najmä som však šťastný za víťazstvo," vravel Šesták po skončení stretnutia.

Práve účastník finálových turnajov MS 2010 aj EURO 2016 mal významný podiel na polhodinovej presilovke Popradčanov. Šesták sa totiž dostal v 59. minúte do potýčky s Pankaričanom, ktorý už v tej chvíli mal žltú kartu.

"Ja som najskôr fauloval. Potom mi ten hráč niečo hovoril a išiel mi dať aj hlavičku. Bola to jeho chyba, keďže už mal žltú kartu," zdôraznil Šesták.

"Rozhodca dal správne žlté karty na obe strany."