Beh Devín - Bratislava ovládli Maďari, kenský obhajca mal krízu

Beh Devín - Bratislava nečakane vyhral László Gregor.
Beh Devín - Bratislava nečakane vyhral László Gregor. (Autor: TASR)
SITA|9. apr 2017 o 12:01

Bežecké preteky na trati s dĺžkou 11 625 metrov vyhrali László Gregor a vlaňašia víťazka Zita Kácserová.

BRATISLAVA. Jubilejný sedemdesiaty ročník Národného behu Devín - Bratislava sa skončil dvojnásobným maďarským triumfom.

Medzi mužmi prekvapujúco zvíťazil výkonom 35:48 minúty László Gregor, v ženskej kategórii obhájila triumf spred roka Zita Kácserová (40:28 minúty).

Keňan sa vytrápil

Súťaž mužov na 11 625 metrov dlhej trati spod devínskeho brala vyhral suverénne Gregor, šesťnásobný majster Maďarska na 5000 m, 10 000 m a v krose.

Presne o minútu zdolal držiteľa víťazného hetriku z ostatných troch edícií Joela Mwangiho, ktorý tiež behá za maďarský Benedek Team.

Tridsaťjedenročný Keňan z Nairobi približne od polovice trate bojoval s veľkou krízou a do cieľa v bratislavskom prístave už len doklusal.

Pozrite si, ako vyzeral beh Devín - Bratislava: fotogaléria

9.4.2017

Gregor dovŕšil pódiovú postupku na Devín - Bratislava, ale nepriblížil sa k traťovému maximu 34:00, ktoré predviedol v roku 2014 práve Mwangi.

Najlepším Slovákom bol špecialista na triatlon Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS), ktorý si však dobre počína i v atletických súťažiach. Dobehol tretí za 37:17 min.

Bežali aj športové osobnosti

Zita Kácserová premenila piatu účasť na piate pódiové umiestnenie.

Zároveň dosiahla čistý víťazný hetrik, keď v roku 2012 bola druhá, v roku 2014 tretia a v ostatných troch ročníkoch nenašla premožiteľku.

11 625 metrov

bola dĺžka trate spod devínskeho brala do Bratislavy.

Za víťazkou sa zoradila silná štvorica slovenských bežkýň. Z nej mala najviac síl tiež už triatlonistka Nikola Čorbová (KAMI PROFIT), ktorá sa však vlani neúspešne pokúšala kvalifikovať na OH v Riu de Janeiro v maratóne. Tretia dobehla Lucia Kovalančiková (VŠC Dukla Banská Bystrica).

Na 70. ročníku obľúbeného behu Devín - Bratislava bolo prihlásených dovedna 7536 bežcov, na klasickom Devíne 6773 a na 'Malom Devíne' 763.

Jubileum priamo na trati behom oslávili aj známe slovenské športové osobnosti - bronzový medailista z olympijských hier 2000 vo vodnom slalome Juraj Minčík či vicemajster sveta v cyklistike z roku 1994 Milan Dvorščík.

Úradujúci olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov Matej Tóth bol štartérom 'Malého Devína' (2600 m) a napokon ho aj odbehol.

Behu sa zúčastnil aj olympijský víťaz Matej Tóth.
Behu sa zúčastnil aj olympijský víťaz Matej Tóth. (Autor: TASR)

6.Lucia BelákováSRSporta Sport Team44:49 min

Domov»Ďalšie športy»Beh Devín - Bratislava ovládli Maďari, kenský obhajca mal krízu