Real Madrid potrestal Bayern, Ronaldo otočil zápas

Bayern vyhrával, nedal penaltu a dostal červenú kartu.

Cristiano Ronaldo dal dva góly a otočil zápas s Bayernom.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid triumfovali v stredajšom prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Bayernu Mníchov 2:1. V ďalšom večernom zápase vyhralo Atletico Madrid nad Leicestrom City 1:0.

Obhajcu trofeje mohol v Mníchove po štvrťhodine hry poslať do vedenia Karim Benzema, ale jeho pokus vytlačil domáci brankár Manuel Neuer na brvno.

Bavori, ktorí nastúpili bez Roberta Lewandowského, kontrovali sériou rohových kopov a po jednom z nich otvoril skóre prudkou hlavičkou Arturo Vidal. Ten istý hráč mal ideálnu šancu na zvýšenie domáceho náskoku, ale v nadstavenom čase prvého polčasu nepremenil pokutový kop.

Bayernu sa nepremenená penalta vypomstila krátko po zmene strán, svojím 96. gólom v Lige majstrov v kariére vyrovnal Cristiano Ronaldo.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Monaco v odloženom päťgólovom zápase zdolalo Dortmund

Situáciu pre domácich skomplikovalo vylúčenie Javiho Martineza, ktorý v priebehu troch minút videl dve žlté karty a musel predčasne pod sprchy.

Real využil presilovku v 77. minúte, keď sa po druhý raz v zápase presadil Ronaldo. Bayernu v závere na vyrovnanie chýbali sily a do odvety tak pôjde s jednogólovým mankom.

Uspel aj druhý madridský tím, Atletico triumfovalo nad Leicestrom City 1:0. Domáci skórovali z pokutového kopu, ktorý v 28. minúte premenil Antoine Griezmann.

Atletico malo prevahu aj v druhom polčase. Hostia smerom dopredu toho veľa neukázali, keď za 90 minút nevyslali do priestoru bránky ani jednu strelu.

Atletico si aj vďaka tomu náskok udržalo, pred odvetou ho však mohli mrzieť viaceré nevyužité šance.