Manchester United remizoval v Bruseli, Ajax si poradil so Schalke

Začiatok zápasu v Lyone sa kvôli výtržnostiam fanúšikov posunul.

Futbalisti Manchestru United remizovali vo štvrtkovom úvodnom štvrťfinálovom zápase Európskej ligy UEFA 2016/2017 na pôde Anderlechtu Brusel 1:1. (Zdroj: TASR/AP)
Anglicko vs. Slovensko na legendárnom Wembley >>

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru United remizovali vo štvrtkovom úvodnom štvrťfinálovom zápase Európskej ligy UEFA 2016/2017 na pôde Anderlechtu Brusel 1:1.

Ajax Amsterdam si poradil doma so Schalke 04 po dominantnom výkone 2:0.

Španielska Celta Vigo na domácom trávniku zdolala belgický KRC Gent 3:2.

Anderlecht bol efektívny

United nastúpili bez brankárskej jednotky Davida de Geu. Tréner Jose Mourinho dal opäť príležitosť Sergiovi Romerovi.

Hostia boli od začiatku lepší a už v prvom dejstve si vytvorili niekoľko dobrých gólových možností. Už v 17. minúte napálil Jesse Lingard do žrde a vzápätí mieril v dobrej možnosti Marcus Rashford tesne vedľa bránky.

Manchester sa dostal do vedenia v 37. minúte, keď domáci brankár iba vyrazil strelu aktívneho Rashforda a do odkrytej siete ju pohodlne dorazil Henrich Mchitarjan. Ten istý hráč mohol pridať druhý gól v 55. minúte, ale jeho volej z vnútra šestnástky mieril vedľa pravej žrde.

Manchester dominoval aj v ďalších minútach, no gólovú poistku nepridal, čo ho nakoniec poriadne mrzelo.

V 86. minúte totiž strelil hlavou vyrovnávajúci gól Leander Dendoncker. Bola to jediná strela domácich na bránku.

Ajax natiahol sériu bez prehry

Ajax Amsterdam bol na vlastnom ihrisku od úvodu aktívnejší a nemecký tím sa iba bránil. Prvú šancu mal v 11. minúte Donny van den Beek, no brankár jeho strelu zneškodnil.

V 23. minúte sa už skóre menilo. Alessandro Schöpf zložil v pokutovom území Amina Younesa a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Davy Klaassen. Kapitán Ajaxu sa postaral aj o druhý zásah v sieti Schalke.

Ten prišiel po veľkej chybe hostí v obrane, keď nechali Klaassena v šestnástke úplne nepokrytého a ten nezaváhal. V 71. minúte vybehol v drese hostí na ihrisko útočník Klaasa-Jana Huntelaara, ktorý pôsobil dlhé roky práve v Ajaxe.

Holanďania neustále pokračovali v tlaku a v 77. minúte mohli zvýšiť na 3:0, no devätnásťročný mladík Donny van den Beek trafil iba do brvna. Ajax tak v európskych klubových súťažiach natiahol domácu sériu bez prehry na dvanásť zápasov.

Výtržnosti v Lyone

Celta Vigo prehrávala s Genkom už po desiatich minútach, keď inkasovala z kopačky Jeana-Paula Boëtiusa, no v priebehu 23 minút prvého polčasu dokázala otočiť na 3:1.

O góly sa postarali Pione Sisto, Iago Aspas a John Guidetti. V 67. minúte znížil striedajúci Thomas Buffel, no Genk už vyrovnať nedokázal.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Začiatok zápasu v Lyone sa posunul kvôli výtržnostiam fanúšikov

Výtržnosti fanúšikov na štadióne v Lyone spôsobili, že organizátori posunuli plánovaný štart (21.05 h) štvrtkového zápasu medzi domácim Olympiqueom a Besiktasom Istanbul.

Duel sa nakoniec začal so 45-minútovým meškaním o 21.50 h. Odveta je na programe o týždeň vo štvrtok na horúcej istanbulskej pôde.

Incident na tribúnach nasledoval po vzájomných bitkách chuligánov z oboch fanúšikovských táborov, ktoré sa udiali už predtým v uliciach mesta. Krátko pred výkopom vybehli na trávnik diváci, aby sa ochránili pred delobuchmi a pyrotechnikou, ktoré prileteli zo sektoru hostí.