Richard Pánik sa snaží prekonať brankára Nashvillu.
Richard Pánik sa snaží prekonať brankára Nashvillu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. apr 2017 o 05:52

Tímy, v ktorých pôsobia slovenskí hokejisti, neuspeli.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga nezvládli vstup do vyraďovacej fázy NHL. Víťaz Západnej konferencie prehral v prvom zápase prvého kola play-off na domácom ľade s hráčmi Nashvillu 0:1.

O všetkom rozhodla príkladná švédska spolupráca v tíme hostí, keď už v ôsmej minúte Viktor Arvidsson usmernil prihrávku Filipa Forsberga za chrbát Coreyho Crawforda.

Za Chicago hrali aj dvaja Slováci - Marián Hossa strávil na ľade necelých sedemnásť minút, Richard Pánik o tri minúty menej. Tomáš Jurčo bol zdravým náhradníkom a do stretnutia nezasiahol.

Zaujímavosťou bolo, že najviac bodyčekov (tzv. hitov) zo všetkých hráčov na ľade zaznamenal práve Pánik.

Hráči Chicaga celkovo 29-krát vystrelili na Pekku Rinneho a napokon mu dovolili tešiť sa z druhého shutoutu v play-off v kariére. Približne minútu pred koncom tretej tretiny počas hry bez brankára mohol vyrovnať aj Marián Hossa. Natlačil sa s pukom až do bránkoviska, ale Rinneho neprekonal.

Prvýkrát v histórii sa podarilo brankárovi Nashvillu vychytať v play-off nulu na klzisku súpera.

Pekku Rineho sa snažil prekonať aj Marián Hossa.
Pekku Rineho sa snažil prekonať aj Marián Hossa. (Autor: TASR/AP)

"Urobili sme výbornú prácu. Nedali sme šancu Chicagu hrať jeho hru, v tomto zápase sme zahrali veľmi dobre najmä takticky," povedal pre zámorské médiá Rinne, ktorý očakáva, že séria "predátorov" s Chicagom bude dlhá.

Nedarilo sa ani ďalšiemu slovenskému hokejistovi. Toronto s Martinom Marinčinom síce v desiatej minúte viedlo už 2:0, napokon ale víťazovi celej základnej časti podľahlo 2:3 po predĺžení.

Marinčin nastúpil vôbec vo svojom prvom zápase play-off v kariére, v zostave nahradil zranenú oporu zadných radov Nikitu Zajceva.

O víťazovi rozhodol netradičný strelec Tom Wilson, ktorý skóroval v predĺžení. Bol to jeho prvý gól v 29. zápase play-off v kariére. V zápase sa hralo poriadne do tela, dovedna padlo 99 bodyčekov, z toho 52-krát na strane Washingtonu a 47-krát to predviedli hokejisti Toronta.

V Západnej konferencii v piatok využil výhodu domáceho prostredia Anaheim, ktorý zdolal Calgary 3:2. Anaheimu to v domácej Honda Center na Calgary dlhodobo ide, vyhral nad ním 26. zápas na domácom ľade (22x v regular season + 6x v play-off) a túto sériu ťahajú od 25. apríla 2006.

Skór stretnutia otvoril domáci Ryan Getzlaf, ktorý v 105. zápase v play-off v kariére zaznamenal 101. bod a tridsiaty gól. Cez hranicu sto bodov vo vyraďovacej časti sa dostal ako prvý hráč Anaheimu v histórii. Informuje o tom web NHL.

NHL - výsledky:

Washington - Toronto 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

/stav série - 1:0/

Góly: 13. Williams (Oshie, Shattenkirk), 36. Williams (Niskanen, Kuznecov), 66. T. Wilson - 2. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak), 10. Gardiner

/obranca Martin Marinčin (Toronto) strávil na ľade 13 minút a 43 sekúnd, trikrát vystrelil na bránu súpera, trikrát zablokoval strelu súpera, raz stratil puk a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod/

Najprv radosť, potom smútok. Pozrite si, ako prežívali duel fanúšikovia Toronta: fotogaléria

14.4.2017

Chicago - Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

/stav série - 0:1/

Gól: 8. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen)

/útočník Marián Hossa (Chicago) strávil na ľade 16 minút a 37 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránu súpera, raz zablokoval strelu súpera a zaznamenal aj jeden bodyček/

/útočník Richard Pánik (Chicago) strávil na ľade 13 minút a 29 sekúnd, trikrát vystrelil na bránu súpera, raz stratil puk a zaznamenal až sedem bodyčekov/

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) nefiguroval v nominácii/

Anaheim - Calgary 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 1. Getzlaf (Silfverberg, Theodore), 34. Rakell (Getzlaf, Bieksa), 38. Silfverberg (Eaves, Theodore) - 9. Monahan (Versteeg, Brodie), 30. S. Bennett (K. Versteeg, Hamilton)

Domov»Hokej»NHL»Pánik ovládol jednu zo štatistík, Marinčin nastúpil prvý raz v play-off