Zápas v Lyone poznačili výtržnosti. Je to opak toho, čo by sa malo diať, priznal tréner domácich

Hráči francúzskeho klubu vyhrali po veľkej chybe brankára Besiktasu.

Fanúšik lezie na bránkovú konštrukciu potom, ako diváci vtrhli na trávnik štadióna.(Zdroj: TASR/AP)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

LYON. Futbalisti Olympique Lyon síce zvíťazili v úvodnom štvrťfinálovom súboji Európskej ligy UEFA nad Besiktasom Istanbul 2:1, ale viac ako o výsledku sa po štvrtkovom zápase hovorilo o výtržnostiach fanúšikov.

Incident na tribúnach nasledoval po vzájomných bitkách chuligánov z oboch fanúšikovských táborov, ktoré sa udiali už predtým v uliciach mesta. Krátko pred výkopom vybehli na trávnik diváci, aby sa ochránili pred delobuchmi a pyrotechnikou, ktoré prileteli zo sektoru hostí.

Situáciu sa snažil upokojiť aj prezident francúzskeho klubu Jean-Michel Aulas. Oba tímy takmer s istotou neminú tvrdé sankcie od Európskej futbalovej únie (UEFA). Duel sa napokon začal so 45-minútovým meškaním.

Besiktasu patril úvodu zápasu, ale bezgólový stav držala pozorná obrana Lyonu na čele s brankárom Anthonym Lopesom.

V pätnástej minúte však domáci nezareagovali na nacvičenú štandardku istanbulského tímu, Ryan Babel využil súperovu nepozornosť a presnou strelou otvoril skóre zápasu. Lyon sa po prestávke osmelil, vyrovnanie prišlo v 83. minúte.

Po centri do šestnástky sa dostal k lopte nekrytý Correntin Tolisso a vonkajším priehlavkom ju usmernil do siete.

O dve minúty neskôr prišla chyba brankára Besiktasu Fabriho, ktorý po malej domov neodkopol loptu, Jeremy Morel ho o ňu obral a strelou do prázdnej brány rozhodol o víťazstve Lyonu.

"Bola to podobná hra, akou sa predtým prezentoval AS Rím. Je dobré vrátiť sa do zápasu a zdolať taký skvelý tím. Máme za sebou však len polovicu zo štvrťfinálovej bitky," zanalyzoval zápas pre oficiálnu klubovú webstránku tréner Lyonu Bruno Genesio.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Manchester United remizoval v Bruseli, Ajax si poradil so Schalke

Tréner domáceho tímu sa pri hodnotení nevyhol ani situácii pred začiatkom zápasu: "Je smutné vidieť takéto incidenty. Je to pravý opak toho, čo by sa malo diať. Sme tu preto, aby sme ľudí bavili."