Petrohrad delí od Gagarinovho pohára jediné víťazstvo

(Autor: Twitter)
TASR|14. apr 2017 o 21:46

V sérii vedú už 3:1 na zápasy.

MOSKVA.Hráči SKA Petrohrad uspeli v dramatickom štvrtom finále play off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď si v piatok doma poradili s Metallurgom Magnitogorsk 3:2. V sérii vedú už 3:1 na zápasy a od zisku Gagarinovho pohára ich delí jediný triumf.

Hostia šokovali Petrohrad už po 27 sekundách hry, keď Sergej Mozjakin našiel nikým nekrytého obrancu Viktora Antipina a ten sa z pravého kruhu nepomýlil. Hra vo vysokom tempe ani strelecká aktivita SKA už do konca prvého dejstva žiadny ďalší gól nepriniesli.

Strelecká prevaha domácich priniesla ovocie v 23. minúte, keď nahodený puk dorazil Dinar Chafizzulin. Do kabín však opäť odchádzali s jednogólovým náskokom hostia. Obrancom ušiel Oskar Osala a strelou k bližšej žrdi prekonal brankára Mikku Koskinena.

V tretej tretine najprv vyrovnal Andrej Zubarev a v 53. minúte Petrohrad využil presilovku. Bomba Patrika Hersleya najprv zasiahla brankára Vasilija Košečkina a puk do odkrytej bránky doklepol Chafizullin.

KHL - 4. zápas finále play off

SKA Petrohrad - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 23. Chafizullin (Šipačov, N. Gusev), 42. Zubarev (Prochorkin, N. Gusev), 53. Chafizullin (Hersley, N. Gusev) - 1. Antipin (J. Birjukov, Mozjakin), 35. Osala (Santala). Rozhodovali: Jeřábek, Ravodin - Šalagin, Sivov, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

/stav série: 3:1/

Petrohrad: Koskinen - Belov, Jakovlev, Hersley, Rukavišnikov, Zubarev, Zub, Rykov, Chafizullin - Barabanov, Koskiranta, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Gusev - Plotnikov, Chochlačov, Prochorkin - Dergačov, Ketov

Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Tereščenko, Chabarov, Dronov - Zaripov, Kovář, Mozjakin - Timkin, Santala, Osala - Sjomin, Filippi, Kosov - Kaletnik, Železkov, Kazionov - Platonov