Pavlendová skončila v omniu trinásta, zvíťazila Archibaldová

V ženskom šprinte sa z titulu majsterky sveta v dráhovej cyklistike teší Nemka Kristina Vogelová.

Majsterkou sveta v omniu sa stala Britka Katie Archibaldová, ktorá po roku 2014 v kolumbijskom Cali pridala druhý titul. (Zdroj: TASR/AP)

HONGKONG. Po dvanástom mieste v scratchi skončila slovenská reprezentantka Alžbeta Pavlendová v omniu na trinástej priečke v rámci piatkového programu majstrovstiev sveta v dráhovej cyklistike v Hongkongu.

V cyklistickej všestrannosti na dráhe v súčte scratchu, vylučovacích, stíhacích a bodovacích pretekov skúsená Slovenka nazbierala 56 bodov.

Nové kombinézy neprišli

Po troch častiach pretekov bola desiata, ale v záverečnej bodovačke nepridala žiadne body za šprinty.

"Omnium som začala celkom dobre, prvé dve disciplíny boli fajn. Bohužiaľ, vylučovačka vôbec nedopadla podľa mojich predstáv, a to ma trochu zlomilo. Bodovačka bola veľmi rýchla a taktická, cítim trochu sklamanie, ale taký je šport."

"Je zázrak, že vôbec pretekám so svetovou elitou, na to netreba zabúdať. Škoda nových kombinéz. Dosť ma zamrzelo, že neprišli. Čakali sme ich, tie staré už dosluhujú. V nedeľu ma ešte čakajú bodovacie preteky na 100 kôl, takže sa pokúsim prelomiť hranicu dvojciferného umiestnenia," vyjadrila sa po pretekoch Alžbeta Pavlendová.

Šprint ovládla Vogelová

Majsterkou sveta sa stala Britka Katie Archibaldová, ktorá po roku 2014 v kolumbijskom Cali pridala druhý titul.

Vtedy bola zlatá v tímových stíhacích pretekoch. Archibaldová je aj osemnásobná majsterka Európy a olympijská víťazka z Ria de Janeiro 2016 v tímovej stíhačke.

Skúsená účastníčka vrcholných podujatí Pavlendová sa v Hongkongu predstaví ešte v nedeľu v bodovacích pretekoch.

V piatok mali muži na programe bodovacie preteky na 40 km, v ktorých triumfoval Austrálčan Cameron Meyer.

V ženskom šprinte sa z titulu teší Nemka Kristina Vogelová, ktorá si vo finále vo dvoch jazdách poradila s Austrálčankou Stephanie Mortonovou.

V Hongkongu je to už 114. edícia majstrovstiev sveta v dráhovej cyklistike, druhú na ázijskom kontinente po japonskom Maebaši 1990.

Rozdelia 20 kompletov medailí, na programe je dovedna 10 ženských a 10 mužských finálových disciplín. Po prvý raz v histórii sa ženy predstavia v madisone. Prihlášky si celkovo podalo 370 cyklistov zo 42 krajín, 220 mužov a 150 žien.