Hološko prihral na gól, Sydney utvorilo rekord v austrálskej lige

TASR|15. apr 2017 o 12:22

Sydney vďaka sobotňajšiemu víťazstvu prekonalo ligový rekord v počte nazbieraných bodov v základnej časti.

SYDNEY. Slovenský futbalista Filip Hološko prispel gólovou prihrávkou k víťazstvu FC Sydney nad Newcastle Jets 2:0 v sobotňajšom zápase záverečného 27. kola austrálskej ligy.

Tridsaťtriročný krídelník v 56. minúte poslal z pravej strany po zemi loptu do šestnástky na srbského spoluhráča Miloša Ninkoviča, ktorý otvoril skóre.

Necelé štyri minúty pred koncom spečatil triumf domácich Alex Brosque. Hološko hral do 63. minúty.

Zverenci trénera Grahama Arnolda mali už dávnejšie zabezpečené prvenstvo v základnej časti A-League a teda aj účasť vo Finálovej sérii, ktorá rozhodne o držiteľovi majstrovského primátu.

Prebojuje sa do nej najlepších šesť mužstiev po skončení dlhodobej fázy.

Sydney vďaka sobotňajšiemu víťazstvu prekonalo ligový rekord v počte nazbieraných bodov v základnej časti, na konte ich má 66, o 17 viac ako druhý tím tabuľky Melbourne Victory.

Doterajšie maximum držal tím Brisbane Roar, ktorý v sezóne 2010/2011 získal 65 bodov, vtedy sa však ešte súťaž hrala na tridsať kôl.

Austrália - A-League - 27. kolo:

FC Sydney - Newcastle Jets 2:0

/F. Hološko (Sydney) hral do 63. min./

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hološko prihral na gól, Sydney utvorilo rekord v austrálskej lige