SITA|15. apr 2017 o 23:30

Talianska tenista triumfovala vo finále vo dvoch setoch.

BOGOTA. Talianka Francesca Schiavoneová sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Claro Open Colsanitas v kolumbijskej Bogote (dotácia 250 000 USD, antuka).

Už 36-ročná rodáčka z Milána zdolala v sobotňajšom finálovom dueli o takmer dvanásť rokov mladšiu štvrtú nasadenú Španielku Laru Arruabarrenovú-Vecinovú za 100 minút 6:4, 7:5.

Pre Schiavoneovú, ktorá v druhom sete prehrávala 1:3, 2:4 aj 3:5, ale napokon otočila nepriaznivý stav, je to ôsmy titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

Dvojhra - finále:

Francesca Schiavoneová (Tal.) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.-4)

6:4, 7:5

Štvorhra - finále:

Beatriz Haddadová-Maiová, Nadia Podoroská (Braz./Arg.) - Verónica Cepedeová-Roygová, Magda Linettová (Par./Poľ.)

6:3, 7:6 (4)

Domov»Tenis»Jej súperka bola o takmer dvanásť rokov mladšia. Schiavoneová vyhrala turnaj v Bogote