Nitra zdolala Banskú Bystricu gólom v závere a vyrovnala stav série

Hráči Nitry môžu vyrovnať stav série.
Hráči Nitry môžu vyrovnať stav série. (Autor: TASR)
Sportnet|16. apr 2017 o 18:00

Hrdinom Nitry sa stal Marek Tvrdoň.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Nitry uspeli v nedeľňajšom druhom finálovom zápase play-off slovenskej Tipsport ligy na ľade Banskej Bystrice 4:3 a stav série hranej na štyri víťazstvá vyrovnali na 1:1.

Hrdinom duelu sa stal Marek Tvrdoň, ktorý v 58. minúte rozhodol o triumfe úradujúceho majstra. V sobotňajšom úvodnom súboji Nitrania podľahli Banskej Bystrici 1:4.

Nitra v druhom stretnutí zdolala Banskú Bystricu: fotogaléria

17.4.2017

Ďalšie dva finálové duely Tipsport ligy sa uskutočnia na nitrianskom ľade, a to v stredu 19. 4. a o deň neskôr vo štvrtok 20. apríla, vždy so začiatkom o 18.00 h.

Tipsport liga - finále play-off:

Banská Bystrica - Nitra 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)

/stav série - 1:1/

Góly: 15. Higgs (T. Surový, Kubka), 18. D. Buc (Maione), 23. Kafka (M. Rosandič) - 8. Rais (Mezei), 20. Blackwater (Ordzovenský), 46. Korím, 58. M. Tvrdoň (Kutálek)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: 32. M. Versteeg (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer (všetci ČR), 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua (21. Lawson) - Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, I. Ďatelinka, M. Rosandič - D. Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, T. Zigo, Belluš - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, Bortňák, Matoušek

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Macík - Kutálek, Krištof, M. Tvrdoň - F. Bajtek, Timotej Šille, J. Šiška - J. Štefanka, L. Paukovček, Piačka

Hlasy po stretnutí:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Nitra mala spočiatku lepší pohyb, škoda gólu do šatne. Po neuznanom góle súpera sme sa v druhej tretine prebrali, mali sme aj šance, no neodskočili sme viac. Aj brankára sme striedali, rozhodli sme sa takto, dnes to však o brankárovi nebolo. Šancí veľa nebolo, dali sme si nešťastný vlastný gól a Nitra šla aktívne v ústrety víťazstva. My sa musíme snažiť nerobiť zbytočné chyby, či už okolo modrej čiary, alebo v strednom pásme, kde strácame veľa pukov."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, aktívne, so šancami i streľbou, prvá tretina vyznela v náš prospech. Bohužiaľ po neuznanom góle v druhej tretine sme zostali trochu prekvapení, zaskočení, navyše sme inkasovali a dostali sme sa pod tlak. V tretej tretine sme sa vrátili na ľad silní, odhodlaní a zvládli sme to, aspoň s jedným víťazstvom na bystrickom ľade, zaslúžili sme si ho."

Karol Korím, autor jedného gólu Nitry: "Celý zápas sme odviedli dobrú robotu, išli sme si za víťazstvom, viac sme chceli. Pri mojom góle som len vystrelil a pomohol náhodný teč bystrického hráča. Gól nás nakopol a Marek Tvrdoň strelil krásny gól na 4:3."

Marek Tvrdoň, strelec rozhodujúceho gólu Nitry: "Môj rozhodujúci gól nasledoval po odrazenom puku, ja som sa len otočil a bekhendom som ho strelil. V Banskej Bystrici sme chceli aspoň raz uspieť a aj sa nám to podarilo. Máme dobrý pocit, vyhrali sme jeden zápas, aj sme to takto uhrať museli. Deň predtým zachytal súperovi brankár, aj dve žŕdky sme strelili, dnes nám to padlo, mali sme aj trochu šťastia, rozhodla sila kolektívu."

Dávid Buc, strelec jedného gólu B. Bystrice: "Je to presne o maličkostiach, o detailoch a my sme dnes urobili o jednu viac. Hrajú najlepšie tímy, nečakali sme, že to bude hladké a my urobíme všetko, aby sme si zobrali to, čo nám vzali. Báli sme sa o výsledok, musíme si zápas rozobrať v pokoji a dávať si na to pozor. Nemôžeme tak poľaviť, že dostaneme súpera na koňa."

Online prenos:

Tipsport Liga (SR) play-off Finále 2016/2017
16.04.2017 o 18:00
B. Bystrica
3:4
(2:2, 1:0, 0:2)
60' minúta
Nitra
Góly a asistencie: 15. Higgs (Surový, Kubka), 18. Buc (Maione), 23. Kafka (Ďatelinka, Rosandič) – 8. Rais (Mezei, Krištof), 20. Blackwater (Ordzovenský), 46. Korím, 58. Tvrdoň (Kutálek). Rozhodca: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer (všetci ČR). Diváci: 2841.
59:39
Tlak Bystrice, bol tam Higgs a Maione, ale nedokázali skórovať.
59:02
Puk opustil za bránkou Nitry vymedzený priestor, buly bude po ľavici Hartzella. Bystrica stále v šestici.
58:33
Domáci v šestici bez brankára a buly prehrali.
58:32
Po aktivite Bystrice buly pred Hartzellom po oddychovom čase domáceho celku.
57:52
goalNitra dala gól!
Tak potvrdilo sa nedáš dostaneš. Z ostrého uhla z otočky bekhendom strieľa z ľavej strany MAREK TVRDOŇ a prekonáva Lawsona. Asistencia Kutálek.
57:27
importantVeľké šance Bystrice, Sersen zakončoval z medzikružia, Hartzell zasiahol a následne z dorážky neskóroval Matoušek, proti bol znovu výborný Hartzell.
56:57
Po buly zakončoval spoza kruhu Korím, Lawson puk chytá.
56:52
importantPaukovček vystrelil z ľavej strany z uhla a Lawsonovi vypadol puk z lapačky, našťastie pre domácich bol Štefanka ďaleko od puku aby ho dorazil.
56:14
Po ofsajde domácich reklamná prestávka, buly bude v strednom pásme.
55:27
Tvrdoň vystrelil z medzikružia, Lawson vyrážačkou puk poslal do bezpečia.
55:00
Hrá sa hore – dole, celkom v tempe, ale chýbajú vyložené šance.
54:05
Mihálik strieľal od modrej, Hartzell zasiahol betónom, vysunul ho.
53:23
Šille zakončoval spoza Maioneho šikovne, Lawson pozorný.
53:09
Kafkov bekhend spoza pravého kruhu, Hartzell puk chytá a rozhodcovia riešia zárodok ďalšej potyčky.
52:51
Sersen vyhodil puk z vlastnej tretiny cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie, buly pred Lawsonom.
51:59
Dnešné stretnutie sleduje 2841 divákov. Je teda vypredané.
51:33
Hrá sa teraz opatrne z oboch strán, tímy nechcú predovšetkým inkasovať.
50:55
Po prihrávke rukou buly v strednom pásme až po reklamnej prestávke.
50:28
Domáci už v pätici, ale hostia sú pri chuti a zakladajú útočnú akciu.
49:59
Mezei vystrelil spoza kruhov, ale puk Lawson bezpečne vyrazil.
49:37
Nitra sa nevie usadiť v útočnej tretine, dobre pracuje defenzíva Bystrice.
48:49
Domáci v oslabení dobre bránia a vyhadzujú puky z vlastnej tretiny.
48:27
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., sekanie).
48:05
Stále sa neprerušuje, teraz hostia sú aktívnejší v útoku, no nevysielajú puky na Lawsona.
47:17
Hrá sa dlho bez prerušenia, akcie sa striedajú na oboch stranách, ale brankári nemajú vážnu prácu.
46:27
Domáci na puku, snažia sa niečo vymyslieť vpredu, no nevyslali puk na Hartzella.
45:32
importantPiačka sa ocitol v dobrej možnosti pred bránkou Bystrice, ale nepokoril Lawsona.
45:03
Hostia podnikli rýchly prechod do útoku a po strele KAROLA KORÍMA od modrej si zrazil puk za vlastného gólmana obranca Bystrice Mihálik – 3:3.
44:50
Bystričania boli dlhšie v útoku, ale neujali sa strely Higgsa a Handzuša.
44:00
Domáci na puku a hrajú umne, držia ho, prihrávajú si, nehrnú sa zbytočne dopredu.
43:07
Lamper prenikal stredom pred bránku, nezakončil, no puk sa doplazil k Hartzellovi a ten ho prikryl.
42:56
Ordzovenský sa natlačil pred bránku a snažil sa dostať puk za Lawsona, no nepodarilo sa mu to.
42:34
Bystričania boli pred bránkou Nitry, dostali tam aj puk, no nedokázali zakončiť.
41:49
Je to teraz viac boj o puk pri mantineloch, nevidíme akcie.
41:00
Hostia boli v útočnej tretine, ale Lawsona nezamestnali.
40:06
importantHneď po úvodnom buly išiel na bránku Nitry Bortňák, jeho delovka sa neujala, puk išiel vedľa žrde.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V strednom dejstve sme videli veľa vylúčení, hra bola rozkúskovaná. Dôležité okamihy sa udiali na začiatku tretiny, kedy Slovákov gól nohou nebol uznaný a na opačnej strane sa presadil z uhla pohotový Kafka. Vďaka nemu vedú práve Bystričania nad Nitrou 3:2. Tretia tretina sa začne cca. o 19.59 hod.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
Domáci v útočnej tretine, kombinujú, tvoria, ale ku koncovke sa nedostávajú.
39:00
Častejšie sú na puku domáci, teraz však nevidíme šance.
38:16
Bortňák je aktívny, z pravej strany zakončoval po rýchlom prieniku, ale Hartzell nekapituluje. Namiesto puku končí v jeho bránke Korím.
38:00
Meland vyrobil chybu, Bortňák sa dostal k puku, ale napokon sa nedostal k zakončeniu.
37:02
Higgs obkorčuľoval bránku a zasúval puk za Hartzella, no nepodarilo sa mu to podľa predstáv, následne sa k dorážke nedostal Handzuš.
36:11
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lamper – 2+2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2+2 min., hrubosť). Českí arbitri dohovárajú dôrazne kapitánom oboch celkov aby sa venovali hráči hre a nie bitkám.
36:11
Kubka pekne našiel Bortňáka pred bránkou, ten z prvej nepokoril Hartzella. A opäť menšia potyčka hráčov oboch tímov.
35:53
Až teraz je po dlhšom čase hra prerušená, reklamná prestávka po tom, čo Hartzell prikryl odrazený puk.
35:16
Zaujímavý hokej vidí vypredaný štadión, akcie i príležitosti sa striedajú na oboch stranách.
34:29
Tvrdoň je pred bránkou, snaží sa zakončovať, no nepodarilo sa mu, reklamoval faul, no neuspel u arbitrov.
33:54
Krištof bol pred odkrytou bystrickou bránkou, ale skĺzol mu puk v rozhodujúcej chvíli.
33:17
Oba tímy už v pätici, hrá sa teraz rýchlo a hore – dole.
32:42
importantHrá v štyroch proti štyrom a Higgs v obrovskej šanci, sám pred Hartzellom neuspel zblízka.
31:45
Surový strieľal, mal odkrytú bránku, ale hostia puk zblokovali.
31:11
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie, zapojil sa do bitky dvoch ako tretí a odzadu išiel na domáceho hráča).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Carlsson – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., hrubosť).
31:10
Skalický prešiel po pravej strane a taktiež strieľal, puk pomedzi nohy Hartzella nedostal. Následne sa strhla potyčka hráčov, bude sa vylučovať.
30:39
Wishart si pekne nakorčuľoval z pravej strany pred bránku a zakončoval, Hartzell je pozorný.
30:09
Bortňák vystrelil od mantinelu z pravej strany, Hartzell puk chytá pred dobiedzajúcim Lamperom.
29:45
Opäť zakázané uvoľnenie Nitry, na buly pred Hartzellom úspešnejší domáci.
28:59
Zakázané uvoľnenie Nitry, buly pred Hartzellom vyhrali hostia, no dostali ho iba do stredného pásma.
28:31
importantTutovka Piačku pri pravej žrdi, nikým nepokrytý zakončuje a Lawson azda korčuľou ani nevie ako puk nepúšťa za seba.
28:23
Bystričania sa dopustili zakázaného uvoľnenia, buly pred Lawsonom vyhrali hostia.
27:37
Hostia už v pätici, ale domáci v útoku, Maione strieľal od modrej nepresne a potom mohol pred bránkou tečovať puk, no nenašiel ho ideálne.
27:12
Dávid Buc vystrelil z ľavého kruhu, Hartzell puk chytá bez väčších problémov.
26:53
Veľmi zlá presilovka v podaní domácich, stále sa nevedia usadiť v útočnom pásme, nestrieľajú na bránku.
26:19
Ofsajd Bystričanov, buly v strednom pásme.
26:05
Bystričania sa nevedia usadiť v útočnom pásme, produkujú nepresné rozohrávky.
25:27
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., krosček).
25:06
Bystrica už v pätici, buly však bude pred Lawsonom po aktivite Nitranov.
24:39
Domíci teraz vyhadzujú puky z vlastnej tretiny, hostia sa nevedia rozostaviť v presilovke do povestného lichobežníka.
23:56
Milam v presilovke vystrelil od modrej, Lawson puk schoval medzi nohami, neprešiel za neho.
23:06
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Belluš – 2 min., sekanie).
22:31
goalBanská Bystrica dala gól!
Domáci sú vo vedení, po strele Ďatelinku od modrej Hartzell vyrazil puk na ľavo a z veľkého uhla posiela puk pohotovo pod hornú žŕdku PETR KAFKA – 3:2. Druhá asistencia M. Rosandič.
22:14
Domáci boli v útočnej tretine, ale do šance sa nedostali.
21:29
Hrá sa teraz hore dole, Bacashihua išiel sklamane do šatne. Lawson aj napriek neuznanému gólu zostal v bránke.
20:43
importantNešťastný gól pre Bystricu, ktorý napokon neplatí. Macík vystrelil z ľavej strany a puk letiaci vyššie nad ľadom trafil Slováka od neho smeruje za Bacashihuu, ktorý to nemohol čakať. Tento moment dlho prešetroval videorozhodca. Ten zrejme usúdil, že útočník hostí zdvihol nohu. Počas tohto času nastala zmena v bystrickej bránke, Bacashihuu nahradil Nathan LAWSON.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli štyri góly. Do vedenia išli hostia, ale domáci dokázali po rýchlej kontre vyrovnať a z tlaku dali vedúci gól. V poslednej minúte však prehrali buly a Blackwater sa postaral o vyrovnanie. Všetko je tak pred druhou tretinou otvorené. Tá by mala začať cca. o 18:51 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:48
Wishart si nakorčuľoval z ľavej strany pred bránku a z mierneho uhla preveril Hartzella.
19:04
Po vyhratom buly roztočili hostia kolotoč a napokon JUDD BLACKWATTER sa presadil nekompromisnou strelou zo spodnej časti pravého kruhu, puk poslal nad lapačku Bacashihuu. Asistencie: Ordzovenský a Macík.
18:51
Buly pred Bacashihuom po veľkom tlaku Nitry, ale až po reklamnej prestávke.
18:27
importantPiačka vo veľkej šanci, je sám pred Bacashihuom, ale ani na dvakrát ho nepokoril.
18:00
Hostia boli teraz v útočnej tretine, mali akciu, ale domáca defenzíva zapracovala na jednotku.
17:15
Domáci boli vo veľkom tlaku a hostia napokon kapitulujú. Presadil sa spomedzi kruhov pohotovou strelou DÁVID BUC. Prišiel k nemu vyrazený puk po predchádzajúcej strele Maioneho.
16:08
importantLamper prešiel po pravej strane až pred bránku, ale zoči – voči Hartzellovi neuspel ani z dorážky, hoci sa už zdalo, že gólman Nitry je pokorený.
15:33
Handzuš to vyskúšal spoza kruhov, no Hartzell nemal problémy s ľahkým pukom.
15:05
Nitra bola v útočnej tretine, ale nevyslala strelu na Bacashihuu.
14:13
Rýchla akcia ´baranov´. Začal ju Kubka, Surový z pravej strane poslal ideálnu prihrávku BROCKOVI HIGGSOVI k vzdialenejšej žrdi a tento zahraničný útočník HC ´05 sa pred odkrytou svätyňou Hartzella nemýli.
13:37
Hostia sú na puku a teraz majú oni dominanciu, viac sa snažia niečo na ľade vytvoriť.
12:49
Nitra teraz bola dlhšie v útoku, zatlačila domácich a mohla vedenie zvýšiť...
11:59
importantŠiška bol rýchly na ľavej strane, nakorčuľoval si pred bránku ale pálil nad hornú žŕdku.
11:31
Meland vystrelil spoza kruhov, Bacashihua puk hokejkou vyrazil.
10:49
Obraz hry sa nemení, Bystričania tvoria, sú častejšie na puku, ale Hartzell nerieši nebezpečnú situáciu.
10:00
Domáci sú stále aktívnejší, ale nevytvárajú si vyložené príležitosti.
09:05
Bystričania v útočnej tretine, Belluš strieľa z pravej strany, Hartzell puk nepúšťa za seba.
07:59
Deväť sekúnd pred skončením trestu Higgsa sa hostia presadili v presilovke, odrazený puk sa dostal k MATÚŠOVI RAISOVI a ten ho zamietol po ľade do bránky z asi dvoch metrov. Asistencie: Mezei a Krištof.
07:16
V oslabení domáci vyhadzujú puky, hostia sa zatiaľ neusadili v útočnej tretine.
06:29
importantBortňák v oslabení išiel po pravej strane, dostal sa pred bránku, ale puk neprešiel za Hartzella.
06:08
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Higgs – 2 min., podrazenie).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Handzuš – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min.).
05:30
importantSurový strieľal z kruhu, puk je na čiare za Hartzellom, Buc ho chcel dostať za ňu, ale napokon situáciu zažehnal jeden z Nitranov.
05:00
importantSurový z pravej strany posiela puk na bránku, Hickmott pred odkrytou jej časťou netriafa.
04:31
importantPo strele Ordzovenského tečuje puk pred bránkou Tvrdoň, ten však nesmeruje medzi žrde.
04:13
Macík vystrelil z pravej strany, no nepresne, puk ide vedľa žrde.
03:43
Hostia boli v útoku, ale s pukom pri mantineli, napokon je z toho zakázané uvoľnenie Bystričanov. Buly pred Bacashihuom vyhrali domáci.
03:24
Nitra hrá čisto defenzívne, ešte nevyprodukovala útočnú akciu a ani nevystrelila na bránku.
02:39
Rosandič vystrelil od modrej, pri žrdi sa snažil o teč Kafka, puk nejde do bránky.
02:00
Zatiaľ sú na puku viac domáci, snažia sa niečo v útočnej tretine vymyslieť, Hartzell však nemá prácu.
01:05
Bystričania boli v útočnej tretine, ale nestrieľali na bránku.
0:17
Zakázané uvoľnenie Nitry, buly pred Hartzellom vyhrali domáci hokejisti.
00:01
Hokejisti už postupne prichádzajú na ľad, po odznení štátnej hymny SR sa môže začať hrať.
Ľadová plocha je už pripravená, čaká sa na príchod hráčov. V nitrianskej zostave oproti včerajšku chýba Cope. ide o útočníka z prvej formácie, zrejme ho vyradili z kádra na dnešný duel zdravotné problémy. Novým hokejistom na nitrianskej finálovej súpiske je Piačka. Bystričania nastupujú v identickej zostave ako v prvom stretnutí tejto série.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, Sersen, Wishart, Maione, Carlsson, Mihálik, M. Rosandič, I. Ďatelinka – Lamper, Bortňák, Matoušek – Buc, T. Surový, Hickmott – Handzuš, Higgs, Skalický – Kafka, Zigo, Belluš

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, M. Pupák, Korím – Macík, M. Slovák, Blackwater – Tvrdoň, Krištof, Kutálek – Šiška, Šille, Bajtek – Piačka, J. Štefanka, L. Paukovček

Rozhodca: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer (všetci ČR).
V prvom zápase sa pri Hrone zrodilo víťazstvo domáceho celku 4:1. Banskobystričania tak získali psychickú výhodu a sú odhodlaní vyhrať aj druhý duel. V domácom prostredí sú v play-off neporaziteľným tímom. Vypredaný štadión je ich šiestym hráčom.

Nitrania v play-off prehrali na ľade súpera v sobotu vôbec po prvý raz. Vedia, kde urobili chybu a tú by chceli napraviť v tomto stretnutí. Odraziť sa chcú od dobrého výkonu v tretej tretine prvého finálového zápasu. Ak toto odhodlanie prenesú na ľad, tento duel môže byť oveľa dramatickejší a vyrovnanejší.

Zhrňme si fakty. Banskobystričania ako prvý celok súťaže po základnej časti prešli v play-off cez Nové Zámky 4:1 na zápasy a potom cez Martin 4:1 na zápasy. Nitra ako druhý tím po základnej časti zdolala vo štvrťfinále Poprad 4:0 na zápasy a v semifinále Žilinu 4:0 na zápasy. Stretávajú sa teda dva najkvalitnejšie mužstvá v aktuálnom ročníku Tipsport ligy.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra zdolala Banskú Bystricu gólom v závere a vyrovnala stav série