Chárova asistencia na výhru Bostonu nestačila. Chicago nestrelilo ani gól

Zo Slovákov sa z víťazstva tešil len Martin Marinčin v drese Toronta.

Hokejisti Bostonu prehrali druhý zápasy play-off s Ottawou.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

NEW YORK. Hokejisti Chicaga neskórovali ani v druhom domácom vystúpení proti Nashvillu a vo štvrťfinále play-off NHL ako víťazi Západnej konferencie zo základnej časti prehrávajú 0:2 na zápasy.

V sobotu podľahli Predators vysoko 0:5, na čom má leví podiel fínsky brankár Pekka Rinne: okrem 30 zákrokov a druhého čistého konta po sebe prispel k triumfu aj dvoma asistenciami.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Pánik ovládol jednu zo štatistík, Marinčin nastúpil prvý raz v play-off

"Vedeli sme, že budeme hrať ešte lepšie než v prvom zápase. Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu, v obrane sme sa opäť vyznamenali. V tomto zápase zrejme nebola jediná strela, ktorú by som nevidel," pochvaľoval si Rinne podľa webu nhl.com.

Jeho spoluhráči Ryan Ellis, Harry Zolnierczyk, Colton Sissons a Kevin Fiala skórovali v sobotu zhodne prvý raz v kariére v zápase play-off o Stanleyho pohár.

Hrdinom Toronta v druhom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie vo Washingtone bol 20-ročný fínsky útočník Kasperi Kapanen, ktorý dal dva góly vrátane víťazného v druhom predĺžení na 4:3.

Maple Leafs vyrovnali stav série proti najlepšiemu tímu základnej časti na 1:1.

Slovenský obranca Martin Marinčin odohral v ich drese až 30:38 min, dvakrát ohrozil brankára domácich a dosiahol dva plusové body.

Zdeno Chára asistoval pri prvom góle Bostonu na ľade Ottawy, ale Bruins tam napokon podľahli 3:4 po predĺžení a teraz dvakrát nastúpia doma za stavu 1:1 na zápasy.

Mužom stretnutia bol obranca Dion Phaneuf, ktorý po dvoch asistenciách v základnom hracom čase rozhodol o triumfe svojho tímu víťazným gólom v druhej minúte predĺženia.

"Najdôležitejší v kariére. Skvelý pocit, že sa mi to podarilo práve tu, pred našimi fanúšikmi. Neuveriteľné. Hrám v NHL už veľmi dlho, dvanásť sezón, ale toto je môj prvý víťazný zásah v predĺžení v zápase play-off," nadchýnal sa 32-ročný kanadský zadák.

Play-off - druhé zápasy:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Ottawa Senators - Boston Bruins 4:3 po predĺžení (0:0, 1:3, 2:0, 1:0)

/stav série 1:1/

Góly: 11. MacArthur (B. Ryan, Brassard), 46. Ch. Wideman (Phaneuf), 48. Brassard (E. Karlsson, Phaneuf), 62. Phaneuf (Mark Stone) - 30. Stafford (Backes, CHÁRA), 33. Schaller (D. Moore), 37. P. Bergeron (Pastrňák, Spooner)

/Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston Bruins) strávil na ľade 30 minút a 9 sekúnd, raz ohrozil bránu súpera, prihrával na gól a pripísal si jeden kanadský bod. Na trestnej lavici strávil dve minúty, zablokoval tri strely a do štatistík si pripísal štyri hity/

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 3:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0, 0:1)

Góly: 24. Ovečkin (Oshie, M. Johansson), 32. Carlson (J. Williams, Burakovsky), 53. Nicklas Bäckström (Orlov) - 18. J. van Riemsdyk (Gardiner, Bozak), 35. Kasperi Kapanen (M. Martin, B. Boyle), 40. Rielly (Marner), 92. Kasperi Kapanen (B. Boyle, M. Martin)

/Slovenský obranca Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs) strávil na ľade 30 minút a 38 sekúnd, pripísal si dva plusové body, dva razy ohrozil bránu súpera, zablokoval dve strely a na trestnej lavici strávil dve minúty/

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

/stav série 0:2/

Góly: 4. Ellis (Johansen, Josi), 23. Zolnierczyk (Ekholm, Rinne), 33. Sissons (Aaberg, Cr. Smith), 54. Johansen (F. Forsberg, Rinne), 59. Fiala (Johansen, Subban)

/Slovenský útočník Marián Hossa (Chicago Blackhawks) strávil na ľade 17 minút a 19 sekúnd, štyri razy ohrozil bránu súpera, pripísal si jeden mínusový bod a zablokoval jednu strelu/

/Slovenský útočník Richard Pánik (Chicago Blackhawks) strávil na ľade 15 minút a 6 sekúnd, päťkrát vystrelil na bránu súpera, pripísal si jeden mínusový bod a zablokoval jednu strelu/

Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

/stav série 2:0/

Góly: 4. Silfverberg (Montour, Sh. Theodore), 7. Rakell (Fetzlaf, Bieksa), 56. Getzlaf (Kesler, Eaves) - 19. M. Backlund (Frolík), 28. Monahan (J. Gaudreau, Brodie)