Cleveland tesne porazil Indianu, San Antonio si poradilo s Utahom

Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zdolali v úvodnom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie zámorskej NBA Indianu Pacers tesne 109:108 a ujali sa vedenia v sérii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. apr 2017 o 08:26

Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zdolali Indianu Pacers 109:108.

NEW YORK. Tesným domácim víťazstvom nad Indianou 109:108 odštartoval play-off Východnej konferencie obhajca titulu v basketbalovej NBA Cleveland a ujal sa vedenia v sérii. Všetko však mohlo byť ináč, ak by hosťujúci CJ Miles premenil svoj posledný pokus.

"On minul a my sme vyhrali," zhrnul to najpodstatnejšie líder Cavaliers LeBron James, ktorý bol s 32 bodmi a 13 asistenciami najlepším hráčom stretnutia. V sobotu to bolo jeho jubilejné dvojsté vystúpenie v play-off v kariére.

"Mám radosť z víťazstva, energie a výkonu," doplnil.

Basketbalisti Milwaukee uspeli v prvom zápase pod košmi Toronta 97:83 a v sérii na štyri víťazstvá vedú 1:0. Raptors mali po prvom polčase 5-bodový náskok 51:46, po zmene strán však dominovali Bucks.

"Náš výkon v druhom polčase bol otrasný. Chýbalo nám akékoľvek tempo, akýkoľvek rytmus, pohyb," zlostil sa tréner zdolaného tímu Dwane Casey.

V prvom domácom zápase neuspeli ani hráči Los Angeles Clippers, ktorí podľahli Utahu tesne 95:97.

Štvrťfinále play-off NBA - prvé zápasy:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Cleveland - Indiana 109:108 (34:29, 32:30, 26:25, 17:24)
/stav série 1:0/
Najviac bodov: L. James 32 (13 asistencií), Irving 23, Love 17 - George 29 (6 trojok), Stephenson 16, Teague 15

Toronto - Milwaukee 83:97 (22:30, 29:16, 19:29, 13:22)
/stav série 0:1/
Najviac bodov: DeRozan 27, Ibaka 19 (14 doskokov) - Antetokunmpo 28, Brogdon 16, Monroe 14 (15 doskokov)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Antonio - Memphis 111:82 (25:30, 27:19, 32:15, 27:18)
Najviac bodov: K. Leonard 32, Aldridge 20, T. Parker 18 - M. Gasol 32, Conley 13, Harrison 10

Los Angeles Clippers - Utah 95:97 (24:22, 28:30, 18:22, 25:23)
Najviac bodov: Griffin 26, Paul 25 (11 asistencií), D. Jordan 10 (15 doskokov) - Joe Johnson 21, Hayward 19 (10 doskokov), George Hill 16

Domov»Halové športy»Basketbal»Cleveland tesne porazil Indianu, San Antonio si poradilo s Utahom