Marcus Rashford.
Marcus Rashford. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. apr 2017 o 23:27

Hráči manchesterského klubu vo veľkom derby zdolali londýnsku Chelsea.

MANCHESTER. Trinásť zápasov čakali futbalisti Manchestru United, aby vo vzájomnom súboji opäť zdolali FC Chelsea. V nedeľňajšom dueli 33. kola Premier League sa im to konečne podarilo, keď londýnskeho rivala zdolali 2:0.

Protivník si zaslúžil vyhrať, pretože ukázal viac túžby a motivácie než my. V tomto prípade je to chyba kouča. Moja. Je to prípad, keď som nedokázal správne motivovať.

Antonio Conte, tréner FC Chelsea

Po sobotňajšom víťazstve Tottenhamu nad Bournemouthom má Chelsea v tabuľke najvyššej anglickej futbalovej súťaže už iba štvorbodový náskok práve pred londýnskym Tottenhamom.

Mourinho chválil Rashforda

Zverenci Josého Mourinha zápas zvládli takticky dobre. Taktický plán portugalského trénera vychádzal z pevnej defenzívy, keď jeho zverenci súpera prakticky do ničoho nepustili.

Pokryli hráčov FC Chelsea, tesným bránením a dostupovaním im nedopriali čas ani priestor. Hostia počas celého zápasu ani raz netrafili medzi tri žrde. Domáci boli vďaka rýchlemu prechodu do útoku oveľa nebezpečnejší. Najmä Marcus Rashford bol aktívny.

"Na Stamford Bridge sme šli na pohárový zápas s podobnou taktikou. Zápas sme s jedenástimi hráčmi totálne kontrolovali, až po vylúčení nášho hráča Chelsea dominovala," porovnal posledné dva zápasy proti Chelsea v rozhovore pre Sky Sports tréner Manchestru United José Mourinho.

"Vedeli sme, že takýto spôsob hry bude pre súpera ťažký."

Mourinho bol spokojný najmä s výkonom mladíka Rashforda. "Hral fantasticky. V pohári proti FC Chelsea podal výborný výkon, mal podobnú šancu na skórovanie. Dnes trafil a dodal mužstvu viac sebavedomia a stability. Ťaží z toho, že je rýchlejší ako obrancovia," pokračoval Mourinho.

Pre reláciu Match of the Day dodal: "Nemám extra radosť z toho, že sme zdolali lídra. Som šťastný, ale nie pre zdolanie Chelsea, ale z dôvodu, že sme získali tri dôležité body."

Conte: Bola to moja chyba

Manchester United sa ujal vedenia už v siedmej minúte, gólu však predchádzala kontroverzná situácia, keď útok FC Chelsea zastavil Ander Herrera rukou, perfektnou kolmicou uvoľnil Marcusa Rashforda, ktorý obstrelil brankára Asmira Begoviča.

Jeho gól bol najrýchlejší, aký inkasovala Chelsea od decembra 2013, keď Londýnčanov prekonal v drese FC Liverpool v tretej minúte slovenský stopér Martin Škrtel, momentálne hráč Fenerbahce Istanbul.

Gól Martina Škrtela z decembra 2013:

Rashfordova gólová strela bola jedinou, ktorá šla v prvom polčase na bránu. Druhý polčas sa opäť začal gólom domáceho tímu. V súperovej šestnástke zapracoval v 49. minúte Ashley Young, prihral Herrerovi a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Druhá strela United na bránku súpera, druhý gól.

Posledných dvadsať minút duelu hráči Chelsea síce Manchester United mierne pritlačili, ale domáci tím s prehľadom ubránil dvojgólové vedenie a pripísal si na konto tri body.

Pozrite si, ako Manchester United vo veľkom šlágri zdolal Chelsea: fotogaléria

17.4.2017

"Protivník si zaslúžil vyhrať, pretože ukázal viac túžby a motivácie než my. V tomto prípade je to chyba kouča. Moja. Je to prípad, keď som nedokázal správne motivovať," vravel tréner londýnskeho mužstva Antonio Conte pre SkySports.

"V nasledujúcich zápasoch musíme ukázať veľký entuziazmus, motiváciu a pokúsiť sa dosiahnuť náš cieľ. Bol by to fantastický cieľ. Tottenham je v dobrej forme a hrá s entuziazmom. My musíme nájsť rovnaký," dodal.

V Premier League zdolal 34 tímov

Manchester United sa dvanásť zápasov (v Premier League osem) márne pokúšal zdolať svojho novodobého rivala. Naposledy sa mu to podarilo 28. októbra 2012, keď v súboji Premier League zvíťazil na Stamford Bridge 3:2. Odvtedy nasledovalo sedem prehier a päť remíz.

V nedeľu sa táto negatívna séria skončila, Jose Mourinho prvý raz na lavičke Manchestru United zdolal svoj bývalý klub.

Predchádzajúce dva pokusy boli neúspešné - na jeseň minulého roka to bola prehra 0:4 v ligovom stretnutí na Stamford Bridge a pred mesiacom tam prišlo vyradenie vo štvrťfinále FA Cupu po prehre 0:1.

Ako manažér dokázal vyhrať aspoň raz nad každým súperom, proti ktorému viedol svoj tím v Premier League (34).

Zverenci Joseho Mourinha (vľavo) zdolali hráčov Chelsea.
Zverenci Joseho Mourinha (vľavo) zdolali hráčov Chelsea. (Autor: TASR/AP)

Kým pred časom sa zdalo, že Chelsea kráča neohrozene za titulom, po nedeli jej postavenie už zďaleka nie je také suverénne - druhý Tottenham má na ňu v tabuľke štvorbodové manko.

Manchester United ťahá v Premier League 22-zápasovú šnúru bez prehry, za štvrtým Manchestrom City zaostáva o štyri body, ale má duel k dobru.

Domov»Futbal»Anglicko»Bol jeho autorom od roku 2013. Mladík Manchestru United prekonal Škrtelov zásah