Slováci prehrali v príprave tretí raz za sebou, Fínom nedali ani gól

Dvaja slovenskí hokejisti Michal Čajkovský (vľavo) a Libor Hudáček bojujú pri mantineli o puk s dvojicou hráčov Fínska. (Autor: TASR)
Sportnet|19. apr 2017 o 17:00

Zverenci Zdena Cígera doteraz v príprave na majstrovstvá sveta z piatich zápasov vyhrali iba dva. Dali pritom len päť gólov.

Euro Hockey Challenge - Košice:

Slovensko - Fínsko 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Lajunen (A. Pihlström), 15. A. Pihlström (Manninen, Anttila), 28. Palola (Honka, M. Aaltonen). Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Stano - Šefčík, M. Korba (všetci SR), 5157 divákov

Slovensko: J. Hudáček - Čajkovský, Graňák, J. Mikuš, Gernát, Čerešňák, Švarný, L. Kozák, J. Brejčák, Šedivý - Dravecký, Hovorka, L. Hudáček - M. Bakoš, Cingeľ, Kudrna - Lušňák, Suja, Hrnka - Vandas, Preisinger

Fínsko: Säteri - Julius Honka, Ohtamaa, Lajunen, Vittasmäki, Kivistö, Virtanen, Järvinen - Jormakka, Kemppainen, Junttila - Palola, M. Aaltonen, Erkinjuntti - Anttila, Pihlström, Manninen - Ojamäki, Sallinen, Huhtala

Slovenskí hokejisti nedali ani gól a prehrali aj s Fínskom. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

20.4.2017

KOŠICE. Slovenská hokejová reprezentácia si v príprave na májové majstrovstvá sveta pripísala v stredu tretiu prehru za sebou.

Zverenci trénera Zdena Cígera v rámci seriálu Euro Hockey Challenge podľahli v košickej Steel aréne Fínom 0:3.

Odveta je na programe v piatok 21. apríla o 17.00 h v Bratislave.

34

vzájomných zápasov odohrali medzi sebou hokejisti Slovenska a Fínska. Severania sa v stredu tešili 25. raz. Trikrát sa zrodila remíza a šesťkrát zvíťazili hráči slovenskej reprezentácie.

V stredajšom súboji Fíni dvakrát skórovali v prvej tretine. Do listiny strelcov sa zapísali Ville Lajunen a Antti Pihlström. Tretíkrát inkasoval brankár Július Hudáček z hokejky Olliho Palolu v 28. minúte stretnutia.

V druhej polovici duelu už gól nepadol, aj keď obe mužstvá na to mali niekoľko príležitostí.

V 34. vzájomnom zápase si Fíni pripísali 25. triumf. Slováci majú na svojom konte len šesť víťazstiev a tri súboje sa skončili nerozhodne.

Slovenskí hokejisti majú v doterajšom priebehu prípravy bilanciu 2-3. Po dvoch víťazstvách 2:0 v Dánsku neuspeli dvakrát so Švajčiarskom (1:2 a 0:3).

Naďalej pokračujú v slabej efektivite v zakončení, keďže v priemere strieľajú iba jeden gól na zápas. V piatich súbojoch sa presadili dokopy päťkrát.

Hokejisti Slovenska prehrali ďalší zápas.
Hokejisti Slovenska prehrali ďalší zápas. (Autor: TASR)

Hlasy po zápase:

Zdeno Cíger (tréner SR): "Súper bol naštartovaný a oddýchnutý, v úvode sme mali problémy. Ľahko dostávame góly a ťažko ich dávame. Pokiaľ nenájdeme recept na strieľanie gólov, aby sa tím upokojil, hrá sa ťažko.

Snaha sa však chlapcom nedá uprieť. Od polovice duelu sme hrali jednoduchšie, udržali sme sa viac v pásme. Snažili sme sa o streľbu, ale nepadalo nám to tam."

Michal Čajkovský, slovenský obranca

Michal Čajkovský (obranca SR): "Nedali sme góly a tým sme prehrali. Hrá sa na góly a tie nám chýbali.

Nemôžeme sa vyhovárať, že za to môže dnešná cesta vlakom. Súper bol lepší, Fíni rýchlejšie korčuľovali. Za všetko môže to, že nevieme dať gól."

Marek Hovorka (útočník SR): "Začali sme veľmi zle, podpísala sa pod to dlhá cesta, keď sme ledva stihli zápas. V prvej časti to bolo cítiť, od druhej to už bolo lepšie. Viac sme korčuľovali a hru vyrovnali. V útočnej fáze si aj utvoríme šance, no riešime to veľmi zložito."

Eduard Šedivý (útočník SR): "Začiatok zápasu sme zaspali. Neviem, či to bolo aktivitou Fínov, alebo dnešnou cestou vlakom.

Bolo to cítiť, ale mali by sme byť profesionáli a pripraviť sa na to. Nemôžeme sa vyhovárať. Fíni boli všade o krok vpred a dialo sa to celý zápas."

Online prenos:

Euro Ice Hockey Challenge  2016/2017
19.04.2017 o 17:00
Slovensko
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
60' minúta
Fínsko
Góly a asistencie: 12. Lajunen (Pihlström), 15. Pihlström (Manninen, Anttila), 28. Palola (Honka, Aaltonen). Rozhodca: Kubuš, Stano – Šefčík, M. Korba.
Skončilo sa stretnutie tretieho kola Euro Hockey Challenge, v ktorom Slovensko podľahlo Fínsku pomerom 0:3.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
59:13
Čakáme na záverečný hvizd, Slováci nezvíťazia ani v treťom zápase Euro Hockey Challenge.
58:08
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny, Fíni držia puk v strednom pásme. Zdá sa, že v Košiciach sa už neudeje nič podstatné.
57:20
A ďalšie zašliapnutie puku, hostia sa v tejto chvíli v podobných situáciach vyžívajú.
56:41
Pomerne dlho bol teraz puk zašliapnutý v rohu klziska, Fíni výrazne ukrojili z času, počas ktorého by ešte mohli inkasovať.
55:48
Joonas Järvinen si prilepil puk o čepeľ a vydal sa na útočný výpad, naši chlapci ho v strednom pásme telami výborne zastavili.
55:13
Päť minút pred koncom riadnej hracej doby sme konečne sledovali tlak domácich hokejistov, škoda, že nám tam nič nepadlo.
54:30
importantHovorkovi to už ale vyšlo a aj keď z pomerne veľkého uhla, tento útočník dokázal preveriť pozornosť Säteriho. Fínsky gólman lapačkou zrazil späť do hry.
53:45
Naši chlapci teraz poriadne obsekali ľad v Košiciach, ich pokusy o tvrdé strely totiž zväčša puk dobre nezasiahli.
52:38
Hrnka aktívne napádal rozohrávku súpera, v pásme bol však sám, a tak nemal prakticky žiadnu šancu na úspech.
52:19
importantVýborná technická hra Bakoša, ktorý si puk prikryl telom a následne aj bekhendom svojej hokejky, následná strela ale minula priestor troch žrdí. Škoda.
51:24
Hudáček mal v tejto chvíli zakrytý výhľad, preto bolo šťastím, že letiaci puk trafil len zadný mantinel.
50:46
Julius Honka vykreslil na ľadovej ploche niekoľko dokonalých oblúkov a následne sa s pukom stiahol do obrannej tretiny, naši hokejisti súpera vôbec nenapádajú.
50:00
Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných desať minút.
49:19
Po dlhšom čase s pukom v pásme aj Slováci, tí boli ale výborne vytlačení k zadnému mantinelu a naši chlapci sa tak k strele nedostali.
48:04
Jesse Virtanen poklepal svojou hokejkou o ľad a vypýtal si puk. Virtanen ho aj dostal, následná krížna prihrávka mu ale absolútne nevyšla.
47:48
Tommi Kivistö sa s rozohrávkou neponáhľal, puk radšej sám vyviezol do útočnej tretiny. Tam kombinujú Fíni v okolí zadného mantinelu.
46:55
Július Hudáček si pripísal zákrok z kategórie povinných, aj keď puk sa v medzi jeho betónmi iste ešte nepríjemne zamiešal.
46:37
Nasleduje komerčná prestávka.
46:37
Pred bránkoviskom teraz stálo až príliš veľa korčuliarov, Julo Hudáček sa preto rozhodol hru prerušiť. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.
45:59
Ville Lajunen patrí dnes medzi najlepších hráčov na ľadovej ploche, na jeho milimetrové prihrávky je radosť sa pozerať!
45:18
Fíni hrajú s absolútnou ľahkosťou, bez problémov kontrolujú puk a znemožňujú našim hokejistom presnejšie strieľať.
44:02
Hostia navyše potrebovali prestriedať, preto sa takticky presunuli za bránku, ktorú dnes stráži Harri Säteri. Odtiaľ sa následne s kombináciou nemali dôvod ponáhľať.
43:28
Slováci zatlačení do vlastnej obrannej tretiny, tentokrát je to ale bez fínskeho zakončenia.
42:53
Virtanen napádaný Hrnkom, tento súboj vyznel lepšie v prospech hosťujúceho korčuliara. Vo všeobecnosti možno povedať, že majú Fíni v podobných situáciach dnes výrazne navrch.
42:14
Tommi Kivistö sa nenechal zastrašiť súperom a puk podržal na svojej čepeli, jeho spoluhráči boli ale následne prirýchli a popred voľný puk len prekorčuľovali.
41:28
Lajunen predviedol obrovské skúsenosti, puk poslal vzduchom až do útočnej tretiny, kde ešte dokázali jeho spoluhráči kombinovať a donútili Hudáčka zakročiť.
40:24
importantLibor Hudáček si puk stiahol medzi kruhy a prikrytý z oboch strán šikovne vystrelil, táto rana si ale cestu do siete nenašla.
40:15
Úvodné buly tretej tretiny bolo vhodené, pokračovať budeme poslednou časťou riadnej hracej doby. Uvidíme, či sa v nej Slováci konečne gólovo presadia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Slovenskom a Fínskom. Našim chlapcom sa skórovať nepodarilo, naopak, v 28. minúte inkasovali po strele Palolu po tretíkrát. Do šatní sa tak pôjde za stavu 0:3.

Tretia tretina sa začne približne o 18:43.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
Puk je v strednom pásme, pred prestávkou sa už nič podstatné neudeje.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:28
Slovákom sa často črtá priestor na rýchle protiútoky, mnoho prihrávok ale našim chlapcom od čepelí odskakuje, čo naše útočné rady výrazne brzdí.
37:19
Minúty teraz plynú pomerne rýchlo, čo vyhovuje neporovnateľne viac Fínom. Tí svoj náskok v druhej tretine ešte navýšili a do šatní tak odídu spokojní.
36:59
Naši hokejisti sa museli pri tlaku súpera brániť, všetko vyriešil svojím zákrokom Július Hudáček. Pred bránkou sa následne strhla šarvátka, do ktorej sa zapojilo asi päť hokejistov. Vylučovať sa však nebude.
35:45
importantMikuš získal puk a vytvoril slovenské prečíslenie dvoch proti jednému, jeho finálnu prihrávku ale fínsky hokejista prečítal a obetavo sa hodil do dráhy puku.
35:15
Píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, hra je vykázaná do stredného pásma.
34:59
importantĎalšie nebezpečné zakončenie, tentokrát v podaní Pihlströma. Ten chcel pridať svoj druhý gól v zápase, z bezprostrednej blízkosti ale bekhendom nášho gólmana neprekonal.
33:20
importantPrečíslenie Fínov dvoch proti jednému, Slováci môžu teraz ďakovať Júliusovi Hudáčkovi a jeho betónu, ktorý ten puk vytesnil mimo priestoru troch žrdí.
32:28
32:28
importantMikuš získal puk v strednom pásme, prekorčuľoval s ním do tretiny súpera a vystrelil. Takéto puky ale bude Säteri pokrývať.
31:20
Graňák sa zľakol napádajúcej dvojice súperov a s pukom nakorčuľoval do obrannej tretiny. Tam ale nemal s kým kombinovať.
30:51
Kozák neriešil situáciu pri zadnom mantineli vôbec ideálne, našťastie pre Slovákov sa ale v predbránkovom priestore nenáchadzal žiaden z Fínov, ktorý by mohol dorážať.
29:52
Zrazený puk na zadný mantinel, aj ten si ale Fíni dokázali dokorčuľovať. Dnešný zápas nám ukazuje obrovské rozdiely medzi korčuliarskymi schopnosťami našich chlapcov a ich súpera.
28:20
Mikušova prihrávka na ľavé krídlo sa s pochopením nestretla. Slováci sa dnes evidentne trápia a nepochybne by sa už najradšej videli v sprchách. Stále však pred sebou majú polovicu stretnutia.
28:15
Zakázané uvoľnenie Fínska, hra sa presunie pred bránku severanov.
27:03
27:03
goalFínsko dalo gól!
Fínsko dnes našich školí z efektivity, čo sa potvrdilo aj v tejto chvíli. OLLI PALOLA sa dostal k odrazenému puku a hoci vôbec nestál v ideálnej palebnej pozícii, skóroval. Asistencie: Julius Honka, Miro Aaltonen.
26:46
Slovákom sa podarilo puk vyhodiť a podržať ho v pásme súpera, naši chlapci tak výrazne ukrojili z presilovkových sekúnd Fínska.
26:02
Vylúčenie v tíme Slovensko (Vandas – 2 min., držanie).
26:02
25:37
Hra v tejto chvíli mierne stratila na svojom tempe, veríme, že to nebudú dlhodobejšie obrázky.
24:45
importantTak toto Liborovi Hudáčkovi absolútne nevyšlo! Riskantnú prihrávku popred slovenskú bránku zachytil Aaltonen, ktorý ešte puk posúval Erkinjunttimu. Ten sa, našťastie, gólovo neprezentoval.
24:05
Aaltonen sa ponáhľal s pukom stredom klziska, pozabudol však na slovenskú defenzívu a jeho útočný výlet sa preto skončil pomerne rýchlo.
23:20
Hra bola vykázaná do stredného pásma, oba celky tento fakt využijú na prestriedanie svojich korčuliarov.
22:44
Naši chlapci sa síce k častejším strelám častejšie nedostávajú, opticky sa ale ich hra v porovnaní s prvou tretinou výrazne zlepšila. Veríme, že to Slováci dokážu pretaviť v gól.
21:42
Čerešnák si pýtal puk za bránkou, jeho spoluhráč ho ale obstrelil a hru presunul do stredného pásma. Škoda tejto straty puku.
20:57
importantČajkovský v samostatnom úniku, nestíhal ho ani jeden z fínskych bekov, napriek tomu z toho gól nášho hráča nebol!
20:18
Bolo z toho ale rýchle a úplne zbytočné zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presunie pred Jula Hudáčka, čaká nás buly po jeho ľavici.
20:16
Druhá tretina sa začala, puk získali po buly na svoje hokejky hokejisti Slovenska. Veríme, že sa v prostrednej časti riadnej hracej doby bude našim chlapcom dariť viac.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa úvodná tretina zápasu medzi Slovenskom a Fínskom. neporovnateľne aktívnejší v nej boli, žiaľ, Fíni, ktorí tak do šatne pôjdu s vedením v pomere 2:0.

Druhá tretina sa začne približne o 17:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
Zdá sa, že pred prestávkou sa už neudeje nič podstatné.
18:59
Naši hokejisti súpera zatlačili do rohu klziska, čím mu znemožnili striedať. Následne sa ale sami do pásma presunúť nedokázali.
18:04
Järvinen potreboval prestriedať, preto puk len odovzdal svojim spoluhráčom, ktorí už následne vedeli, čo s ním. Do konca úvodnej tretiny ostávajú posledné dve minúty.
17:31
Martin Bakoš napádal rozohrávku súpera, v útočnej tretine bol ale sám proti trojici hosťujúcich korčuliarov. Naši chlapci tak puk nezískajú ani v tejto chvíli.
16:08
Dvojica Vittasmäki – Lajunen sa v tejto chvíli nemala kam ponáhľať a puk takticky miešala za fínskou bránkou, čím umožnila svojim spoluhráčom rýchle prestriedanie.
14:55
A už je to 0:2. Fíni dnes hrajú jednoznačne lepšie, čo sa napokon v tejto chvíli odzrkadlilo aj na skóre. Július Hudáček ťahá zo svojej siete druhý puk, o čo sa postaral ANTTI PIHLSTRÖM. Asistencie: Sakari Manninen, Marko Anttila.
14:16
Fíni pred našimi hokejistami cúvali, puk však mali plne pod kontrolou. Nič na tomto fakte nezmenila ani dvojica napádajúcich Slovákov.
13:27
Lajunen po góle výrazne ožil a v tejto chvíli ho je plný ľad. Nuž, zdá sa, že reprezentačný obranca, ktorý oblieka v klubovej kariére dres Jokeritu Helsinki v KHL, môže našim hokejistom ešte poriadne pohroziť.
12:36
importantNa opačnej strane si puk na forhend zatiahol zrejme Libor Hudáček, ktorý ešte vykúzlil niekoľko oblúkov a následne zakončiť tesne vedľa fínskej bránky.
11:36
11:36
To už ale neplatí. Tlak Suomi bol skutočne zdrvujúci, a tak sa gólu v sieti Hudáčka čudovať nemôžeme. Hosťujúcej reprezentácii sa tak podarilo využiť výhodu presilovej hry, o čo sa postaral dobre mierenou strelou VILLE LAJUNEN. Asistencia: Antti Pihlström.
11:32
importantObrovský tlak nášho súpera, ktorý si bez väčších problémov puk posúval zo strany na stranu. Toto Fíni jednoducho vedia, našťastie pre nás sa to zaobišlo bez lepšej strely.
10:51
Fínsko hrá s piatimi hráčmi, začala sa skrátená presilová hra nášho súpera. Huhtala prepustí miesto na ľade spoluhráčovi zo striedačky.
10:19
importantA máme po presilovke. Slováci sa navyše museli pri hre štyroch proti štyrom brániť, šikovná kombinácia Fínov totiž priniesla prihrávka na modrú čiaru, odkiaľ letel zaujímavý puk, ktorý Július Hudáček pridržal na svojej hrudi.
09:53
Vylúčenie v tíme Slovensko (Graňák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
09:38
Platí to aj v tejto chvíli, Libor Hudáček sa totiž prezentoval peknou individuálnou akciou, jeho prihrávku na modrú čiaru ale Fíni prečítali.
09:02
Slovákom sa v úvode presilovky nedarí, puk zbierajú len vo vlastnom obrannom pásme.
08:44
Vylúčenie v tíme Fínsko (Tommi Huhtala – 2 min., hákovanie).
08:18
Gólman Säteri avizoval zakázané uvoľnenie našich chlapcov -
a mal pravdu. Järvinen už len kontroloval voľný puk a čakal na hvizd.
07:48
Fíni potrebovali prestriedať, preto puk zaviezli do pásma a na ľad poslali čerstvé sily. Smerom dopredu sa v tejto chvíli bude môcť vydať Slovensko.
07:03
importantNapriek tomu to boli práve naši hokejisti, ktorí sa dostali do prvej gólovej šance zápasu. Slováci sa rútili do prečíslenia dvoch proti jednému, pričom z tejto situácie chcel ťažiť Vandas. Ten zakončoval z bezprostrednej blízkosti bránkoviska, trafil ale Säteriho.
07:02
Za sebou máme už sedem minút hry, z ktorých mali jednoznačne viac Fíni. Azda na prstoch jednej ruky by som dokázal spočítať prihrávky, ktoré našim chlapcom vyšli.
06:41
06:33
Hralo sa pri mantineli, kde sa dokázali lepšie zorientovať hostia. Slováci sa ale vo vlastnom pásme výborne rozostavili a súperovi nedovolili presnejšie zakončiť.
06:08
Honka sa s rozohrávkou neponáhľal, aj preto Fíni útočnou modrou pohodlne prešli. Neplatilo to pri snahe našich, ktorí puk zbytočne vyhodili na zakázané uvoľnenie.
05:38
Pekná kombinácia hostí vyústila v strelu z ľavej strany, ktorú Julo Hudáček radšej betónom vytesnil na ochrannú sieť. Slováci tak ostanú v defenzíve.
05:07
V tretine súpera korčuľoval za pukom Bakoš, ktorý ho od zadného mantinelu chcel poslať do nebezpečného priestora, avšak našiel len dobre postavených fínskych hokejistov.
04:37
Slováci sa aj naďalej topia vo vlastnej defenzíve, v tejto chvíli však aspoň získavajú voľné puky na svoje čepele. Veríme, že sa obraz hry čoskoro zmení.
03:58
Ohtamaa následne zahral v defenzíve na výbornú, Slovákov odstavil od puku a svojim spoluhráčom umožnil prestriedať.
03:22
Smerom dopredu sa rozbehol Ohtamaa, jeho záujem hrať ale hostia nepochopili a puk len nahodili na zadný mantinel.
02:32
Vittasmäki čakal na puk pri modrej čiare, finálna prihrávka však smerovala do iného priestoru. Vážnejšiu strelu tak Fíni v tejto chvíli nevyslali.
01:49
Severskí hokejisti zovreli našich chlapcov v pásme a nedovolia im korčuľovať. Nasledovať bude vhadzovanie po pravici Hudáčka.
01:36
Fíni sú od úvodu aktívnejší a tlačia sa pred našu bránku, väčšina striel pritom končí na Hudáčkovej hrudi.
00:44
Honka sa postaral o vyvezenie puku z pásma nášho súpera až do útočnej tretiny, kde ho už predal svojim spoluhráčom .Tí preverili pozornosť Júliusa Hudáčka, ktorý sa medzi tromi žrďami nemýlil.
00:08
Úvodné buly stretnutia bolo vhodené. Puk sa dostal na hokejky Fínov, ktorí sa pokúsia čo najrýchlejšie presunúť pred bránku súpera a ohroziť Júliusa Hudáčka medzi tromi žrďami.
00:01
Hymny dozneli, prípravný reprezentačný zápas medzi našimi chlapcami a Suomi sa môže začať. Slovensko do toho!
Hráči oboch reprezentácií už stoja nastúpení na modrých čiarach, my si ešte počkáme na hymny krajín Slovenska a Fínska.

Slovensko: Hudáček (Rybár) – Čajkovský, Graňák, Gernát, Mikuš, Čerešnák, Švarný, Kozák, Brejčák – Dravecký, Hovorka, L. Hudáček – Kudrna, Cingel, Bakoš – Lušňák, Suja, Hrnka – Vandas, Preisinger, Šedivý

Fínsko: Säteri (Ortio) – Kivistö, Vittasmäki, Virtanen, Järvinen, Lajunen, Ohtamaa, Honka – Palola, Aaltonen, Erkinjuntti – Jormakka, Kemppainen, Junttila – Anttila, Pihlström, Manninen – Ojamäki, Sallinen, Huhtala

Rozhodca: Kubuš, Stano – Šefčík, M. Korba.
Vážení športoví priaznivci, srdečne vás vítam pri priamom prenose z 3. kola Euro Hockey Challenge, v rámci ktorého si na hlavnej ľadovej ploche Steel arény hokejky skrížia výbery Slovenska a Fínska. Úvodné buly je naplánované na stredu 19.4.2017 o 17:00.
Slovensko vstupuje do tretieho kola turnaja s jasným cieľom – na svoje konto si pripísať prvé víťazstvo. Predošlé dva zápasy proti Švajčiarom totiž našim reprezentantom nevyšli podľa predstáv. Zatiaľ čo v Trenčíne podľahli muži s dvojkrížom na hrudi výberu Patricka Fischera pomerom 1:2, v Žiline to už bolo jednoznačnejšie a Švajčiarsko zvíťazilo 3:0.

Jediný gól vsietil v týchto dvoch zápasoch Andrej Kudrna, ktorému asistoval Lukáš Cingel. Stalo sa tak ešte v prvej minúte prvého zápasu Euro Hockey Challenge, čo znamená, že Slováci neskórovali už dlhých 119 minút.

V úvodnom zápase turnaja sa do bránky postavil Košičanom dobre známy Július Hudáček, ktorý si na svoje konto pripísal 33 úspešných zákrokov. Dva inkasované góly v jeho sieti tak znamenali úspešnosť zákrokov nášho gólmana na úrovni 94.29 %.

O čosi menej sa darilo Jaroslavovi Janusovi, ktorý zasiahol do druhého zo zápasu proti Švajčiarsku. Ten inkasoval z 21 striel až tri góly, čo znamená, že si na svoje konto pripísal 18 zákrokov. Aj preto sa jeho úspešnosť zastavila na čísle 84,71 %.

Káder Slovenska pred zápasom v Košiciach:

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR), Patrik Rybár (HC Mountfield Hradec Králové, ČR), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR)
Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Lukáš Kozák (MHC Martin)
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HKM Zvolen), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Doxxbet Žilina), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR)
Fínsko je severským štátom rozprestierajúcim sa v severovýchodnej Európe, kde zaberá celkovo 338 145 km² plochy. Tento štát je tiež označovaný ako krajina tisícich jazier, aj keď pravdou je, že v tomto štáte môžeme nájsť jazier až 187 888. Najvyšším bodom v krajine je vrch Haltitunturi s celkovou výškou 1328 metrov nad morom.

Počet obyvateľov sa v podstate zhoduje s našou krajinou, vo Fínsku totiž žije podľa sčítania obyvateľov z roku 2005 celkovo 5 223 442 ľudí. Zaujímavosťou je, že až približne 560 000 z celkového počtu fínskych občanov žije v hlavnom meste krajiny, ktorým sú Helsinki.

Reprezentácia Fínska
disponovala pred aktuálnym hokejovým ročníkom v tabuľke reprezentácii IIHF celkovo 3355 bodmi, čo ho radilo na tretiu priečku tohto rebríčka za druhé Rusko a prvú Kanadu. Nečudo, Suomi patria medzi hokejové veľmoci, čo sa nepochybne pokúsia dokázať aj v Košiciach.

Káder Fínska pred zápasom v Košiciach:

Brankári: Juha Metsola (Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Joni Ortio (AIK Skelleftea, Švéd.), Harri Säteri (Viťaz Podoľsk, Rus./KHL)
Obrancovia: Juuso Hietanen (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Julius Honka (Dallas Stars, USA/NHL), Topi Jaakola, Ville Lajunen (obaja Jokerit Helsinki/KHL), Joonas Järvinen (Červená hviezda Kchun-Lun, Čína/KHL), Tommi Kivistö (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu), Atte Ohtamaa (Ak Bars Kazaň, Rus./KHL), Anssi Salmela (HC Lingköping, Švéd.), Jesse Virtanen (Lukko Rauma), Veli-Matti Vittasmäki (Ilves Tampere)
Útočníci: Miro Aaltonen (Viťaz Podoľsk, Rus./KHL), Antti Pihlström, Pekka Jormakka, Tommi Huhtala, Marko Anttila (všetci Jokerit Helsinki/KHL), Antti Erkinjuntti (Lahti Pelicans), Julius Junttila (Lulea, Švéd.), Joonas Kemppainen (Sibir Novosibirsk, Rus./KHL), Sakari Manninen (HPK Hämeenlinna), Niko Ojamäki (Ässät Pori), Olli Palola (Växjö Lakers, Švéd.), Mika Pyörälä (Kärpät Oulu), Tomi Sallinen (Červená hviezda Kchun-Lun, Čína/KHL)
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali v príprave tretí raz za sebou, Fínom nedali ani gól