Mladí Slováci do štvrťfinále postúpili z tretieho miesta, zahrajú si s Rusmi

V skupine skončili za Fínskom a Kanadou.

(Zdroj: SITA)

POPRAD. Slovenskí reprezentanti zvíťazili nad Švajčiarmi 2:1 v utorkovom záverečnom súboji A-skupiny na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov v Poprade.

Článok pokračuje pod video reklamou

Tri body posunuli zverencov trénera Norberta Javorčíka na konečné tretie miesto v A-skupine. Slováci nastúpia na štvrťfinálový zápas vo štvrtok 20. apríla o 17.30 proti Rusku, ktoré obsadilo druhú priečku v tabuľke B-skupiny.

Súpermi Švajčiarov vo štvrťfinále budú víťazi B-skupiny Američania. Presný štvrťfinálový program bude známy po skončení stretnutia Česko - Rusko v Spišskej Novej Vsi.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Fíni hrajú aj naďalej skvelo, zdolali Kanadu v deväťgólovom zápase
Tabuľka A-skupiny
1.Fínsko4400023:1012
2.Kanada4210118:138
3.Slovensko4201113:107
4.Švajčiarsko410039:143
5.Lotyšsko400043:190

Online prenos:

Majstrovstvá sveta U18 Skupina A 2016/2017
18. April 2017 o 19:38 | Zimný štadión mesta Poprad
Švajčiarsko Švajčiarsko
1:2
60' minúta
Koniec
Slovensko Slovensko
Stats
Góly a asistencie: 33. Kurashev (Hischier) – 32. Fafrák (Ružička, Liška), 42. Baláž (Korenčík). Rozhodca: Hölm (SWE), Thomson (USA) – Caillot (FRA), Ondráček (CZE).
Prenos
V tretej tretine sa našim hokejistom podarilo streliť rozhodujúci gól stretnutia. O výhre nášho tímu rozhodol v 42. minúte Baláž.
Je teda jasné, že naši hokejisti skončia v A skupine na cennom treťom mieste a vyhnú sa tak v štvrťfinále zámorskému súperovi z USA.
Ďakujeme za pozornosť, štvrťfinále sa začína vo štvrtok, zajtra je deň voľna.
Koniec zápasu.
59:59 Hra je prerušená, sekunda do konca zápasu, máme už istotu tretieho miesta, vhadzovanie pred Schmidom.
59:57 Hrehorčák sa dostal k odrazenému puku v útočnom pásme a skúsil to bekhendom namieriť na prázdnu bránu. Obrancovia súpera však boli pripravení.
59:29 Švajčiari sú už v šestici!
59:07 Adam Liška sa odvážne natlačil po pravom krídle až pred Schmida, vyskúšal napokon aj švajčiarskeho brankára, no mieril mimo.
58:28 Krivošík sa nepúšťal dopredu, puk radšej rozohral cez obrancov, aby sme získali niekoľko cenných sekúnd.
57:34 Ivanovi sa podarilo potiahnuť puk do útočného pásma. Tam si však naši hráči zatiaľ puk posúvajú iba po mantineloch.
56:28 Havrila teraz využil svoju šikovnosť, dostal sa do útočného pásma s pukom, uvoľňoval sa. Švajčiari mu však znepríjemňovali život, nakoniec aj spadol, ale nezavinene.
55:50 Patry potiahol akciu do útočného pásma. Tam však veľmi nemal komu prihrať, a tak ho naši obrancovia prakticky hneď odzbrojili.
54:05 Regenda teraz potrápil Švajčiarov v ich obrannom pásme. Tým sa podarilo založiť útok, Le Coultre vystrelil a ešte aj jemne sekol po lapačke nášho gólmana.
53:07 Gólman Sklenár si opäť musel dať pozor na protihráčov. Eggenberger našiel prihrávkou Berniho pred bránkoviskom, ten vystrelil z prvej, ale náš gólman s istotou zasiahol.
52:04 Švajčiari následne podnikli protiútok. Sklenár si musel dávať pozor, Patry spoločne so Simicom nedali dýchať našej obrane. Hru sa však podarilo prerušiť.
51:43 Krivošík to skúsil individuálne smerom dopredu. Kľučkami sa však medzi kruhmi neuvoľnil.
51:07 Opäť sa hralo na druhej strane. Petrig našiel Leuenbergera osamoteného pred bránkou, no fantastický Sklenár zachytil puk. Následne náš gólman lapačkou krásne vychytal aj strelu Döpfnera spomedzi kruhov. Hra prerušená a z tribún smeruje obrovský potlesk pre nášho gólmana aj celkovú hru za posledné minúty.
50:37 Šanca zase pre nás. Krivošík našiel Hrehorčáka pred bránkoviskom, ktorý to okamžite poslal na bránu, no Schmid opäť iba vyrazil.
50:01 Prvý švajčiarsky útok na čele s Hischierom opäť narobil nepríjemnosti Sklenárovi. Náš brankár spoločne s obrancami upratali situáciu.
48:58 Naši hráči poriadne nevedeli, či to bude icing. K puku sa dostali hostia a okamžite si vytvorili príležitosť. Arnaud Riat sa uvoľnil medzi kruhmi a vystrelil. Sklenárov betón nás teraz zachránil.
47:33 Adam Liška sa perfektnou kľučkou zbavil protihráča na pravom kruhu, namieril si to bližšie k bráne a trafil ľavú žrď!
46:30 Roman našiel šikovne Krivošíka medzi kruhmi a vystrelil. Schmid si postrážil priestor brány a dokázal bezpečne zakročiť.
45:30 Švajčiari opäť robili nepríjemnosti. Stephane Patry sa dostal k puku na ľavom kruhu a spoza hráča vystrelil. Sklenár šiel na kolená, no strela letela našťastie mimo.
44:11 Nico Hischier opäť nebezpečný. Nepríjemne nastrelil puk spomedzi kruhov, jeho pokus letel však iba na plexisklo a následne ho už švajčiarski hokejisti nedostali na hokejku.
43:41 Švajčiari boli teraz tiež nebezpeční. Hischier posunul Kurashevovi medzi kruhy, ten prihral Eggenbergerovi, no jeho pokus bol nepresný.
42:51 Hrehorčák šikovnou prihrávkou z ľavého kruhu hľadal niekoho naslepo. Ukazoval sa mu Roman, no napokon presný puk nedostal.
41:40
41:40 Slovensko dalo gól!
Darí sa nám dostať sa do vedenia aj pomocou náhodného gólu! Korenčík nahadzoval puk na bránu. K odrazenému puku sa dostal JOZEF BALÁŽ a jeho zakončenie sa odrazilo od švajčiarskej hokejky.
Asistoval Marek Korenčík.
40:44 Ružička vyštartoval dopredu a vystrelil nepríjemne spoza obrancu. Puk letel tesne ponad bránku.
40:23 Našim hokejistom sa podarilo vyhrať úvodné buly a dostať sa do útočného pásma. Tam to však už nebolo také úspešné.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Prostredná tretina už priniesla nejaké góly. V 32. minúte otvoril skóre Fafrák, o minútu neskôr vyrovnal Kurashev. Stav je teda nerozhodný 1:1.
Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 21:09.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:34 Získali sme síce útočné pásmo, puk však preskočil Liškovi cez hokejku a ocitol sa už pri Švajčiaroch.
38:48 Až teraz prichádza prvé vylúčenie Švajčiarska v tomto zápase. Za hákovanie si dve minúty odsedí Lucas Matewa.
38:48 Havrila si spracoval dobrú prihrávku zo zadných radov. Prenikol do útočného pásma, vypálil, no iba do bočnej konštrukcie brány.
38:05 Naši po krkolomnej rozohrávke Švajčiarska získali puk medzi kruhmi. Situáciu riešil striktne a dôrazne Hrehorčák, ktorý pálil z otočky. Delovka bola zblokovaná.
37:15 Naša trojica vyrazila do útoku. Baláž s Urbánkom sa už nasťahovali pred bránku, Köver však dlhý čas váhal a vystrelil neskôr. Jeho pokus skončil na Schmidovi.
36:12 Po súboji s Demom sa ešte Muller zahnal po našom hráčovi. Hra bola prerušená, no všetko sa to vyriešilo iba dohovorom.
35:30 Šikovná kombinácia našich. Roman s Hrehorčákom zakombinovali, akciu zakončil Hrehorčák strelou z ľavého kruhu. Mieril šikovne k žrdi, no betón Schmida ukázal jasnú stopku.
34:28 Pred Milošom Fafrákom sa otvoril priestor. Smeroval takmer neohrozene sám na bránku. Blafák na forhend mu však veľmi nevyšiel.
34:01 Ružička sa uvoľnil pred bránkoviskom a vypýtal si prihrávku od Regendu. Následne sa mu však vystreliť nepodarilo.
33:15 Švajčiari pokračujú vo svojej aktivite a momentálne sú stále v našom obrannom pásme. Nepríjemne spomedzi kruhov z prvej pálil Patry. Sklenár úspešne zasiahol.
32:04
32:04 Švajčiarsko dalo gól!
Náš súper však prichádza s rýchlou odpoveďou! Hischier ukázal svoje šikovné ruky, zbavil sa trojice našich hráčov a naservíroval do prázdnej brány PHILIPPOVI KURASHEVOVI, ktorý už iba pohodlne zakončil.
Asistencia: Nico Hischier.
31:20
31:20 Slovensko dalo gól!
Otvárame skóre stretnutia v tomto zápase! Liška obetavo zahral v útočnom pásme, podarilo sa mu zachytiť puk ešte na kolenách. Posunul ho Ružičkovi na kruh, ktorý perfektne naslepo našiel MILOŠA FAFRÁKA medzi kruhmi. Jeho strela skončila v bráne! Vedieme 0:1.
Asistencie: Adam Ružička, Adam Liška.
30:36 Justin Sigrist vnikol do útočného pásma a vystrelil tvrdo príklepom. Gólman Juraj Sklenár dokázal úspešne zasiahnuť.
29:14 Hokejka Jozefa Baláža sa nepríjemne zasekla v medzere v mantineli. Trošku kuriózna situácia, Baláž musel urýchlene striedať a následne hokejku slovenského hokejistu vyslobodil až čiarový rozhodca po prerušení hry.
28:26 Krivošík si dovolil niekoľko kľučiek za bránkou proti Geisserovi. Bol mierne hokejkou atakovaný a padol na ľad, no vylučovať sa nebude.
27:22 Hrehorčák si hodil puk pred seba na pravom krídle, následne sa však cez skalopevného Baranduna nepresadil. Švajčiarsky obranca ho nepríjemne tvrdo odstavil telom.
26:34 Ružička vybojoval puk pri mantineli, posunul Fafrákovi, ktorý pálil okamžite bez váhania. Schmid jeho strelu dokázal betónmi vyraziť.
25:55 Švajčiarski mladíci sa po dlhšom čase pripomenuli nášmu gólmanovi. Z pravého kruhu sa k strele dostal Jan Petrig. Sklenár vytasil svoju lapačku a hru prerušil.
24:51 Urbánek nabil Korenčíkovi po modrej čiare. Jeho delovka bola veľmi tvrdá, ale nanešťastie letela vedľa brány. Gólman Schmid zasahovať nemusel.
24:22 Korenčík prihrávkou v strednom pásme hľadal Baláža. Ten prenechal Köverovi, ktorý nahodil do tretiny a naši okamžite korčuľovali za pukom.
23:33 Fehérváry rozohral akciu po ľavom krídle. Prenechal puk na kruhu, dostal sa k nemu Fafrák. Švajčiari však k nemu vcelku rýchlo pristúpili a zablokovali jeho strelu.
22:57 Následne vnikli do útočnej tretiny naši hokejisti. Z ostrého uhla z ľavého kruhu sa pokúšal Schmida prekvapiť Havrila, no trafil iba priamo do hrude švajčiarskeho brankára.
22:24 Sven Leuenberger šiel do útočného pásma po ľavom krídle a nepríjemne vystrelil spoza protihráča. Gólman Sklenár si pripísal úspešný zákrok betónom.
21:38 Miloš Roman sa tlačil pred Schmidovu bránku po ľavom krídle. Už si pripravoval aj puk na streľbu, no švajčiarsky obranca mu dokázal vypichnúť puk.
20:26 Švajčiari vstúpili do druhej tretiny ofenzívnou akciou. Kurashev prenechal Eggenbergerovi na pravom kruhu, no strela šla vedľa.
20:01 Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina veľa vzruchu nepriniesla. Málo vyložených šancí, málo striel a zatiaľ žiaden gól.
Druhá tretina sa začne približne o 20:23.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:45 Švajčiari v závere tretiny robia problémy našim reprezentantom, ktorí však bezpečne odolávajú a chcú skončiť túto tretinu bez inkasovaného gólu.
18:37 Simic vnikol do útočného pásma, prenechal puk Sigristovi, ktorému sa však nepodarilo vystreliť na bránku.
16:41 Nico Hischier sa dostal útočného pásma po ľavom krídle, vystrelil z kruhu, no Sklenár bol opäť pripravený a bezpečne zasiahol.
15:41 Muller potiahol puk po ľavom krídle, no nakoniec iba nastrelil na mantinel, kde už potom boli naši hráči.
14:01 Havrila výborne zapracoval po strele od modrej čiary, kedy sa mohol k dorážke dostať Weibel. Sklenár hľadal puk v skrumáži, s pomocou spoluhráčov sa mu to aj podarilo.
12:52 Švajčiari síce vyhrali buly v útočnom pásme, no následne sa aj sami z neho vyhodili. Prihrávku na modrej nezachytil Berni a puk prenikol do stredného pásma.
12:22 Presilová hra pre Švajčiarsko. Martin Fehérváry dostáva dve minúty za držanie.
12:18 Ďalší útok z dielne prvej švajčiarskej formácie. Hischier strieľal z ľavého kruhu, no nepodarilo sa mu trafiť bránu.
11:00 Patrik Hrehorčák sa opäť chcel pripomenúť gólmanovi Schmidovi. Skúšal to strelou z ľavého kruhu, ktorá však bola zblokovaná.
10:02 Berni vletel do útočného pásma po ľavom krídle a snažil sa strieľať. Naši hokejisti mu však puk bez nedovoleného zákroku odobrali.
08:36 Švajčiari podnikli rýchly útok, na konci ktorého bol Nico Hischier. Jeho nepríjemnú strelu z tesnej blízkosti vyrazil Sklenár. K dorážke sa takmer dostal Patry.
07:30 Švajčiari sa dostali taktiež do zakončenia. Od modrej čiary to švihom skúšal Matewa. Jeho strelu však Hrehorčák zastavil nohou a následne môžu naši po zisku puku prestriedať.
06:46 Hrehorčák to po vhadzovaní v útočnom pásme skúsil naslepo. Nebola to však márna snaha, keďže Schmid mal zakrytý výhľad. Puk však napokon skončil na jeho nastrčenom betóne.
06:28 Miloš Fafrák vybojoval puk proti Matewovi v útočnom pásme a podarilo sa mu aj dostať k strele z kruhu. Gólman Schmid bol pripravený.
05:48 Hischier nepríjemnou prihrávkou našiel Kurasheva medzi kruhmi, ktorý v podstate iba tečoval puk, no Sklenára poriadne vystrašil.
04:51 Köver šikovnou prihrávkou našiel pred bránou Urbánka, ktorý sa pokúsil strieľať z otočky, no bránku netrafil.
04:26 Hrehorčák posunul na modrú čiaru Kupcovi, ktorý okamžite pálil na bránku. Gólman Schmid vyrazil puk pred seba a pripísal si prvý zákrok v zápase.
03:29 Liška potiahol puk do pásma a skúšal zadovkou pred bránku vrátiť puk Fafrákovi. Táto dvojica si však teraz veľmi nerozumela.
02:48 Korenčík nahodil puk do útočného pásma a sám si aj poň šiel. V rohu klziska boli však Švajčiari v dvojici a boli teda v súboji úspešnejší.
02:13 Zatiaľ sa nehrá veľmi aktívne čo sa týka striel. Oba tímy zatiaľ hrajú v pohodovom tempe a nikam sa neponáhľajú.
01:30 Döpfner smeroval s pukom do útočnej tretiny. K strele sa však napokon nedostal, keďže Slováci ho obrali o puk.
00:45 Prvá švajčiarska formácia na čele s Hischierom rozprúdila krátky kolotoč v našom obrannom pásme, no nepodarilo sa im ani vystreliť.
00:18 Naši hokejisti síce nezvládli úvodné vhadzovanie, ale podarilo sa im získať puk. Skončilo sa to iba nahodením puku do pásma.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Na ľad už prichádzajú švajčiarski hokejisti v červených dresoch. Slováci budú hrať v bielych.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Schmid (Trudel) – Le Coultre, Matewa, Berni, Geisser (C), Barandun, Gross, Schüpbach – Hischier (A), Eggenberger, Kurashev (A) – Simic, Sigrist, Weibel – Leuenberger, Döpfner, Petrig – Patry, Müller, Riat – Kohler.

Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Baláž, Köver, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda – Pospíšil.

Rozhodca: Hölm (SWE), Thomson (USA) – Caillot (FRA), Ondráček (CZE).
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní posledného zápasu základnej skupiny A MS v hokeji hráčov do 18 rokov. Slovenskí hokejisti v tomto zápase rozhodnú o celkovom umiestnení a o svojej východiskovej pozícii pred štvrťfinále. Čaká ich Švajčiarsko, ktoré je v rovnakej situácii. Zápas sa začína o 19:30.

Slovenskí hokejisti pôsobia na domácom šampionáte veľmi dobre. Mali ťažký úvod, keďže sa predstavili hneď proti dvom veľkým favoritom – Fínsku a Kanade. S Fínmi hrali naši hokejisti vyrovnanú partiu, dokonca v zápase vyhrávali 4:3, ale napokon prehrali 4:5. V druhom zápase s javorovými listami Slováci predviedli opäť skvelý výkon a podarilo sa im vybojovať aj historicky prvý bod proti tomuto súperovi na šampionáte. Naši chlapci však napokon podľahli Kanade po predĺžení 4:3. Včera mali slovenskí mladíci pred sebou povinnú jazdu, a to súpera z Lotyšska. Slováci skvelo zvládli tento duel, najmä druhú tretinu a s podporou vynikajúceho publika zdolali súpera 4:0. So 4 bodmi sú teda na priebežnej 3. pozícii so ziskom 4 bodov a skóre 11:9. O všetkom však rozhodne duel proti Švajčiarsku.

Švajčiari vstúpili do turnaja jasnou výhrou nad Lotyšskom. Pobaltského súpera zdolali taktiež ako Slovensko 4:0, následne však utrpeli porážku nad Fínskom 5:1 a nad Kanadou 7:3. Švajčiarsko na tomto šampionáte teda inkasovalo už 12 gólov a strelilo 8. Zatiaľ mu patrí 4. priečka so ziskom troch bodov.

Tento zápas teda rozhodne o konečnom postavení oboch tímov pred štvrťfinále. Pôjde o súboj o tretiu priečku alebo o štvrtú. Už iba tieto dve umiestnenia sú v hre. Držme palce našim chlapcom, aby duel úspešne zvládli!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.
Rozpis
Švajčiarsko
Zostavy :
Schmid
Trudel
Le Coultre
Matewa
Berni
Geisser (C)
Barandun
Gross
Schüpbach
Hischier
Eggenberger
Kurashev
Simic
Sigrist
Weibel
Leuenberger
Döpfner
Petrig
Patry
Müller
Riat
Kohler
Zoradenie : Schmid (Trudel) – Le Coultre, Matewa, Berni, Geisser (C), Barandun, Gross, Schüpbach – Hischier (A), Eggenberger, Kurashev (A) – Simic, Sigrist, Weibel – Leuenberger, Döpfner, Petrig – Patry, Müller, Riat – Kohler.
Lavička :
Slovensko
Zostavy :
Sklenár
Kostelný
Ivan
Fehérváry (C)
Kupec
Žiak
Korenčík
Dúžek
Demo
Ružička
Fafrák
Liška
Roman
Krivošík
Hrehorčák
Baláž
Köver
Urbánek
Stacho
Havrila
Regenda
Pospíšil
Zoradenie : Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Baláž, Köver, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda – Pospíšil.
Lavička :
Rozhodcovia
Hölm (SWE), Thomson (USA) – Caillot (FRA), Ondráček (CZE)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 2. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 3. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 4. Hyundai má SUV pre každého
 5. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 6. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu?
 7. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu
 8. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory
 9. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť
 10. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 1. Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka
 2. Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu
 3. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 4. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 5. Opäť je tu otázka: kam na vysokú?
 6. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 7. Atos predstavil revolučný systém testovania napájania satelitov
 8. Naše finančné družstvo - príbeh Marcely Peškovej
 9. Hyundai má SUV pre každého
 10. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 1. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí 16 196
 2. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť 12 064
 3. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 10 163
 4. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy 6 965
 5. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu 6 091
 6. Hyundai má SUV pre každého 5 969
 7. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 4 018
 8. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory 3 961
 9. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov 3 829
 10. Volkswagen v Ženeve: kruh sa uzatvára 3 203

Téma: Hokej


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Robia si z nás žarty. Nič sa nevyriešilo, odkázali politikom tisíce nespokojných ľudí

„Nedovoľme, aby zomreli nadarmo,“ vyzývala mama zavraždenej Martiny.

DOMOV

Tichý pochod. V Bratislave vyšli tisíce ľudí opäť do ulíc

V poradí už štvrtýkrát zaplnili ľudia námestia a ulice v Bratislave.

KOMENTÁRE

Kto sú víťazi a porazení vládnej krízy

Fico sa zbadal na poslednú chvíľu.

Neprehliadnite tiež

Kuzminová sa trápila, ale má glóbus

Kuzminová získala vo Svetovom pohári svoj prvý krištáľový glóbus – za šprint.

Slováci na otrasnom teréne v Albánsku otočili zápas a vyhrali

Slovenská dvadsaťjednotka prehrávala v Albánsku.

Organizátorovi MS sa nedarilo. Rusko doma hladko podľahlo Brazílii

Na neutrálnom ihrisku v belgickom Liege remizovali Japonsko a Mali 1:1.