Mladí Slováci do štvrťfinále postúpili z tretieho miesta, zahrajú si s Rusmi

V skupine skončili za Fínskom a Kanadou.

(Zdroj: SITA)
Zájazd na zápas Stana Lobotku v Barcelone od 260€ >>

POPRAD. Slovenskí reprezentanti zvíťazili nad Švajčiarmi 2:1 v utorkovom záverečnom súboji A-skupiny na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov v Poprade.

Tri body posunuli zverencov trénera Norberta Javorčíka na konečné tretie miesto v A-skupine. Slováci nastúpia na štvrťfinálový zápas vo štvrtok 20. apríla o 17.30 proti Rusku, ktoré obsadilo druhú priečku v tabuľke B-skupiny.

Súpermi Švajčiarov vo štvrťfinále budú víťazi B-skupiny Američania. Presný štvrťfinálový program bude známy po skončení stretnutia Česko - Rusko v Spišskej Novej Vsi.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Fíni hrajú aj naďalej skvelo, zdolali Kanadu v deväťgólovom zápase
Tabuľka A-skupiny
1.Fínsko4400023:1012
2.Kanada4210118:138
3.Slovensko4201113:107
4.Švajčiarsko410039:143
5.Lotyšsko400043:190

Online prenos:

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Majstrovstvá sveta U18 Skupina A 2016/2017
18. April 2017 o 19:38 | Zimný štadión mesta Poprad
Švajčiarsko Švajčiarsko
1:2
60' minúta
Koniec
Slovensko Slovensko
Stats
Góly a asistencie: 33. Kurashev (Hischier) – 32. Fafrák (Ružička, Liška), 42. Baláž (Korenčík). Rozhodca: Hölm (SWE), Thomson (USA) – Caillot (FRA), Ondráček (CZE).
Prenos
V tretej tretine sa našim hokejistom podarilo streliť rozhodujúci gól stretnutia. O výhre nášho tímu rozhodol v 42. minúte Baláž.
Je teda jasné, že naši hokejisti skončia v A skupine na cennom treťom mieste a vyhnú sa tak v štvrťfinále zámorskému súperovi z USA.
Ďakujeme za pozornosť, štvrťfinále sa začína vo štvrtok, zajtra je deň voľna.
Koniec zápasu.
59:59 Hra je prerušená, sekunda do konca zápasu, máme už istotu tretieho miesta, vhadzovanie pred Schmidom.
59:57 Hrehorčák sa dostal k odrazenému puku v útočnom pásme a skúsil to bekhendom namieriť na prázdnu bránu. Obrancovia súpera však boli pripravení.
59:29 Švajčiari sú už v šestici!
59:07 Adam Liška sa odvážne natlačil po pravom krídle až pred Schmida, vyskúšal napokon aj švajčiarskeho brankára, no mieril mimo.
58:28 Krivošík sa nepúšťal dopredu, puk radšej rozohral cez obrancov, aby sme získali niekoľko cenných sekúnd.
57:34 Ivanovi sa podarilo potiahnuť puk do útočného pásma. Tam si však naši hráči zatiaľ puk posúvajú iba po mantineloch.
56:28 Havrila teraz využil svoju šikovnosť, dostal sa do útočného pásma s pukom, uvoľňoval sa. Švajčiari mu však znepríjemňovali život, nakoniec aj spadol, ale nezavinene.
55:50 Patry potiahol akciu do útočného pásma. Tam však veľmi nemal komu prihrať, a tak ho naši obrancovia prakticky hneď odzbrojili.
54:05 Regenda teraz potrápil Švajčiarov v ich obrannom pásme. Tým sa podarilo založiť útok, Le Coultre vystrelil a ešte aj jemne sekol po lapačke nášho gólmana.
53:07 Gólman Sklenár si opäť musel dať pozor na protihráčov. Eggenberger našiel prihrávkou Berniho pred bránkoviskom, ten vystrelil z prvej, ale náš gólman s istotou zasiahol.
52:04 Švajčiari následne podnikli protiútok. Sklenár si musel dávať pozor, Patry spoločne so Simicom nedali dýchať našej obrane. Hru sa však podarilo prerušiť.
51:43 Krivošík to skúsil individuálne smerom dopredu. Kľučkami sa však medzi kruhmi neuvoľnil.
51:07 Opäť sa hralo na druhej strane. Petrig našiel Leuenbergera osamoteného pred bránkou, no fantastický Sklenár zachytil puk. Následne náš gólman lapačkou krásne vychytal aj strelu Döpfnera spomedzi kruhov. Hra prerušená a z tribún smeruje obrovský potlesk pre nášho gólmana aj celkovú hru za posledné minúty.
50:37 Šanca zase pre nás. Krivošík našiel Hrehorčáka pred bránkoviskom, ktorý to okamžite poslal na bránu, no Schmid opäť iba vyrazil.
50:01 Prvý švajčiarsky útok na čele s Hischierom opäť narobil nepríjemnosti Sklenárovi. Náš brankár spoločne s obrancami upratali situáciu.
48:58 Naši hráči poriadne nevedeli, či to bude icing. K puku sa dostali hostia a okamžite si vytvorili príležitosť. Arnaud Riat sa uvoľnil medzi kruhmi a vystrelil. Sklenárov betón nás teraz zachránil.
47:33 Adam Liška sa perfektnou kľučkou zbavil protihráča na pravom kruhu, namieril si to bližšie k bráne a trafil ľavú žrď!
46:30 Roman našiel šikovne Krivošíka medzi kruhmi a vystrelil. Schmid si postrážil priestor brány a dokázal bezpečne zakročiť.
45:30 Švajčiari opäť robili nepríjemnosti. Stephane Patry sa dostal k puku na ľavom kruhu a spoza hráča vystrelil. Sklenár šiel na kolená, no strela letela našťastie mimo.
44:11 Nico Hischier opäť nebezpečný. Nepríjemne nastrelil puk spomedzi kruhov, jeho pokus letel však iba na plexisklo a následne ho už švajčiarski hokejisti nedostali na hokejku.
43:41 Švajčiari boli teraz tiež nebezpeční. Hischier posunul Kurashevovi medzi kruhy, ten prihral Eggenbergerovi, no jeho pokus bol nepresný.
42:51 Hrehorčák šikovnou prihrávkou z ľavého kruhu hľadal niekoho naslepo. Ukazoval sa mu Roman, no napokon presný puk nedostal.
41:40
41:40 Slovensko dalo gól!
Darí sa nám dostať sa do vedenia aj pomocou náhodného gólu! Korenčík nahadzoval puk na bránu. K odrazenému puku sa dostal JOZEF BALÁŽ a jeho zakončenie sa odrazilo od švajčiarskej hokejky.
Asistoval Marek Korenčík.
40:44 Ružička vyštartoval dopredu a vystrelil nepríjemne spoza obrancu. Puk letel tesne ponad bránku.
40:23 Našim hokejistom sa podarilo vyhrať úvodné buly a dostať sa do útočného pásma. Tam to však už nebolo také úspešné.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Prostredná tretina už priniesla nejaké góly. V 32. minúte otvoril skóre Fafrák, o minútu neskôr vyrovnal Kurashev. Stav je teda nerozhodný 1:1.
Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 21:09.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:34 Získali sme síce útočné pásmo, puk však preskočil Liškovi cez hokejku a ocitol sa už pri Švajčiaroch.
38:48 Až teraz prichádza prvé vylúčenie Švajčiarska v tomto zápase. Za hákovanie si dve minúty odsedí Lucas Matewa.
38:48 Havrila si spracoval dobrú prihrávku zo zadných radov. Prenikol do útočného pásma, vypálil, no iba do bočnej konštrukcie brány.
38:05 Naši po krkolomnej rozohrávke Švajčiarska získali puk medzi kruhmi. Situáciu riešil striktne a dôrazne Hrehorčák, ktorý pálil z otočky. Delovka bola zblokovaná.
37:15 Naša trojica vyrazila do útoku. Baláž s Urbánkom sa už nasťahovali pred bránku, Köver však dlhý čas váhal a vystrelil neskôr. Jeho pokus skončil na Schmidovi.
36:12 Po súboji s Demom sa ešte Muller zahnal po našom hráčovi. Hra bola prerušená, no všetko sa to vyriešilo iba dohovorom.
35:30 Šikovná kombinácia našich. Roman s Hrehorčákom zakombinovali, akciu zakončil Hrehorčák strelou z ľavého kruhu. Mieril šikovne k žrdi, no betón Schmida ukázal jasnú stopku.
34:28 Pred Milošom Fafrákom sa otvoril priestor. Smeroval takmer neohrozene sám na bránku. Blafák na forhend mu však veľmi nevyšiel.
34:01 Ružička sa uvoľnil pred bránkoviskom a vypýtal si prihrávku od Regendu. Následne sa mu však vystreliť nepodarilo.
33:15 Švajčiari pokračujú vo svojej aktivite a momentálne sú stále v našom obrannom pásme. Nepríjemne spomedzi kruhov z prvej pálil Patry. Sklenár úspešne zasiahol.
32:04
32:04 Švajčiarsko dalo gól!
Náš súper však prichádza s rýchlou odpoveďou! Hischier ukázal svoje šikovné ruky, zbavil sa trojice našich hráčov a naservíroval do prázdnej brány PHILIPPOVI KURASHEVOVI, ktorý už iba pohodlne zakončil.
Asistencia: Nico Hischier.
31:20
31:20 Slovensko dalo gól!
Otvárame skóre stretnutia v tomto zápase! Liška obetavo zahral v útočnom pásme, podarilo sa mu zachytiť puk ešte na kolenách. Posunul ho Ružičkovi na kruh, ktorý perfektne naslepo našiel MILOŠA FAFRÁKA medzi kruhmi. Jeho strela skončila v bráne! Vedieme 0:1.
Asistencie: Adam Ružička, Adam Liška.
30:36 Justin Sigrist vnikol do útočného pásma a vystrelil tvrdo príklepom. Gólman Juraj Sklenár dokázal úspešne zasiahnuť.
29:14 Hokejka Jozefa Baláža sa nepríjemne zasekla v medzere v mantineli. Trošku kuriózna situácia, Baláž musel urýchlene striedať a následne hokejku slovenského hokejistu vyslobodil až čiarový rozhodca po prerušení hry.
28:26 Krivošík si dovolil niekoľko kľučiek za bránkou proti Geisserovi. Bol mierne hokejkou atakovaný a padol na ľad, no vylučovať sa nebude.
27:22 Hrehorčák si hodil puk pred seba na pravom krídle, následne sa však cez skalopevného Baranduna nepresadil. Švajčiarsky obranca ho nepríjemne tvrdo odstavil telom.
26:34 Ružička vybojoval puk pri mantineli, posunul Fafrákovi, ktorý pálil okamžite bez váhania. Schmid jeho strelu dokázal betónmi vyraziť.
25:55 Švajčiarski mladíci sa po dlhšom čase pripomenuli nášmu gólmanovi. Z pravého kruhu sa k strele dostal Jan Petrig. Sklenár vytasil svoju lapačku a hru prerušil.
24:51 Urbánek nabil Korenčíkovi po modrej čiare. Jeho delovka bola veľmi tvrdá, ale nanešťastie letela vedľa brány. Gólman Schmid zasahovať nemusel.
24:22 Korenčík prihrávkou v strednom pásme hľadal Baláža. Ten prenechal Köverovi, ktorý nahodil do tretiny a naši okamžite korčuľovali za pukom.
23:33 Fehérváry rozohral akciu po ľavom krídle. Prenechal puk na kruhu, dostal sa k nemu Fafrák. Švajčiari však k nemu vcelku rýchlo pristúpili a zablokovali jeho strelu.
22:57 Následne vnikli do útočnej tretiny naši hokejisti. Z ostrého uhla z ľavého kruhu sa pokúšal Schmida prekvapiť Havrila, no trafil iba priamo do hrude švajčiarskeho brankára.
22:24 Sven Leuenberger šiel do útočného pásma po ľavom krídle a nepríjemne vystrelil spoza protihráča. Gólman Sklenár si pripísal úspešný zákrok betónom.
21:38 Miloš Roman sa tlačil pred Schmidovu bránku po ľavom krídle. Už si pripravoval aj puk na streľbu, no švajčiarsky obranca mu dokázal vypichnúť puk.
20:26 Švajčiari vstúpili do druhej tretiny ofenzívnou akciou. Kurashev prenechal Eggenbergerovi na pravom kruhu, no strela šla vedľa.
20:01 Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina veľa vzruchu nepriniesla. Málo vyložených šancí, málo striel a zatiaľ žiaden gól.
Druhá tretina sa začne približne o 20:23.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:45 Švajčiari v závere tretiny robia problémy našim reprezentantom, ktorí však bezpečne odolávajú a chcú skončiť túto tretinu bez inkasovaného gólu.
18:37 Simic vnikol do útočného pásma, prenechal puk Sigristovi, ktorému sa však nepodarilo vystreliť na bránku.
16:41 Nico Hischier sa dostal útočného pásma po ľavom krídle, vystrelil z kruhu, no Sklenár bol opäť pripravený a bezpečne zasiahol.
15:41 Muller potiahol puk po ľavom krídle, no nakoniec iba nastrelil na mantinel, kde už potom boli naši hráči.
14:01 Havrila výborne zapracoval po strele od modrej čiary, kedy sa mohol k dorážke dostať Weibel. Sklenár hľadal puk v skrumáži, s pomocou spoluhráčov sa mu to aj podarilo.
12:52 Švajčiari síce vyhrali buly v útočnom pásme, no následne sa aj sami z neho vyhodili. Prihrávku na modrej nezachytil Berni a puk prenikol do stredného pásma.
12:22 Presilová hra pre Švajčiarsko. Martin Fehérváry dostáva dve minúty za držanie.
12:18 Ďalší útok z dielne prvej švajčiarskej formácie. Hischier strieľal z ľavého kruhu, no nepodarilo sa mu trafiť bránu.
11:00 Patrik Hrehorčák sa opäť chcel pripomenúť gólmanovi Schmidovi. Skúšal to strelou z ľavého kruhu, ktorá však bola zblokovaná.
10:02 Berni vletel do útočného pásma po ľavom krídle a snažil sa strieľať. Naši hokejisti mu však puk bez nedovoleného zákroku odobrali.
08:36 Švajčiari podnikli rýchly útok, na konci ktorého bol Nico Hischier. Jeho nepríjemnú strelu z tesnej blízkosti vyrazil Sklenár. K dorážke sa takmer dostal Patry.
07:30 Švajčiari sa dostali taktiež do zakončenia. Od modrej čiary to švihom skúšal Matewa. Jeho strelu však Hrehorčák zastavil nohou a následne môžu naši po zisku puku prestriedať.
06:46 Hrehorčák to po vhadzovaní v útočnom pásme skúsil naslepo. Nebola to však márna snaha, keďže Schmid mal zakrytý výhľad. Puk však napokon skončil na jeho nastrčenom betóne.
06:28 Miloš Fafrák vybojoval puk proti Matewovi v útočnom pásme a podarilo sa mu aj dostať k strele z kruhu. Gólman Schmid bol pripravený.
05:48 Hischier nepríjemnou prihrávkou našiel Kurasheva medzi kruhmi, ktorý v podstate iba tečoval puk, no Sklenára poriadne vystrašil.
04:51 Köver šikovnou prihrávkou našiel pred bránou Urbánka, ktorý sa pokúsil strieľať z otočky, no bránku netrafil.
04:26 Hrehorčák posunul na modrú čiaru Kupcovi, ktorý okamžite pálil na bránku. Gólman Schmid vyrazil puk pred seba a pripísal si prvý zákrok v zápase.
03:29 Liška potiahol puk do pásma a skúšal zadovkou pred bránku vrátiť puk Fafrákovi. Táto dvojica si však teraz veľmi nerozumela.
02:48 Korenčík nahodil puk do útočného pásma a sám si aj poň šiel. V rohu klziska boli však Švajčiari v dvojici a boli teda v súboji úspešnejší.
02:13 Zatiaľ sa nehrá veľmi aktívne čo sa týka striel. Oba tímy zatiaľ hrajú v pohodovom tempe a nikam sa neponáhľajú.
01:30 Döpfner smeroval s pukom do útočnej tretiny. K strele sa však napokon nedostal, keďže Slováci ho obrali o puk.
00:45 Prvá švajčiarska formácia na čele s Hischierom rozprúdila krátky kolotoč v našom obrannom pásme, no nepodarilo sa im ani vystreliť.
00:18 Naši hokejisti síce nezvládli úvodné vhadzovanie, ale podarilo sa im získať puk. Skončilo sa to iba nahodením puku do pásma.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Na ľad už prichádzajú švajčiarski hokejisti v červených dresoch. Slováci budú hrať v bielych.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Schmid (Trudel) – Le Coultre, Matewa, Berni, Geisser (C), Barandun, Gross, Schüpbach – Hischier (A), Eggenberger, Kurashev (A) – Simic, Sigrist, Weibel – Leuenberger, Döpfner, Petrig – Patry, Müller, Riat – Kohler.

Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Baláž, Köver, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda – Pospíšil.

Rozhodca: Hölm (SWE), Thomson (USA) – Caillot (FRA), Ondráček (CZE).
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní posledného zápasu základnej skupiny A MS v hokeji hráčov do 18 rokov. Slovenskí hokejisti v tomto zápase rozhodnú o celkovom umiestnení a o svojej východiskovej pozícii pred štvrťfinále. Čaká ich Švajčiarsko, ktoré je v rovnakej situácii. Zápas sa začína o 19:30.

Slovenskí hokejisti pôsobia na domácom šampionáte veľmi dobre. Mali ťažký úvod, keďže sa predstavili hneď proti dvom veľkým favoritom – Fínsku a Kanade. S Fínmi hrali naši hokejisti vyrovnanú partiu, dokonca v zápase vyhrávali 4:3, ale napokon prehrali 4:5. V druhom zápase s javorovými listami Slováci predviedli opäť skvelý výkon a podarilo sa im vybojovať aj historicky prvý bod proti tomuto súperovi na šampionáte. Naši chlapci však napokon podľahli Kanade po predĺžení 4:3. Včera mali slovenskí mladíci pred sebou povinnú jazdu, a to súpera z Lotyšska. Slováci skvelo zvládli tento duel, najmä druhú tretinu a s podporou vynikajúceho publika zdolali súpera 4:0. So 4 bodmi sú teda na priebežnej 3. pozícii so ziskom 4 bodov a skóre 11:9. O všetkom však rozhodne duel proti Švajčiarsku.

Švajčiari vstúpili do turnaja jasnou výhrou nad Lotyšskom. Pobaltského súpera zdolali taktiež ako Slovensko 4:0, následne však utrpeli porážku nad Fínskom 5:1 a nad Kanadou 7:3. Švajčiarsko na tomto šampionáte teda inkasovalo už 12 gólov a strelilo 8. Zatiaľ mu patrí 4. priečka so ziskom troch bodov.

Tento zápas teda rozhodne o konečnom postavení oboch tímov pred štvrťfinále. Pôjde o súboj o tretiu priečku alebo o štvrtú. Už iba tieto dve umiestnenia sú v hre. Držme palce našim chlapcom, aby duel úspešne zvládli!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.
Rozpis
Švajčiarsko
Zostavy :
Schmid
Trudel
Le Coultre
Matewa
Berni
Geisser (C)
Barandun
Gross
Schüpbach
Hischier
Eggenberger
Kurashev
Simic
Sigrist
Weibel
Leuenberger
Döpfner
Petrig
Patry
Müller
Riat
Kohler
Zoradenie : Schmid (Trudel) – Le Coultre, Matewa, Berni, Geisser (C), Barandun, Gross, Schüpbach – Hischier (A), Eggenberger, Kurashev (A) – Simic, Sigrist, Weibel – Leuenberger, Döpfner, Petrig – Patry, Müller, Riat – Kohler.
Lavička :
Slovensko
Zostavy :
Sklenár
Kostelný
Ivan
Fehérváry (C)
Kupec
Žiak
Korenčík
Dúžek
Demo
Ružička
Fafrák
Liška
Roman
Krivošík
Hrehorčák
Baláž
Köver
Urbánek
Stacho
Havrila
Regenda
Pospíšil
Zoradenie : Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Baláž, Köver, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda – Pospíšil.
Lavička :
Rozhodcovia
Hölm (SWE), Thomson (USA) – Caillot (FRA), Ondráček (CZE)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
 2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
 3. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
 4. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
 5. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
 6. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
 7. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
 8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
 9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
 10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
 1. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
 2. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
 3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
 4. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
 5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
 6. Mladí vodiči preferujú čoraz silnejšie autá
 7. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
 8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
 9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
 10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
 1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 6 946
 2. Moskva alebo Petrohrad? 5 749
 3. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 3 187
 4. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 2 708
 5. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 300
 6. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 2 268
 7. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 2 129
 8. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 362
 9. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni 1 315
 10. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli 1 196

Téma: Hokej


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Ak sa bude chcieť pacient objednať, vyšetrenie nech si zaplatí sám

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce zmeniť spôsob objednávania pacientov.

KOMENTÁRE

Akékoľvek súkromné peniaze do zdravotníctva sú vítané

Ľudia si za doplnkové ordinačné hodiny priplatia.

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

EKONOMIKA

Hranica s Ukrajinou sa môže otvoriť, clo zrušiť a roaming tiež

V najbližších rokoch by sa Ukrajina či Moldavsko mohli dostať do Schengenu.

Neprehliadnite tiež

Karabach? Na Ligu majstrov sú lístky lacnejšie ako u nás na dedine

Atléticu Madrid sa v novej supermodernej aréne nedarí, v Lige majstrov je na pokraji vypadnutia.

Neapol s Hamšíkom sa udržal v hre o postup, Dortmund končí

Real strelil v Nikózii šesť gólov, Liverpool neudržal náskok 3:0.

Slovan získal bod po góle 12 sekúnd pred koncom, ale napokon prehral

S takýmto prístupom nemôžeme pomýšľať na úspech, hnevá sa obranca slovenského klubu Michal Sersen.