Nestalo sa to tridsaťdva rokov. V NHL sa predlžovali všetky zápasy

Prvé kolo play-off NHL malo v noci z pondelka na utorok na programe štyri zápasy. Všetky sa skončili po predĺžení.

Bobby Ryan (vľavo) z Ottawy Senators strieľa víťazný gól do siete Bostonu Bruins.(Zdroj: TASR/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

NEW YORK. Tridsaťdva rokov NHL nezažila noc, aká sa odohrala z pondelka na utorok. Všetky štyri zápasy, ktoré sa hrali, sa po drámach rozhodli až v predĺžení.

V Toronte sa domáci nečakane tešili z triumfu nad Washingtonom 4:3 a v Nashville sa tiež radovali domáci z víťazstva nad Chicagom 3:2.

Súboje v Calgary a Bostone pre seba rozhodli v predĺžení hosťujúce tímy. Ottawa zvíťazila 4:3 a Anaheim 5:4.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Chicago stratilo dvojgólový náskok, Hossa a Pánik sú blízko vypadnutia

Už jedenásť predĺžení

Všetky štyri duely v jeden hrací deň play-off museli ísť do predĺženia naposledy predtým 10. apríla 1985. To isté sa prihodilo aj 11. apríla 1980 a už nikdy v celej histórii NHL. Informuje o tom štatistický portál Elias Sports Bureau.

"Toto sú najviac zábavné zápasy, keď sa rozhodne v predĺžení. Všetci vtedy najviac držíme spolu a máme chuť oslavovať," povedal v dobrej nálade Tyler Bozak.

Hokejista Toronta strelil rozhodujúci gól proti Washingtonu. Vďaka nemu outsider vedie nad víťazom základnej časti sezóny 2:1 na zápasy.

Všetky tri stretnutia tejto série muselo rozuzliť až predĺženie. Celkovo sa v riadnom hracom čase nerozhodlo až v jedenástich z 24 súbojov v play-off 2017.

Každá z ôsmich sérií prvého kola už zažila aspoň jedno predĺženie. Historicky rekordné číslo pre celé play-off je sedemnásť zápasov s predĺžením z roku 2013.

Dvom najlepším hrozí koniec

Ďalším špecifikom aktuálneho play-off NHL je vzbura nefavoritov.

Až tri nižšie nasadené tímy vedú vo svojich sériách prvého kola, z toho Nashville a St. Louis už 3:0 a sú na prahu postupu do semifinále konferencií.

"Naše výkony lákajú divákov. Otočili sme zápas z 0:2. Nemyslím si, že je ešte niekde inde taká atmosféra ako práve u nás.

Peter Laviolette, tréner Nashvillu

V oboch prípadoch reálne hrozí vypadnutie dvom najlepším tímom základnej časti v Západnej konferencii Chicagu a Minnesote.

Stav 2:1 na zápasy je v už spomenutej sérii Toronta s Washingtonom, teda konfrontácii nasadenej osmičky a jednotky na Východe.

"Naše výkony lákajú divákov. Otočili sme zápas z 0:2. Nemyslím si, že je ešte niekde inde taká atmosféra ako práve u nás," uviedol tréner Nashvillu Peter Laviolette.