V riadnom hracom čase sa nerozhodlo. Slovenskí mladíci prehrali s Ruskom po predĺžení

Rusko sa v sobotňajšom semifinále stretne s Fínskom.

Na snímke sklamaní slovenskí hokejisti Patrik Hrehorčák (vľavo) a Filip Krivošík po inkasovanom góle v predĺžení štvrťfinálového zápasu na majstrovstvách sveta v hokeji hráčov do 18 rokov Slovensko - Rusko.(Zdroj: TASR)
Slávny autosalón v Ženeve už za 115€ >>

MS v hokeji do 18 rokov - štvrťfinále:

Rusko - Slovensko 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 6. Čechovič (Svečnikov), 42. Čechovič (Svečnikov, Samorukov), 69. Slepec (Koltygin) - 31. A. Ružička (Liška, Baláž), 36. Fafrák (Liška)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Holm (Švéd.), Piragič (Chor.) - Caillot (Fr.), Hancock II (USA)

Rusko: Žukov - Dedov, Samorukov, Galeňuk, Rubinčik, Baranov, Kalabuškin, Pereľajev - Svečnikov, Lipanov, Čechovič - Toropčenko, Bicadze, Alexejev - Slepec, Klisunov, Maximov - Šaškov, Koltygin, Muranov - Marušev

Slovensko: Sklenár - Fehérváry, M. Ivan, Kupec, Žiak, Dúžek, Korenčík, Demo - Liška, A. Ružička, Fafrák - Hrehorčák, Miloš Roman, Krivošík - Stacho, Urbánek, Baláž - Pospíšil, Havrila, Regenda - Kövér

POPRAD. Slovenskí reprezentanti prehrali s Rusmi 2:3 po predĺžení vo štvrtkovom popradskom štvrťfinále na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov.

Rozhodnutie vo vyrovnanom a mimoriadne dramatickom stretnutí priniesla až 69. min a gól z hokejky Kirila Slepca.

Rusko sa v sobotňajšom semifinále stretne s Fínskom.

Severania si v úvodnom štvrťfinále poradili s Čechmi 6:5 po predĺžení.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Mladí Česi si vynútili po bojovnom výkone predĺženie, na Fínov nestačili

Slovensko sa na šampionáte prezentovalo výbornými výkonmi, ale štvrtýkrát v rade končí svoju púť vo štvrťfinále. Keďže v záverečnom štvrťfinálovom súboji hráči USA zvíťazili nad Švajčiarmi (4:2) obsadia slovenskí mladíci na MS do 18 rokov konečnú šiestu priečku.

Semifinálové dvojice MS do 18 rokov tvoria: Fínsko - Rusko a Švédsko - USA. Hrať sa bude v sobotu 22. apríla v Poprade.

Online prenos:

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Majstrovstvá sveta U18 Štvrťfinále 2016/2017
20. April 2017 o 17:38 | Zimný štadión mesta Poprad
Rusko Rusko
3:2
69' minúta
Koniec
Slovensko Slovensko
Stats
Góly a asistencie: 6. Čechovič (Svečnikov), 42. Čechovič (Svečnikov, Samorukov), 69. Slepec (Koltygin) – 31. Ružička (Liška, Baláž), 35. Fafrák (Liška). Rozhodca: Holm, Piragić – Caillot, Hancock.
Prenos
Najlepšími hráčmi Slovenska na tomto šampionáte sú: Adam Liška, Martin Kupec, Martin Fehérváry.
Ruským hokejistom sa podarilo rozhodnúť v predĺžení o osude tohto veľmi vyrovnaného stretnutia. Slovenskí mladíci sa však nemusia za nič hanbiť. V skupine a aj v dnešnom zápase predviedli skvelé výkony, predstavili sa fantastickému publiku tu na štadióne v Poprade a ukázali, že ročník narodenia 1999 je veľmi silný a má hokejovú budúcnosť.
Šampionát však nekončí, pozajtra začínajú semifinálové boje.

Ďakujeme za pozornosť.
Koniec zápasu.
68:42 Rusko dalo gól!
Tak toto je naozaj smutný koniec. Puk do rohu klziska zaviezol Koltygin, získal ho KIRILL SLEPEC, dostal sa pred bránku a šikovnou strelou pomedzi nohy prekonal Sklenára.
Asistencia: Pavel Koltygin.
68:01 Fehérváryho už Rusi zahnali do stredného pásma, a tak sa musíme vrátiť dozadu a rozohrať. Držíme však podstatnú časť predĺženia puk na svojich hokejkách, a to je dobré.
67:34 Ružička spomedzi kruhov vystrelil iba do ruského hráča. Následne hľadal prihrávkou spoluhráča, no Žukov bol pripravený.
66:15 Demo hľadal krížnou prihrávkou Žiaka, Kalabuškin však zasiahol v poslednej chvíli a vypichol puk spred Žiakovej hokejky.
65:30 Fehérvárymu nevyšla prihrávka v útočnom pásme. Puku sa však zmocnil Liška a pre istotu ho vytiahol von až k nášmu obrannému pásmu.
64:44 Filip Krivošík si pripravil puk na pravom kruhu a podarilo sa mu švihom zakončiť. Žukov musel urýchlene vytiahnuť svoj betón.
64:15 Naši sa dostali k šanci. Žukov už ležal v bránkovisko, Roman strieľal od modrej čiary, no trafil iba ruského obrancu.
63:20 Samorukov sa dostal k strele z pravého kruhu, ale mieril nad plexisklo. Rusi sú natlačení stále v našom pásme.
62:24 Nepríjemne sa uvoľnil Kalabuškin. Jeho pokus z pravého kruhu mieril na Sklenárov betón.
61:36 Romanovi sa podarilo potiahnuť puk von z obranného pásma. Následne sme sa však v útočnej tretine neudržali, puk však máme opäť v strednom pásme.
60:58 Oddychový čas si berie náš tréner Norbert Javorčík.
60:58 Hra je prerušená a Rusi sú vykázaní z nášho pásma. Koltygin bol totižto postavený v bránkovisku.
60:28 Liška potiahol akciu, ale stratil puk na červenej čiare. Následne vnikli do útočného pásma Rusi, ale Fehérváry ich odstavil.
60:01 Začalo sa predĺženie.
V úvode tretej tretiny sa Rusom podarilo vyrovnať a stav 2:2 sa udržal až do týchto chvíľ. O osude stretnutia sa teda bude rozhodovať najprv v 10-minútovom predĺžení. Hrá sa 4 na 4.
60:00 Tretia tretina sa skončila.
59:49 Hrehorčák sa po vyhratom vhadzovaní zmocnil puku a vystrelil smerom na bránku. Žukov musel okamžite vytiahnuť svoj betón.
59:41 Oddychový čas pre Rusko. V týchto chvíľach je úroveň nervozity u oboch tímov určite vysoká.
59:34 Buly však vyhrali naši protihráči a vyštartovali dopredu. Tentokrát nás zachránila modrá čiara, keďže sa pískal ruský ofsajd.
59:25 Rusi teraz pochybili v rozohrávke a končí sa to odpískaným zakázaným uvoľnením. Hra sa sťahuje pred ruského gólmana.
58:45 Ivan Muranov vyštartoval sám na našu bránku. Ruský útočník sa snažil prekonať Sklenára strelou nad vyrážačku, no nepodarilo sa mu to. Náš fantastický gólman predviedol vynikajúci zákrok!
58:28 Dúžek už mohol z modrej čiary strieľať, ešte však posúval puk Balážovi, ktorý vystrelil. Žukov vyrazil puk.
57:44
57:44 Svečnikov sa dostal k strele z ľavého kruhu. Gólman Sklenár bol pripravený a dokázal puk zachytiť.
56:12 A je to tak. Zakončenie Michala Ivana z tesnej blízkosti bolo predvedené nohou a podľa hlavných rozhodcov to bol zámer. Gól teda uznaný nie je.
56:12 Podarilo sa nám streliť gól. Hlavný rozhodca zamieril k boxu časomeračov a uvidíme. Pravdepodobne bol gól dosiahnutý nohou.
55:43 Krivošík vyhral vhadzovanie v strednom pásme. Puku sa zmocnil Patrik Hrehorčák, ktorý vyrazil rýchlo dopredu, vystrelil spomedzi kruhov a Sklenár úspešne zachytil puk a pridržal ho.
54:46 Naši zavreli súpera v pásme. Korenčík už musel nahadzovať od modrej čiary. Jeho pokus letel vedľa a následne sa už puku zmocnili Rusi.
53:48 Podarilo sa nám dostať sa do útoku. Havrila švihom strieľal z ľavého kruhu, ale bolo to veľmi krkolomné, puk letel vedľa bránky.
52:49 K strele sa dostal Alexej Lipanov z tesnej blízkosti, brankár Sklenár dokázal zabrániť inkasovaniu. Rusi nás teraz poriadne zvierajú v našom pásme, už viac ako minútu nemôžu naši hráči prestriedať.
52:03 Sklenár si musel dať pozor opäť. Lipanov našiel medzi kruhmi obávaného Svečnikova, jeho strela našťastie vypálila iba mimo.
51:02 Gólmana Sklenára teraz po individuálnom prieniku preveril Pavel Koltygin. Jeho strela z kruhu skončila v lapačke nášho brankára a hra je prerušená.
50:34
50:34 Rusi uspeli v osobných súbojoch za našou bránkou. K strele spomedzi kruhov sa dostal Lipanov, ale netrafil sa presne.
49:30 Následne sme sa k zakončeniu dostali opäť. Hrehorčák si prevzal prenechaný puk od Romana prudko vystrelil. Maxim Žukov bol pripravený.
49:13 Fehérváry nepríjemne príklepom vystrelil, jeho pokus však smeroval mimo bránky.
48:36 Verdikt hlavného rozhodcu hovorí v náš prospech. Gól neplatí!
48:36 Svečnikov sa natlačil po pravom krídle, dostal sa k bránke a bekhendom popri žrdi sa snažil prekvapiť nášho gólmana. Bude sa telefonovať, pretože Sklenár puk síce pritlačil k žrdi, no uvidí sa, či to bolo iba na bránkovej čiare. Telefonuje sa...
47:58 Našim sa podarilo založiť útočnú akciu. K strele od modrej sa dostal Pospíšil, ale zakončenie bolo zablokované.
47:15 Stacho sa rozbehol po strede ihriska, posunul Korenčíkovi, ktorý nahodil na brankára Žukova. Hra bola prerušená a po dlhšom čase sa nám podarí dostať sa do ruského obranného pásma.
46:40 Našim hokejistom sa podarilo získať puk v strednom pásme. Hrehorčák už zbytočne situáciu nekomplikoval a odkopol puk futbalovo korčuľou.
45:34 Samorukov sa individuálne dostal do útočnej tretiny a pokúsil sa nastreliť puk. Sklenára neohrozil a po zisku puku môžeme aj my niečo vyprodukovať.
44:40 Do útočného pásma vnikol Alexej Toropčenko a pokúšal sa nahodiť puk na bránku. Strela však skončila iba na plexiskle.
44:08 Pospíšil vyštartoval dopredu s Havrilom. Naši hráči si však teraz veľmi nerozumeli a dopredu vyštartoval Čechovič. Po jeho akcii bola posunutá bránka a hra je teda prerušená.
42:57 Roman si pýtal pred bránkou od Ružičku. Nepodarilo sa to teraz našim hráčom a puk potom skončil už mimo útočnej tretiny.
41:40 Do útočného pásma prenikol Alexej Toropčenko. Pokúšal sa vystreliť z ľavého kruhu. Puk nakoniec bol zrazený a skončil na plexiskle.
41:14
41:14 Rusko dalo gól!
Rusi dve sekundy pred koncom využívajú presilovku! Samorukov posunul na ľavý kruh Svečnikovi, ktorý prihrávkou našiel IVANA ČECHOVIČA, ktorý z prvej vystrelil a prekonal Sklenára.
Asistencie: Andrej Svečnikov, Dmitrij Samorukov.
40:45 Urbánek to teraz urobil dobre. Dokázal predvídať kroky Svečnikova, ktorý posúval puk na modrú Dedovovi, no hokejka nášho hráča puk zastavila.
40:17 Rusi začínajú túto tretinu ešte skrátenou presilovou hrou. Nasťahovali sa do pásma, od modrej nahodil Samorukov, no puk šiel vedľa.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry patrila našim hokejistom, ktorí otočili skóre zápasu. V 31. minúte vyrovnal Ružička a o štyri minúty neskôr sa presadil aj Fafrák.
Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 19:14.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:34 Od modrej sa k strele dostal Samorukov. Jeho strela letela mimo a puk skončil až v strednom pásme.
39:16 Škoda, budeme hrať v oslabení. Michal Ivan si odsedí dve minúty za hákovanie.
38:56 Od modrej čiary sa k strele dostal Maximov. Jeho pokus však smeroval vedľa bránky. Rusi sa teraz dostávajú k záverečnému náporu.
38:16 Po dlhšom čase sa k strele dostali ruskí hokejisti. Od modrej švihom nastrelil na bránu Dmitrij Samorukov. Pre Sklenára dôležitý zákrok lapačkou.
37:43 Pospíšil a aj Regenda strieľali z pravej strany. Rusi zablokovali oba naše pokusy a nedovolili ohroziť Žukova.
36:53 Krivošík šikovne našiel prihrávkou na ľavom kruhu Žiaka, ktorý vystrelil forhendom. Žukov vyrazil pred seba, Hrehorčák sa k dorážke už tesne nedostal.
36:20 Od modrej čiary nahodil puk na bránu Fehérváry. Strela skončila na výstroji jedného z našich hráčov, k dorážke sa však potom nedostali.
35:33 Získavame ďalšiu presilovku. Nedovoleným zákrokom si pomohol Georgi Dedov, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.
34:50 Rusi po dlhšom čase vnikli do nášho pásma, ale dostali sa s pukom iba do rohu klziska. Ďalej ich naši hokejisti nepustili.
34:02
34:02 Slovensko dalo gól!
Ideme do vedenia v stretnutí! Liška potiahol puk po pravom krídle popri mantineli. Dostal sa až za bránku a skvelo vrátil puk zadovkou na bližšiu žrď, kde bol pripravený MILOŠ FAFRÁK a doklepol do brány!
Asistencia: Adam Liška.
33:37 Fafrák to krížnou prihrávkou skúšal na Ivana. Tento pas cez ruských hráčov neprešiel a puk skončil na hokejkách Rusov.
32:45 Ružička ešte stihol zachrániť útočné pásmo, nerozumel si však s Kupcom a puk získal Toropčenko, ktorý zozbieral pár cenných sekúnd.
31:54 Po našom góle hneď získavame presilovku. Michail Bicadze to neurobil veľmi rozumne, puk poslal mimo hracej plochy a odsedí si dve minúty za vyhodenie puku.
31:12 Pozor sme si však teraz museli dať individuálnu akciu z repertoára Ivana Čechoviča. Ruský útočník sa zbavil našich obrancov, namieril si to na bránu a bekhendovým blafákom sa snažil prekvapiť Sklenára. Náš gólman odolal a bude sa vhadzovať v našom pásme.
30:35
30:35 Slovensko dalo gól!
Naši chlapci vyrovnávajú stav stretnutia! Baláž skvelo vybojoval puk pri mantineli, posunul pred bránkovisko voľnému Liškovi, ktorý pekne posunul nakrátko ADAMOVI RUŽIČKOVI a na jeho strelu k pravej žrdi nemal Žukov nárok!
Asistencie: Adam Liška, Jozef Baláž.
29:54 Za ruskou bránkou pri mantineli inkasoval Baranov tvrdý hit od Urbánka. Všetko bolo v súlade s pravidlami, ruský obranca je v poriadku.
29:45 Pospíšil sa dostal k strele z pravého kruhu. Puk skončil na brankárovi Žukovovi, ktorý si postrážil túto situáciu a hra je následne prerušená.
28:57 Po našom úniku a prečíslení, ktoré neskončillo dobre, sa dopredu dostali aj ruskí hráči. Spomedzi kruhov strieľal Svečnikov, ale na bránu sa netrafil.
28:17 Ružička šikovne posunul Kupcovi na modrú čiaru, ktorý tvrdo vypálil z prvej. Po dlhšom čase sa teda našim hokejistom podarilo vyskúšať Žukova.
26:58 K strele sa dostal Slepec z pravého kruhu a jeho pokus ešte dorážal aj Klisunov. Slovenský gólman SKlenár predviedol dobré zákroky.
26:26 Ďalšie zakázané uvoľnenie. Pospíšil si nerozumel s Liškom a posunul mu nepresnú prihrávku. Hra sa teda opäť sťahuje pred gólmana Sklenára.
25:07 Boli sme svedkami krátkeho nedorozumenia, rozhodcovia sa dohadovali o predošlej situácii, či slovenskí hokejisti ešte tečovali puk. Nakoniec nie a je z toho icing.
24:13 Rusi teraz pohrozili v útočnom pásme. Kirill Slepec vystrelil z pravého kruhu, puk skončil na betóne gólmana Sklenára, ktorý ho vytiahol v pravej chvíli.
23:14 Pred Čechovičom sa otvoril priestor na pravom kruhu. Ruský útočník vystrelil bekhendom, strela skončila na Sklenárovi. Následne je z toho ďalšie zakázané uvoľnenie nášho tímu.
22:55 Našim hráčom sa podarilo vyhrať buly v strednom pásme. Ivan rozohrával útočnú akciu cez Lišku, ktorému sa puk zachytiť nepodarilo a je z toho icing.
22:16 Slovenskí mladíci získali útočné pásmo. Podarilo sa nám zavrieť Rusov v ich obrannom pásme, no neprišla však žiadna strela, ktorá by ohrozila Žukova.
21:09 Michail Bitsadze prenikol do útočnej tretiny a nahadzoval puk z modrej čiary. Puk bol zblokovaný, Sklenár teda zasahovať nemusel.
20:24 Rusi začali druhú tretinu rýchlou útočnou akciou. Svečnikov obkorčuľoval okolo brány a prihrávkou niekoho hľadal, no naši hokejisti boli pripravení.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina bola viacmenej vyrovnaná. Rusom sa podarilo dostať sa do vedenia v zápase v 6. minúte, keď sa presadil Čechovič.
Druhá časť hry sa začne približne o 18:24.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:15 Havrila vnikol do útočného pásma, puk sa mu však nepodarilo pripraviť si na strelu. Následne to už bolo lepšie v podaní Kupca od modrej. Jeho delovka Žukova ohrozila.
17:53 Naši si nie veľmi pozorne postrážili Kirilla Slepeca, ktorý sa od mantinelu odpútal, dostal sa k bránke, ale zakončil z ostrého uhlu vedľa.
17:08 Po pravom krídle sa natlačil do útočného pásma Toropčenko, ktorý vystrelil spoza nášho obrancu, no puk letel vedľa brány.
16:29 Ivan zablokoval puk, ktorý vysielal z ľavého krídla Šaškov. Strela bola teda zrazená a skončila na ochrannej sieti.
15:37 Patrik Hrehorčák sa uvoľnil medzi kruhmi a príklepom pálil. Jeho delovku Maxim Žukov videl a dokázal na ňu aj patrične reagovať.
15:27 Ruská formácia na čele s Alexejevom bola na ľade poriadne dlho a dokázala mierne potrápiť našu defenzívu. Akcia sa skončila, keď rozhodcovia odpískali ofsajd.
14:44 Rusi nás teraz na nejaký čas uzavreli v útočnom pásme. Puk sa však pohybuje po rohoch a odtiaľ nebezpečenstvo nehrozí.
13:24 Ružička prihrávkou pred bránku hľadal Lišku, no hokejka gólmana Žukova bola dlhšia a puk cez ňu neprešiel.
12:37 Hrehorčák sa snažil prekvapivou krížnou prihrávkou nájsť Fehérváryho. Puk však neprenikol cez ruské hokejky.
12:01 Žiak šikovnou krížnou žabkou hľadal na vrchole ľavého kruhu Krivošíka. Ten si však puk nanešťastie nespracoval.
11:21 Budeme hrať presilovú hru. Ivan Čechovič natlačil nášho hráča zozadu na Sklenára a dostáva dve minúty za krosček.
11:06
11:06 Fafrák si mierne nerozumel v útočnom pásme s Ružičkom. Naši sa snažili si vylepšiť streleckú pozíciu, no neskončilo sa to úspešne.
10:37 Pospíšil poslal vyššie spomedzi kruhov nepríjemnú strelu švihom, ktorú Žukov ani poriadne nevidel. Puk sa odrazil od zadného mantinelu, dorážať šiel Regenda, ale iba do lapačky ruského gólmana.
09:42 Po pravom krídle vyštartoval dopredu Kirill Maximov. Jeho pokus z kruhu však smeroval mimo bránky.
08:22 Bitsadze poslal nepríjemný puk z pravej strany, ktorý sa odrazil od mantinelu na hokejku Samorukova. Jeho delovka však letela ďaleko vedľa.
07:18 Problémy pred našou bránkou. Nikita Šaškov mal až príliš veľa priestoru. Vystrelil z pravého kruhu, následne si naši nevšimli odrazený puk a Šaškov dorážal opäť. Puk však skončil na skvelom Sklenárovi.
06:27 Rusi nás zavreli v našom obrannom pásme. K strele sa dostal Dedov, jeho strela však bola zblokovaná. Následne vystrelil aj Kirill Maximov, no mieril vedľa.
05:36
05:36 Rusko dalo gól!
Ruskí hokejisti otvárajú skóre stretnutia! Svečnikov potiahol puk do útočného pásma, brankár Sklenár vyrazil puk, no iba priamo na hokejku IVANA ČECHOVIČA, ktorý už bezpečne dorazil.
Asistencia: Andrej Svečnikov.
05:08 Regenda potiahol puk do útočného pásma, no veľmi si nerozumel s Havrilom. Rusi našim hráčom puk uchmatli a snažili sa ísť dopredu.
04:24 Po delovke z hokejky Adama Žiaka puk nepríjemne zasiahol Alexandra Klisunova, ktorý odchádza na striedačku s pomocou spoluhráčov.
04:02 Následne naši hokejisti zaútočili opäť po chybnej rozohrávke Rusov. Liška zachytil puk, prihral ho nakrátko Ružičkovi, ktorý švihom strieľal, no iba do Žukovovej lapačky.
03:54 Naši hráči to opäť skúšali jednoducho. Ružička vykorčuľoval poza bránku a skúsil to z otočky. Žukov si pripísal úspešný zákrok.
03:14 Regenda si chcel hodiť puk o mantinel a korčuľovať ďalej v útočnom pásme. Následne ho však Dedov odstavil a Pospíšil už na puk nesiahol.
02:15 Balážovi sa podarilo dostať sa dopredu. Smeroval do útočného pásma po strede klziska a nahodil puk na bránu. Žukov zasiahol úspešne.
01:33 Nebezpečná akcia Ruska. Mark Rubinčik vkorčuľoval do útočného pásma, z otočky vystrelil spomedzi kruhov a trafil žrď.
00:48 Na modrej čiare sa k puku dostal Martin Kupec, ktorý tvrdo príklepom vypálil. Jeho pokus smeroval na brankára Žukova.
00:25 Prvýkrát sa nám podarilo dostať sa do útočnej tretiny. Ružičkovi ušiel puk medzi kruhmi, puk však smeroval iba do rohu klziska.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade už máme oba tímy. Slovenskí hokejisti dnes budú hrať v bielych dresoch, Rusi v červených.
Úvodné zostavy:

Rusko: Žukov (Ustimenko) – Dedov, Samorukov (A), Galeňuk, Rubinčik (A), Baranov, Kalabuškin, Pereljajev – Lipanov (C), Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.

Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Stacho, Baláž, Urbánek – Havrila, Regenda, Köver – Pospíšil.

Rozhodca: Holm, Piragić – Caillot, Hancock.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní štvrťfinále Majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 18 rokov 2017. Dnešný zápas o 17:30 bude asi tým najsledovanejším najmä pre slovenských fanúšikov. Slovenskí mladíci sa totiž v štvrťfinále postavia proti rovesníkom z Ruska.

Slovenskí hokejisti do 18 rokov predvádzajú na domácom šampionáte výborné výkony a získali si obľubu u širokej hokejovej verejnosti. Už v úvodnom vystúpení dokázali hrať vyrovnanú partiu s obhajcom trofeje z Fínska, prehrali napokon 4:5. Následne získali mimoriadne cenný bod proti Kanade, ktorej podľahli až po predĺžení 4:3. Potom zverenci Norberta Javorčíka zvládli „povinnú jazdu“ s Lotyšmi, ktorých porazili 4:0. Skupinovú fázu zavŕšili víťazstvom 1:2 nad Švajčiarskom a so 7 bodmi a skóre 13:10 sa umiestnili na 3. pozícii.

Ruská osemnástka odohrala v B skupine taktiež náročné zápasy. V úvode si poradila so severským rivalom zo Švédska výsledkom 3:1. Následne sa v podstate v predpokladanom súboji o prvú priečku v skupine stretla s výberom z USA, ktorému podľahla tesne 5:4. Rusi potom už ďalšie zaváhania nedopustili. Porazili Bielorusko výsledkom 4:1 a v poslednom zápase skupiny zdolali Čechov po predĺžení 4:5. Zabezpečili si teda 2. miesto v skupine vďaka zisku 8 bodov a skóre 16:11.

Najproduktívnejší hráči Slovenska
Patrik Hrehorčák – 4 body (3+1)
Adam Liška – 4 body (2+2)
Adam Ružička – 4 body (1+3)

Najproduktívnejší hráči Ruska
Andrej Svečnikov – 6 bodov (4+2)
Ivan Čechovič – 6 bodov (3+3)
Mark Rubinčik – 6 bodov (2+4)

Slovenských hokejistov teda na popradskom štadióne čaká poriadne ťažký súboj. Naši však už v predošlých zápasoch v skupine ukázali bojovnosť a odhodlanie. Zápas s Ruskom by mal byť opäť vypredaný do posledného miesta a veríme, že skvelé popradské publikum poženie slovenských mladíkov za úspechom v podobe miestenky v semifinále. Držme našim chlapcom palce! Pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Rozpis
Rusko
Zostavy :
Žukov
Ustimenko
Dedov
Samorukov
Galeňuk
Rubinčik
Baranov
Kalabuškin
Pereljajev
Lipanov (C)
Svečnikov
Čechovič
Bicadze
Alexejev
Toropčenko
Slepec
Maximov
Klisunov
Muranov
Marušev
Šaškov
Koltygin
Zoradenie : Žukov (Ustimenko) – Dedov, Samorukov (A), Galeňuk, Rubinčik (A), Baranov, Kalabuškin, Pereljajev – Lipanov (C), Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.
Lavička :
Slovensko
Zostavy :
Sklenár
Kostelný
Ivan
Fehérváry (C)
Kupec
Žiak
Korenčík
Dúžek
Demo
Ružička
Fafrák
Liška
Roman
Krivošík
Hrehorčák
Stacho
Baláž
Urbánek
Havrila
Regenda
Köver
Pospíšil
Zoradenie : Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Stacho, Baláž, Urbánek – Havrila, Regenda, Köver – Pospíšil.
Lavička :
Rozhodcovia
Holm, Piragić – Caillot, Hancock

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Nové komorné bývanie v Karlovke? Karlove
 2. Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s?
 3. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche
 4. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať?
 5. 16 tipov na poznávacie zájazdy so slovenským sprievodcom
 6. Slovanet spustil LTE internet aj na juhu Tokaja
 7. Hľadá sa: Vzťah z rozumu. Darujte na Valentína predplatné SME.sk
 8. Dobrú chuť: príloha o dobrom jedle a varení v denníku SME
 9. Slovanet spustil LTE internet aj v okolí Prešova
 10. Košickí športovci „pustili žilou“
 1. Nové komorné bývanie v Karlovke? Karlove
 2. Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s?
 3. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche
 4. Príbeh tradičného družstva - príbeh Alojza Kračinovského
 5. Parfum podľa zverokruhu. Zvoľte tú správnu vôňu
 6. Fascinuje ma nadšenie mladých ľudí, s akým hltajú nové trendy
 7. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať?
 8. 16 tipov na poznávacie zájazdy so slovenským sprievodcom
 9. Chute a vône kórejskej kuchyne priamo v METRO
 10. Adient je tretí najlepší zamestnávateľ
 1. 16 tipov na poznávacie zájazdy so slovenským sprievodcom 24 440
 2. Mio MiVue 733 WiFi - snadno přeneste záznam autokamery do mobilu 14 166
 3. Dobrú chuť: príloha o dobrom jedle a varení v denníku SME 10 146
 4. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 6 928
 5. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche 5 886
 6. Počet predplatiteľov SME.sk dosiahol ďalší rekord 5 840
 7. Hektická Moskva, ktorá nikdy nespí 5 086
 8. Hľadá sa: Vzťah z rozumu. Darujte na Valentína predplatné SME.sk 4 763
 9. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať? 4 132
 10. Košickí športovci „pustili žilou“ 2 435

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Minister, ktorý robí zmeny a potom ich koriguje. Tomáš Drucker

Napriek istému sklamaniu nemálo odborníkov vraví, že Drucker by mohol byť najlepším ministrom zdravotníctva, akého Smer doteraz postavil.

KOMENTÁRE

Drucker je v polčase. Prečo má šancu vydržať ďalej

Kasting na nového ministra zdravotníctva sa tentoraz zrejme neuskutoční.

Neprehliadnite tiež

Hartmann: Ak nás ľudia odpisujú, dokážeme zahrať najlepšie

Tento turnaj je spravený tak, že aj keď dvakrát v skupine prehráte, môžete byť olympijskými víťazmi, hovorí bývalý brankár Eduard Hartmann.

Recept na úspech proti Američanom? Nenaháňať puk a byť odvážnejší

Máme tu dvadsať frajerov, ktorí, keď budú hrať ako tím, majú úžasnú šancu prejsť cez Ameriku, vraví útočník Martin Bakoš.

Olympiáda 2018 (ZOH): Program 19.2.2018 (deň 10)

Pozrite si program zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu na deň 19. február 2018.