V riadnom hracom čase sa nerozhodlo. Slovenskí mladíci prehrali s Ruskom po predĺžení

Rusko sa v sobotňajšom semifinále stretne s Fínskom.

Na snímke sklamaní slovenskí hokejisti Patrik Hrehorčák (vľavo) a Filip Krivošík po inkasovanom góle v predĺžení štvrťfinálového zápasu na majstrovstvách sveta v hokeji hráčov do 18 rokov Slovensko - Rusko.(Zdroj: TASR)
Dvojzápas Slovenska na MS v hokeji za 250€ >>

MS v hokeji do 18 rokov - štvrťfinále:

Článok pokračuje pod video reklamou

Rusko - Slovensko 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 6. Čechovič (Svečnikov), 42. Čechovič (Svečnikov, Samorukov), 69. Slepec (Koltygin) - 31. A. Ružička (Liška, Baláž), 36. Fafrák (Liška)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Holm (Švéd.), Piragič (Chor.) - Caillot (Fr.), Hancock II (USA)

Rusko: Žukov - Dedov, Samorukov, Galeňuk, Rubinčik, Baranov, Kalabuškin, Pereľajev - Svečnikov, Lipanov, Čechovič - Toropčenko, Bicadze, Alexejev - Slepec, Klisunov, Maximov - Šaškov, Koltygin, Muranov - Marušev

Slovensko: Sklenár - Fehérváry, M. Ivan, Kupec, Žiak, Dúžek, Korenčík, Demo - Liška, A. Ružička, Fafrák - Hrehorčák, Miloš Roman, Krivošík - Stacho, Urbánek, Baláž - Pospíšil, Havrila, Regenda - Kövér

POPRAD. Slovenskí reprezentanti prehrali s Rusmi 2:3 po predĺžení vo štvrtkovom popradskom štvrťfinále na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov.

Rozhodnutie vo vyrovnanom a mimoriadne dramatickom stretnutí priniesla až 69. min a gól z hokejky Kirila Slepca.

Rusko sa v sobotňajšom semifinále stretne s Fínskom.

Severania si v úvodnom štvrťfinále poradili s Čechmi 6:5 po predĺžení.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Mladí Česi si vynútili po bojovnom výkone predĺženie, na Fínov nestačili

Slovensko sa na šampionáte prezentovalo výbornými výkonmi, ale štvrtýkrát v rade končí svoju púť vo štvrťfinále. Keďže v záverečnom štvrťfinálovom súboji hráči USA zvíťazili nad Švajčiarmi (4:2) obsadia slovenskí mladíci na MS do 18 rokov konečnú šiestu priečku.

Semifinálové dvojice MS do 18 rokov tvoria: Fínsko - Rusko a Švédsko - USA. Hrať sa bude v sobotu 22. apríla v Poprade.

Online prenos:

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Majstrovstvá sveta U18 Štvrťfinále 2016/2017
20. April 2017 o 17:38 | Zimný štadión mesta Poprad
Rusko Rusko
3:2
69' minúta
Koniec
Slovensko Slovensko
Stats
Góly a asistencie: 6. Čechovič (Svečnikov), 42. Čechovič (Svečnikov, Samorukov), 69. Slepec (Koltygin) – 31. Ružička (Liška, Baláž), 35. Fafrák (Liška). Rozhodca: Holm, Piragić – Caillot, Hancock.
Prenos
Najlepšími hráčmi Slovenska na tomto šampionáte sú: Adam Liška, Martin Kupec, Martin Fehérváry.
Ruským hokejistom sa podarilo rozhodnúť v predĺžení o osude tohto veľmi vyrovnaného stretnutia. Slovenskí mladíci sa však nemusia za nič hanbiť. V skupine a aj v dnešnom zápase predviedli skvelé výkony, predstavili sa fantastickému publiku tu na štadióne v Poprade a ukázali, že ročník narodenia 1999 je veľmi silný a má hokejovú budúcnosť.
Šampionát však nekončí, pozajtra začínajú semifinálové boje.

Ďakujeme za pozornosť.
Koniec zápasu.
68:42 Rusko dalo gól!
Tak toto je naozaj smutný koniec. Puk do rohu klziska zaviezol Koltygin, získal ho KIRILL SLEPEC, dostal sa pred bránku a šikovnou strelou pomedzi nohy prekonal Sklenára.
Asistencia: Pavel Koltygin.
68:01 Fehérváryho už Rusi zahnali do stredného pásma, a tak sa musíme vrátiť dozadu a rozohrať. Držíme však podstatnú časť predĺženia puk na svojich hokejkách, a to je dobré.
67:34 Ružička spomedzi kruhov vystrelil iba do ruského hráča. Následne hľadal prihrávkou spoluhráča, no Žukov bol pripravený.
66:15 Demo hľadal krížnou prihrávkou Žiaka, Kalabuškin však zasiahol v poslednej chvíli a vypichol puk spred Žiakovej hokejky.
65:30 Fehérvárymu nevyšla prihrávka v útočnom pásme. Puku sa však zmocnil Liška a pre istotu ho vytiahol von až k nášmu obrannému pásmu.
64:44 Filip Krivošík si pripravil puk na pravom kruhu a podarilo sa mu švihom zakončiť. Žukov musel urýchlene vytiahnuť svoj betón.
64:15 Naši sa dostali k šanci. Žukov už ležal v bránkovisko, Roman strieľal od modrej čiary, no trafil iba ruského obrancu.
63:20 Samorukov sa dostal k strele z pravého kruhu, ale mieril nad plexisklo. Rusi sú natlačení stále v našom pásme.
62:24 Nepríjemne sa uvoľnil Kalabuškin. Jeho pokus z pravého kruhu mieril na Sklenárov betón.
61:36 Romanovi sa podarilo potiahnuť puk von z obranného pásma. Následne sme sa však v útočnej tretine neudržali, puk však máme opäť v strednom pásme.
60:58 Oddychový čas si berie náš tréner Norbert Javorčík.
60:58 Hra je prerušená a Rusi sú vykázaní z nášho pásma. Koltygin bol totižto postavený v bránkovisku.
60:28 Liška potiahol akciu, ale stratil puk na červenej čiare. Následne vnikli do útočného pásma Rusi, ale Fehérváry ich odstavil.
60:01 Začalo sa predĺženie.
V úvode tretej tretiny sa Rusom podarilo vyrovnať a stav 2:2 sa udržal až do týchto chvíľ. O osude stretnutia sa teda bude rozhodovať najprv v 10-minútovom predĺžení. Hrá sa 4 na 4.
60:00 Tretia tretina sa skončila.
59:49 Hrehorčák sa po vyhratom vhadzovaní zmocnil puku a vystrelil smerom na bránku. Žukov musel okamžite vytiahnuť svoj betón.
59:41 Oddychový čas pre Rusko. V týchto chvíľach je úroveň nervozity u oboch tímov určite vysoká.
59:34 Buly však vyhrali naši protihráči a vyštartovali dopredu. Tentokrát nás zachránila modrá čiara, keďže sa pískal ruský ofsajd.
59:25 Rusi teraz pochybili v rozohrávke a končí sa to odpískaným zakázaným uvoľnením. Hra sa sťahuje pred ruského gólmana.
58:45 Ivan Muranov vyštartoval sám na našu bránku. Ruský útočník sa snažil prekonať Sklenára strelou nad vyrážačku, no nepodarilo sa mu to. Náš fantastický gólman predviedol vynikajúci zákrok!
58:28 Dúžek už mohol z modrej čiary strieľať, ešte však posúval puk Balážovi, ktorý vystrelil. Žukov vyrazil puk.
57:44
57:44 Svečnikov sa dostal k strele z ľavého kruhu. Gólman Sklenár bol pripravený a dokázal puk zachytiť.
56:12 A je to tak. Zakončenie Michala Ivana z tesnej blízkosti bolo predvedené nohou a podľa hlavných rozhodcov to bol zámer. Gól teda uznaný nie je.
56:12 Podarilo sa nám streliť gól. Hlavný rozhodca zamieril k boxu časomeračov a uvidíme. Pravdepodobne bol gól dosiahnutý nohou.
55:43 Krivošík vyhral vhadzovanie v strednom pásme. Puku sa zmocnil Patrik Hrehorčák, ktorý vyrazil rýchlo dopredu, vystrelil spomedzi kruhov a Sklenár úspešne zachytil puk a pridržal ho.
54:46 Naši zavreli súpera v pásme. Korenčík už musel nahadzovať od modrej čiary. Jeho pokus letel vedľa a následne sa už puku zmocnili Rusi.
53:48 Podarilo sa nám dostať sa do útoku. Havrila švihom strieľal z ľavého kruhu, ale bolo to veľmi krkolomné, puk letel vedľa bránky.
52:49 K strele sa dostal Alexej Lipanov z tesnej blízkosti, brankár Sklenár dokázal zabrániť inkasovaniu. Rusi nás teraz poriadne zvierajú v našom pásme, už viac ako minútu nemôžu naši hráči prestriedať.
52:03 Sklenár si musel dať pozor opäť. Lipanov našiel medzi kruhmi obávaného Svečnikova, jeho strela našťastie vypálila iba mimo.
51:02 Gólmana Sklenára teraz po individuálnom prieniku preveril Pavel Koltygin. Jeho strela z kruhu skončila v lapačke nášho brankára a hra je prerušená.
50:34
50:34 Rusi uspeli v osobných súbojoch za našou bránkou. K strele spomedzi kruhov sa dostal Lipanov, ale netrafil sa presne.
49:30 Následne sme sa k zakončeniu dostali opäť. Hrehorčák si prevzal prenechaný puk od Romana prudko vystrelil. Maxim Žukov bol pripravený.
49:13 Fehérváry nepríjemne príklepom vystrelil, jeho pokus však smeroval mimo bránky.
48:36 Verdikt hlavného rozhodcu hovorí v náš prospech. Gól neplatí!
48:36 Svečnikov sa natlačil po pravom krídle, dostal sa k bránke a bekhendom popri žrdi sa snažil prekvapiť nášho gólmana. Bude sa telefonovať, pretože Sklenár puk síce pritlačil k žrdi, no uvidí sa, či to bolo iba na bránkovej čiare. Telefonuje sa...
47:58 Našim sa podarilo založiť útočnú akciu. K strele od modrej sa dostal Pospíšil, ale zakončenie bolo zablokované.
47:15 Stacho sa rozbehol po strede ihriska, posunul Korenčíkovi, ktorý nahodil na brankára Žukova. Hra bola prerušená a po dlhšom čase sa nám podarí dostať sa do ruského obranného pásma.
46:40 Našim hokejistom sa podarilo získať puk v strednom pásme. Hrehorčák už zbytočne situáciu nekomplikoval a odkopol puk futbalovo korčuľou.
45:34 Samorukov sa individuálne dostal do útočnej tretiny a pokúsil sa nastreliť puk. Sklenára neohrozil a po zisku puku môžeme aj my niečo vyprodukovať.
44:40 Do útočného pásma vnikol Alexej Toropčenko a pokúšal sa nahodiť puk na bránku. Strela však skončila iba na plexiskle.
44:08 Pospíšil vyštartoval dopredu s Havrilom. Naši hráči si však teraz veľmi nerozumeli a dopredu vyštartoval Čechovič. Po jeho akcii bola posunutá bránka a hra je teda prerušená.
42:57 Roman si pýtal pred bránkou od Ružičku. Nepodarilo sa to teraz našim hráčom a puk potom skončil už mimo útočnej tretiny.
41:40 Do útočného pásma prenikol Alexej Toropčenko. Pokúšal sa vystreliť z ľavého kruhu. Puk nakoniec bol zrazený a skončil na plexiskle.
41:14
41:14 Rusko dalo gól!
Rusi dve sekundy pred koncom využívajú presilovku! Samorukov posunul na ľavý kruh Svečnikovi, ktorý prihrávkou našiel IVANA ČECHOVIČA, ktorý z prvej vystrelil a prekonal Sklenára.
Asistencie: Andrej Svečnikov, Dmitrij Samorukov.
40:45 Urbánek to teraz urobil dobre. Dokázal predvídať kroky Svečnikova, ktorý posúval puk na modrú Dedovovi, no hokejka nášho hráča puk zastavila.
40:17 Rusi začínajú túto tretinu ešte skrátenou presilovou hrou. Nasťahovali sa do pásma, od modrej nahodil Samorukov, no puk šiel vedľa.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry patrila našim hokejistom, ktorí otočili skóre zápasu. V 31. minúte vyrovnal Ružička a o štyri minúty neskôr sa presadil aj Fafrák.
Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 19:14.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:34 Od modrej sa k strele dostal Samorukov. Jeho strela letela mimo a puk skončil až v strednom pásme.
39:16 Škoda, budeme hrať v oslabení. Michal Ivan si odsedí dve minúty za hákovanie.
38:56 Od modrej čiary sa k strele dostal Maximov. Jeho pokus však smeroval vedľa bránky. Rusi sa teraz dostávajú k záverečnému náporu.
38:16 Po dlhšom čase sa k strele dostali ruskí hokejisti. Od modrej švihom nastrelil na bránu Dmitrij Samorukov. Pre Sklenára dôležitý zákrok lapačkou.
37:43 Pospíšil a aj Regenda strieľali z pravej strany. Rusi zablokovali oba naše pokusy a nedovolili ohroziť Žukova.
36:53 Krivošík šikovne našiel prihrávkou na ľavom kruhu Žiaka, ktorý vystrelil forhendom. Žukov vyrazil pred seba, Hrehorčák sa k dorážke už tesne nedostal.
36:20 Od modrej čiary nahodil puk na bránu Fehérváry. Strela skončila na výstroji jedného z našich hráčov, k dorážke sa však potom nedostali.
35:33 Získavame ďalšiu presilovku. Nedovoleným zákrokom si pomohol Georgi Dedov, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.
34:50 Rusi po dlhšom čase vnikli do nášho pásma, ale dostali sa s pukom iba do rohu klziska. Ďalej ich naši hokejisti nepustili.
34:02
34:02 Slovensko dalo gól!
Ideme do vedenia v stretnutí! Liška potiahol puk po pravom krídle popri mantineli. Dostal sa až za bránku a skvelo vrátil puk zadovkou na bližšiu žrď, kde bol pripravený MILOŠ FAFRÁK a doklepol do brány!
Asistencia: Adam Liška.
33:37 Fafrák to krížnou prihrávkou skúšal na Ivana. Tento pas cez ruských hráčov neprešiel a puk skončil na hokejkách Rusov.
32:45 Ružička ešte stihol zachrániť útočné pásmo, nerozumel si však s Kupcom a puk získal Toropčenko, ktorý zozbieral pár cenných sekúnd.
31:54 Po našom góle hneď získavame presilovku. Michail Bicadze to neurobil veľmi rozumne, puk poslal mimo hracej plochy a odsedí si dve minúty za vyhodenie puku.
31:12 Pozor sme si však teraz museli dať individuálnu akciu z repertoára Ivana Čechoviča. Ruský útočník sa zbavil našich obrancov, namieril si to na bránu a bekhendovým blafákom sa snažil prekvapiť Sklenára. Náš gólman odolal a bude sa vhadzovať v našom pásme.
30:35
30:35 Slovensko dalo gól!
Naši chlapci vyrovnávajú stav stretnutia! Baláž skvelo vybojoval puk pri mantineli, posunul pred bránkovisko voľnému Liškovi, ktorý pekne posunul nakrátko ADAMOVI RUŽIČKOVI a na jeho strelu k pravej žrdi nemal Žukov nárok!
Asistencie: Adam Liška, Jozef Baláž.
29:54 Za ruskou bránkou pri mantineli inkasoval Baranov tvrdý hit od Urbánka. Všetko bolo v súlade s pravidlami, ruský obranca je v poriadku.
29:45 Pospíšil sa dostal k strele z pravého kruhu. Puk skončil na brankárovi Žukovovi, ktorý si postrážil túto situáciu a hra je následne prerušená.
28:57 Po našom úniku a prečíslení, ktoré neskončillo dobre, sa dopredu dostali aj ruskí hráči. Spomedzi kruhov strieľal Svečnikov, ale na bránu sa netrafil.
28:17 Ružička šikovne posunul Kupcovi na modrú čiaru, ktorý tvrdo vypálil z prvej. Po dlhšom čase sa teda našim hokejistom podarilo vyskúšať Žukova.
26:58 K strele sa dostal Slepec z pravého kruhu a jeho pokus ešte dorážal aj Klisunov. Slovenský gólman SKlenár predviedol dobré zákroky.
26:26 Ďalšie zakázané uvoľnenie. Pospíšil si nerozumel s Liškom a posunul mu nepresnú prihrávku. Hra sa teda opäť sťahuje pred gólmana Sklenára.
25:07 Boli sme svedkami krátkeho nedorozumenia, rozhodcovia sa dohadovali o predošlej situácii, či slovenskí hokejisti ešte tečovali puk. Nakoniec nie a je z toho icing.
24:13 Rusi teraz pohrozili v útočnom pásme. Kirill Slepec vystrelil z pravého kruhu, puk skončil na betóne gólmana Sklenára, ktorý ho vytiahol v pravej chvíli.
23:14 Pred Čechovičom sa otvoril priestor na pravom kruhu. Ruský útočník vystrelil bekhendom, strela skončila na Sklenárovi. Následne je z toho ďalšie zakázané uvoľnenie nášho tímu.
22:55 Našim hráčom sa podarilo vyhrať buly v strednom pásme. Ivan rozohrával útočnú akciu cez Lišku, ktorému sa puk zachytiť nepodarilo a je z toho icing.
22:16 Slovenskí mladíci získali útočné pásmo. Podarilo sa nám zavrieť Rusov v ich obrannom pásme, no neprišla však žiadna strela, ktorá by ohrozila Žukova.
21:09 Michail Bitsadze prenikol do útočnej tretiny a nahadzoval puk z modrej čiary. Puk bol zblokovaný, Sklenár teda zasahovať nemusel.
20:24 Rusi začali druhú tretinu rýchlou útočnou akciou. Svečnikov obkorčuľoval okolo brány a prihrávkou niekoho hľadal, no naši hokejisti boli pripravení.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina bola viacmenej vyrovnaná. Rusom sa podarilo dostať sa do vedenia v zápase v 6. minúte, keď sa presadil Čechovič.
Druhá časť hry sa začne približne o 18:24.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:15 Havrila vnikol do útočného pásma, puk sa mu však nepodarilo pripraviť si na strelu. Následne to už bolo lepšie v podaní Kupca od modrej. Jeho delovka Žukova ohrozila.
17:53 Naši si nie veľmi pozorne postrážili Kirilla Slepeca, ktorý sa od mantinelu odpútal, dostal sa k bránke, ale zakončil z ostrého uhlu vedľa.
17:08 Po pravom krídle sa natlačil do útočného pásma Toropčenko, ktorý vystrelil spoza nášho obrancu, no puk letel vedľa brány.
16:29 Ivan zablokoval puk, ktorý vysielal z ľavého krídla Šaškov. Strela bola teda zrazená a skončila na ochrannej sieti.
15:37 Patrik Hrehorčák sa uvoľnil medzi kruhmi a príklepom pálil. Jeho delovku Maxim Žukov videl a dokázal na ňu aj patrične reagovať.
15:27 Ruská formácia na čele s Alexejevom bola na ľade poriadne dlho a dokázala mierne potrápiť našu defenzívu. Akcia sa skončila, keď rozhodcovia odpískali ofsajd.
14:44 Rusi nás teraz na nejaký čas uzavreli v útočnom pásme. Puk sa však pohybuje po rohoch a odtiaľ nebezpečenstvo nehrozí.
13:24 Ružička prihrávkou pred bránku hľadal Lišku, no hokejka gólmana Žukova bola dlhšia a puk cez ňu neprešiel.
12:37 Hrehorčák sa snažil prekvapivou krížnou prihrávkou nájsť Fehérváryho. Puk však neprenikol cez ruské hokejky.
12:01 Žiak šikovnou krížnou žabkou hľadal na vrchole ľavého kruhu Krivošíka. Ten si však puk nanešťastie nespracoval.
11:21 Budeme hrať presilovú hru. Ivan Čechovič natlačil nášho hráča zozadu na Sklenára a dostáva dve minúty za krosček.
11:06
11:06 Fafrák si mierne nerozumel v útočnom pásme s Ružičkom. Naši sa snažili si vylepšiť streleckú pozíciu, no neskončilo sa to úspešne.
10:37 Pospíšil poslal vyššie spomedzi kruhov nepríjemnú strelu švihom, ktorú Žukov ani poriadne nevidel. Puk sa odrazil od zadného mantinelu, dorážať šiel Regenda, ale iba do lapačky ruského gólmana.
09:42 Po pravom krídle vyštartoval dopredu Kirill Maximov. Jeho pokus z kruhu však smeroval mimo bránky.
08:22 Bitsadze poslal nepríjemný puk z pravej strany, ktorý sa odrazil od mantinelu na hokejku Samorukova. Jeho delovka však letela ďaleko vedľa.
07:18 Problémy pred našou bránkou. Nikita Šaškov mal až príliš veľa priestoru. Vystrelil z pravého kruhu, následne si naši nevšimli odrazený puk a Šaškov dorážal opäť. Puk však skončil na skvelom Sklenárovi.
06:27 Rusi nás zavreli v našom obrannom pásme. K strele sa dostal Dedov, jeho strela však bola zblokovaná. Následne vystrelil aj Kirill Maximov, no mieril vedľa.
05:36
05:36 Rusko dalo gól!
Ruskí hokejisti otvárajú skóre stretnutia! Svečnikov potiahol puk do útočného pásma, brankár Sklenár vyrazil puk, no iba priamo na hokejku IVANA ČECHOVIČA, ktorý už bezpečne dorazil.
Asistencia: Andrej Svečnikov.
05:08 Regenda potiahol puk do útočného pásma, no veľmi si nerozumel s Havrilom. Rusi našim hráčom puk uchmatli a snažili sa ísť dopredu.
04:24 Po delovke z hokejky Adama Žiaka puk nepríjemne zasiahol Alexandra Klisunova, ktorý odchádza na striedačku s pomocou spoluhráčov.
04:02 Následne naši hokejisti zaútočili opäť po chybnej rozohrávke Rusov. Liška zachytil puk, prihral ho nakrátko Ružičkovi, ktorý švihom strieľal, no iba do Žukovovej lapačky.
03:54 Naši hráči to opäť skúšali jednoducho. Ružička vykorčuľoval poza bránku a skúsil to z otočky. Žukov si pripísal úspešný zákrok.
03:14 Regenda si chcel hodiť puk o mantinel a korčuľovať ďalej v útočnom pásme. Následne ho však Dedov odstavil a Pospíšil už na puk nesiahol.
02:15 Balážovi sa podarilo dostať sa dopredu. Smeroval do útočného pásma po strede klziska a nahodil puk na bránu. Žukov zasiahol úspešne.
01:33 Nebezpečná akcia Ruska. Mark Rubinčik vkorčuľoval do útočného pásma, z otočky vystrelil spomedzi kruhov a trafil žrď.
00:48 Na modrej čiare sa k puku dostal Martin Kupec, ktorý tvrdo príklepom vypálil. Jeho pokus smeroval na brankára Žukova.
00:25 Prvýkrát sa nám podarilo dostať sa do útočnej tretiny. Ružičkovi ušiel puk medzi kruhmi, puk však smeroval iba do rohu klziska.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade už máme oba tímy. Slovenskí hokejisti dnes budú hrať v bielych dresoch, Rusi v červených.
Úvodné zostavy:

Rusko: Žukov (Ustimenko) – Dedov, Samorukov (A), Galeňuk, Rubinčik (A), Baranov, Kalabuškin, Pereljajev – Lipanov (C), Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.

Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Stacho, Baláž, Urbánek – Havrila, Regenda, Köver – Pospíšil.

Rozhodca: Holm, Piragić – Caillot, Hancock.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní štvrťfinále Majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 18 rokov 2017. Dnešný zápas o 17:30 bude asi tým najsledovanejším najmä pre slovenských fanúšikov. Slovenskí mladíci sa totiž v štvrťfinále postavia proti rovesníkom z Ruska.

Slovenskí hokejisti do 18 rokov predvádzajú na domácom šampionáte výborné výkony a získali si obľubu u širokej hokejovej verejnosti. Už v úvodnom vystúpení dokázali hrať vyrovnanú partiu s obhajcom trofeje z Fínska, prehrali napokon 4:5. Následne získali mimoriadne cenný bod proti Kanade, ktorej podľahli až po predĺžení 4:3. Potom zverenci Norberta Javorčíka zvládli „povinnú jazdu“ s Lotyšmi, ktorých porazili 4:0. Skupinovú fázu zavŕšili víťazstvom 1:2 nad Švajčiarskom a so 7 bodmi a skóre 13:10 sa umiestnili na 3. pozícii.

Ruská osemnástka odohrala v B skupine taktiež náročné zápasy. V úvode si poradila so severským rivalom zo Švédska výsledkom 3:1. Následne sa v podstate v predpokladanom súboji o prvú priečku v skupine stretla s výberom z USA, ktorému podľahla tesne 5:4. Rusi potom už ďalšie zaváhania nedopustili. Porazili Bielorusko výsledkom 4:1 a v poslednom zápase skupiny zdolali Čechov po predĺžení 4:5. Zabezpečili si teda 2. miesto v skupine vďaka zisku 8 bodov a skóre 16:11.

Najproduktívnejší hráči Slovenska
Patrik Hrehorčák – 4 body (3+1)
Adam Liška – 4 body (2+2)
Adam Ružička – 4 body (1+3)

Najproduktívnejší hráči Ruska
Andrej Svečnikov – 6 bodov (4+2)
Ivan Čechovič – 6 bodov (3+3)
Mark Rubinčik – 6 bodov (2+4)

Slovenských hokejistov teda na popradskom štadióne čaká poriadne ťažký súboj. Naši však už v predošlých zápasoch v skupine ukázali bojovnosť a odhodlanie. Zápas s Ruskom by mal byť opäť vypredaný do posledného miesta a veríme, že skvelé popradské publikum poženie slovenských mladíkov za úspechom v podobe miestenky v semifinále. Držme našim chlapcom palce! Pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Rozpis
Rusko
Zostavy :
Žukov
Ustimenko
Dedov
Samorukov
Galeňuk
Rubinčik
Baranov
Kalabuškin
Pereljajev
Lipanov (C)
Svečnikov
Čechovič
Bicadze
Alexejev
Toropčenko
Slepec
Maximov
Klisunov
Muranov
Marušev
Šaškov
Koltygin
Zoradenie : Žukov (Ustimenko) – Dedov, Samorukov (A), Galeňuk, Rubinčik (A), Baranov, Kalabuškin, Pereljajev – Lipanov (C), Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.
Lavička :
Slovensko
Zostavy :
Sklenár
Kostelný
Ivan
Fehérváry (C)
Kupec
Žiak
Korenčík
Dúžek
Demo
Ružička
Fafrák
Liška
Roman
Krivošík
Hrehorčák
Stacho
Baláž
Urbánek
Havrila
Regenda
Köver
Pospíšil
Zoradenie : Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Stacho, Baláž, Urbánek – Havrila, Regenda, Köver – Pospíšil.
Lavička :
Rozhodcovia
Holm, Piragić – Caillot, Hancock

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Ste si istí, že svoj smartfón využívate naplno?
 2. Ak Vás nikdy nič nebolelo, nestrácajte čas čítaním tohto článku!
 3. Chceme, aby mali naši zákazníci z nakupovania zážitok
 4. Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk
 5. Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc
 6. Talent - vzdelanie - úspech
 7. Elektro-horúčka v podaní Volkswagenu
 8. Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s?
 9. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche
 10. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať?
 1. Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc
 2. Chceme, aby mali naši zákazníci z nakupovania zážitok
 3. Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk
 4. Depresia. Kedy ju treba liečiť?
 5. Bratislavčania môžu žiadať príspevok na polopodzemné kontajnery
 6. Mototechna predala za päť rokov už 40 tisíc áut
 7. HubHub spája sily s Neulogy
 8. Na SPU v Nitre vznikla Konfuciova trieda
 9. Byt alebo dom? V Novom Ružinove vyriešili dilemu za vás
 10. Ak Vás nikdy nič nebolelo, nestrácajte čas čítaním tohto článku!
 1. 16 tipov na poznávacie zájazdy so slovenským sprievodcom 28 689
 2. Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s? 21 086
 3. Mio MiVue 733 WiFi - snadno přeneste záznam autokamery do mobilu 10 856
 4. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať? 7 180
 5. Ste si istí, že svoj smartfón využívate naplno? 7 099
 6. Dobrú chuť: príloha o dobrom jedle a varení v denníku SME 6 371
 7. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche 4 440
 8. Elektro-horúčka v podaní Volkswagenu 4 004
 9. Nové komorné bývanie v Karlovke? Karlove 3 123
 10. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche 2 391

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.

Neprehliadnite tiež

Olympiáda 2018 (ZOH): Program 23.2.2018 (deň 14)

Pozrite si program zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu na deň 23. február 2018.

Medailová bilancia - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018)

Na olympijských hrách v Pjongčangu rozdajú sady medailí v 102 súťažiach, ktoré ponúkne dokopy pätnásť športov.

Velez-Zuzulová: Viem, že ste tu kvôli medaile. Dočkáme sa jej v tímovej súťaži

Slovenskí lyžiari absolvujú v sobotu tímovú súťaž a pokúsia sa zopakovať úspešný výsledok z majstrovstiev sveta.

Majú komplexy zo Švédov a je ich toľko ako nás. Tak prečo sú Nóri lepší ako Slováci?

Pozerať olympiádu a byť Nórom je skrátka riadna pohoda. Pozrite si ich víťaznú pesničku.