Slováci zdolali Fínov, Libor Hudáček po hrozivom páde stretnutie nedohral

Sportnet|21. apr 2017 o 17:00

V prvom stretnutí Slováci podľahli Fínom 0:3.

Euro Hockey Challenge:

Slovensko - Fínsko 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 16. L. Hudáček (J. Mikuš), 26. Cingeľ, 54. D. Skokan (Dravecký) - 40. Palola (Kemppainen, M. Aaltonen), 45. Kemppainen (Junttila, Jormakka)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Šefčík, J. Tvrdoň (všetci SR), 5586 divákov

Slovensko: J. Laco - Čajkovský, Graňák, J. Mikuš, Gernát, Čerešňák, Švarný, Šedivý, L. Kozák, J. Brejčák - Dravecký, Suja, D. Skokan - L. Hudáček, Cingeľ, Kudrna - Hovorka, Lušňák, M. Bakoš - Vandas, Preisinger, Hrnka

Fínsko: Ortio - Honka, Ohtamaa, Lajunen, Vittasmäki, Virtanen, Kivistö, Järvinen - Jormakka, Kemppainen, Junttila - Palola, M. Aaltonen, Erkinjuntti - Anttila, Pihlström, Manninen - Ojamäki, Sallinen, Huhtala

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila nad výberom Fínska 3:2 v piatkovom zápase seriálu Euro Hockey Challange v Bratislave.

Slováci otvorili skóre stretnutia v 16. minúte po góle Libora Hudáčka. Slovenská séria bez gólu tak trvala takmer 195 minút. Druhý gól slovenského výberu pridal v 26. minúte Lukáš Cingeľ.

Libor Hudáček opustil ľad na nosidlách. Takto vyzeral duel proti Fínsku: fotogaléria

24.4.2017

Za hostí skorigoval v 40. minúte v presilovke Olli Palola a v 45. minúte vyrovnal Joonas Kemppainen. Rozhodujúci tretí presný zásah slovenského mužstva pridal v 54. minúte Dávid Skokan.

V závere zápasu skončil po súboji pri mantineli na ľade Libor Hudáček, ktorému museli zafixovať krk a odniesť ho na nosidlách. Po zápase ho sanitkou previezli na vyšetrenie do nemocnice.

"Doktor hovoril, že našťastie môže hýbať so všetkými končatinami a bolí ho vlastne len krk, do ktorého dostal silný úder. Dúfam, že to bude iba ponaťahované. Doktor s ním teraz išiel do nemocnice, aby sa predišlo komplikáciám," povedal tréner Cíger.

V 35. vzájomnom zápase si Slováci pripísali siedme víťazstvo, Fíni ich majú na svojom konte 25, tri súboje sa skončili nerozhodne. Slovensko zdolalo fínsky výber prvýkrát od apríla 2014 (v Poprade 2:1) a len druhýkrát od MS 2004.

Hlasy po stretnutí:

Zdeno Cíger, tréner SR: „Silu fínskeho tímu bolo vidieť. Keď zapli, bol to rachot. Jedno striedanie roztočili kolotoč, to bolo neskutočné. Dôležité bolo, že už v Košiciach sme od druhej tretiny začali hrať to, čo chceme predvádzať. Nesmieme sa unáhliť a naučiť sa hrať trpezlivo, dnes to chalani ukázali. Som rád, že sme sa presadili strelecky po pekných kombinačných akciách.“

Vidíte, aj Fíni, ktorí sú majstri sveta, hokejová veľmoc, bránia od červenej čiary. Ten hokej už dnes nie je taký pekný pre oko diváka. Je to veľmi rýchle, tvrdé a všetci bránia. Takže nám nezostáva nič iné, ako brániť.

Dávid Skokan

Lukáš Cingeľ, útočník a strelec druhého gólu SR: "Po zápase v Košiciach sme si pozreli video, čo sme robili zle. Trochu sme zmenili taktiku, dobre sme sa na nich pripravili a nechceli sme hrať hurá hokej. Počkali sme si na svoje šance a to bola tá správna cesta. Pri mojom góle spravili najprv obrancovia dobrú robotu v obrannom pásme, dostali to jednoducho von. Ja som si našiel puk v strednom pásme, ich zadáci stáli, tak som ich rýchlo obkorčuľoval a mal som šťastie, že som to trafil."

Dávid Skokan, útočník a strelec tretieho gólu SR: "Vidíte, aj Fíni, ktorí sú majstri sveta, hokejová veľmoc, bránia od červenej čiary. Ten hokej už dnes nie je taký pekný pre oko diváka. Je to veľmi rýchle, tvrdé a všetci bránia. Takže nám nezostáva nič iné, ako brániť. Nemáme tu žiadne hviezdy, takže musíme hrať so srdcom a bojovnosťou. Pri góle mi to Dravecký krásne hodil žabkou cez dvoch hráčov. Klobúk dole. Ja som to už iba strelil na bránku a padlo to. Som však najmä rád, že sme vyhrali."

Ján Laco, brankár SR: „Bol to dobrý zápas a mne sa tiež chytalo dobre. Pauzu som nemal dlhú a som rád, že sme to dnes zvládli. V prvej minúte som zneškodnil nájazd súpera a také momenty sú dôležité pre brankára aj celý tím. Stále máme čo zlepšovať, ale dnes to bolo dobrá, prvá tretina fantastická.“

Online prenos:

Euro Ice Hockey Challenge  2016/2017
21.04.2017 o 17:00
Slovensko
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
60' minúta
Fínsko
Góly a asistencie: 16. L. Hudáček (Mikuš), 26. Cingeľ (Kudrna), 54. Skokan (Dravecký) – 40. Palola (Kemppainen, Aaltinen), 45. Kemppainen (Junttila, Jormakka). Rozhodca: Baluška, D. Konc – Šefčík, Tvrdoň. Diváci: 5586.
Najlepší hráči zápasu:
Slovensko: Vladimír Dravecký
Fínsko: Joonas Kemppainen
Slovensko dokázalo vo svojom poslednom domácom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta zdolať Fínsko 3:2. Podarilo sa nám to vďaka gólom Libora Hudáčka, Lukáša Cingeľa a Dávida Skokana, ale aj vďaka niekoľkým spoľahlivým zákrokom Jána Laca, ktorý dlho držal dvojgólový náskok svojho tímu. Aj napriek tomu ale teraz myšlienky fanúšikov smerujú k Liborovi Hudáčkovi, ktorý v poslednej minúte nekontrolovateľne padol hlavou na mantinel a z ľadu ho záchranári museli odniesť na nosidlách. Pevne veríme, že bude náš kľúčový útočník v poriadku.
59:38
importantTím záchranárov odviezol Libora Hudáčka z ľadovej plochy na spomínaných nosidlách, diváci pri tom stáli a tlieskali. Pevne veríme, že Libor bude v poriadku.
59:38
importantLibor Hudáček je v opatere tímového lekára, ale stále sa nehýbe. Určite bude potrebovať fixáciu a z ľadu odíde na nosidlách.
59:38
importantLibor Hudáček zakopol o ležiaceho fínskeho hráča a nekontrolovateľne padol hlavou priamo na mantinel. Náš útočník ostáva nehybne ležať na ľadovej ploche.
59:38
Fíni sa naozaj snažia. Aaltonen prudko vystrelil, ale Cingeľ puk vytečoval na ochrannú sieť a hru prerušil.
59:01
Palola to spoza bránky skúšal prihrávkou do najnebezpečnejšieho priestoru, ale ten Slovensko výborne pokrylo.
58:41
importantLaco vyrazil strelu súpera, ale následne hru prerušil. Fínsky tréner si okamžite vyžiadal oddychový čas, hráči Suomi budú chcieť pokračovať v ofenzívnom tlaku.
58:23
importantOrtio vykorčuľoval na striedačku a Fínsko to skúsi so šiestimi korčuliarmi.
57:39
Obranca Dallasu, Julius Honka, to teraz od pravého mantinelu skúsil aj strelecky, ale Laco puk podržal v lapačke. Základná hracia doba sa chýli ku koncu.
57:10
Honka teraz opäť pomiešal puk a skúsil o prihrávkou Junttilovi, ale ten pred Lacom neuspel. Slovensko sa pozorne bráni.
56:19
Fíni nás natlačili k mantinelu v rohu klziska prei Lacovi. Aréna Ondrej Nepelu si hlasným skandovaním pýta ďalší gól vo fínskej sieti.
55:40
Predviedli sme rýchly prechod do pásma, na konci ktorého strieľal Čajkovský, ale Skokan nedokázal tečovať. Ortrio teda pohotovo zakročil.
55:24
Útočník Junttila to skúsil individuálnym prienikom a strelou spoza obrancu. Laco našťastie všetko videl a zneškodnil.
54:54
Fínsko pozbieralo puk vo svojej obrannej tretine a bude zakladať útočnú akciu. Hokejisti Suomi sa určite pokúsia o vyrovnanie.
54:03
importantPo góle je Slovensko oveľa aktívnejšie a mohol z toho byť ďalší presný zásah! Kudrna po rýchlom prechode bekhendom posunul pred bránku na Libora Hudáčka, ktorý do prihrávky vložil hokejku, ale puk skončil iba na betónoch fínskeho brankára.
53:53
Slovensko sa dopustilo zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa preto bude po ľavici Laca.
53:40
goalSlovensko dalo gól!
Opäť sa ujímame vedenia! Dravecký potiahol puk do pásma po pravej strane, následne ale zvolil prihrávku na ľavú polovicu útočnej tretiny a tam si už nakorčuľoval DÁVID SKOKAN. Ten zvolil okamžité zakončenie presne za presúvajúceho sa Ortria. Asistencia: Vladimír Dravecký.
52:56
Fíni sa opäť natlačili pred našu bránku, kde Hovorka zblokoval jeden z ich pokusov. Slovensko sa musí brániť.
52:06
Slovensko sa vystavilo ofsajdu a nasledovať bude druhá komerčná prestávka v tejto tretine. Do konca riadnej hracej doby ostáva ešte približne osem minút a skóre je stále vyrovnané.
51:44
Dnešné stretnutie sleduje 5586 divákov.
51:44
Ďalšie zakázané uvoľnenie Slovenska, vhadzovať sa bude po ľavej ruke gólmana Laca.
50:36
Dravecký si puk vytiahol po pravom mantineli, ale bol zdvojený a žiadne zakončenie neprišlo. Zo strany Slovenska je to v posledných minútach skôr o viacerých nepresnostiach.
50:18
Palola sa už druhýkrát po sebe výborne natlačil pred Laca, ale v dorážke tam neuspel. Fínske pokusy sú čoraz nepríjemnejšie.
49:59
Slovensko vyhodilo puk od vlastnej bránky cez všetky čiary iba na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po ľavici Laca.
48:45
Fínski hokejisti teraz svoju akciu sami prerušili postavením útočiaceho hráča v bránkovisku.
48:21
Hra sa rýchlo prelieva zo strany na stranu. Fíni teraz chceli prihrávať úspešnému strelcovi Palolovi, ale ten bol výborne pokrytý a puk nemohol spracovať.
47:56
Zvyšok formácie striedal, ale Libor hudáček ešte ostal na ľadovej ploche. Skúsil to individuálnym prechodom, no napokon bol vytlačený k zadnému mantinelu a zakončenie neprišlo.
47:21
Laco povyšiel zo svojej bránky a pomohol Slovensku s rozohrávkou. Libor Hudáček puk po ľavom mantineli potiahne až do pásma.
46:26
Nasleduje prvá komerčná prestávka v tejto tretine. Tribúny povzbudzujú našich hráčov a chcú, aby sme sa vrátili do vedenia.
46:26
Slovensko prešlo do útoku, kde to hneď po prechode modrou čiarou strelecky skúsil Šedivý, ale Ortrio jeho pokus dobre videl a postrážil si ho.
44:41
goalFínsko dalo gól!
Je vyrovnané. Fínski hokejisti trpezlivo počkali na svoju príležitosť, ktorá prišla po prihrávke medzi kruhy. Tam sa presunul JOONAS KEMPPAINEN a tvrdou ranou sa nemýil. Asistenie: Julius Junttila, Pekka Jormakka.
44:20
Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu a rušno bolo aj pred Lacom. Tam sa Aaltonen pokúšal prekvapiť, ale bez úspechu.
43:45
Slováci súperovu akciu prerušili a sami sa vrátili do útoku. Čajkovský to skúšal akýmsi nahodením, ale puk bol dobre zblokovaný a k Ortriovi ani nedošiel.
43:03
Fíni si prevzali puk za svojou bránkou a budúrozohrávať. Hokejisti v bielych dresoch sa teraz budú čoraz viac tlačiť do útoku, aby vyrovnali.
42:28
Puk sa po boji pri mantineli stratil rozhodcom z dohľadu a hra sa prerušuje.
41:57
Michael Vandas zrýchlil po ľavej strane, ale bol tesne stíhaný. Ak napriek tomu to skúsil bekhendovým zakončením, ale Ortrio si pravú žrď pokryl.
41:33
Hra sa stále neprerušila, a tak Laco povyšiel k zadnému mantinelu a pomohol spoluhráčom s rozohrávkou.
40:54
Hráči bojovali o puk v obrannom pásme Slovenska. Suja tam prišiel o prilbu, a tak musí ihneď odkorčušovať na striedačku.
40:16
Hneď v úvode tretiny sme chceli zaútočiť, ale Skokan bol v ofsajde a hra sa prerušuje. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Laco v druhej tretine opäť pochytal niekoľko výborných šancí súpera a v 26. minúte šlo Slovensko po góle Cingeľa už do dvojgólového vedenia. V druhej polovici dvadsaťminútovky nás však Fíni dostali pod výrazný tlak, ktorý vyvrcholil presilovkovým gólom v poslednej minúte.

Tretia tretina sa začne približne o 18:45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:37
Fínski hokejisti využívajú presilovku a znižujú na rozdiel jediného gólu. Po výhernom buly sa im podarilo krížne prihrať z ľavého kruhu na vnútornú hranicu pravého kruhu, kde bol úplne nepokrytý OLLI PALOLA, a ten sa strelecky nemýlil. Asistencie: Joonas Kemppainen, Miro Aaltonen.
39:29
Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Jakub Suja.
39:15
Na hracej ploche sa nič nemení. Slovensko ostáva v obrannej tretine a musí sa brániť.
38:48
Obranca Kivistö si od modrej čiary vykorčuľoval dopredu a v zakončení to skúsil bekhendom, ale Laco odolal.
38:00
Začína sa posledná dvojminútovka tejto tretiny. Môžeme očakávať ešte zvýšenú fínsku aktivitu.
37:32
Následne sme museli útočné pásmo opustiť a pri pokuse o návrat doň sme sa dopustili ofsajdu. Vhadzovať sa bude v strednej tretine.
37:26
Slovensko bolo v zaujímavej šanci, keď Kudrna pred bránkou hľadal Libora Hudáčka, ale tomu puk od hokejky odskočil iba vedľa bránky.
36:25
Jedna z fínskych striel bola teraz zblokovaná na ochrannú sieť a konečne môžeme plnohodnotne prestriedať. Slovensko prežilo v obrannej tretine naozaj krušné chvíle.
36:10
Hrnka puk vyviezol a útočníci stihli prestriedať, ale Šedivý s Kozákom stále ostávajú na ľadovej ploche. Pre náš tím je to veľmi nepríjemná situácia.
35:58
importantSlovensko puk opäť vyhodilo cez všetky čiary a je z toho ďalšie zakázané uvoľnenie. Tréner Cíger reaguje oddychovým časom, za ktorý mu bude štvrtá formácia veľmi vďačná.
35:26
Fíni stále ostávajú v tretine, z ľavej strany to skúsil Junttila, ale Laco puk vyrazil. Stále však pokračuje veľký tlak na našu štvrtú formáciu.
35:13
Znie to neuveriteľne, ale Slovensko stále nedokázalo prestriedať. Fínsko drží puk na hokejkách a poriadne nás tlačí.
34:20
Fíni teraz poriadne točia našich chlpacov, ktorí po zakázanom uvoľnení nemohli striedať a idú už naozaj z posledného. Honka vodí puk po tretine, ale so strelou príliš váha.
33:34
Preisinger to skúšal dlhou prihrávkou, ale adresáta nenašiel a je z toho iba zakázané uvoľnenie Slovenska.
32:40
Naši chlapci prenikli až do pásma, kde Ortiovu pozornosť strelecky preveril Bakoš. Fínsky gólman bez problémov uspel a nasledovať bude komerčná prestávka.
32:31
Fíni chceli útočiť opäť, ale puk nahodili do našej tretiny a tam ho už nedokázali dokorčuľovať. Slováci budú môcť rozohrať novú útočnú akciu.
31:50
Fíni opäť preverili pozornosť slovenského gólmana. Na ľavom krídle sa poriadne rozbehol Junttila a z kruhu nepríjemne vystrelil, ale Laco sa presunul a pokus pokryl.
31:26
Fíni preniesli hru na opačnú stranu a skúsili to aj strelecky. Pred bránku sa potom natlačil Ohtamaa a chcel dorážať, ale Laco si puk podržal a do fínskeho obrancu sa potom pustili Dravecký s Čajkovským.
31:11
importantSlovensko ostalo v útočnej tretine a bola z toho zaujímavá pozícia! Z pravej strany ihneď po prihrávke strieľal Skokan, mieril to do vinkla, ale Ortio prdviedol skvelý zákrok lapačkou.
30:54
Vzájomné vylúčenie je minulosťou. Od tejto chvíle hráme v plnom počte na oboch stranách.
30:11
Fínski hokejisit sú podstatne aktívnejší a točia sa v našom obrannom pásme. Slovensko ale zatiaľ odoláva.
29:30
Hrá sa vo štvoriciach na oboch stranách, na ľade je teda viac priestoru než obyčajne. Budeme zvedaví, komu to bude viac vyhovovať.
28:54
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Gernát – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Fínsko (Marko Anttila – 2 min., hrubosť).
28:54
Fíni sa natlačili pred Lacovu bránku, kde robil nášmu gólmanovi problémy Antilla. Brániť sa ho vybral Gernát a bude z toho obojstranné vylúčenie.
28:24
Skúsili sme to aj prostredníctvom Gernátovej strely, ktorú ale Ortio schoval v lapačke. Divákom sa ofenzívny hokej páči a dávajú to najavo skandovaním.
27:46
importantSlovensko prešlo do protiútoku! Na jeho konci Suja prihrával Skokanovi, ktorý sa vyrútil z pravej strany a iba vložil hokejku do dráhy puku, no mieril tesne vedľa pravej žrde.
27:11
Fíni prešli do útočnej tretiny. Od modrej čiary to strelecky skúšal Kivistö, ale nebol presný a fínsky celok o puk prišiel.
27:00
Slovensko chcelo útočiť, ale na modrej čiare nás zastavil ofsajd. Po komerčnej prestávke bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme.
26:30
Na slovenské hokejky terza môže prísť pohoda, aká tu už niekoľko zápasov nebola. Budeme zvedaví, aká odpoveď príde na dvojgólový rozdiel skóre z fínskej strany.
25:01
Naši reprezentanti predviedli bleskový protiútok a je z toho druhý gól vo fínskej sieti! LUKÁŠ CINGEĽ si sám potiahol puk po ľavom krídle a v kruhu sa prudko oprel do puku, ktorý napokon skončil presne v ľavom hornom rohu Ortiovej bránky. Asistencia: Andrej Kudrna.
24:55
importantFíni mohli opäť vyrovnať! Priamo pred bránkou teraz slovenský výber zabudol Palolu, ktorý dostal prihrávku od Aaltonena. Prvý menovaný sa veľmi snažil, ale zoči-voči Lacovým betónom neuspel.
24:15
Slovensko chcelo odrazený puk rýchlo vrátiť do útočného pásma, ale bolo z toho iba zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po pravici Laca.
24:06
Slovákom sa podarilo založiť novú útočnú akciu. Na jej konci Čajkovský našiel Suju a druhý menovaný sa oprel do puku, ale mieril iba veľmi veľmi nepresne.
23:34
Situácia sa ihneď po buly zopakovala. Fínske nahodenie opäť skončilo iba na ochrannej sieti.
23:27
Fíni chceli puk nastreliť do nášho obranného pásma, ale ten napokon skončil iba na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude v strednej tretine.
22:46
Krátko po výhernom vhadzovaní sme to skúsili strelecky, pričom ranu ešte tečoval Hrnka, ale fínsky gólman opäť odolal. Druhá tretina sa nám poriadne rozbieha a tempo sa zvyšuje.
22:37
Slovensko sa presunulo do útoku a skúsilo do akýmsi nahodením, ktoré si Ortio podržal vo svoje moci. Nasledovať bude buly.
21:51
importantFíni mohli opäť skórovať! Tentokrát obrana neustrážila Pihlströma, ktorý sa sám vyrútil zoči-voči Lacovi, ale slovenský gólman svoj tím opäť podržal.
21:04
Slovenskí reprezentanti chceli založiť novú útočnú akciu, ale zastavil ich signalizovaný ofsajd.
20:46
Junttila sa teraz natlačil až priamo pred bránku Slovenska, ale Laco si dal pozor a postrážil si ho. Po zmene strán zatiaľ žiadne nebezpečenstvo neprichádza.
20:20
V úvode druhej dvadsaťminútovky je puk v našom obrannom pásme, ale Fíni ho nemajú pod kontrolou. Slovensko bude rozohrávať spoza svojej bránky.
20:01
Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine odchádzajú slovenskí reprezentanti do šatne spokojní, dokázali totiž využiť presilovku a ujali sa vedenia. Poďakovať sa ale musia aj gólmanovi Lacovi, ktorý v prvej a v poslednej minúte čelil vyloženým šanciam fínskeho výberu, ale všetky ich zlikvidoval.

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Fíni pritlačili puk na zadný mantinel vo svojej obrannej tretine a odmietajú ho odtiaľ pustiť. Zdá sa, že v tejto dvadsaťminútovke už strelecký pokus neuvidíme.
19:07
importantMohlo byť vyrovnané! Pekka Jormakka si puk potiahol priamo pred bránku slovenského gólmana, kde to skúsil kľučkou do bekhendu, ale Laco výborne zapracoval betónmi a zakončenie vyrazil.
18:43
Fínski hokejisti si pozbierali puk za vlastnou bránkou a počkajú na striedajúcich spoluhráčov. V samom závere tretiny sa ešte určite pokúsia vyrovnať.
17:56
Naši chlapci to opäť skúsili smerom dopredu, ale Švarný tam Lušňákovi nedokázal prihrať presne. Žiadna strela z toho nebola.
17:35
Slovensko nahodilo puk na zadný mantinel a Fíni rozohrali aj za pomoci svojho gólmana. Ďaleko sa však nedostali, pretože na útočnej modrej čiare ich zastavil ofsajd.
16:49
Ďalšia zaujímavá situácia, po ktorej to v hľadisku len tak zahučalo. Medzi kruhy sa natlačil Dravecký a snažil sa prekvapiť, no napokon bez úspechu.
16:23
Slovensko je po góle stále aktívne. V útočnej tretine to z ľavého kruhu skúšal Graňák a pred bránkou boli jeho spoluhráči pripravení na dorážku, ale Ortio si napokon puk postrážil.
16:00
Fíni teda medzičasom pokračujú v plnom počte, ale musia doťahovať jednogólový náskok Slovenska.
15:15
Naši reprezentanti napokon využívajú presilovku a ujímajú sa vedenia! LIBOR HUDÁČEK si puk potiahol v ľavom kruhu a prudko vystrelil, pričom Ortiovi zakrýval výhľad urastený Cingeľ. Fínsky gólman teda veľa nevidel a puk už iba vytiahol zo sovjej siete. Asistencia: J. Mikuš.
14:38
Slovenským reprezentantom to nevyšlo ani teraz, pri prechode do útočnej tretiny nás zastavil ofsajd. Hra je opäť prerušená, v tejto presilovke sme zatiaľ veľa vody nanmútili.
14:07
Slovensko do útoku prešlo, ale situácia sa potom zopakovala a puk je opäť až za brankárom Lacom.
13:36
Fíni v úvode svojej početnej nevýhody vyhodili puk cez všetky čiary, budeme musieť začínať od Lacovej bránky.
13:21
Vylúčenie v tíme Fínsko (Joonas Järvinen – 2 min., podrazenie).
13:10
Gernát to skúšal strelecky, ale bránku netrafil a od mantinelu sa potom puk odrazil do stredného pásma.
12:36
Slovensko vyhralo buly a okamžite sa presunulo do útoku. Graňák tam k strele vyzval Draveckého a jeho pokus vypadol fínskemu gólmanovi z lapačky, ale defenzíva Suomi následne situáciu upokojila.
12:24
Fínski hokejisti nahodili puk na bránku svojho súpera, hra sa prerušila a nasledovať bude druhá komerčná prestávka.
11:45
importantĎalšia zaujímavá šanca Slovenska! Tentokrát to Čerešňák skúsil strelou po prechode modrou čiarou a puk Ortiovi vypadol. Bakoš sa už tlačil do dorážky, ale vtedy fínsky gólman rýchlo zakročil druhýkrát.
11:03
Slováci preniesli hru na opačnú polovicu klziska a aj oni mohli otvoriť skóre! Najskôr to z pravého kruhu skúsil Vandas, potom od modrej čiary pálil Kozák, ale Fíni odolali.
10:04
importantFíni sa rýchlo dostali do prečíslenia! Pihlström prihrával na pravú stranu Manninenovi, ale ten v rýchlosti nedokázal presne zakončiť. Slovensko si opäť vydýchlo.
09:46
Fíni si prevzali puk a chceli sa presunúť do útoku, ale zastavil ich iba ofsajd. Hra je prerušená a nasledovať bude prvá komerčná prestávka.
09:13
Dravecký stál pred bránkou a pýtal si prihrávku, ale Graňák ho v rýchlosti nenašiel. Naši reprezentanti aj napriek tomu ostávajú v útočnej tretine.
08:33
Hovorka v súboji pri mantineli v útočnom pásme získal puk, ale v rýchlosti nemal nikoho pred bránkou, takže nemohol prihrávať.
07:56
Fínsko sa dopustilo zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude po pravici Ortia.
07:23
Fíni sa dokázali ubrániť a od tejto chvíle pokračujú v plnom počte.
06:57
Naši reprezentanti sa do pásma vrátili. Mikuš prihrával Cingeľovi, ktorý bez prípravy pálil iba bekhendom, no ten skončil iba vedľa fínskej bránky.
06:37
Slováci to skúsili ešte ďalším zakončením od modrej čiary, no Fíni sa opäť ubránili a puk vyhodili cez všetky čiary. Oba celky pôjdu striedať.
06:10
Slovensko so streleckým pokusom trochu váhalo. Dravecký napokon z ľavého kruhu prihral späť na modrú čiaru, odkiaľ pálil Čajkovský, ale jeho strela bola zrazená mimo bránky.
05:23
Vylúčenie v tíme Fínsko (Jesse Virtanen – 2 min., podrazenie).
04:58
Slovensko sa vrátilo do útoku po Čerešňákovom nahodení na zadný mantinel. Uvidíme, či sa našim chlapcom opäť podarí ohroziť fínsku bránku.
04:08
Slovensko sa v trojici vyrútilo do útoku. Na jeho konci to strelecky skúsil Mikuš, ale Ortio puk vyrazil. O dorážku sa ešte snažil Libor Hudáček, no neuspel.
03:35
Fínsko sa vrátilo do útočnej tretiny a opäť to skúsilo strelecky. Na modrej čiare sa do puku oprel Vittasmäki, ale Laca to ohroziť nemohlo.
02:43
Michael Vandas to skúsil individuálne, ale po prieniku do útočnej tretiny nemal proti presile žiadnu šancu.
01:57
Slovensko po krátkom súboji pri mantineli o puk prišlo. Diváci medzičasom povzbudzujú našich reprezentantov a radi by videli aj ich strelecké zakončenie.
01:44
Libor Hudáček posunul puk za bránku na Švarného, ktorý počká, kým Slovensko dostrieda.
00:52
importantFíni sa mohli ujať vedenia! Miro Aaltonen našiel medzeru v našej defenzíve a sám sa vyrútil na brankára Laca. Zvolil prudkú strelu, ktorú náš gólman našťastie udržal pred čiarou.
00:17
Fíni v úvode zápasu nahodili puk za Lacovu bránku a okamžite sa tam strhol veľký boj. Strelu sme ale zatiaľ nevideli.
00:01

Slovensko: Laco (Janus) – Čajkovský, Graňák, Gernát, Mikuš, Čerešňák, Švarný, Šedivý, Kozák – Dravecký, Suja, Skokan – L. Hudáček, Cingeľ, Kudrna – Hovorka, Lušňák, Bakoš – Vandas, Preisinger, Hrnka

Fínsko: Ortio (Metsola) – Honka, Ohtamaa, Lajunen, Vittasmäki, Virtanen, Kivistö, Järvinen – Palola, Aaltonen, Erkinjuntti – Jormakka, Kemppainen, Junttila – Anttila, Pihlström, Manninen – Ojamäki, Sallinen, Huhtala

Rozhodca: Baluška, D. Konc – Šefčík, Tvrdoň.
Reprezentačný tím Slovenska čaká v príprave na blížiace sa MS v hokeji posledný domáci prípravný zápas. V Aréne Ondreja Nepelu privítame kvalitný tím z Fínska. Reprezentácia Slovenska sa potom presunie do Nórska, kde odohrá na konci apríla posledné dva prípravné duely.

S rovnakým súperom sme odohrali prípravný duel dva dni nazad, v Košiciach sme nedokázali skórovať a po záverečnom klaksóne na kocke nad ľadom svietil výsledok 0:3.

V príprave na MS reprezentanti Slovenskej republiky dosiahli nasledovné výsledky:

06.04.2017 DánskoSlovensko 0:2 (L. Hudáček, Lušňák)
08.04.2017 DánskoSlovensko 0:2 (Hrnka, Kudrna)
13.04.2017 SlovenskoŠvajčiarsko 1:2 (Kudrna)
15.04.2017 SlovenskoŠvajčiarsko 0:3
29.04.2017 SlovenskoFínsko 0:3

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu posledného domáceho prípravného zápasu Slovenska pred blížiacimi sa MS, Aréna Ondreja Nepelu v Bratislave privíta reprezentáciu Fínska a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci zdolali Fínov, Libor Hudáček po hrozivom páde stretnutie nedohral