AKTUALIZOVANÉ O 8:15

Ostáva v tom sám. Westbrook prekonal ďalšie rekordy, no jeho tím opäť prehral

Oklahoma prehrala o štyri body.

Russell Westbrook je oporou Oklahomy, ktorá však opäť prehrala.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Russell Westbrook prekonáva jeden rekord za druhým, ale zatiaľ to nestačí na čiastkové víťazstvo v sérii úvodného kola play-off basketbalovej NBA.

V stredajšom druhom stretnutí v Houstone dosiahol rozohrávač Oklahomy triple-double s najvyšším počtom bodov v histórii vyraďovacích bojov NBA. Nastrieľal ich 51, doskočil 10 lôpt a rozdal 13 asistencií. Utvoril tým aj nové klubové playoffové maximum v počte bodov.

Jeho Thunder však neuspeli, súperovi podľahli 111:115 a v sérii prehrávajú už 0:2. Hostia pritom mali náskok aj pätnástich bodov a až do záverečnej štvrtiny nepustili Rockets k vedeniu.

Za vyrovnaného stavu 104:104 prišla 10-bodová šnúra domácich s trojkami od Jamesa Hardena, Patricka Beverleyho a Erica Gordona a bolo prakticky rozhodnuté. Najmä keď Westbrook v záverečnej štvrtine trafil iba štyri z osemnástich pokusov.

Výhodu domáceho prostredia aj druhý raz využil Washington a po víťazstve 109:101 vedie nad Atlantou 2:0 na zápasy. Wizards ťahá dvojica John Wall - Bradley Beal, hoci sa druhému z nich dlho nedarilo.

Po troch štvrtinách mal Beal úspešnosť šesť z osemnástich, v záverečnej už šesť z deviatich, na konte celkovo 31 bodov a s Wallom sa postarali o dvadsať z posledných 21 bodov svojho tímu.

„Neustále si vravím, že neviem, čo je to netrafiť. Tréner mi verí viac, ako si môžem želať. Preto sa vždy oklepem a pálim ďalej,“ uviedol Beal a jeho dvojička Wall ho doplnil: „Bradley je kľúčový hráč klubu. Potrebujeme jeho body. Je nám jedno, koľko striel na ne potrebuje.“

V Západnej konferencii sa darí Golden State. Víťaz základnej časti si aj bez Kevina Duranta poradil s Portlandom 110:81 a v sérii vedie 2:0. TrailBlazers do polovice druhého zápasu ako-tak držali krok s domácimi, ale v tretej štvrtine strelili iba dvanásť bodov.