Andy Murray sa opäť predstaví v súťažnom zápase.
Andy Murray sa opäť predstaví v súťažnom zápase. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. apr 2017 o 14:03

Britský tenista nestačil v trojsetovej bitke na pätnásteho nasadeného hráča.

MONTE CARLO. Český tenista Tomáš Berdych podľahol vo štvrtkovom osemfinálovom stretnutí druhého kola dvojhry na turnaji ATP v Monte Carle piatemu nasadenému Chorvátovi Marinovi Čiličovi 2:6 a 6:7.

S turnajom sa rozlúčil svetový hráč číslo jeden Andy Murray z Veľkej Británie. Stop mu vystavil pätnásty nasadený Španiel Albert Ramos, ktorý ho zdolal po boji troch setoch 2:6, 6:6 a 7:5. Murray pritom v rozhodujúcom sete viedol 4:0.

Na titul z antukového turnaja v monackom kniežatstve si tak 29-ročný Škót ešte musí počkať, jeho najlepším výsledkom v Monte Carlo tak zostávajú tri semifinále v rokoch 2009, 2011 a 2016.

"Som sklamaný z toho, že som prehral, napriek tomu, v akej pozícii som bol. Viesť v treťom sete 4:0... takých zápasov som počas kariéry veľa neprehral. Ku koncu setu začal hrať oveľa lepšie. Mal som to udržať a zakončiť lepšie," povedal Murray, ktorý sa vrátil do zápasového kolotoča po zranení pravého lakťa.

To ho vyradilo z turnaja v Miami a štvrťfinále Davisovho pohára proti Francúzsku. "Lakeť mi dnes nerobil problémy, stále sa to zlepšuje. Dnes som spravil niekoľko zlých rozhodnutí, takže si so svojím tímom musíme pozrieť video a rozanalyzovať to," dodal.

Zverenec Ivana Lendla a Jamieho Delgada vynechal na prelome marca a apríla rovnako významné podujatie v americkom Miami na Floride a nehral ani vo štvrťfinále Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov, v ktorom Briti podľahli v Rouene domácim Francúzom 1:4.

Navyše, Murray predtým v kalifornskom Indian Wells nezvládol už úvodnú prekážku, ktorou bol Kanaďan Vasek Pospisil. Absentoval od 11. marca do 19. apríla, v stredu v 2. kole v kniežatstve zdolal Luxemburčana Gillesa Mullera dva razy 7:5 (v 1. kole mal voľno).

Barcelonský rodák Ramos-Viňolas dosiahol podľa renkingu zdolaného súpera najvýznamnejší úspech vo svojej kariére. Vo štvrťfinále na tisícovej úrovni je prvý raz.

Na kurtoch v Monte Carlo skončil aj tretí nasadený Stanislas Wawrinka zo Švajčiarska, ktorý prehral so šestnástym nasadeným Pablom Cuevasom z Uruguaja v dvoch setoch dvakrát 4:6.

Nezaváhal ďalší favorit Rafael Nadal. Štvrtý nasadený Španiel si poradil so štrnástym Nemcom Alexandrom Zverevom v dvoch setoch hladko 6:1 a 6:1.

Dvojhra - osemfinále:

Albert Ramos-Viňolas (Šp.-15) - Andy Murray (V. Brit.-1)

2:6, 6:2, 7:5

Novak Djokovič (Srb.-2) - Pablo Carreno-Busta (Šp.-13)

6:2, 4:6, 6:4

Pablo Cuevas (Urug.-16) - Stan Wawrinka (Švaj.-3)

6:4, 6:4

Rafael Nadal (Šp.-4) - Alexander Zverev (Nem.-14)

6:1, 6:1

Marin Čilič (Chor.-5) - Tomáš Berdych (ČR-9)

6:2, 7:6 (0)

David Goffin (Belg.-10) - Dominic Thiem (Rak.-6)

7:6 (4), 4:6, 6:3

Lucas Pouille (Fr.-11) - Adrian Mannarino (Fr.)

3:0 - skreč, Mannarino odstúpil

Diego Schwartzman (Arg.) - Jan-Lennard Struff (Nem.)

6:3, 6:0

Dvojice vo štvrťfinále:

Albert Ramos-Viňolas (Šp.-15) - Marin Čilič (Chor.-5)

Pablo Cuevas (Urug.-16) - Lucas Pouille (Fr.-11)

Diego Schwartzman (Arg.) - Rafael Nadal (Šp.-4)

David Goffin (Belg.-10) - Novak Djokovič (Srb.-2)

Domov»Tenis»V treťom sete viedol 4:0. Murray v Monte Carle prekvapujúco vypadol už v druhom kole